Treść opublikowana przez jceel
-
320d - świece żarowe ??
zostawić to mechanikowi i zastrzec sobie na piśmie, że jak urwie ci świece to puścisz go z torbami. :mrgreen:
-
320d - świece żarowe ??
u mnie to samo - w obu (zarówno w 320d jak i w 330d).
-
Jak sprawdzić faktyczny przebieg auta ?
widzialem M57 które ma naprawde nakrecone 600 tys...
-
Jak sprawdzić faktyczny przebieg auta ?
pewnie. może być np. jakieś memory corruption, czyli zamazanie kawałka pamięci RAM przypadkowym śmietnikiem. albo niezainicjowanie zmiennej odpowiedzialnej za przebieg w stukturze, która przechowuje błąd... jest dużo możliwości :) weź pod uwagę, że pamięć RAM w każdym systemie komputerowym (więc też w ECU) w momencie włączenia zasilania jest zapisana przypadkowym śmietnikiem i dopiero program który się wykonuje "porządkuje" zawartość pamięci.
-
320d- świece
ja mam pytanie: czy znany jest chociaż jeden udany przypadek wyciągnięcia urwanej świecy od góry przez rozwiercenie?
-
Jak sprawdzić faktyczny przebieg auta ?
jestem pod wrażeniem, że 2.0d potrafi tyle przejechać :shock: hmm... da się jakoś sprawdzić, czy ma oryginalny łańcuch rozrządu czy wymieniany? (jakaś data produkcji wybita gdzieś, czy coś)
-
320 D jaki olej przy prebiegu 188tys
zarówno zwykły EDGE 5W40 jak i EDGE 5W40 TURBO DIESEL spełniają normę LL04: http://www.castrol.com/castrol/productdetailmin.do?categoryId=9025715&contentId=7028274 http://www.castrol.com/castrol/productdetailmin.do?categoryId=9033718&contentId=7062109
-
320d- świece
daj namiary na tego mechanika, żeby się ktoś inny nie naciął...
-
320 D jaki olej przy prebiegu 188tys
jeśli spełnia normę BMW LL04 to będzie dobry. to nie takie trudne sprawdzić to w internecie.
-
320 D jaki olej przy prebiegu 188tys
olej spełniający normę BMW LL04, obojętnie jakiej marki.
-
320d galka zmiany biegow
przy okazji - ja kupiłem samochód z nieoryginalną gałką. i ona była zamocowana na trzy małe śrubki torx, więc ciągnięcie nic nie dało. więc w przypadku customowych gałek nie ma co ciągnąć na siłę ;)
-
318i Pobiera olej-norma czy problem
litr na 10 tys. km to jest całkowicie w normie.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
ok, to ja się pochwale swoimi danymi: BC nie kasowane od ok. miesiąca. średnia prędkość: 49km/h średnie spalanie: 7,7 l/100km miasto: kraków.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
obowiązują, ale spalanie nie jest takie dramatyczne. na BC średnią prędkość mam chyba 49km/h, ale nie kasowałem jej daaaawno już. skasuję i się podzielę za kilka dni :mrgreen:
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Ale co mnie to ma obchodzić? Możesz mi powiedzieć? Mam auto na noc zostawiać odpalone żeby spalanie mi wzrosło i miastowym gul nie skakał? Kup działkę, wybuduj się po za miastem i nie upłakuj, że masz korki problemy z normalna jazdą. nie płaczę, bo mam diesla. jakbym miał 330i, to sądzę że spokojnie 20 litrów bym wykręcił. ostatnim benzyniakiem jakim jeździłem to było Punto 1.1 FAJER i w mieście spalało więcej niż teraz 330d :mrgreen:
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
pojedziesz kiedyś do większego miasta jakiegoś, to skasuj spalanie w BC. wyjdzie ci na pewno bardzo absurdalny wynik, jak przejechanie tych 10 kilometrów zajmie ci powiedzmy dwie godziny. ja wiem, że to fajnie mieszkać sobie w małej wioseczce/miasteczku z małym ruchem, gdzie można praktycznie nie schodzić z prędkości 100km/h, ale nie wszyscy mają tak dobrze. BTW wczoraj wracałem z pracy (6km) równiutkie dwie godziny.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
A co miał by to udowodnić? skasować liczniki spalania, przejechać ustaloną trasę 330d, a potem 330i porównywalną dynamiką jazdy i zobaczyć jakie spalanie się pokaże.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
no akurat maks. spalanie w mieście na poziomie 9-10l potwierdzam. gwoli ścisłości, udało mi się raz w życiu wykręcić 11.5 - w lipcu, 30-stopniowym upale, klimatyzacji na max. i podczas naprawdę srogiej jazdy z butem w podłodze przez 10km w centrum krakowa. Bueheheheheh, o matko. NO COMMENTS jestem gotowy to sprawdzić. kto odważny udostępni swoje 330i na powiedzmy 10-kilometrową przejażdżkę? 330d na drugim biegu osiąga bez problemu 80km/h. 90 pewnie też by się dało, piłując po czerwonym. piąty bieg wrzucam często gęsto już przy 70km/h. a szóstego nie mam, piąty wystarcza by osiągnąć ok. 240km/h.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
ja pociągnę dalej myśl, którą napocząłem chwilę wcześniej: jak tanio i pewnie zrobić >250KM w E46? w grę wchodzi tylko diesel M57N z chipem. w 330i nie ma już praktycznie żadnego pola do manewru, a kompresory, turbiny i inne dziadostwa to góra piniendzy i problemów :8)
-
320d - świece żarowe ??
podłącz pod kompa. jeśli masz coś nie tak ze świecami żarowymi, pokaże błąd.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
jaja sobie robisz stary? na to pytanie musisz sobie sam odpowiedzieć, nikt ci tutaj nie powie co masz kupić.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
hmm, swoją drogą, najtańsze >250KM w E46 to właśnie modzone 330d - dość łatwo, tanio i przyjemnie. modzenie benzyniaków to już ogromne koszty i ogromna awaryjność :|
-
Jakie Felgi Do E30 Cabrio Wąska Lampa .. ;] ????..
najlepiej czarne, stalowe.
-
320d - od czego jest ten korek
do wspomagania leje się Dexron II. i to tyle w tym temacie :mrgreen:
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
e30.318: tak wchodząc w lekki OT, wiem że nie przekonam cię do diesla, więc jeśli już szukasz VB to moim zdaniem najepiej patrzeć za 2.2 albo 2.5 V6. 2.2 są na łańcuchu i ogólnie to kawał amerykańskiego silnika trudnego do zdarcia, no a V6 to V6, reklamować nie trzeba :mrgreen: