Treść opublikowana przez Kowal
-
Czy w BMW jest aż tak kiepski ręczny ?
Ręczny jak żyleta mają wersje z samymi bębnami z tyłu a w mocniejszych wersjach do zrywania przyczepności z tyłu służy silnik.
-
Mała temperatura silnika w bmw 730i ????
Obstawiam na termostat, bo mimo że jest nowy to moze być nieodpowiedniego typu.
-
posiadam e30cabrio 325 i wlasnie zakupilem silnil3.2 m power
Dokupić musisz komputer, wiązkę, przepływomierz,osprzęt i parę innych rzeczy, ale pewnie to już wiesz a resztę powie ci mechanik co to będzie przerabiał. Niektóre elementy trzeba dorobić, np. łapy silnika i mocowanie skrzyni, oraz przerobić, np. wał napędowy, wydech cała instalację wodną i elektryczną i wiele innych spraw, które wyjdą po drodze. Ogólnie kupa roboty ale cel warty tej pracy. Z ciekawości ile dałeś za ten silnik z skrzynia?
-
oznaczenia modeli a silnik do samolotu
Po wypiciu kilku piw znacznie lepiej się dyskutuje i wymyśla różne teorie a tak na sucho to człowiek nie ma natchnienia. Coś w tym jest co piszesz i sam jestem ciekawy jak się dyskusja potoczy. Ja natomiast zauważyłem pewną analogię w oznaczeniach Rovera, gdzie pierwsza cyfra to jak w bmw seria, a dwie następne to pojemność i im cyfra wyższa tym model też wyższy, np. 214,216,827.
-
Jak poznać rodzaj sprężyn po kolorze?
Zakładając że mój M-technik ma przód i tył o ok. 3cm niżej od serii to u ciebie wygląda że tył jest -40 lub nawet -50 a przód to nawet nie chcę liczyć. W zimie będa problemiki...
-
Jak poznać rodzaj sprężyn po kolorze?
Pytasz poważnie? Podnośnik wkładasz do otworów w progach. Teraz nie mam możliwości zmierzyć inaczej bo nie mam czym a to 16-17cm to mierzyłem jakiś czas temu i pamiętam. Mierzysz między dolną krawędzią progu a np. betonem.
-
silnik m50b20 problem z głowicą.
Nawet nowa uszczelka mogła się źle ułożyć. Za bardzo nie ma innej możliwości żeby ciekło, musiałbyś mieć jakąś szpilkę nie wkręconą, która jest przewiercona na wylot. Nawet uszczelka pod głowica jest poniżej kolektora.
-
oznaczenia modeli a silnik do samolotu
Silniki gwiazdziste mają też cylindry w dwóch rzedach- z tego co pamiętam to latające fortece z czesów II wojny światowej miały nawet 36 cylindrów. Raczej watpię żeby stąd pochodziły oznaczenia, zwłaszcza że modele np. z lat 60/70 były oznaczane inaczej.
-
2.5 Makabrycznie wzroslo spalanie
Silnik zaczyna nierówno wtedy chodzic, jest słabszy i co za tym idzie trzeba go bardziej deptać - w tym sensie spalanie może wzrosnąć. Dodam jeszcze że nowa guma do M50B25 kosztuje w ASO ok. 50zł bo niedawno kupowałem.
-
2.5 Makabrycznie wzroslo spalanie
Nieszczelność między przepływomierzem a kolektorem zuboża mieszanke bo silnik ciągnie lewe powietrze a przepływomierz tego nie odczytuje i komputer nie zwiększa dawki paliwa więc silnik nie powinien więcej palić.
-
Jak poznać rodzaj sprężyn po kolorze?
Czerwone niezależnie od firmy są twarde i niskie. Ja w coupe z fabrycznym M-technikiem mam z przodu i z tyłu między progiem a podłożem w okolicach miejsc na podnośnik po 16-17cm.
-
silnik m50b20 problem z głowicą.
Olej może ci cieknąć z pod pokrywy zaworów.
-
Gdzie szukac elektrozaworów??
