Skocz do zawartości

Kowal

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Kowal

  1. Był niedawno temat o płukaniu silnika więc poszukaj.
  2. Jest jeszcze pewna różnica, byćmoże mająca niewielkie znaczenie ale standardowy zderzak ma belkę z kompozytu a emka z aluminium. Z zewnątrz oczywiście nic później nie widać a pozostaje najwyżej różnica w wytrzymałości, natomiast co do wagi belek to jest podobna.
  3. Kowal odpowiedział(a) na drewny temat w E34
    Sprawdź sobie po numerach w realoem ale w np. E36 w cztero i sześciocylinrówkach są te same pompy.
  4. Dodam tylko że zderzak od emki jest taki sam na wysokość jak standardowy a jedynie dokładka nieco obniża prześwit (może z 1 cm). Tzw trójkąty łączące zderzak z nadkolami pasują a trzeba wymienić nawiewy na tarcze na te od emki.
  5. Co do przednich kól to robiłem różne eksperymenty z ustawieniami zbieżności i z różnymi elementami zawieszenia od emki i standardowymi i najlepszy efekt jest przy zbieżności 2mm. Wtedy najlżej się kieruje i najmniej zużywają się opony a rozbieżność to stosuje się w przednionapędówkach.
  6. Kowal odpowiedział(a) na gelu temat w E34
    Oczywiście że jest rozbieralna - jak widac na załączonym obrazku. Odkręcasz śrubki i zbiornik jest osadzony na oringach.
  7. Kowal odpowiedział(a) na carson temat w E34
    Te z allegro to świece do benzyniaka. Nie wiem o co w tym temacie chodzi bo jedni piszą o świecach żarowych a drudzy o zwykłych.
  8. Nie wiem ile kosztuje ale na takim sprzęgle nie ma łagodnego ruszania tylko pozycja 0-1.
  9. Kowal odpowiedział(a) na MimTu temat w E34
    Wpisz sobie w Googlach Metacafe a następnie BMW from hell i wyskoczą ci dwa podobne filmiki z E34 i E36.
  10. Kowal odpowiedział(a) na kis temat w E36
    Koła między E34 i E36 sa wymienne pod warunkiem że chcesz wymienić między sobą koła tego samego typu, czyli dwumasowe zamiast dwumasowego a jednomasowe zamiast jednomasowego. Mało tego możesz koło dwumasowe zastąpić jednomasowym i na odwrót jeśli zmienisz także tarczę i docisk. A dodatkowo nadaje się także koło zamachowe od dwólitrówki do 2.5 i na odwrót przy zachowaniu powyższych zasad.
  11. Kowal odpowiedział(a) na Beo temat w E36
    Jeśli w czasie jazdy temp. spadnie do trzech stopni celsjusza lub poniżej to usłyszymy pojedynczy gong natomiast potrójny i to przed każdą pełną godziną to ten przypadek co opisuje Marco. Jeśli nie chcesz przypomnienia że bedą wiadomosci w radio to wyłącz funkcję MEMO.
  12. Kowal odpowiedział(a) na Michał735i temat w E32
    To raczej nie będzie wina łączników lecz coś z układem napędowym.
  13. Kowal odpowiedział(a) na Agnieszka BMW temat w E36
    Xenony mam już od roku i kupowałem nowe pojedyncze cześci a nie jako zestaw i w efekcie wyszło to dość drogo. Przetwornice kupiłem Hella (bez oddzielnych zapłonników, takie jak w nowych bmw) i do nich osobno obudowy w formie radiatorów, do tego "żarówki" D2S Philips z ustawioną ogniskowa na H1 no i reflektory Hella soczewkowe do E36 (standard, takie jak oryginały). Na początku szkoda mi było bebeszyć nowe reflektory więc kupiłem D2S z ustawioną ogniskową na H1 bez przerabiania ale teraz, gdy reflektory mają już rok, będę wymieniał w nich soczewki na bixenonowe, chociaż reflektory są nadal w idealnym stanie, jednak światła długie nie dorównują skutecznością tym mijania xenonowym i mimo stosowania na długich żarówek Philips Blue Vision i innych to jedynie barwa światła zbliża się do xenonu a nie skuteczność. Dodatkowo jeśli policja zaostrzy w przyszłości swoje działania (a do tej pory mimo przejechania na xenonach prawie 50tys km i wielu kontroli nigdy nie miałem problemów) planuję założyć spryskiwacze wysokociśnieniowe.
