Skocz do zawartości

Shadow69

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Shadow69

  1. Shadow69 odpowiedział(a) na adrian-e39 temat w E39
    Na allegro właśnie jest wysyp :mrgreen: Sam dopiero co kupiłem, nowe, ale zamienniki DJAUTO. Jakościowo okej, nie mam zastrzeżeń.
  2. Shadow69 odpowiedział(a) na jacek126 temat w E39
    Był gdzieś temat o tym, nie ma nic plug&play, trzeba drutować. Największy problem, to taki, że mało który sprysk zakryje całą dziurkę w masce, i zostaje szczelina. Sam w sumie też bym się pisał na coś takiego, w e46 mam i sprawa jest genialna...
  3. Shadow69 odpowiedział(a) na BMW e39 temat w E39
    Zaworek masz na przekładni, w okolicy jak wchodzi wałek od kierownicy, możliwe że on jest winowajcą. Zerknij na kostkę, wyczyść, jak nie pomoże, to może trzeba ogarnąć ten zaworek, czyszczenie itp.
  4. Nie wiem właśnie jak to u niego działa, czy się podnosi, czy nie, dlatego muszę podjechać zobaczyć :wink:
  5. Mój kumpel ma w e39 el. kierę, ale nie ma elektryki foteli, z tego co wiem, to fabrycznie tak wyszło. Teoretycznie nie powinien mieć w takim wypadku funkcji komfort na kierownicy, bo modułu pamięci u niego nie będzie. :roll: Musze obadać jak to działa, może jakiś trop ogarnę :mrgreen:
  6. Chodzi o to, żeby zachować regulację kierownicy, a nie podnosiła się ona po gaszeniu silnika. No chyba że wypiąć kierownice z modułu pamięci, ale jak ona się wtedy zachowa, to pojęcia nie mam...
  7. Chyba nie ma, jak coś, to wydaje mi się że będzie wspólny z regulacją foteli. Ja na czasie mam plan, żeby wyciągnąć cały mechanizm, wyczyścić, nasmarować jakimś gęstszym smarem i złożyć, a nuż zacznie normalnie chodzić. U mnie jest jeszcze ciekawa sprawa, bo mi się kierownica za wysoko podnosi. Na chwile obecną od tego pękła mi szybka w zegarach :cry2: Nie wiem jak z tym walczyć, raz wie kiedy się zatrzymać, raz leci do samego końca aż plastiki trzeszczą, normalnie paranoja :roll:
  8. Shadow69 odpowiedział(a) na winiar_bmw328 temat w E39
    Mało osób decyduje się na dołożenie klimy w e39, jest to dość skomplikowana sprawa. Montujesz zwykłą na przycisk i pokrętła, czy od razu na klimatronik? Jak ogarniasz schematy, to popatrz na WDS, tam jest wszystko, tylko nie każdy da rade wyczytać o co z tym chodzi...
  9. A pod kolektorem dolotowym sprawdzałeś?
  10. Moja chodzi "tylko" głośno, i również myślałem nad naprawą, ale nie ma części do tych przekładni :roll: Tam są takie małe trybiki, i one zazwyczaj się wyrabiają i hałasują.
  11. No więc jestem już po zabiegu odświeżania reflektorów. :mrgreen: Poszło bez problemów, demontaż starych kloszy, wymiana odbłyśnika, czyszczenie lampy od środka, montaż odbłyśnika, założenie klosza. Klosz obsadziłem na starym kleju, i trzyma elegancko, szczelny, nie paruje. Pasuje idealnie, jedynie zatrzaski wchodzą trochę ciaśniej, ale to nie problem. Teraz to ja wiem że mam ksenony, po ustawieniu świecą idealnie jasno, nie ma że przed autem mam 2 plamy światła, a reszta to ledwo co widać. Pobocze oświetlone bdb., nawet w deszczu jest okej. A długie na bi-xen to już poezja :mrgreen: Jak dorwę coś, co robi zdjęcia lepiej jak telefon, to się pochwalę :cool2:
  12. Shadow69 odpowiedział(a) na Kub84 temat w E39
    Proszę bardzo: :wink: http://allegro.pl/zarowka-swiatla-pozycyjnego-z-oprawka-ring-bmw-e39-i3586228647.html http://allegro.pl/bmw-e39-x3-e87-oryginalna-zarowka-ringow-pozycyjna-i3631389953.html Szukaj jako oprawka, żarówka pozycyjna z dopiskiem e39
  13. Shadow69 odpowiedział(a) na Drakul temat w E39
    Ale wtopa :mrgreen: A już miałem się udzielać :lol:
