Treść opublikowana przez Shadow69
-
BMW 525D 2000 163 km EINSPRITZANLAGE
Więc tak, pompa progowa tylko oryginał, nic innego nie daje rady. Dwa, filtr paliwa musi byś drożny, jak nie wymieniałeś, to wymieć, bo możesz pompę zajechać nawet ori nową. Pompa w baku daje o sobie znać poniżej 15 litrów, jak jest padnięta wtedy auto gaśnie. Jak masz więcej paliwa, to raczej nie ona jest winna. Kolejna sprawa, to regulator ciśnienia za pompa progową, tzw ogranicznik. Jest schowany w głębi komory silnika, patrz za filtrem, wygląda jak zaworek zwrotny. Nie pomyl z zaworem ogrzewania, ten ma 3 przewody, ogranicznik tylko wejście i wyjście. Jego zadanie, to regulacja ciśnienia paliwa, jakie daje pompa progowa. Pompa ta spokojnie jest w stanie zrobić i 6 barów, ale ogranicznik zbija ciśnienie do 4. Jeśli jest nieszczelny i puszcza, to ciśnienie będzie spadało, a pompa będzie niepotrzebnie się męczyć, i będzie wywalało twój błąd, przy czym powyżej 3 tyś nie pojedziesz. Sprawdza się go następująco: -Podłączasz kompa, tak żeby widzieć ciśnienie na pompie progowej/albo wpinasz się manometrem poprzez trójnik. -jeśli ciśnienie jest niskie, to musisz czymś zacisnąć wężyk za ogranicznikiem -jeśli ciśnienie wzrośnie, to znaczy że pompa progowa jest dobra, a przepuszcza sam ogranicznik - wtedy go wymieniasz, tani niestety nie jest -jeśli ciśnienie nadal jest niskie, czeka cie prawdopodobnie wymiana pompy progowej - oryginał również tani nie jest, ale wymienisz i jest spokój. W ekstremalnych sytuacjach mogło się skończyć jedno i drugie. Sprawdź tak jak ci mówię, i daj znać co wyszło. :wink:
-
E39 wymiana łożyska piasty tył.
Piasta oraz łożysko z 528i pasuje do 530d. Ogólnie po numerach wychodzi że są zamienne w każdej wersji silnikowej i nadwoziu, jedynie co do piasty to tylko M5 ma inną.
-
325Ci Skrzynia SMG - problem
Zaraz, zaraz, a czy czasem SMG to nie jest klasyczny manual, tylko sprzęgnięty z elektroniką która nim steruje?
-
[E39 530d] ABS, elektryka, czujnik
Zacznij od zmierzenie napięcia ładowania, ma być 13.9-14.4V, nie mniej, nie więcej - mierzysz na wolnych po włączeniu świateł, dmuchawy, ogrzewania szyby, foteli, ogólnie musisz dużo bajerów uruchomić. Jak po włączeniu dużej ilości osprzętu elektrycznego wywala ABS, to prawdopodobnie spada napięcie w instalacji. Aaa, jakby co, to napięcie musisz mierzyć na akumulatorze, nie na klemach pod maską. ABS i ASC to systemy które najprędzej się wyłączają jeśli spada napięcie. Jak będzie w porządku, to będziemy szukać dalej, jak napięcie będzie spadało, to pasuje obadać akumulator i alternator, oraz obie klemy.
-
(sterownik) moduł sterowania webasto...
Albo po prostu odłączyć na chwilę zasilanie pieca.
-
528i wymiana krzyżaka kolumny kierowniczej
Na sucho ciężko sprawdzić, luzy się jeszcze kasują jak magiel dostanie ciśnienie od pompy.
-
E39 wymiana łożyska piasty tył.
1 nie, musisz wyjąć całą pół ośkę z piasty, nie dojdziesz do śrub łożyska. 2 nie jestem pewny, bo dawno to robiłem, ale chyba dolny trzeba było rozpinać i coś mi się jeszcze kojarzy że odkręcałem amortyzator na dole. będziesz widział przy rozkręcaniu czy wyjdzie, czy trzeba odkręcić :8) 3 nie musisz spuszczać oleju, jak odkręcisz półoś, to nic ci tam nie ucieknie. Nie jest to trudna robota, najgorzej jest jak przegub nie chce wyjść z piasty. Wbrew pozorom, przednie łożysko jest trudniej wymienić.
