Skocz do zawartości

piotreksz4

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez piotreksz4

  1. przekaźnik może robić zwarke lub gdzieś jest słaba masa.Co do samego przekaźnika to jedz na szrot i dostaniesz za grosze,a ta cena co podał Tobie sprzedawca to kosmos!! Jakbyś nie mógł dostać to pstryknij foto przekaźnika i odezwij się na PW to załatwie Tobie bez problemu
  2. krokowiec jest pod kolektorem,obok bagnetu od oleju i za alternatorem,lecz nieco wyżej od niego.Idzie tam przewód gumowy oraz jedna kostka Co do przepustnicy jest ona zamontowana na końcu rury dolotowej i przykręcona do kolektora dolotowego,możesz wyczyścić lecz w M40 nie ma tam elektroniki więc to raczej nie to. Co do przepływomierza to możesz go rozkręcić ale uważnie żeby nie uszkodzić i najlepiej wymyć w myjce ultradzwiękowej,ewentualne izopropanol i pędzelek. Sonda lambda jest za kolektorem wylotowym,ale przed katalizatorem.Idąc po wydechu trafisz na niego.Jest wkręcony nieco z boku i ma 4 przewody. Ogólnie to sprawdz wszystkie przewody gumowe czy nie są popęknane itd
  3. piotreksz4 odpowiedział(a) na kiki62 temat w E36
    a co masz nie tak z rozrządem??
  4. piotreksz4 odpowiedział(a) na Adek-L-ca temat w E32
    jeżeli masz miernik to sprawdz pobór prądu na wyłączonym silniku.Jeżeli nie to podjedz do elektryka,sprawdzi to za grosze i zdiagnozuje gdzie tkwi problem(sprawdzi pobór poszczególnych urządzeń w aucie)
  5. piotreksz4 odpowiedział(a) na Mariusz_E36 temat w E36
    viewtopic.php?f=68&t=136129 tutaj masz link do tego co potrzeba i o wiele,wiele więcej :cool2:
  6. mam licznik z zegarkiem,ale on jest od diesla,więc śa takie.A powiedz mi jak on może działać skoro fabrycznie nie było instalacji pod obrotomierz .Sam wykonywałes instalacje czy też podłączyłeś tylko drugi licznik?
  7. szukaj nieszczelności układu dolotowego,jakiegoś sparciałego przewodu lub takiego który luźno wchodzi na krucieć.Kolejną sprawa może być przepływomierz lub sonda. Najlepsze rozwiązanie to podpiąć pod komputer i zczytać błędy
  8. piotreksz4 odpowiedział(a) na skrzypol1 temat w E30
    zalej olej to podstawa oczywiście.Jeżeli nie słychać panewek i klekotu popychaczy a auto pali to nie jest tragicznie.Być może do odratowania
  9. piotreksz4 odpowiedział(a) na ttrol temat w E32
    888 146 381 zadzwoń pod ten numer,mają wszelkie elementy do BMW.Być może będą mieli w kolorze.Co prawda to Gorzów Wlkp ale cena wysyłki nie byłaby wysoka.Jakby co to mam taniego kuriera :cool2:
  10. to ewidentnie musiał coś przestawić.Może kąt wtrysku?
  11. piotreksz4 odpowiedział(a) na pawelkra5 temat w E34
    pewnie że tak,tylko będziesz miał sporo zabawy z tym
  12. u mnie w E34 też byl ten problem,spryskałem gniazdo WD40,zostawiłem to na jakiś czas a później delikatnie podrapałem styki.Teraz za każdym razem bez problemu moge podpiąć auto
  13. piotreksz4 odpowiedział(a) na chmielpiw temat w E32
    wszystko wskazuje na problem z paliwe a raczej ciśnieniem.Być może to regulator ciśienia paliwa lub sama pompa. Jaki motor?M30 czy może M60?? ogólnie warto wyczyścić świece,styki itd.
  14. piotreksz4 odpowiedział(a) na ttrol temat w E32
    w najbliższym czasie bede lakierował drugą maske koledze a wycinał kawałek blachy z poprzedniej żeby dobrać farbe.Wtedy zmierze i jak skleroza mnie nie dopadnie to napisze :cool2:
  15. piotreksz4 odpowiedział(a) na piotr-318 temat w E36
    to jakiś kijowy pompiarz skoro mówi że po uszczelnieniu po miesiącu może być tak samo.Pojedz lepiej do kogoś innego. Druga sprawa to to że chyba chce Cię naciągnąć na regeneracje dobrej pompy wtryskowej...
  16. piotreksz4 odpowiedział(a) na bmw316 temat w E36
    może być automat rozrusznika i raz działa a raz sie wiesza.W każdym razie jak na pycha pali to nie jest źle. Jeżeli po naładowaniu aku auto będzie odpalało to może trzeba go wymienić gdyż nie ma odpowiedniej mocy żeby zakręcić silnikiem
  17. piotreksz4 odpowiedział(a) na kiki62 temat w E36
    sprawdz kąt wtrysku na pompie.A czy na ciepłym pali lepiej??Napisz coś więcej
  18. piotreksz4 odpowiedział(a) na japan temat w E38
    wyczyść regulator biegu jałowego lub tak zwanego krokowca.
  19. piotreksz4 odpowiedział(a) na ronin31 temat w E38
    ewidentnie olej musi być przepracowany gdyż dopiero po nagrzaniu odzyskuje właściwości..Przy wymianie oleju i filtru zwróć uwage na jego kolor oraz czy śmierdzi spalenizną no i oczywiście czy są opiłki na magnesie.
  20. jedyne co mi przychodzi do głowy to zła przerwa miedzy elektroda środkową a elektrodą boczną.Weź stare świece i zmierz szczelinomierzem jaka mają przerwe i taka sama zrób w nowych
  21. piotreksz4 odpowiedział(a) na Kluczyk temat w E38
    problem może tkwić w wielu rzeczach.Jedyna rada to komputer
  22. piotreksz4 odpowiedział(a) na mikun3 temat w E38
    600 to zdecydowanie za mało.Jak dla mnie optymalnie to 800 i powinno być ok
  23. skoro to się Tobie wyświetla taki komunikat to wychodzi na to ze silnik pracuje w trybie awaryjnym.. Co do problemu z paliwem może masz uszkodzony czujnik poziomu paliwa-pływak lub zawiesza się czasami
  24. skoro cieknie zbiorniczek to musisz wymienić uszczelnienie.Wszystko wskazuje właśnie na to.I od tego bym zaczął
  25. z tego co piszesz to ewidentnie wskazuje na pompe wody.Moim zdaniem warto wymienić i oczywiście szukaj pompy która nie ma plastikowych łopatek

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.