Treść opublikowana przez Kowal
-
E34 M50 Cisnienie na cylindrach
Poprawię tylko w wypowiedzi Roberta że niezależnie od stanu zużycia silnika stopień spreżania nie ulaga zmianie gdyż jest to wartość stała i nie wyrażana żadną jednostką (stosunek objętości cylindra gdy tłok jest w dolnym położeniu do objętości nad tłokiem gdy jest on w górnym położeniu) a zmianie może ulegać jedynie ciśnienie sprężania. Stopień sprężania jak wszyscy wiedzą można zwiększyć np. przez splanowanie głowicy.
-
Różna średnica kół a dyferencjał
Nie wiem o jakie dokładnie odgłosy chodzi ale jeśli pojawiają się one jedynie na półsprzęgle to może świadczyc o jakiś problemach z sprzęgłem.
-
Różna średnica kół a dyferencjał
Koło mniejsze kręciło się szybciej i przez to satelity miały co robić. Ale jeśli dyfer chodzi dobrze to nie ma się czym przejmować.
-
E34 M50 Cisnienie na cylindrach
Nie wiem, ale jakbyś chciał to znajomy ma taki silnik do sprzedania w razie czego:) A tak poważnie to jak w każdym benzynowym bo to przecież nie diesel.
-
E34 M50 Cisnienie na cylindrach
I takie podejście do tematu mi się podoba - nic nie zastąpi startego metalu. Jednak jeśli silnik oleju nie bierze to nie ma co robić remontu. Zrób jeszcze raz porządnie ten pomiar a w razie czego po nalaniu niewielkiej ilości oleju do cylindrów ponów go, bo może też zawory są nieszczelne.
-
E34 M50 Cisnienie na cylindrach
Widziałem nawet po 16 w M50 bez żadnych dodatków zwiększających "szczelność". Z tego co pamiętam to dopuszczalna odchyłka między ciśnieniami na cylindrach nie powinna przekraczać 7%. Czy podczas pomiaru silnik był rozgrzany i przepustnica była otwarta?
-
Jak zdiagnozować przepływomierz
Najbardziej domowy sposób sprawdzenia przepływomierza jaki znam to nie oscyloskopy i mierniki które trzeba jeszcze wiedzieć gdzie podłączyć, tylko pożyczenie sprawnego przepływomierza i podłączenie go do auta.
-
Pytanie - anty tunning
Może założył zwężkę w dolocie albo mieszalnik od gazu. A swoją drogą to oryginalny temat. To byłeś już wtedy właścicielem auta i bez twojej wiedzy ktoś wprowadził jakieś zmiany?
-
E36, wieszający się kierunkowskaz-porada
O to samo miałem zapytać ale kolega mnie uprzedził.
-
Pytanie - anty tunning
Nic nie wymyślił tylko kupił prawdopodobnie auto taniej z jakąś usterką i skłamał że specjalnie moc obniżył. To że kontakt z nim się urwał to pewnie też nie przypadek... Jedź może lepiej na komputer to twoje watpliwości się rozwieją.
-
Dobre Świece do e39 520i
Żadna świeca nie da ci lepszego kopa niż nowa zalecana przez producenta. To co wypisują w reklamach to bajki dla dzieci.
-
Łożysko tylniego koła
Najgorszy scenariusz to kupisz wahacz i piastę uzywane a łożysko nowe ale nie powinno być tak źle.
-
Łożysko tylniego koła
Możliwe jest uszkodzenie zarówno wahacza jak i piasty koła ale cóż można powiedzieć jeśli się tego nie rozbierze. Po rozkręceniu patrzysz co jest do wymiany i dopiero jedziesz kupić. Niczego nie kupuj wcześniej poza łożyskiem bo nawet jakby kulki zaczeły pracowac (po wyłamaniu brzegów szalki zewnętrznej) po powierzchni wahacza to da się to przyszlifowac lekko szlifierką palcową. Jeśli mechanik ma rentgen w oczach i widzi co jest do wymiany to kupuj w ciemno.
-
Świece... ??
Do sprawdzenia elektryki zapłonowej dodam jeszcze sprawdzenie czy nie ma nieszczelności w dolocie i regulację składu mieszanki przy pomocy analizatora spalin.
- wtryski
- wtryski
-
Problem z wlewem paliwa
Dobrze zrozumiałes i w ten sposób zrób próbę i wszystko będzie jasne.
-
Stuki w zawieszeniu podczas opadów ???
wrzosu: Jak będziesz kupował lub zamawiał te łączniki to zaznacz że masz wersję długą (bo są też krótkie).
-
Problem z odpalaniem i z szybami w e36 320coupe z 1996r
Sorry ale co ma pompa paliwa wspólnego z olejem na świecach? Jeśli chodziło ci o to że świece będa mokre w paliwie to powodem jest najczęściej brak iskry a powodem braku iskry może być właśnie uszkodzony czujnik położenia wału. Natomiast jeśli jest uszkodzona pompa paliwa lub chwilowo nie działa to świece będa suche...
-
Problem z wlewem paliwa
Zostaw tą rurkę od baku niepodłaczoną do filtra a wężyk od kolektora czymś zaślep żeby nie ciągnął lewego powietrza i pojeździj tak trochę i zobacz czy wtedy będzie ok. Jeśli bedzie dobrze to albo filtr masz uszkodzony albo elektrozawór lub coś z jego sterowaniem.
-
Jak gazuję na jałowym to coś mi ryczy ?!?!?!
Tak, visko to sprzęgło, ale przy wentylatorze chłodnicy. Druga opcja to możesz mieć wentylator elektryczny, ale jeśli to visko to sprawdź czy hałas z tamtąd nie pochodzi.
-
Ciekawy nagrobek :)
Może gość zginął w wypadku w tym E34 i zrobili mu taki obrazek na pamiątkę zamiast pisać "zginął tragicznie w wypadku". Mógł też zażyczyć sobie przed śmiercią umieszczenie na nagrobku obrazka E34 jako dorobku swojego życia a rodzina uszanowała wolę zmarłego, ale sądząc po nagrobku to biedny nie był.
-
Kto wie? do czego służy ten kabelek :>
Tak, to jest kabel do zmieniarki.
-
przepływomierz
Ten przepływomierz który pokazałeś jest od "dużych" szóstek czyli M30 typu 3.0, 3.5 litra stosowanych np. w e32 ale konstrukcja jest podobna do twojego bo jest klapowy.
-
Pytanie do posiadaczy 318 IS
Czy to ies czy 1.6 gumę łatwo zauważyć bo jest to harmonijka między przepustnicą a przepływomierzem.