Treść opublikowana przez Kowal
-
328i czy potrzebny jest system w tłumiku końcowym?? ??
Łukasz: W E34 525 nie ma tego systemu.
-
reflektory mi paruja co z tym zrobic
ZKW i Hella mają odpowietrzenie w deklach od świateł drogowych, ale to niewiele daje bo wilgoć zbiera się między pierwszymi a drugimi szkłami. Zreszta było już o tym wcześniej pisane.
-
Tylne lampy LED, ale nie typowe...
Pomijając kwestię gustu to taki system diodowy daje wiele możliwości, np można wyświetlać różne napisy. Nie jest to bezpieczne przy takich niestandardowych zastosowaniach bo jak ktoś się zapatrzy to może spowodować wypadek.
-
cóż to takiego jest???
Chyba już wiem co masz pod siedzeniem ale zaczekam na zdjęcie lub opis.
-
wymiana sworzni na wachaczach- drugi raz w tym roku PORAŻKA
Piszesz ze wymieniałeś sworznie zewnętrzne długie. Myślę że to pomyłka przy pisaniu a co do firm to Lemforder lum Meyle bez strefy komfortu.
-
(e46) Co wybrac... ALPINE czy BLAUPUNKT?
Alpine robi sprzęt znacznie wyższej klasy niż Blaupunkt i nie ma powodu aby w radiach fabrycznych było inaczej.
-
Problem ze sprzęglem (cięzko wchodzą biegi na odpalonym)
Ja powiedziałbym że to zużyty synchronizator jedynki. Potwierdza to fakt że jak już włączysz bieg to później wchodzi lekko, gdyż wałki w skrzyni się zatrzymują. Spróbuj włączyć dwójkę lub trójkę, jeśli one wchodzą normalnie to raczej nie będzie to wina sprzęgła.
-
Przerdzewiały zardzewiały tłumik
Konsekwencje mogą być takie że policja zatrzyma ci dowód rejestracyjny.
-
2.5 - Tylny zawias
Odwdzięczać się nie musisz bo nie ma za co. Kiedyś może ty mi coś doradzisz.
-
[E36/2] Co Was najbardziej wkurza...
Szczerze mówiać kiloff przeczytałem ten temat cały i nie pamiętałem na co dana osoba narzekała a utkwiły mi tylko w pamięci "wady" auta tak że nie bierz mojej wypowiedzi osobiście, bo nie była pisana konkretnie do ciebie i nawet nie na podstawie tego tematu, ale wszystkiego co ludzie wypisuja na forum.
-
[E36/2] Co Was najbardziej wkurza...
Jak ktoś kupi auto bo się napali a nie przemyśli zakupu to później są rozczarowania typu: miejsca za mało, silnik za słaby, dużo pali, kradną, za drogie częśći itp. Zaczyna się płacz i lament i szukanie jak tu przykombinować żeby auto utrzymać. Jak ktoś ma za mało miejsca to jak można zarzucać to coupe, które z założenia nie ma być limuzyną. To przy zakupie auto było większe a potem na skutek wady fabrycznej się skurczyło? Przecież widziały gały co brały. A jeśli podbiera się auto tatusiowi albo tatuś kupił na osiemnastkę to darowanemu koniowi nie powinno patrzyć się w zęby. Jest przecież tyle golfów pięciodrzwiowych z dieselkami oszczędnymi pod maską to kupować a nie lamentować.
-
pytanie o sonde
Bardzo dokładnie opisał to Frank jakiś czas temu. Nie chce mi sie szukać więc wpisz sobie "reset" i znajdziesz.
-
Intercars - znizki dla klubu BMW
Ja akurat mam duże zniżki w intercarsie ale jak dzwonię do nich po coś to pierwsze pytanie to numer klienta, tak jakby normalnych ludzi bez numeru na świecie nia było. Szary człowiek z ulicy zniechęca się przez to a takich klientów jest bardzo duży % który intercars traci. Ich sprawa, a klient idzie gdzie indziej gdzie kupi za normalne pieniadze. Gdybym nie miał rabatu to nic w intercarsie pewnie nie kupiłbym.
-
Jak podciagnac sprzegło??
