Skocz do zawartości

jceel

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jceel

  1. jceel odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    gwarancji to ci nikt nie da. nawet na to, że w X20XEV nie przekręcisz panewki na drugi dzień po zakupie. ale można mieć bardzo poważne przesłanki do tego, że pojeździ jeszcze długo bezawaryjnie. chociaż jeżeli chodzi o dwumas to byłem go 1000% pewny, bo nie dawał żadnych objawów dogorywania. nie wiem, może to dlatego ze samochód miał naprawdę 270 tys, a nie 470 i był od nowości w jednych rozgarniętych rękach.
  2. jceel odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    bierz X20DTH, jeździłem przez rok, wcześniej mój ojciec 9 lat, nakręciliśmy wspólnie 270 tysięcy (od nowości) i pompa wtryskowa do sprzedaży działała idealnie :mrgreen: oprócz tego było jeszcze oryginalne sprzęgło, dwumas i oryginalna turbina :mrgreen:
  3. jceel odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    Zrobić 136km dziennie to żaden problem, nie trzeba nawet zbytnio się wysilać.
  4. hej, tym razem na tapecie 320d M47N z 10/2002. INPA pokazuje błąd taki jak na zrzutach ekranu poniżej (4B90 rail pressure monitoring at engine-start). oprócz tego, przez ostatnie pół roku dwa razy w zupełnie przypadkowych momentach zdarzyło się, że samochód chwilę po zgaszeniu silnika nie mógł odpalić (rozrusznik kręcił i nic). po odczekaniu może 5 sekund i spróbowaniu ponownie, odpalał bez problemu za pierwszym razem (bez długiego kręcenia rozrusznikiem). sprawdziłem korekcję wtryskiwaczy, na wszystkich czterech nie przekracza ona 0.5-0.6 podczas jazdy i w rozmaitych zakresach obrotów. ciśnienie na szynie CR w inpie również w normie, tzn. desired value zgadza się z actual value. problem z odpalaniem wyglądał trochę jakby to był problem z immo, tak jakby coś mu się zdarzyło zawiesić. spróbowałem też odpiąć wtyczkę od czujnika ciśnienia CR, tego na końcu listwy CR od strony przodu samochodu. nic to nie zmieniło, odpalił bez problemu, tylko po odpaleniu z wypiętym czujnikiem zapisał błąd o nazwie common rail sensor. pytania: 1. czy ten błąd 4B90 i opisany okazjonalny problem z odpaleniem silnika mogą mieć związek, czy raczej nie ma między nimi żadnej korelacji? 2. czy ten czujnik ciśnienia w szynie CR albo regulator ciśnienia CR mogą być winowajcami jednego albo drugiego? 3. co jeszcze mogę sprawdzić i jak? pompę paliwa w baku, pompę wysokiego ciśnienia? 4. any other ideas? :mrgreen: zrzuty ekranu: http://i.imgur.com/cah2g.png http://i.imgur.com/MCzFr.png PS problem z odpaleniem silnika zdarzył się dwukrotnie przez ponad pół roku i szybciutko minął, więc baaaardzo okazjonalnie i gdyby nie ten błąd zapisany w inpie to nawet nie zwróciłbym na niego uwagi pewnie. PS2 generalnie samochód na codzień odpala bez problemu, nie kręci długo rozrusznikiem, nie kopci, obroty nie falują. w "analog values" w inpie nie widzę żadnych poprzekraczanych wartości. PS3 czy może być jakaś korelacja z lekko słabawą baterią (11,56V)?
  5. to ja mam jeszcze pytanie - czy do 330d M57 po lifcie będzie pasować podgrzewacz z 320d M47 przed liftem?
  6. jceel odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    ale z tego co widać ostatnio po postach na forum, to są np. drogie panewki, które lubią się przekręcić w 4-cylindrowych benzynach :mrgreen:
