Treść opublikowana przez Shadow69
-
luz w skrzyni automatycznej
A sprawdziłeś łącznik elastyczny na wale?
-
5xx zamienniki kloszy reflektorów przednich, opinie?
Skusiłem się jednak na klosze od nas z allegro. Pomijając fakt, że jeden przyszedł w kawałkach, to drugi wygląda naprawdę dobrze. Jakość materiału wydaje się w porządku, ten odblask koło kierunku ładny w chromie, komplet zaczepów i uszczelek. Na razie muszę czekać na drugi klosz z reklamacji i na odbłyśniki, bo poszły do napylania, jak wszystko przyjdzie, to pochwalę się jak świeci "nowa" lampa na bi-xenon :mrgreen:
-
(sterownik) moduł sterowania webasto...
Ja jestem pewny na 99% że podłączałem pompkę wody na ostro i działała... Jak to w końcu jest? Moja pompka po odpaleniu pieca chodzi cały czas jednymi obrotami, przepływ cieczy się nie zmienia, więc po co miał by być tam jakiś układ sterujący?
-
[523i] nowa odma
Z tego co wiem, nie dostaniesz odmy podobnej jakościowo co ori. Ja wychodzę z założenia, że jeśli np lemforder robił zawieszenie dla bmw, to przy wymianie montuje lemfordera, ale już bez znaczka bmw, bo tu faktycznie dopłacił bym tylko za znaczek. To samo z hamulcami, zakładam ATE, ale bez loga BMW, bo jakościowo jest to samo, a nie przepłacam. Co do odmy, to niestety nie ma markowego zamiennika, dlatego zostaje aso. Do M57 też kupuję odmy oryginalne w ASO i żyję. Jak samo jak kupiłem teraz termostat i pompę wody. Wiem za to, że auto pojeździ chwilę na tych częściach, a nie będę czekał kiedy się rozleci, albo robił dwa razy tą samą robotę - jeśli wymieniamy samemu, to luzz, ale jak ktoś korzysta z mechanika? Płacić 2 razy za robociznę?
-
530d Wymiana termostatu
Ja również nie posiadam termosa EGR, a mam automat. Jakby coś, zmiana pompy wody i termostatu była we wrześniu 99r.
-
LM Ceratec czy dodatek z MoS2
Idąc dalej tym tokiem rozumowania po co lać droższy olej z lepszą chemią skoro w sprawnym silniki dodatki nie są potrzebne? Nie lepiej kupić najtańszy olej z dyskontu skoro kolega ma sprawny silnik i za resztę kupić dobry wosk do auta? :) Dobry, w sensie że co najmniej taki, jaki lała fabryka. A lepszy, jakby nie patrzeć, ma już konkretną ilość dodatków, taką jak inżynierowie pracujący nad stworzeniem oleju wymyślili, i są one dobrane tak, że poprawiać ich nie trzeba. Chcesz jeździć ekonomicznie, zalej olej niskooporowy, jakiś energooszczędny 5W30, normalna jazda to dobre 0W40, 5W40, lubisz poszaleć, dawaj 5W50, a nie ma co ładować dodatków. Nigdy nie wiesz czy zadziałają tak jak producent obiecuje. Przemyśl dobrze, w sumie twój samochód, twoja decyzja. :wink:
-
540i Nowy zakup - parę pytań
Czujniki sprawdzisz metodą na dotyk, albo z komputera, w sumie kompem najłatwiej :cool2:
-
540i Nowy zakup - parę pytań
1. Tak, utwardza się. 3. Czujnik masz przed prawym przednim kołem, w osłonie pod zderzakiem. 4. Zdejmij prawe przednie koło i nadkole, za kołem masz zbiorniczek.
-
LM Ceratec czy dodatek z MoS2
Idąc tym tokiem myślenia, to i do płynu chłodniczego można wlać uszlachetniacz, tylko po co? Przy przebiegu 200tyś? Kolego, ja mam M47N co już mu przewinęło 700tyś, i żadnych turbo dodatków nie używam, a silnik ma się dobrze. Lepiej częściej zmienić olej, niż kombinować z jakimiś cudami, nie jest z góry powiedziane jak ten silnik będzie tolerował nadmiar "dobrego". Jak nic ci się nie dzieje, to daj sobie spokój, zalej dobry olej i jeździj dalej, a za zaoszczędzona kase kup jakoś dobry wosk i wypucuj lakier przed zimą. :cool2:
-
Zamek klapy bagażnika - otwieranie grotem kluczyka
Wydaje mi się, że jak masz alarm, i otwierasz bagażnik mechanicznie kluczem to on daje znak centralce że następuje otwarcie bagażnika (alarm się nie włącza), a nie włam do auta, ale to takie moje przemyślenia... :roll:
-
zbyt czuły ABS Bmw e39 98r. 2.0i
Spróbuj wyłączyć inpę powyżej tej prędkości, i włączyć jeszcze raz wchodząc w logi, powinno zadziałać. U mnie też wywalało, ale najpierw przy 46km/h a potem pomiędzy 60 a 70km/h.
-
Zamek klapy bagażnika - otwieranie grotem kluczyka
Ale przecież zamek ma mechanicznie otworzyć klapę, więc mikro stykami bym sobie głowy nie zawracał. :?
