Treść opublikowana przez Shadow69
-
[E39] 530 Touring - straty mocy przy większych prędkościach
Owszem, widzę. Jeden to taki, że wiem ile potem kosztują naprawy po takim katowaniu, a po drugie już się naczytałem na forach tematów "padła skrzynia - dlaczego?". Jak chcesz szaleć poza granicą przyczepności, trzeba było kupić manual. Boka uciąć raz na jakiś czas, spoko, sam czasem chętnie tak zrobię, ale żeby opony kończyć na aucie? :roll:
-
E39 523 IT - Przewody hamulcowe tył (jakiej firmy wybrać)
Zabawy jest mase, przewody łączą się w okolicy fotela pasażera z prawej strony, potem prawy leci do samego końca do koła, a lewy jest jeszcze łączony nad sankami zawieszenia - dostęp bez demontażu praktycznie zerowy, nie ma jak wsadzić klucza żeby to rozkręcić. Ja wymieniałem jak miałem zawieszenie opuszczone. Jak masz wszystko na aucie, to będzie ciężko, chyba że puścisz przewody inaczej jak fabrycznie. Za wszystkie stalowe na tył ( 2 na lewa stronę i jeden na prawą zapłaciłem 250pln).
-
zbyt czuły ABS Bmw e39 98r. 2.0i
Jak łatwo wyjdzie przegub z piasty, to nie jest źle, ale zdarza się że naprawdę porządne i markowe ściągacze sobie z tym nie radzą. Ja kiedyś jak miałem zmieniać, to z 6 odwiedzonych warsztatów trzech podjęło się wymiany, z czego jeden nie dał rady wymontować przegubu (skończyło się uszkodzona piastą), drugi wyobrabiał śruby od przegubu wewnętrznego, dopiero taki fachowiec co tylko w bmw siedzi uporał się z tym, ale męczył się ze 4 godziny. Zapłaciłem ok 150pln, ale zachodu było przy tym od cholery.
-
[E39] 530 Touring - straty mocy przy większych prędkościach
Automatem palić gumę? :roll: Jak ci nie szkoda auta (a zwłaszcza skrzyni) to pal, choć to trudne w automacie, tylko żebyś potem nie płakał że się coś rozleci. Skrzynia ZF zniesie dużo, ale no bez przesady...
-
zbyt czuły ABS Bmw e39 98r. 2.0i
To jest piasta, i tego się nie wymienia, chyba że uwalisz gwint na śrubę, albo ktoś przy wymianie łożyska/pół ośi ją uszkodzi. http://allegro.pl/bmw-5-e39-lozysko-piasta-lewa-prawa-tyl-tylna-i3561005383.html A to jest łożysko, tu gdzie jest tak guma, jest koronka magnetyczna z której czyta czujnik ABS. http://allegro.pl/fag-lozysko-piasta-tyl-bmw-5-e39-touring-i3561317505.html
-
E39 523 IT - Przewody hamulcowe tył (jakiej firmy wybrać)
Co do przewodów hamulcowych to nie wiem, ale mam z corteco koło pasowe, i chodzi jak najbardziej okej.
-
zbyt czuły ABS Bmw e39 98r. 2.0i
Tam koronka z której czyta ABS jest właśnie w łożysku. I nie baw się w żadne używki.
-
E39 523 IT - Przewody hamulcowe tył (jakiej firmy wybrać)
Ja mam u siebie również TRW, już ponad rok, ostatnio jak zaglądałem na tył to wszystko z nimi okej. Stalowe natomiast kupiłem ori, hamulce mam wszystko ATE.
-
Słabe podgrzewanie lusterek zewnętrzych (zwykłych).
Sosna, nie ma czegoś takiego jak lusterka m-pakietowe. :wink: Moje maja jeszcze fabryczne szkła, i choć trochę po brzegach obłażą to grzeją równo i naprawdę bardzo szybko.
-
Czy warto lać droższą ropę? 530d
Też śmigam na zwykłej ropie, leje tylko orlen/BP/statoil/shell, więc raczej takie lepsze stacje, a nie jakieś blaszaki no-name. Do tego zawsze przed zimą wymiana filtra paliwa, i regularne odpuszczanie wody z odstojnika pod filtrem. Zalałem kiedyś po czyszczeniu baku "lepsze" paliwko, ale bez różnicy, niektórzy chwalą że mocy przybyło, etc, ale jak na mnie to efekt placebo.
