Treść opublikowana przez jceel
-
320 compact wyłaczenie poduszki
no tak tylko chyba by błąd poduchy wyskakiwał, znaczy raz, i dalej by się palił chyba. niekoniecznie. skoro mata pasażera potrafi zgłaszać sygnał obecności i nieobecności pasażera w pewien sposób i nie zgłasza przy tym błędu poduszki, to na pewno da się to samo osiągnąć robiąc sobie przełącznik do tego. trzeba tylko wyczaić sygnały jakie pojawiają się na przewodach od tej maty (w samochodzie, gdzie jest ona sprawna).
-
320 compact wyłaczenie poduszki
można by sobie wyprodukować taki przełącznik samemu przy użyciu obwodu maty pasażera...
-
320d - Ile więcej spali automat od manuala?
po pierwsze, 1.9 TDI PD ma 130KM. po drugie, 1.9 TDI PD to złom.
-
330d - różnica pomiedzy SMG a zwyklym automatem
jeżeli chodzi o hydraulikę to ciężko powiedzieć, chociaż generalnie nie słyszałem wielu narzekań. użytkownicy SMG utrzymują, że jest nawet bardziej bezawaryjne od manuala - bo sprzęgło zużywa się wolniej, SMG się nie myli - nie niszczą się np. synchronizatory od nieumiejętnej zmiany biegów.
-
330d - różnica pomiedzy SMG a zwyklym automatem
napiszę jak się sprawa ma z M3 SMG, prawdopodobnie dla 330i będzie bardzo podobnie: pokrótce: w SMG nie ma zwykłego "PRND". są programy: A i S (dokładnie to kilka programów, A0-A5 i S0-S6. im wyższy numerek, tym bardziej "agresywny" program). na lewarku masz +, - oraz 0 (luz). w programie A skrzynia zmienia bieg na wyższy tak jak w automacie, natomiast w trybie S nigdy sama nie zmienia biegu. w trybie S dochodzisz z obrotami do rev limitera i nic, wyższy bieg sam nie wskoczy. tryb S przypomina bardzo pracę skrzyni manualnej, tylko że bez pedału sprzęgła w kabinie. uczulam, że w SMG jest "normalna" skrzynia biegów i sprzęgło (w M3 SMG jest identyczna skrzynia biegów jak w M3 manual, tylko obłożona hydraulicznymi siłownikami. również sprzęgło jest identyczne). z tego co pamiętam, to w porównaniu ze zwykłym automatem kiedy zatrzymasz się z zapiętym 1 biegiem samochód nie rusza sam powoli tak jak w automacie (nie trzeba go trzymać na hamulcu) - dodajesz gazu i dopiero jedzie. ogólnie SMG jest niesamowicie szybkie i precyzyjne w porównaniu do wachlowania biegami w manualu, również sprzęgło zużywa się wolniej niż w manualu. no i przy zmianie biegu nie trzeba zdejmować nogi z gazu.
-
320d - Ile więcej spali automat od manuala?
trochę dużo. radziłbym ci sprawdzić wtryskiwacze. nie kopci na czarno? a może jeździsz na krótkich odcinkach <5km?
-
320d czy 330d ?
były 6-biegowe, od 03/2003, czyli innymi słowy wszystkie 330d 204KM są ze skrzyniami 6b, a wszystkie 330d 184KM są ze skrzyniami 5b.
-
320d czy 330d ?
przepaści między czym a czym? 330d 184KM aut. vs 320d 150KM manual? 330d będzie jakieś 0,4s szybsze do setki (8.5s vs 8.9s), więc niewiele. natomiast rozpatrując oba w automacie, 330d będzie widocznie szybsze (bo 320d 150KM aut to już 9,3s)
-
ringi ccfl - zalozone- fotka jak wyszlo
ja mam właśnie takie na zwykłych lampach i jest ok.
