Skocz do zawartości

Kowal

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Kowal

  1. Kowal odpowiedział(a) na tomect temat w E36
    Jeśli nie jest to cyklicznie powtarzający się dźwięk tylko ciągły szum lub podobny dźwięk to może to być wina łożyska koła. Natomiast co do ABSu to możesz mieć uszkodzony czujnik lub brak styku na wtyczce.
  2. Jeśli to nie było zbyt fachowo zrobione to jest możliwość że jest więcej połamanych pierścieni niż tylko jeden a najprostsza i najtańsza metoda sprawdzenia tego to właśnie pomiar sprężania. Oczywiście że może być uszkodzony uszczelniacz na zaworze ssącym ale wtedy objawy są nieco inne niż opisałeś.
  3. Kowal odpowiedział(a) na tomect temat w E36
    ABS nie ma z ocieraniem nic współnego. Może masz krzywą tarcze hamulcową i ociera o klocki. Czy nie zauważyłeś jakiegoś bicia na kierownicy przy hamowaniu?
  4. Zmierz najpierw ciśnienie sprężania.
  5. Dobra, nie bądźmy precyzyjni, niech będą akukondensatorki tylko czemu to się dzieje tylko na obrotomierzu a prędkościomierz, temperatura, poziom paliwa i ekonomizer działają bez zarzutu a u kolegi powyżej dla odmiany skacze temperatura?
  6. Jak pójdziesz do sklepu elektronicznego po czesci to dowiesz się że różnica jest zasadnicza. Z tego co wiem to akumulatorki są w E30 ale jak Robert twierdzi nie tu jest przyczyna.
  7. A czy Alpine CDA 9812RR ma tą funkcję i gdzie to można sprawdzić bo instrukcja od radia gdzieś mi zginęła (na studio 24 tego nie ma).
  8. Kowal odpowiedział(a) na Filipe36 temat w E36
    Odpowietrzenie baku masz przez węglowy pochłaniacz oparów w komorze silnika (taka czarna puszka przy przepustnicy) i tam szukaj problemów z odpowietrzeniem.
  9. Możesz mieć uszkodzony któryś z czujników albo problem ze stykiem czujnika w wtyczce. Aaa, teraz przeczytałem że kontrolka nie świeci. To inna sprawa niż czujniki w takim razie.
  10. U mnie skokowo pracuje obrotomierz. Najlepiej widać to jak zrobię test zegarów i wskazówka powraca do początku skali. Z tego co słyszałem (bo nigdy tego nie robiłem) to w E36 nie ma akumulatorków a są kondensatorki które podobno też się wymienia, ale czy to coś pomoże na te dolegliwości to nie wiem.
  11. Kowal odpowiedział(a) na Marcin750 temat w E36
    Widzę że twoje pytania pozostają bez odpowiedzi. Widziałem też gdzieś na forum wskaźnik temperatury z naniesionymi na niego wartościami w stopniach ale też nie pamiętam gdzie ale jeśli myślimy o tym samym to tam było chyba napisane że dotyczy tylko E32.
  12. Strefa komfortu to gumowy pierścień w którym jest zatopiony sworzeń. W wersji Meyle bez tej strefy jest tam stal zamiast gumy a sworzeń jest konstrukcyjnie taki jak w E30.
  13. Kowal odpowiedział(a) na bewup temat w E36
    Stukać może wiele elementów. Koledzy kilka ci wymienili, a poza tym stukać mogą jeszcze łączniki stabilizatora i górne mocowania kolumn.
  14. Ja już nie mam 18 i w zimie to sie w kalesonkach chodzi więc zimne fotele niestraszne:)
  15. Kowal odpowiedział(a) na szczuche temat w E36
    Nie wydaje mi się aby wisko powodowało odczuwalne drgania. Może tak być w przypadku gdy brakuje łopatek w wentylatorze i jest przez to niewyważony. Ale jeśli nie brakuje to powodem mogą być jakieś usterki układu zasilania lub zapłonowego i stąd nierówna praca.
  16. Ja tego praktycznie nie używam ale wiadomo welur to nie skóra i tyłek tak nie marznie.
  17. Dobre było to wcześniej: Bardzo Mało Włosów - Absolutny Brak Szyi i Bandyci Mają Wyroki - uśmiałem się przy tym. W międzyczasie przyszło mi do głowy inne: Bangle Mnie Wymyślił - Ale Bardzo Spie... (dotyczy wybranych modeli)
  18. Kowal odpowiedział(a) na b4rtos temat w E36
    Napisz jeszcze czy to E30 czy E36 bo to ważne.
  19. Ta listwa jest metalowa i pomalowana lakierem matowym.
  20. Przyznam się ze u mnie lakier na tej listwie popękał od słońca i poprawiłem to pędzelkiem żeby gołe aluminium nie prześwitywało. Może ktoś zna nazwę lakieru który wygląda tak jak oryginał (czarny mat).
  21. Kowal odpowiedział(a) na bewup temat w E36
    Ja nie byłbym taki pewny że to na 100% sworznie zużyte. Nawet w nowym zawieszeniu w E36 koło wykonuje duże wahnięcia przód-tył i tak ma być! Gdyby było na sztywno to na koleinach wyrywałoby kierownicę z rąk. Można założyć tuleje przednich wahaczy od M3 3.2 litra co poprawia nieco kontrolę nad autem ale też zmniejsza komfort jazdy. Mam je u siebie od dłuższego czasu w aucie i auto jest bardzo nerwowe na koleinach. Jak chcesz żeby ci koło mniej chodziło to je załóż, ale tylko na idealnej drodze jest fajnie, na koleinach i dziurach już nie. Poza tym w M3 zastosowano te tuleje ze względu na znacznie mocniejsze hamulce. Jako informacją podam ze od M3 3.0 te tuleje nie nadają się do zwykłego auta bo mają otwór umieszczony mimośrodowo.
  22. Nowe szkła DEPO na allegro są po ok. 100zł/szt (podwójne).
  23. Kowal odpowiedział(a) na wilhelmkrak1 temat w E34
    Zadzwoń na Szczecińską 012 653 26 80.
  24. Kowal odpowiedział(a) na belgus temat w E30
    Leniwe to mogą być kluski a z ciśnieniem jest tak jak pisze Buba, czyli są jeszcze szczelne panewki. Na rozgrzanym silniku powinno trzymać krócej niż na zimnym.
  25. Kowal odpowiedział(a) na Mack_ temat w E36
    Nieprzecięte stosują na pierwszy montaż a przecięte są później sprzedawane w aso jako część zamienna. W zamiennikach spotkałem oba rodzaje tak że można wybierać.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.