Treść opublikowana przez jceel
-
320d wyciszanie pracy silnika
amplituda powinna być taka sama, za to faza przeciwna :mrgreen:
-
320d wyciszanie pracy silnika
bardzo dawno temu wszystko miało wtrysk pośredni, pierwszy diesel z bezpośrednim wtryskiem to zdaje się Fiat Croma w 1985r.
-
320d wyciszanie pracy silnika
wtrysk do komory wstępnej?
-
320d wyciszanie pracy silnika
Balu o czym/o którym modelu mówisz?? pewnie o VW 2.0 TDI PD.
-
330d realne spalanie?
zgadzam się. 330d to typowy samochód na autostrady. do tego wszystkiego dodam jeszcze rozmiar felg i opon - są drogie, profil niski i na dziurawych drogach w miastach trzeba się bujać 30-40km/h często.
-
330d realne spalanie?
ile? :shock: mnie spalanie zimą zwiększyło się gdzieś o 0,3-0.4... a momentami nawet zmniejszylo, bo wolniej jezdze ;)
-
330d realne spalanie?
ja mam co prawda wersje 184KM, ale myślę że będzie podobnie. jeżdżę średnio połowę w trasie i połowę w mieście. średnie spalanie od dłuższego czasu kształtuje się na poziomie 7,8l. w samym dużym mieście (Kraków) spalanie dobija do poziomu 9-10l, na samej trasie między 6,5-7,5l. minimalne spalanie jakie zaobserwowałem to było 5,1l :mrgreen: jak skończyły mi się klocki hamulcowe z przodu i jechałem cały czas jednostajnie 70km/h w trasie. z tego co sobie jeszcze przypominam, dłuższa trasa z włoch (1300km) z nie za dużą prędkością (max. 140km/h) skończyła się spalaniem 6,2l
-
320d - pekniety wał korbowy ,dwumasa
hmm, polećcie coś w pełni syntetycznego spełniającego normę LL04 :)
-
320d - Stuka puka co to moze byc?
potwierdzam. wymieniałem ostatnio u siebie i przestało stukać.
-
318i - Co to za plastiki?
w podnoszeniu auta na podnośniku.
-
320d zamiana silnika 136km na 150km
jeśli kupisz działającego anglika (może być uderzony, ale odpalający) to jak najbardziej ma sens przekładka. widziałem już kilka 320d '99-'00 z przełożonym silnikiem CR.
-
330xd jaki wybrać? 184KM czy 204KM?
zrobisz sobie lajtowego chipa na 160-165kW (218-225KM) i będzie jeździło lepiej niż twoje 323 teraz :8)
-
330xd jaki wybrać? 184KM czy 204KM?
napęd x trochę rypie sprawę, dla porównania zwykłe 330d 184KM: 0-100km/h manual: 7,8s 0-100km/h aut: 8,2s i dla kompletności: 330xd 184KM manual: 8,5s
-
330xd jaki wybrać? 184KM czy 204KM?
sięgnąłem do instrukcji i osiągi przedstawiają się następująco: * 320dA 150KM: 0-100km/h: 9,1s 80-120km/h na 4 biegu: 7,5s vmax: 213km/h * 330xdA 184KM: 0-100km/h 8,8s 80-120km/h na 4 biegu: 7,2s vmax: 224km/h niestety w mojej instrukcji nie ma jeszcze wzmianki od 330xd 204KM :)
-
330xd jaki wybrać? 184KM czy 204KM?
bzdura. 184KM vs 204KM mają minimalne różnice w osiągach i minimalne różnice w spalaniu (na korzyść tego słabszego).
-
330D Nie wchodzi na obroty(max3800)
wymienisz pompę paliwa na nową, to się dowiesz :) teraz już nie ma co gdybać.
-
jakie macie opinie o silniku M43TUB19 ?????
to nie lepiej kupic sobie już 318d albo 320d? :duh:
-
320d - problem ze świecącą kontrolką airbagu
co za bzdury.
-
330d - manual czy automat?
przyspieszenie 0-100km/h wg. instrukcji: 330d 184KM manual: 7,8s 330d 184KM aut.: 8,2s tragedii nie ma :norty:
-
320d - pekniety wał korbowy ,dwumasa
nic się nie stanie. czysto teoretycznie może zacząć brać olej, to wszystko.
-
320d - pekniety wał korbowy ,dwumasa
mój kumpel niedawno kupił Alfę 156 1.9 JTD i zalał... olejem 15W :duh: jeździł tak dobry miesiąc zanim zmienił na 5W40 i nic się nie stało, więc nie pałuj auta i bądź dobrej myśli :mrgreen:
-
330d - manual czy automat?
sprzęgło? w 320d po lifcie i w 330d jest niesamowicie mocne... raczej trudno je zepsuć. sprzęgło jest dobre jeśli się nie ślizga (ślizga się wtedy kiedy obroty silnika rosną a auto nie przyspiesza) albo są problemy z ruszaniem na półsprzęgle.
-
330d - manual czy automat?
oba te silniki są świetne i oba można polecić. oba są podobnie pancerne i oba niewiele się od siebie różnią (330d 204KM ma minimalnie większą pojemność skokową i nowszy sterownik silnika DDE5, 330d 184KM - DDE4). 330d 184KM + skrzynia manual jako jedyna kombinacja nie ma klapek w kolektorze, więc nie trzeba ich wycinać. za to wersja 204KM to ciut nowsza konstrukcja i sparowana z 6-biegową skrzynią (jeśli jeździsz dużo autostradami to może ci się przydać). a to czy automat czy manual to już tylko od twoich gustów zależy... taka ogólna rada: lepiej kupić trochę starszy model, ale w lepszym stanie. jeśli miałbyś (teoretycznie) z powodów finansowych szukać "okazyjnej" 330d 204KM to lepiej kup rok czy dwa lata starsze 330d 184KM. będziesz bardziej zadowolony :)
-
320d - JAKA JEST MOC TURBINY?
no tak, ale można podejrzewać że te silniki nie były wysilone nawet jak na wolnossące konstrukcje - w założeniach miały być ekonomiczne i niezawodne, a nie mocne. z wolnossącego diesla 2.0 moim zdaniem można wycisnąć znacznie więcej.
-
320d - JAKA JEST MOC TURBINY?
generalnie to turbodoładowane silniki diesla z racji sporego ciśnienia doładowania mają niski stopień sprężania (najwyższy ma M47: 19:1, a najnowsze wersje M57 już mają ok 16.5:1). wolnossące diesle mogą mieć znacznie wyższe stopnie sprężania (widziałem nawet 24:1). więc po wyjęciu turbiny moc będzie malutka, pewnie spadnie o 50% albo i lepiej. ale jest możliwe zaprojektowanie wolnossącego silnika diesla który z pojemności 2.0 powinien osiągać te 100KM.