-
e39 3.0d "fuel injection sys."
Awaryjnie możesz wziąć używkę. Ja kupiłem za 60pln i 2 rok śmigam.
-
zbyt czuły ABS Bmw e39 98r. 2.0i
U mnie był właśnie padnięty lewy tył, a prędkościomierz chodził dobrze, więc z tym uważaj. Oscyloskop to takie przyrząd do badania sygnałów elektrycznych. Każdy dobry warsztat powinien taki mieć. Ja mam przyjemność skorzystania z uczelnianego sprzętu, jak masz kogoś na studiach technicznych, to zagadaj, może coś się da zorganizować. Czujnik który powoduje zgaśnięcie kontrolek nie zawsze jest dobry, może nie powodować błędu (mój przypadek) ale jego odczyt będzie niepoprawny. Jak nie masz sprzętu, to zrób tak jak mówiłem, posadź czujnego obserwatora z inpą i niech ogarnia prędkości kół.
-
zbyt czuły ABS Bmw e39 98r. 2.0i
Widzę że mój problem, tylko u mnie po czasie kontrolki się jednak zapały. U mnie problemem był uwalony czujnik, który mimo że był oryginalny, i błędu nie powodował, pokazywał dziwne wartości. Co ciekawe, nawet w inpie na podglądzie prędkości nie było tego widać. Dopiero oscyloskop pokazał że to czujnik nawala. Posadź kogoś z inpa na fotelu, i jazda, niech patrzy na prędkości kół (nie muszę mówić że jazda na wprost najlepiej), to koło, które nawet na ułamek sekundy pokaże inną wartość niż pozostałe, należy sprawdzić, czyli wyjąć czujnik, wyczyścić bieżnię łożyska, wyczyścić czujnik, złożyć i próbować jechać. Jak nie pokaże żadnej różnicy, to próbuj sprawdzać oscyloskopem, jak takowy masz. U mnie dopiero przy takiej próbie wyszło że czujnik robi mi wykres EKG zamiast normalnego sygnału, i ABS głupieje :lol: Jeśli nadal nic nie wyjdzie, próbuj podmienić sterownik ABS.
-
e39 3.0d "fuel injection sys."
Owszem, można, no ale skoro pompa już "na stole", to trochę po fakcie.
-
Problem z NIVO i poziomowaniem xenona 530d
Nie wiem, gdyż ani jednego ani drugiego nie posiadam fabrycznie. Poszukaj albo na forum, albo google. A jak chcesz być pewny w 100% to podepnij auto pod kompa.
-
Sterowanie nawiewem,dmuchawą???
Anetka, to ty? :mrgreen:
-
e39 3.0d "fuel injection sys."
Nikt ci na odległość nie sprawdzi czy to pompa, po prostu siedzę tu już dość długo, i wiem że nie tylko mi taki objaw wyrządziła pompa w baku, a po jej wymianie było okej.
-
e39 3.0d "fuel injection sys."
Sprawdź tą pompę w baku, bo syndrom 15-stu litrów to typowy objaw uszkodzenia tej pompy. Zacznij na razie od tego, jak padnięta, to wymień, zalej autko, bańka z paliwkiem w bak, i śmigaj, zobaczysz czy objawy powrócą, w razie czego to masz paliwo na dolewkę, i szukasz usterki dalej.
-
Sterowanie nawiewem,dmuchawą???
Co do jeża, poszukiwań go i wymiany --> wyszukiwarka, albo dział zrób to sam, była gdzieś fotorelacja.
-
Problem z NIVO i poziomowaniem xenona 530d
I tak ma byś. Jak masz sam ksenon, to masz po jednym z przodu i z tyłu. Jak masz samo NIVO to masz dwa z tyłu. Jak masz oba, to są trzy. :wink: Przy czym uszkodzony będzie ten, który odpowiada za jedno i drugie, więc jest to jeden tylni, nie pamiętam który, zerknij sobie gdzie jest z tyłu czujnik przy samym ksenonie (prawa czy lewa strona) i ten prawdopodobnie będzie nawalał.
-
Problem z NIVO i poziomowaniem xenona 530d
Prawdopodobnie padł któryś z tyłu, skoro pada nivo i samoregulacja. Możliwe że wystarczy wyczyszczenie go i problem zniknie.
-
Sterowanie nawiewem,dmuchawą???
Do sprawdzenia w tym przypadku jest "jeż". Jak nie to, to trzeba sprawdzić sygnał sterujący z klimatronika, a dokładniej napięcie jakie wychodzi. Wraz ze wzrostem napięcia jakie podaje panel klimatronika na jeża powinny wzrosnąć obroty dmuchawy. W ostateczności zostaje sam wentylator.
-
BMW 525d nie odpala
Jak słychać bulgot powietrza w baku, to zdejmij jeden wąż z filtra paliwa (najlepiej wyjście) zatkaj palcem, i niech ktoś włączy zapłon, wtedy powinien wywalić wszystko powietrze z układu, wyłączasz zapłon, i szybko zakładasz węża , włączasz zapłon jeszcze raz, i próbujesz odpalić.