-
Elektrozawor turbiny prosze o pomoc
Dziwne, real oem pokazuje dla auta ze stycznia 2005 turbo ze sterowaniem podciśnieniowym... http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=AS71&mospid=47635&btnr=11_2111&hg=11&fg=50 Wgl to pierwszy raz spotkałem się z e46 która nie ma dmuchawki sterowanej gruszką :shock:
-
E39 525D wymiana chłodnicy wody
Wisko musisz odkręcić. Nie wiem jaką masz pompę, ale na moją oryginalną (nowy typ, 99r) musiałem zakładać spiłowany klucz 32 i normalny na wisko, i dopiero dałem radę odkręcić. A na nowej HEPU już wchodzi normalny klucz 32, więc jest małe udogodnienie przy demontażu. Osłona chłodnicy jest na 2 małe spinki, potem wyciągasz ją do góry. Z chłodnicy trzeba odpiąć węże, o ile z górnym jeszcze na spokojnie można sobie poradzić, to zdjąć dolny (zwłaszcza jak długo nie ruszany) to już sztuka. Mój pękł, mimo że na prawdę delikatnie się z nim obchodziłem (nowy 114pln). Górne mocowanie to 2 plastiki przykręcane śrubą na klucz 8, chłodnica wychodzi "skosem", czyli jak stoisz przodem do silnika, to najpierw podnosisz lewą część w górę, i staraj się ją wyciągnąć tym miejscem, gdzie masz podgięcie w rurce do klimy. Uwaga na dolne mocowanie, jest wsuwane, są tam jakieś gumy, przy montażu sprawdź czy dobrze w nie trafiłeś (pociągnij za dół chłodnicy w stronę silnika, ma siedzieć sztywno i się nie ruszać). Żebyś nie musiał odkręcać 2 razy jak to u mnie było. Jak będziesz miał wyjętą chłodnice, to masz idealnie sporo miejsca na czyszczenie przestrzeni między chłodnicami, a i kontrolę pasków, pompy wody, etc. Powodzenia :wink:
-
e39 sedan - tylna klapa a lifting
Ja za dobrą klapę rok temu zapłaciłem 550 pln, i faktycznie, rdzy zero, ale niektórych gratów nie było, np światła, znaczki itp powykręcane, za to była z szybą.
-
316ti problem z klaksonem
Pewnie trzeba wyjąć klakson i wyczyścić, u mnie w obu bmw były tak zasyfione, że nie było szans na jakiekolwiek dźwięki z ich strony. Ja spiąłem go na ostro, i sprawdzałem, jeden po czyszczeniu i ostukiwaniu ruszył, a drugi trzeba było podregulować tą śrubką, i też zaczął działać.
-
528i wymiana krzyżaka kolumny kierowniczej
Ja też już jestem po wymianie. Wyjąć to luzz, ale jak patrzyłem, to niby frez dookoła jest taki sam, więc myślałem że wchodzi jak popadnie, a tu wyszło że tylko w jednym miejscu się zejdzie z resztą wałka. Więc praktycznie trafić na to samo miejsce to horror, pewnie z 30 minut próbowałem dziada złożyć. Ale teraz mam spokój, nic nie stuka, wszystko super :mrgreen: Robiłem z kanału, więc niby nie było źle, ale ręce tak bolą że szok. Wole nie wiedzieć co będzie przy demontażu skrzyni, bo czeka mnie wymiana sprzęgła w e46 :cry2:
-
E39 525D wymiana chłodnicy wody
M57 nie ma czujnika poziomu cieczy, ani w zbiorniczku, ani w chłodnicy. EDIT: Czujnika temperatury też tam nie ma.
-
E-46 320d czerwona kontrolka akumulatora
Olej w M47 i M57 zazwyczaj kapie z pompy wspomagania, albo z węży. Przerabiałem to w obu przypadkach. W M57 najpierw lała pompa, potem wąż, a w M47 tylko z węża lało.
- Uszkodzony Sterownik ESP
-
Uszkodzony Sterownik ESP
Różnie bywa, te same numery to nie wszystko. Ja kupiłem do e46 niby o takich samych numerach, ale z innej wersji silnikowej, i trzeba było coś kodować, a do e39 siadło bez kodowania, zgadzał się silnik i numery. Więc raczej wyjdzie w praniu czy będzie konieczność grzebania kompem.
-
Blad poduszki e 46 2002r
Zgadaj się z kimś z forum, za przysłowiowe piwo jakiś uczynny kolega sprawdzi ci autko kompem.
-
Rozrusznik Pytanie
Prawdopodobnie wszystkim steruje komputer silnika. Rozrusznik będzie raczej klasyczny.
-
Blad poduszki e 46 2002r
Mata w fotelu pasażera do sprawdzenia, częsty przypadek nie tylko w e46.
-
(sterownik) moduł sterowania webasto...
Pewnie olej bierze :lol: :mrgreen:
-
szukam czesci przednia oś
Obawiam się że nic innego nie znajdziesz, zostaje jeszcze nowa ori, ale czuję że tanio nie będzie.
-
Montaz nawigacji do Bmw e39 523i z 1997r
Kolego, wyskakujesz w dziale techniczne z tekstem "mam navi 16:9" i jesteś zaskoczony że pytam o co chodzi?
-
e46 330i M54 Silnik bierze olej
Nie lej castrola, odżałuj i kup motul, valvoline, może millers, coś z dobrej półki. Ja bym celował w 5W40.
-
szukam czesci przednia oś
W sensie potrzebujesz pół ośkę? Ten metalowy drążek co łączy oba przeguby?
-
Bmw e39 535iA 1996/Bmw e39 535i 2000 nowa galeria
Hmm, mówisz że sprysk na światła chodzi bez kodowania? Gdzie się wpiąć, co i jak? Miałem kiedyś taki PDF o dokładaniu sprysków, ale pisało że trzeba kodować, a moja padlina nie przyjmuje nic do elektroniki, więc odpuściłem montaż.