  14. Kowal odpowiedział(a) na Agnieszka BMW temat w E36
    To nie jest dokuczanie tylko poczucie humoru w moim wydaniu a jak Pani będzie chciała założyć u siebie xenon to mogę jej doradzić co i jak bo też mam u siebie zamontowany:)
  15. Kowal odpowiedział(a) na Michał735i temat w E32
    Tak, jak najbardziej, przy pokonywaniu nierówności.
  16. Widzę że obsługa takiego E46 M3 SMG2 jest bajecznie prosta. Wystaczyło trzaśnięcie maską i skrzynia działa już dobrze a u mnie takie trzasnięcie maską to naprawi co najwyżej niełącząca w oprawce żarówkę kierunkowskazu.
  17. Kowal odpowiedział(a) na Agnieszka BMW temat w E36
    Doszłaś do wniosku że jak już wymieniasz tą zarówkę to od razu na xenon?
  18. Kowal odpowiedział(a) na adi0583 temat w E36
    Robert: W E30 318is M42 sa stosowane indywidualne cewki do każdego cylindra podobnie jak w E36 318is M42 coupe ( z tym że na błotniku). Druga sprawa to że E36 jest produkowane od 89 roku i jeśli jedna cewka jest z roku 90 to niekoniecznie pochodzi z innego modelu niż E36.
  19. Podszybia nie robia w zamiennikach a co do używek to sam decyduj czy warto. Podałem ci to jako opcję ale nie znaczy że polecam. A ASO na śląsku nie wiem gdzie jest, ale raczej w większych miastach.
  20. W ASO Misiak w Krakowie zapłaciłem coś ok. 100zł do coupe a do sedana i tym podobnych nie powinno być droższe. Kupiłem tam też uszczelkę wokół przedniej szyby i kosztowała ona ok 70zł. Niektóre rzeczy można kupić dość tanio a jak komuś wydaje się za drogo to niektóre można kupić w zamiennikach albo używkach.
  21. Zależy jaki to model bmw i jaki typ lamp ale załóżmy że to E36 limuzyna lub coupe z reflektorami Bosch, ZKW lub Hella. W tym przypadku ściągasz tylne dekielki naciskając delikatnie na zaczep i przyciskając jednocześnie drugą ręką dekielek w stronę reflektora żeby zaczepu nie urwać, następnie odpinasz zaczepy z drutu mocujące żarówkę H1 lub H7 i zakładasz nową oczywiście odpinając przewód elektryczny i pamiętając żeby nie dotykać ręką szkła żarówki.
  22. Kowal odpowiedział(a) na bodziotx temat w E36
    Lepiej naciag ten pasek albo wymień bo dawanie ponad 4 tys obrotów na zimnym silniku do niczego dobrego nie prowadzi.
  23. Jesli chodzi ci o plastikowe podszybie zespolone razem z uszczelką to można je kupić w aso za około 100zł. A swoją drogą to ciekawy tytuł postu.
  24. Kowal odpowiedział(a) na ChrisCross temat w E36
    Ja na twoim miejscu mimo opinii mechanika o braku luzów z tyłu sprawdziłbym tuleje tylnych dolnych wahaczy pod progami bo to one są najczęściej przyczyną pływania tyłu. Luz na nich nie jest łatwo wyczuć ale gdy włożysz jakąś breszkę i poruszasz końcem wahacza na boki to luz zobaczysz jeśli gumy są pozrywane.
  25. Kowal odpowiedział(a) na m40 temat w E36
    Szpera grzeje sie znacznie bardziej od zwykłego dyfra i dlatego w tylnonapędowych japońcach typu Nissan 200sx gdzie szpery mają więcej niż 25% stosowana jest zewnętrzna chłodnica oleju wraz z pomką elektryczną wymuszajacą obieg oleju i z tego co pamiętam sterowane jest to czujnikiem lub termostatem.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.