Treść opublikowana przez jceel
-
318i 2003 r. N42B20 Olej w skrzyni
olej najprawdopodbniej MTF-LT-2 (ale najlepiej sie upewnić patrząc na kolorową naklejke na skrzyni). jeśli jest napisane MTF-LT-1, można zalać MTF-LT-2. cena w ASO: 109zł/l. po numerze VIN sprawdzisz ile wejdzie. z mojego doświadczenia, nie warto kupować na styk tylko troszke wiecej, bo u mnie weszlo minimalnie wiecej niz napisali w katalogu.
-
instalacjia gazowa e46 coupe
do valvetronica to na pewno nie za bardzo...
-
320d Na co patrzec przy kupnie automatu
przez sam tunel środkowy (tylny napęd) raczej nie usadzisz 5 osób z tyłu (dorosłych).
-
320d Na co patrzec przy kupnie automatu
z tyłu to na pewno w passacie.
-
320d - działa 1 pilot od c.z.
GR: Proszę nie cytować w całości całego postu, zwłaszcza dopisując jedno zdanie bezpośrednio pod nim... po co tworzyć bez sensu takie tasiemcowe drzewka? pojeździj z nim w dłuższą trasę, to się naładuje ze stacyjki.
-
320d vs. audi a4 b6 1.9 TDI
GR: Proszę nie cytować całych postów... zwłaszcza jak się odpowiada bezpośrednio pod nimi... tworzą się tasiemcowe posty z jednym zdaniem odpowiedzi... dzięki. podtrzymuję to, co pisałem już w innym wątku: 1.9 TDI PD to na dzień dzisiejszy złom. technicznie jest jakieś 15 lat do tyłu w porównaniu do diesla common-rail w BMW. dziękuję za uwagę.
-
320d 150km dziwne zachowanie odrotów silnika
ja na początku, jak przesiadłem się do E46 z Opla Vectry, to ciągle zawadzałem butem o sprzęgło naciskając hamulec, albo hamulec naciskając sprzęgło. Te dwa pedały są zamocowane bliżej siebie niż w innych samochodach :roll:
-
320d galka zmiany biegow
siedzi naprawde mocno. na dodatek samo ciągnięcie do góry może nie dać rady - trzeba energicznie i naprawdę bardzo mocno szarpnąć, to wyskoczy.
-
320d galka zmiany biegow
wrzucasz drugi bieg, zapierasz się nogami o podłogę i ciągniesz z całej siły :mrgreen: uwazaj, żeby nie wybić sobie zębów :mrgreen:
-
Alarm fabryczny - montaż, pytania, problemy.
nie masz alarmu - możesz zignorować ten błąd.
-
320d - Turbina, Brak mocy, Regenracja.
zaszkodzić to ci nie zaszkodzi ta regeneracja, ale wygeneruje koszty które być może były do uniknięcia.
-
320d pomocy swiec zarowe zapieczona
niby to nie moja sprawa, ale może zostaw to komuś kto dysponuje odpowiednimi narzędziami do tego? :roll:
-
320d pomocy swiec zarowe zapieczona
no to teraz musisz szukać mechanika który ma narzędzia do rozwiercania świec żarowych... ew. do Mazpolu uderzać.
-
320d Coś nie tak ze wskaźnikiem temperatury
tak, powinna być w pionie. mnie się rozgrzewa przez ok. 10 minut toczenia 40km/h się rano po krakowie.
-
320D Paląca się kontrolka ciśnienia oleju.
GR: Proszę nie cytować całych postów dopisując jedno zdanie... zwłaszcza, jak się odpowiada bezpośrednio pod nim... tworzą się przez to, bez sensu, długie, nieczytelne posty... proszę cytować selektywnie i nie post, pod którym się od razu odpowiada. czy są znane jakieś przypadku używania tego specyfiku które się źle skończyły?
-
320d Na co patrzec przy kupnie automatu
no niestety, trzeba wymieniac tunel srodkowy ktory kosztuje zdaje sie kolo 160zl...
-
320d "wzrost spalania" podczas dojeżdzania do świateł
napisałem ci już wyjaśnienie tego - to jest bardzo proste i logiczne. kiedy wskazówka chwilowego spalania stoi w miejscu, w dowolnym punkcie skali to znaczy, że spalanie jest stałe na jednostkę odległości (np. jedziesz 100km/h i cały czas masz 4l/100km). w momencie kiedy samochód masz na wolnych obrotach, masz stałe spalanie w jednostce czasu (niezależne od prędkości). ale ekonomizer tego nie wie, więc przelicza w czasie rzeczywistym stałe spalanie dla coraz mniejszej prędkości. wystarczająco jasno wytłumaczyłem? :mrgreen:
-
320d "wzrost spalania" podczas dojeżdzania do świateł
Chyba Tobie... no mnie. ty go nie masz przecież, więc ciężko żeby ci drgał, czy cokolwiek innego robił. btw: naprawiłem ci cytowanie.
-
320d "wzrost spalania" podczas dojeżdzania do świateł
przy predkosciach rzedu 1...10km/h chyba nikt nie wrzuca 1 lub 2 biegu specjalnie po to zeby zahamowac silnikiem :8) Ja tak. No tak, ale ja mam silnik który nie drga:) a co mają drgania do tego? hamując przed światłami z 80km/h do zera przechodzisz przez wszystkie biegi w dół hamując silnikiem? 3.0d nie drga nawet przy obrotach 600rpm, więc to nie ma nic do rzeczy.
-
BMW 320 Compact czy Audi A3 1.9 TDI
ja mając do wyboru diesla CR nigdy w życiu nie zdecydowałbym się na PD albo VP44, no ale ja to truskawki z cukrem...
-
316i zmiana parametrów na 318i
ciekawe jak z wrzuceniem jakiegoś 4-cylindrowego silnika 2.0 z E90... np. z 320si :)
-
320d "wzrost spalania" podczas dojeżdzania do świateł
przy predkosciach rzedu 1...10km/h chyba nikt nie wrzuca 1 lub 2 biegu specjalnie po to zeby zahamowac silnikiem :8)
-
BMW 320 Compact czy Audi A3 1.9 TDI
spokojnie, ja tylko zwracam uwagę, że ta tabelka się kupy nie trzyma. w nagłówku jest napisane wyraźnie "BMW E46 Compact".
-
BMW 320 Compact czy Audi A3 1.9 TDI
z ta tabelka cos jest nie tak: a) przyspieszenie do setki w 320d compact to 8,7s, a nie 9,1 b) predkosc maksymalna wynosi przynajmniej 221km/h (tyle ma 320d 150KM sedan) lub wiecej. b) cena auta 12-13 letniego?! najstarsze compacty e46 sa z 2001 roku, wiec moga miec najwyzej 9 lat i na pewno nie kosztuja 11-14 tys tylko przynajmniej 20 :mrgreen:
-
320d "wzrost spalania" podczas dojeżdzania do świateł
wszystko jest w porzadku. komputer liczy spalanie w przeliczeniu na 100km. jadac na luzie masz stałe spalanie w czasie. ale predkosc sie zmniejsza... wiec komputer usrednia stale w czasie spalanie dla coraz mniejszej predkosci i przy predkosciach rzedu 1..10km/h wychodza takie wartosci.