Skocz do zawartości

Kowal

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Kowal

  1. Kowal odpowiedział(a) na Peron temat w E34
    Poprawię tylko w wypowiedzi Roberta że niezależnie od stanu zużycia silnika stopień spreżania nie ulaga zmianie gdyż jest to wartość stała i nie wyrażana żadną jednostką (stosunek objętości cylindra gdy tłok jest w dolnym położeniu do objętości nad tłokiem gdy jest on w górnym położeniu) a zmianie może ulegać jedynie ciśnienie sprężania. Stopień sprężania jak wszyscy wiedzą można zwiększyć np. przez splanowanie głowicy.
  2. Kowal odpowiedział(a) na m40 temat w E36
    Nie wiem o jakie dokładnie odgłosy chodzi ale jeśli pojawiają się one jedynie na półsprzęgle to może świadczyc o jakiś problemach z sprzęgłem.
  3. Kowal odpowiedział(a) na m40 temat w E36
    Koło mniejsze kręciło się szybciej i przez to satelity miały co robić. Ale jeśli dyfer chodzi dobrze to nie ma się czym przejmować.
  4. Kowal odpowiedział(a) na Peron temat w E34
    Nie wiem, ale jakbyś chciał to znajomy ma taki silnik do sprzedania w razie czego:) A tak poważnie to jak w każdym benzynowym bo to przecież nie diesel.
  5. Kowal odpowiedział(a) na Peron temat w E34
    I takie podejście do tematu mi się podoba - nic nie zastąpi startego metalu. Jednak jeśli silnik oleju nie bierze to nie ma co robić remontu. Zrób jeszcze raz porządnie ten pomiar a w razie czego po nalaniu niewielkiej ilości oleju do cylindrów ponów go, bo może też zawory są nieszczelne.
  6. Kowal odpowiedział(a) na Peron temat w E34
    Widziałem nawet po 16 w M50 bez żadnych dodatków zwiększających "szczelność". Z tego co pamiętam to dopuszczalna odchyłka między ciśnieniami na cylindrach nie powinna przekraczać 7%. Czy podczas pomiaru silnik był rozgrzany i przepustnica była otwarta?
  7. Najbardziej domowy sposób sprawdzenia przepływomierza jaki znam to nie oscyloskopy i mierniki które trzeba jeszcze wiedzieć gdzie podłączyć, tylko pożyczenie sprawnego przepływomierza i podłączenie go do auta.
  8. Kowal odpowiedział(a) na vanos_2 temat w E36
    Może założył zwężkę w dolocie albo mieszalnik od gazu. A swoją drogą to oryginalny temat. To byłeś już wtedy właścicielem auta i bez twojej wiedzy ktoś wprowadził jakieś zmiany?
  9. O to samo miałem zapytać ale kolega mnie uprzedził.
  10. Kowal odpowiedział(a) na vanos_2 temat w E36
    Nic nie wymyślił tylko kupił prawdopodobnie auto taniej z jakąś usterką i skłamał że specjalnie moc obniżył. To że kontakt z nim się urwał to pewnie też nie przypadek... Jedź może lepiej na komputer to twoje watpliwości się rozwieją.
  11. Kowal odpowiedział(a) na A r m a n i temat w E39
    Żadna świeca nie da ci lepszego kopa niż nowa zalecana przez producenta. To co wypisują w reklamach to bajki dla dzieci.
  12. Kowal odpowiedział(a) na CRC temat w E36
    Najgorszy scenariusz to kupisz wahacz i piastę uzywane a łożysko nowe ale nie powinno być tak źle.
  13. Kowal odpowiedział(a) na CRC temat w E36
    Możliwe jest uszkodzenie zarówno wahacza jak i piasty koła ale cóż można powiedzieć jeśli się tego nie rozbierze. Po rozkręceniu patrzysz co jest do wymiany i dopiero jedziesz kupić. Niczego nie kupuj wcześniej poza łożyskiem bo nawet jakby kulki zaczeły pracowac (po wyłamaniu brzegów szalki zewnętrznej) po powierzchni wahacza to da się to przyszlifowac lekko szlifierką palcową. Jeśli mechanik ma rentgen w oczach i widzi co jest do wymiany to kupuj w ciemno.
  14. Kowal odpowiedział(a) na mkowal temat w E36
    Do sprawdzenia elektryki zapłonowej dodam jeszcze sprawdzenie czy nie ma nieszczelności w dolocie i regulację składu mieszanki przy pomocy analizatora spalin.
  15. Kowal odpowiedział(a) na darjo2 temat w E36
    darjo2: Zrób reset kompa. Ja tez mam sondę od audi, z tym że NGK/NTK i działa od kilkudziesięciu tysięcy bez zarzutu. Zakładam że kable podłączyłeś prawidłowo.
  16. Kowal odpowiedział(a) na darjo2 temat w E36
    Jeśli STP nie pomogło to tym wtryskom już nic nie pomoże. Na szczęście używek jest dużo tylko trzeba uważać zeby też nie kupić takich co długo na gazie chodziły.
  17. Kowal odpowiedział(a) na Filipe36 temat w E36
    Dobrze zrozumiałes i w ten sposób zrób próbę i wszystko będzie jasne.
  18. wrzosu: Jak będziesz kupował lub zamawiał te łączniki to zaznacz że masz wersję długą (bo są też krótkie).
  19. Sorry ale co ma pompa paliwa wspólnego z olejem na świecach? Jeśli chodziło ci o to że świece będa mokre w paliwie to powodem jest najczęściej brak iskry a powodem braku iskry może być właśnie uszkodzony czujnik położenia wału. Natomiast jeśli jest uszkodzona pompa paliwa lub chwilowo nie działa to świece będa suche...
  20. Kowal odpowiedział(a) na Filipe36 temat w E36
    Zostaw tą rurkę od baku niepodłaczoną do filtra a wężyk od kolektora czymś zaślep żeby nie ciągnął lewego powietrza i pojeździj tak trochę i zobacz czy wtedy będzie ok. Jeśli bedzie dobrze to albo filtr masz uszkodzony albo elektrozawór lub coś z jego sterowaniem.
  21. Tak, visko to sprzęgło, ale przy wentylatorze chłodnicy. Druga opcja to możesz mieć wentylator elektryczny, ale jeśli to visko to sprawdź czy hałas z tamtąd nie pochodzi.
  22. Może gość zginął w wypadku w tym E34 i zrobili mu taki obrazek na pamiątkę zamiast pisać "zginął tragicznie w wypadku". Mógł też zażyczyć sobie przed śmiercią umieszczenie na nagrobku obrazka E34 jako dorobku swojego życia a rodzina uszanowała wolę zmarłego, ale sądząc po nagrobku to biedny nie był.
  23. Tak, to jest kabel do zmieniarki.
  24. Kowal odpowiedział(a) na Adam temat w E32
    Ten przepływomierz który pokazałeś jest od "dużych" szóstek czyli M30 typu 3.0, 3.5 litra stosowanych np. w e32 ale konstrukcja jest podobna do twojego bo jest klapowy.
  25. Kowal odpowiedział(a) na bodziotx temat w E36
    Czy to ies czy 1.6 gumę łatwo zauważyć bo jest to harmonijka między przepustnicą a przepływomierzem.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.