Treść opublikowana przez piotreksz4
-
316 brak kierunków i awaryjnych
przekaźnik może robić zwarke lub gdzieś jest słaba masa.Co do samego przekaźnika to jedz na szrot i dostaniesz za grosze,a ta cena co podał Tobie sprzedawca to kosmos!! Jakbyś nie mógł dostać to pstryknij foto przekaźnika i odezwij się na PW to załatwie Tobie bez problemu
-
318i Falują obroty.Lokalizacja krokowca.Benzyna w filtr. pow
krokowiec jest pod kolektorem,obok bagnetu od oleju i za alternatorem,lecz nieco wyżej od niego.Idzie tam przewód gumowy oraz jedna kostka Co do przepustnicy jest ona zamontowana na końcu rury dolotowej i przykręcona do kolektora dolotowego,możesz wyczyścić lecz w M40 nie ma tam elektroniki więc to raczej nie to. Co do przepływomierza to możesz go rozkręcić ale uważnie żeby nie uszkodzić i najlepiej wymyć w myjce ultradzwiękowej,ewentualne izopropanol i pędzelek. Sonda lambda jest za kolektorem wylotowym,ale przed katalizatorem.Idąc po wydechu trafisz na niego.Jest wkręcony nieco z boku i ma 4 przewody. Ogólnie to sprawdz wszystkie przewody gumowe czy nie są popęknane itd
-
1.8 tds rozrząd naprawa?
a co masz nie tak z rozrządem??
-
V8 92r pozera prąd
jeżeli masz miernik to sprawdz pobór prądu na wyłączonym silniku.Jeżeli nie to podjedz do elektryka,sprawdzi to za grosze i zdiagnozuje gdzie tkwi problem(sprawdzi pobór poszczególnych urządzeń w aucie)
-
Poziom oleju w moscie
viewtopic.php?f=68&t=136129 tutaj masz link do tego co potrzeba i o wiele,wiele więcej :cool2:
-
316i Obrotmierz zle wsakazuje
mam licznik z zegarkiem,ale on jest od diesla,więc śa takie.A powiedz mi jak on może działać skoro fabrycznie nie było instalacji pod obrotomierz .Sam wykonywałes instalacje czy też podłączyłeś tylko drugi licznik?
-
M40 Nierówna praca silnika - falowanie itp
szukaj nieszczelności układu dolotowego,jakiegoś sparciałego przewodu lub takiego który luźno wchodzi na krucieć.Kolejną sprawa może być przepływomierz lub sonda. Najlepsze rozwiązanie to podpiąć pod komputer i zczytać błędy
-
brak oleju zatarcie?
zalej olej to podstawa oczywiście.Jeżeli nie słychać panewek i klekotu popychaczy a auto pali to nie jest tragicznie.Być może do odratowania
-
niemiła przygoda
888 146 381 zadzwoń pod ten numer,mają wszelkie elementy do BMW.Być może będą mieli w kolorze.Co prawda to Gorzów Wlkp ale cena wysyłki nie byłaby wysoka.Jakby co to mam taniego kuriera :cool2:
-
TDS- pompa czy nie??? PROBLEM...
to ewidentnie musiał coś przestawić.Może kąt wtrysku?
-
Złamana dzwignia zaworowa
pewnie że tak,tylko będziesz miał sporo zabawy z tym
-
Problem z podłączeniem kts-a e39 530d
u mnie w E34 też byl ten problem,spryskałem gniazdo WD40,zostawiłem to na jakiś czas a później delikatnie podrapałem styki.Teraz za każdym razem bez problemu moge podpiąć auto
-
730i nie wchodzi na obroty
wszystko wskazuje na problem z paliwe a raczej ciśnieniem.Być może to regulator ciśienia paliwa lub sama pompa. Jaki motor?M30 czy może M60?? ogólnie warto wyczyścić świece,styki itd.
-
niemiła przygoda
w najbliższym czasie bede lakierował drugą maske koledze a wycinał kawałek blachy z poprzedniej żeby dobrać farbe.Wtedy zmierze i jak skleroza mnie nie dopadnie to napisze :cool2:
-
318 TDS - wyciek paliwa
to jakiś kijowy pompiarz skoro mówi że po uszczelnieniu po miesiącu może być tak samo.Pojedz lepiej do kogoś innego. Druga sprawa to to że chyba chce Cię naciągnąć na regeneracje dobrej pompy wtryskowej...
-
316i nie odpala.
może być automat rozrusznika i raz działa a raz sie wiesza.W każdym razie jak na pycha pali to nie jest źle. Jeżeli po naładowaniu aku auto będzie odpalało to może trzeba go wymienić gdyż nie ma odpowiedniej mocy żeby zakręcić silnikiem
-
318tds ciężko odpala
sprawdz kąt wtrysku na pompie.A czy na ciepłym pali lepiej??Napisz coś więcej
-
Problem ssanie E38
wyczyść regulator biegu jałowego lub tak zwanego krokowca.
-
skrzynia w 750iL problem
ewidentnie olej musi być przepracowany gdyż dopiero po nagrzaniu odzyskuje właściwości..Przy wymianie oleju i filtru zwróć uwage na jego kolor oraz czy śmierdzi spalenizną no i oczywiście czy są opiłki na magnesie.
-
740i przyrywa na nowych swiecach
jedyne co mi przychodzi do głowy to zła przerwa miedzy elektroda środkową a elektrodą boczną.Weź stare świece i zmierz szczelinomierzem jaka mają przerwe i taka sama zrób w nowych
-
3Tys obr i nie moze wiecej
problem może tkwić w wielu rzeczach.Jedyna rada to komputer
-
KTO WIE?????
600 to zdecydowanie za mało.Jak dla mnie optymalnie to 800 i powinno być ok
-
e38 750 problem ze stanem paliwa!
skoro to się Tobie wyświetla taki komunikat to wychodzi na to ze silnik pracuje w trybie awaryjnym.. Co do problemu z paliwem może masz uszkodzony czujnik poziomu paliwa-pływak lub zawiesza się czasami
-
E39 zapowietrza się gdy silnik jest zimny
skoro cieknie zbiorniczek to musisz wymienić uszczelnienie.Wszystko wskazuje właśnie na to.I od tego bym zaczął
-
528i wskaźnik temperatury
z tego co piszesz to ewidentnie wskazuje na pompe wody.Moim zdaniem warto wymienić i oczywiście szukaj pompy która nie ma plastikowych łopatek