Treść opublikowana przez jceel
-
320d Kiedy jaka wymiana?
zmień na 5w40 - to rozsądny kompromis moim zdaniem.
-
320d Kiedy jaka wymiana?
olej dowolny z tej listy: http://www.e90post.com/forums/attachment.php?attachmentid=405416&d=1278582291
-
320d Kiedy jaka wymiana?
22 tys to przebieg ustalony dla normy LL01. w samochodach sprzed 2004 roku obowiązuje, bo tyle przewidywała ówczesna norma. ale silniki wcale się nie zmieniły, tylko weszła nowa norma LL04. tak więc w każdym BMW M47N i M57N (co do M47 i M57 nie dam głowy) można wymieniać olej co 30 tys na ten spełniający normę LL04.
-
330i CABRIO - OPINIE
to może zadaj precyzyjne pytanie? :duh:
-
330i CABRIO - OPINIE
jest spoko. miło mi, że mogłem pomóc.
-
3xx Jakie przebiegi wytrzymują podzespoły e46
ostatnie BMW z benzynową rzędową szóstką o pojemności 2.0.
-
3xx Jakie przebiegi wytrzymują podzespoły e46
nie dalej jak wczoraj miałem nieprzyjemność przejechać kilkadziesiąt kilometrów alfą 156. i stwierdzam, że tłuczenie się fiatem jest nie dla mnie, za wygodny się zrobiłem.
-
3xx Jakie przebiegi wytrzymują podzespoły e46
w takim razie złom ci gnije pod chmurką :D
-
3xx Jakie przebiegi wytrzymują podzespoły e46
to ładnego złoma musisz chować w garażu.
-
316i zmiana parametrów na 318i
pierwszy przypadek jaki widzę w życiu, żeby zrobić swap z mocniejszego silnika na słabszy ;)
-
320d - falujace obroty podczas wlaczonego ogrzewania
A to już wyższa szkoła jazdy, widzę kolego że jesteś z moich okolic, tzn. nie aż tak odległych jeśli posiadasz taką wiedzę i umiejętności to można by było coś zoorganizować w kierunku swotkania i omówienia kilku kwestii dotyczących naszych autek, a ostatnio przejeżdżałem przez Kraków, a kolega z Krakowa czy Częstochowy? pochodzę z Częstochowy, studiuję w Krakowie. czyli w tygodniu jestem w Krakowie, a w weekend zazwyczaj w Czestochowie :mrgreen:
-
E46 - uszkodzenie przedniego błotnika
tylko pytanie czy jak kupię pod kolor to czy się odcień nie będzie różnił mimo wszystko...
-
E46 - uszkodzenie przedniego błotnika
hej, jakiś skurczybyk najechał mi na błotnik na parkingu, odkryłem to dzisiaj przy myciu auta :/ oczywiście nie mam pojęcia kto, zwiał jakby nic się nie stało :/ zdjęcia: http://i.imgur.com/kQvsD.jpg http://i.imgur.com/SG62m.jpg lepiej kupić drugi używany błotnik i go polakierować czy oddać ten do naprawy? :/
-
320d - falujace obroty podczas wlaczonego ogrzewania
najlepiej zrobić test podgrzewacza DIS-em. jest tam taka funkcja.
-
320d - falujace obroty podczas wlaczonego ogrzewania
a jakie masz to falowanie? u mnie przy uszkodzonym podgrzewaczu obroty skakały z ok. 650 na hmm... 800-900 (nie pamiętam dokładnie, w każdym razie z tej "niskiej" wartości roboczej do tej "wysokiej" która jest zaraz po odpaleniu silnika) i na odwrót co ok. 3-5 sekund.
-
325Ci jakie klocki do tarcz mikoda, miękkie czy twarde ?
O ile oczywiście kolega ma felgi 17".
-
320d - Ile więcej spali automat od manuala?
w drugiej próbie 330Cd wyprzedza 330Ci całkiem widocznie. a 330Ci z filmiku też było czipowane prawdopodobnie, bo jest napisane, że ma 240PS. a żadne 330Ci w serii tyle nie ma. wniosek ogólny jest taki, że to jest off topic i zupełnie bezprzedmiotowa dyskusja w której nikt nie ma racji.
-
320d - Ile więcej spali automat od manuala?
Ja bym obstawiał że seria 330 Ci wyprzedza o 1/2 długości czipowaną 330 Cd :) ale co ja tam wiem :twisted: a w drugiej próbie?
-
diesel czy benzyna - merytorycznie
kolego, masz jeszcze coś mądrego do powiedzenia?
-
320d - coś stukneło i nie zapali
Kolego, podaj dokładne oznaczenie modelu, dokładny rok produkcji samochodu oraz pojemność skokową (w dowodzie rejestracyjnym będzie napisane).
-
320d Miska olejowa - demontaz
spokojnie, nie można się poddawać po jednym potknięciu :) jeśli masz wątpliwości co do siły dokręcania to najlepiej kup sobie klucz dynamometryczny... zresztą kluczem dynamometrycznym powinno się dokręcać nawet koła.
-
e46 vs audi a4 i e46 vs e39
owszem, 136KM to nie mało, ale właściciele BMW są bardziej niż inni przyzwyczajeni do mocnych silników ;) na twoim miejscu zdecydowałbym się na E46 330d 184KM. co prawda nie kupisz go za 25k, ale za jakieś 30 już tak (rocznik 2000-2001 przed liftem). ten samochód jest stworzony na długie trasy i z przyczepą da sobie radę bez trudu (moment 400Nm). jeśli możesz sobie pozwolić na pewne zwiększenie budżetu to tylko w/w. co do momentów obrotowych różnych silników diesla: 320d 136KM: 280Nm 320d 150KM: 330Nm 330d 184KM: 390Nm (w praktyce pow. 400Nm)
-
320d - Montaż telefonu.
imo całkiem przydatna rzecz w przypadku kiedy nie mamy obsługi BT w samochodzie i zestawu głośnomówiącego.
-
Wymiana kierownicy.
kupuj z multifunkcją. gratis dostaniesz tempomat.
-
Kolor tapicerki po kodzie proszę o pomoc
wyręczę kolege colin2736: http://i42.tinypic.com/2z4k0le.jpg