  14. Shadow69 odpowiedział(a) na perkusista2010 temat w E39
    Nie, a jeśli słyszysz dmuchawę po otwarciu drzwi, to masz padnięty sterownik webasta. Webasto standardowo grzeje poniżej 5 stopni silnik, w bogatszych konfiguracjach ogrzewa też wnętrze.
  15. Shadow69 odpowiedział(a) na SoupOne temat w E39
    Nie wiem czy wiesz, ale bmw nie toleruje zamienników, zwłaszcza jeśli chodzi o czujniki wału/wałka i ABS-u.
  16. Shadow69 odpowiedział(a) na Adasii temat w E39
    Najpierw wypada obadać czy jest napięcie na kostce, jak nie będzie, wtedy można się martwić GM :wink:
  17. Jak samego EGR nie ruszałeś, to nie powinieneś uszkodzić dolotu. Miejsca nieszczelne na dolocie poznasz po zaciekach oleju. Tak jakby co, to u mnie dźwięk blova zniknął po czyszczeniu zaworka sterującego turbiną, u mnie turbo wtedy lekko przeładowywało. Ale za to w moim e46 słychać to 2x głośniej, a tam turbinka dmucha prawidłowo, wiec tym bardziej nie wiem skąd ten dźwięk, czyszczenie zaworka i podmiana nic nie daje.
  18. Co do tych wtyczek, to chyba nie są wtyczki, tylko takie punkty, gdzie łączy się kilka kabli w instalacji. One powinny być gdzieś wciśnięte żeby nie latały, do tego są te 2 zatrzaski od spodu.
  19. Przycisk PDC występuje tylko jak są czujniki z przodu i z tyłu, jak jest sam tył, to działa wyłącznie ze wstecznym, nie ma ręcznego uruchamiania.
  20. Shadow69 odpowiedział(a) na Adasii temat w E39
    No może nie że wymiana od razu. Miałem tak, że jak kupiłem auto, to serwo nie działało. Kasowałem błąd poduszki jakimś testerem uniwersalnym, i przy okazji pokasowałem jakieś nieznane błędy, i po tym serwo zaczęło działać :mrgreen:
  21. Shadow69 odpowiedział(a) na Blodclav temat w E39
    Filtr oleju i paliwa to wiadomo że górna półka, ale co do filtra powietrza, to zdania są mocno podzielone. Nie musi być od razu mann, ale w każdym razie wystrzegał bym się najtańszych zamienników. Jakoś wykonania i użytych materiałów na pewno i tutaj ma spory wpływ na oczyszczanie powietrza. U siebie mam boscha, i jest okej, dolot w środku mam czyściutki, nic złego się tam nie osadza.
  22. Klar kładzie się jeszcze na wilgotną bazę, więc albo ktoś za długo czekał (baza wyschła), albo coś z lakierem nie tak. Auto masz całe omalowane, czy wnęki zostały w starym kolorze?
  23. Shadow69 odpowiedział(a) na Dzunioreq temat w E39
    W środku jest dioda, po jednej na każdy marker. Lekko grzeje się obudowa, ale z lampą nic się nie działo, nie jest cieplejsza jak przy standardowych żarówkach. Błędów nie wywala, jedynie po odpaleniu autka mrugną delikatnie kilka razy, a potem spokój. Kurcze, nie mam ci jak dać namiaru, bo kupowałem to dawno temu, ponad rok będzie, nie znajdę teraz gościa. Ale poszukam opakowania, może na nim coś więcej znajdę. W każdym razie uważaj na ringi opisane "aurora series" czy coś podobnego, bo miałem je na próbę u siebie, i padały jak muchy, 2 komplety poszły w miesiąc. Ogólnie znajdź takie, gdzie dają na nie gwarancje.
  24. On ma takie ząbki dookoła, więc przystawiasz śrubokręt za któryś, i albo energicznie ręką klepnąć, albo młoteczkiem. U mnie dopiero oklepanie młotkiem pomogło. Wcześniej polecam ci odkurzyć tek dekielek z góry i dookoła, żeby ci więcej syfu nie naleciało do środka.
  25. Shadow69 odpowiedział(a) na MateuszCHUDY temat w E39
    20 minut to trochę dużo, moja bez webasta szybciej się grzeje, i teraz z nowym termosem 96 stopni łapie bez problemów. Na oryginalnym trzymało 92-93. Na nagrzewanie tego silnika tak naprawdę nic więcej nie ma wpływu, webasto tylko przyśpiesza proces, ale 90+ ma osiągnąć i bez niego.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.