To są elektrozawory w E34, w E36 sa podobne, tylko umieszczone nie nad serwem lecz obok niego. Żeby ułatwić sobie do nich dostęp mozna odkręcić wlot powietrza do nagrzewnicy.
-
Coś piszczy z tyłu
Jeśli coś piszczy z tyłu i to nawet w czasie postoju to ja obstawiam na pompę paliwową.
-
2.5 Makabrycznie wzroslo spalanie
Tu nie chodzi o samą wymianę elementów tylko o zdiagnozowanie usterki a w tym będzie bardzo pomocny komputer, do którego podepną ci auto w warsztacie. Wymiana części na chybił-trafił bez rozpoznania usterki jest bardziej kosztowna.
-
2.0 24v strzały na benzynie.
Mlodzik18: "Auto jeździ tylko na benzynie." Filipe36: Te strzały masz właśnie przez te przebicia. Niekoniecznie są to cewki do wymiany a moga też być "fajki" łączące cewki ze świecami. W twoim aucie nie ma kabli WN a ich role pełnią włąśnie te "fajki". Jakbyś chciał się upewnić to można zrobić oscylację cewek w warsztacie ale jest to zabieg dość kosztowny.
-
2.5 Makabrycznie wzroslo spalanie
Jak nie jesteś w temacie to jedź lepiej do mechanika bo nic nie naprawisz. Ale na oko widać że tak kolega ci napisał to lambda albo przepływomierz.
-
BMW 316 97r Brak nawiewu na tylna szybe
Stuka ci elektrozawór zamykający obieg wody do nagrzewnicy- tak ma być. Natomiast co do nawiewu na tylna szybę to jako takiego go nie ma, a tylną szybę opływa jedynie powietrze wylatujące z nawiewów w kokpicie i krążace po wnętrzu auta. Pewna część jego przelatujac przez całą kabinę zostaje skierowana w dół przez tylną szybę i w ten sposób ją ogrzewa. Gdy jest to niewystarczające włączamy podgrzewanie elektryczne.
-
wtryski
Koledze do 325 wlaliśmy końską dawkę: butelka stp na 15 litrów benzyny. Ja stosowałem trochę mniejsze stężenia. Myślę że jeden pojemnik na 30 litrów (zalecają na 60L) jest dobrym kompromisem a o skutkach ubocznych nie słyszałem. Może i jakieś są ale twoim wtryskom może się już chyba tylko poprawić:) Muszę kończyc. Na razie.
-
wtryski
Nie ma reguły. W moim aucie musiałem zrobić prawie 300 żeby był efekt a jak wlałem koledze do 325 to zaczęła chodzić super po kilku kilometrach. Co prawda mnie się przypiekły od jazdy na gazie a jemu po długim postoju ale w obu przypadkach efekt był pozytywny- u kolegi bardziej, a do tego w innych autach też- nie tylko bmw.
- wtryski
-
Czy potrzebne jest zabezpieczenie nakretki piasty tylnej?
Łożyska to produkt znormalizowany, podobnie jak śruby, nakrętki, simeringi, oringi itd i tylko od fantazji konstruktorów zależy gdzie zostaną zastosowane (pod warunkiem oczywiście że będą zastosowane z uwzględnieniem swoich parametrów). Więc czy to BMW czy Ursus to mogą mieć zastosowane te same łożyska, a z drugiej strony np. w skrzyni Getrag w bmw może być jedno ze specjalnych łóżysk, które nie jest stosowane w żadnym innym mechanizmie na świecie (mimo że Getrag robi też skrzynie dla wielu innych marek np. Opel, Ford).
-
BMW 316 97r Brak nawiewu na tylna szybe
Cinecki: A kto ci powiedział ze ma być nawiew na tylną szybę?
- wtryski
-
bussines cd w e36?
Podałem ci tylko cenę z giełdy. Co do tego radia z allegro to kable wystają z wpiętej do radia wtyczki. Wyjmujesz tą wtyczkę, wpinasz swoją i powinno być dobrze, ale dla pewności skontaktuj się przed zakupem z sprzedającym.