-
złącze we39
Za nadkolami lewy przód, i prawy tył masz takie czarne plastikowe puszki, w nich sa kostki do czujników zużycia klocków. Nazwij poprawnie temat, bo poleci do kosza.
-
werner18 ---> 528iA limousine
Autko ładne, ale jak już masz lampy polifta, to zrób coś jeszcze chociaż z przednim zderzakiem, bo gryzie sie strasznie. Zaciekawiła mnie ta navi, to fabrycznie taka wyszła, czy dokładana?
-
Pompka spryskiwaczy
Do pompek dojdziesz tylko przez nadkole. Zaznaczam że za pompkę tylnego spryskiwacza odpowiada bezpiecznik tylnej wycieraczki, który masz w bagażniku. Co do pompek, to moje jak kupiłem auto też były padnięte (letni płyn zamarzł i porozrywał obudowy), założyłem zamienniki po 20pln, i chodzą już drugi rok.
-
530iA nie odpala
Wykluczyć nie można, bo jest błąd, ale sprawdzić trzeba wszystko.
-
Przepalony ring w lampach Depo proszę o podpowiedź.
Po lifcie są klejone, ale pierwsze poliftowe można rozebrać po podgrzaniu, bo ten klej mięknie, i nie ma z tym problemu, a nowsze, czyli już okolice 2003 rok są klejone "raz a dobrze", i ich niestety nie da się rozkleić. Warsztaty naprawiające lampy rozcinają obudowę, naprawiają, i potem ponownie sklejają.
-
Przekładka foteli z anglika
Mocowania spasują, ale po pierwsze, to mata zajętości będzie nie z tej strony, z której być powinna. Po drugie, chcąc podłączyć podgrzewanie, musisz użyć nowszego panelu z przyciskami, a nie z potencjometrami jak fabrycznie szło w twoim roczniku.
-
530iA nie odpala
Z immo jest trochę inaczej. Ja mam jeden kluczyk dorobiony, ale bez pestki immo, i po włożeniu do stacyjki zapłon i wszystko działa, ale rozrusznik nie zakręci. Kontrolki, etc wszystko świeci.
-
[523i] nowa odma
Ja mam jeszcze u siebie 296mm :norty:
-
Lokalizacja przekaźnika kierunkowskazów
Kolego, w39 nie ma przekaźnika od kierunków :duh: Wszystkim steruje moduł świateł, i jest tam, gdzie Godzil napisał. A za dźwięk "cykania" odpowiada głośniczek pod deską.
-
5xx zamienniki kloszy reflektorów przednich, opinie?
Aktualnie mam już bi-xenon, tylko teraz jak będę zmieniał klosze na nowe, to założę sobie nowe odbłyśniki, bo te co mam są już trochę wypalone, i mimo wszystko nie świeci to tak, jak powinno.
-
zbyt czuły ABS Bmw e39 98r. 2.0i
Każdy "zauważony" ząbek na koronce łożyska, to jeden impuls generowany przez czujnik. Więc na oscyloskopie będziesz widział przy każdym ząbku schodek. Jak będzie kreślony wykres zanikał, skakał góra-dół, albo wyjdzie zamiast "schodka" wykres EKG, to coś jest nie tak.
-
[523i] nowa odma
W poliftowych (średnica ~324) to może i nie, bo naprawdę szybko potrafią się zwichrować, ale w starszych 296 jest naprawdę dobrze.
-
e39 530d navi 16/9 a webasto jak to dziala
Dogrzewanie (silnika) działa zawsze, bo to standard. Ogrzewanie wnętrza było w opcji, jak ktoś nie zamawiał, to po prostu nie było. Dobrze że w ogóle można to dokodować, a nie bawić się w kablomanię. Jest to bezpieczne, no bo w końcu niektóre auta fabrycznie mają tę opcję aktywną.
-
[530D] linka (cięgno) klamki
Nie pasuje, prawa a lewa są inne. Tam na pancerzu jest taki klips mocujący, teoretycznie jak przełożysz linkę z prawych drzwi na lewą stronę, to po zapięciu tego klipsa linka zamiast "iść" w stronę klamki w górę, będzie uciekać w dół. Nie przegniesz jej, bo pancerze są bardzo kruche i pękają.
-
Self level suspension inactive w sedanie bez nivo
Jakby coś, to sedany również miały w opcji nivo, tyle że jeden miech kosztował więcej jak dwa do touringa, stąd może ktoś wymienił na zwykłe.