-
320d - pekniety wał korbowy ,dwumasa
byłbym wielce zdziwiony gdyby cokolwiek złego się stało po zalaniu syntetyka.
-
320d - pekniety wał korbowy ,dwumasa
do każdego auta leje się taki olej, jaki jest zapisany w instrukcji obsługi. dla BMW E46 są to tylko oleje syntetyczne spełniające normy BMW LL98, LL01 albo LL04. koniec, kropka. nie ma tu co rozkminiać.
-
320d - pekniety wał korbowy ,dwumasa
w krótkim czasie padnie ci turbosprężarka.
-
320d - pekniety wał korbowy ,dwumasa
żaden. jeśli silnik jest nieszczelny na syntetyku, to go nie kupuj.
-
320d 2000r Złącze diagnostyczne
panowie, zmiana złącza diagnostycznego (przeniesienie pod kierownicę) nastąpiła we wszystkich E46 w połowie 2000 roku. samochody z początku 2000r będą mieć okrągłe złącze pod maską, z końca 2000r będą mieć OBD2 pod kierownicą.
-
320i swap M54 B22 na B28
M52B28. ale skoro masz M54, to dlaczego chcesz robić swap na starszy M52? nie lepiej włożyć 3.0-litrowego M54B30 231PS?
-
320i swap M54 B22 na B28
nie ma silnika M54B28, jest B30.
-
320d - Auto ma muła dusi sie
CR czy VP44?
-
320d - awaryjność na tle opla??
w samochodzie z prawdziwym przebiegiem 300 tys, normalnie użytkowanym, nie jeżdżonym na opale albo innym syfie pompa VP44 nie ma prawa paść.
-
330d Montaż Chip Boxa
zalezy z jakim kopceniem możesz się pogodzić. mam ten sam silnik co ty, co prawda nie chipowany, ale widziałem już programy na 230-240KM.
-
330d realne spalanie?
swoją drogą straszne błędy są w tabelkach na tej stronie na wikipedii. poprawiłem je niedawno ale jeśli ktoś uczynny ma konto i może zatwierdzać artykuły to prosiłbym o zatwierdzenie tych dwóch czekających zmian :roll:
-
320d - awaryjność na tle opla??
ja jeździłem Vectrą 2.0 DTH 101KM. od nowości w rodzinie nabiliśmy 260 tys. km. i poza przepływomierzem oraz dziurką w intercoolerze nie działo się zupełnie nic. w szczególności, nigdy nie wymieniane były: - pompa VP44 (nie regenerowana, nie wymieniana, nigdy nie lutowany tranzystorek) - koło dwumasowe - sprzęgło - końcówki wtryskiwaczy - turbina (nie wymieniana ani nie regenerowana) natomiast do wad tego silnika należy zaliczyć wyjątkowo twardą i głośną pracę :8)
-
320d - awaryjność na tle opla??
mylisz sie, pierwszy silnik cr to 2.4 jtd zastosowany w AR i w Lancii i we Fiatach tez.
-
320d - awaryjność na tle opla??
2200rpm przy 140km/h na 6 biegu? he he... 330d ma przy tej prędkości 2600rpm i to na 5 biegu. miałem Vectrę B 2.0 DTI kiedyś i przełożenia były podobne do tych z 330d, tylko że przesunięte o jeden bieg w dół... tzn. w 330d mam 2000obr/min na 4 biegu przy ok. 90km/h, a w Vectrze miałem prawie to samo na 5 biegu ;)
-
330d realne spalanie?
Ja mam takie zimowki. Jest ok, ale rantu ochraniającego felgę nie ma. trzeba po prostu uważać na krawężniki :) ale to nic trudnego, mnie od momentu zakupu 330d udało się jeszcze nie obedrzeć felgi o krawężnik
-
330d realne spalanie?
nie tak źle. ja się już przyzwyczaiłem i jest dobrze. spokojnie. jak masz duże zniżki, to ok. 200zł rocznie.