Ja wymieniałem same okładziny wiele razy w swoich autach i autach klientów. Koszt nabicia nowych okładzin razem z robocizną to tak jak ci napisałem 50-60zł i jeśli stara tarcza jest niezużyta (środek tarczy) to masz po nabiciu okładzin pełnowartościową tarczę. Dodatkowo można przeszlifować powierzchnię cierną docisku i koła zamachowego w razie potrzeby a łożysko wyciskowe kupić nowe. Sprzęgło trzeba rozebrać i zweryfikować co się nadaje a co nie. Jeśli się na tym nie znasz to zawieź do warsztatu całe sprzęgło a oni będą wiedziec co z tym zrobić. W Krakowie koszt nabicia tarczy i szlifowania docisku i koła zamachowego to ok. 100zł więc w porównaniu z nowym kompletem jest oszczędność. I jeszcze jedna sprawa że twoje stare sprzegło jest lepszej jakości niż niejedna nowa podróba.
-
falowanie obrotów -POMÓŻCIE
Wtyczka od sondy jest pod podwoziem obok skrzyni tak jak wyżej napisałem.
-
Czy ktos wie co to za czujnik ?
Numer mają ten sam ale różnią się tak piotriviola pisze tym ze jeden jest nowszego a drugi starszego typu więc nic nowego nie wymyśliłem.
-
Czy ktos wie co to za czujnik ?
A gdzie ten drugi link?
-
Wymiana filtra paliwa 1.8 M40
Sa dwa rodzaje filtrów- długi i krótki więc przed zakupem nowego upewnij się jaki masz zamontowany, np. zmierz długość.
-
Dziura pomiedzy 2,5-3 tys/obr na PB..
Kai; Na LPG wszystko jest dobrze a problem występuje tylko na benzynie.
-
pytanie o sonde
Po zmianie sondy zrób reset komputera.
-
Pisk spod maski
Jedna sprawa paski a druga to kończący się akumulator. Po rozruchu ma już tak mało prądu że alternator musi pracować na pełnej mocy i stąd takie opory i poślizg paska. Jak nie sprawdzisz i nie wymienisz to w zimie będa problemiki.
-
2.5 - Tylny zawias
Zewnętrzna tuleja została ci w wahaczu i możesz ją przeciąć brzeszczotem i wyjąc. Coż, kupiłeś już febi to montuj a nie pytaj po fakcie. Nie jest to Lemforder ale też nie jakiś jakiś szajs.
-
Jak sprawdzic czy cewki do BMW e34 są sprawne?
Po adresie wnioskuję że to Fugazi. Nie chcę cię martwić ale zrobili ci to na oko, bo oni nie mają oscyloskopu. W sumie tak to mógłbyś sobie sam sprawdzić a za 30 zatankować gazu.
-
skrót BMW ;-)
Słyszałem jeszcze jedno: Bóg Mnie Wybrał Przeczytałem jeszcze raz te "tłumaczenia" macieja2 i muszę stwierdzić że nie tylko większości z nich nie słyszałem ale żadnego, czyli raczej sam je wymyślił. Stary napisz co paliłeś albo wąchałeś że takie natchnienie miałeś.
-
E36, system przód, głośnik wysokotonowy
Każdy filtr jest pewnego rodzaju opornikiem. Po założeniu filtra opór nie może więc zmaleć a jedynie może wzrosnąć. Jeśli kupujesz gotowy zestaw ze sklepu do auta to zwrotnica w miejscu wejścia na radio nie może mieć oporu mniejszego niż 4 omy bo radio może ulec uszkodzeniu. Inna sprawa to że raczej nie stosuje się zestawów trzydrożnych bespośrednio pod radio bo jest za słabe. Jeśli natomiast robisz kombinację że kupujesz zwrotnicę solo i podpinasz do tego przypadkowe głośniki to trudno przewidzieć jaki opór będzie na wejściu do zwrotnicy. trzeba go po prostu zmierzyć miernikiem jak już zestaw zmontujesz. Natomiast co do elips z tyłu na przejściówkach to nie jest to najlepszy pomysł... ale jak chcesz eksperymentować to twoja sprawa. Powiem ci tylko tyle że przerabiałem to na swoim przykładzie (elipsy 6x9 Infinity) i średnio polecam.