  7. jceel odpowiedział(a) na kakami temat w E46
    weź tylko pod uwagę, że musisz kupić kierownicę z nową poduchą, poduszka ze starej kierownicy nie podpasuje.
  8. hej, jak wielu przede mną, mam uszkodzony elektryczny podgrzewacz płynu chłodzącego (coolant temperature heater). gdzieś tu na tym forum (nie pomnę linka) padło stwierdzenie, że ten podgrzewacz to taki minimalny zamiennik ogrzewania postojowego (webasta). i teraz: 1. czy w samochodach z webasto jest ono zamontowane zamiast tego podgrzewacza czy dodatkowo? 2. jeśli zachodzi 1, to czy mogę wywalić swój uszkodzony podgrzewacz płynu chłodzącego i zamienić go na webasto?
  9. jceel odpowiedział(a) na alexanderM temat w E46
    dokładana kierownica prawdopodobnie.
  10. masz taki setup? dawaj jakieś szczegóły na jego temat.
  11. jceel odpowiedział(a) na Brodi temat w E46
    fotka działa, a korek jest od zbiorniczka płynu do wspomagania.
  12. jceel odpowiedział(a) na daniel1234 temat w E46
    ja obstawiam przedmuch na wtryskiwaczu albo na świecy żarowej.
  13. nie to nie para :( po czym wnosisz?
  14. odpalanie zimnego TDI PD zazwyczaj budzi ze snu całe osiedle.
  15. nieprawda, świece pracują już od ok. +5 stopni celsjusza. najprawdopodobniej masz uszkodzoną jedną świecę żarową. przy 6 cylindrach i 5 sprawnych świecach będzie ci odpalał na dotyk przy dowolnie niskiej temperaturze, ale może właśnie powodować takie efekty, jak wymieniłeś. jak to sprawdzić? podepnij pod kompa (INPĘ) i sprawdź błędy, uszkodzona świeca żarowa na pewno da komunikat o błędzie.
  16. no drogo trochę za robociznę, moim zdaniem sensowna cena to ok. połowę mniej.
  17. kierownica będzie pasować, natomiast poducha ze starej kierownicy już nie.
  18. jceel odpowiedział(a) na d_ani temat w E46
    ja miałem przetarty przewód przy samym zbiorniczku... skróciłem go o 1cm i zacisnąłem na nowo, problem zniknął.
  19. jceel odpowiedział(a) na Bar000 temat w E46
    przywieziesz go na lawecie po prostu.
  20. widocznie nie zdiagnozowałeś wszystkiego. dolot przejrzany? zaworki od egr i turbiny? nawet taka bzdura, jak ciśnienie w oponach? korekcje wtrysków sprawdzone live? itp, itd... generalnie seryjne 330d 184PS powinno się dać rozbujać do ok. 240km/h licznikowych, sprawdzone.
  21. jceel odpowiedział(a) na lele1122 temat w E46
    bardzo prawdopodobne, że masz. a czemu mieliby naciągać na koszta? bez sensu ;)
  22. schodzi z deszczem...
  23. jceel odpowiedział(a) na lele1122 temat w E46
    dla mnie fajans, robienie dwóch końcówek miałoby sens przy przekładaniu wydechu np. od 330d albo robieniu całkiem customowego, a takie coś to tylko wiejski tuning :roll:
  24. nie żebym źle prorokował, ale był tutaj przypadek kolegi który miał podobne objawy w silniku M54 2.2 - powodem było pęknięcie głowicy które zasklepiało się pod wpływem rozszerzalności cieplnej (po nagrzaniu silnika). nie mówię, że musisz mieć to samo, ale ten objaw + ubywanie płynu chłodniczego może wskazywać na uszkodzoną uszczelkę pod głowicą albo pęknięcie głowicy lub bloku.
  25. jceel odpowiedział(a) na Mariusz1979 temat w E46
    hm... to wychodzi, że jechałeś na 4 biegu :mrgreen:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.