Treść opublikowana przez KRIS85
-
[E30] M20b20 1989, swap na m50b20. Projekt + Porady
Ale nie przesadzajcie z tym staniem. Zajrzyj do pudełka, jak nowe visko, a właściwie jego obudowa są suche to jest dobrze. Jeśli widzisz ślad oleju to nei bierz. Polecam Visko z behra. U mnie chodzi bez problemowo, a nie jest jakoś drogie specjalnie. PZDR>
-
Brak ogrzewania Pomocy
Jak masz taka samą nagrzewnicą jak jak dokładałem, to tak. Zdemontujesz zawór bez demontażu nagrzewnicy. Są jakieś dwa bezpieczniki na nagrzewnicy, ale nie wiem od czego one były. NIe ruszałem ich i nie wnikałem od czego one one tam są. PZDR>
-
Płyn chłodniczy czuć w kabinie
Dokładnie. CZasami roszczelnia się sam zawór. Da się go naprawić. PZDR>
-
Brak ogrzewania Pomocy
Zacznij od zaworu nagrzewnicy, bo może on nie otwiera obiegu. Potem zostaje tylko nagrzewnica. Pocieszę Cię, gdyż do wymiany nagrzewnicy w wersji z klimą starczy demontaż tylko tunelu środkowego. Deski nie trzeba targać. Jeśli będziesz musiał ją wymienić, to nie kupuj taniego zamiennika, Pełno jest tego do 100 zlotych. Sam taką założyłem i raczej jest nieszczelna, bo szyby dalej sachodzą takim szlamem. Fakt nie tak szybko jak na starej, ale jednak. Daj 250-300 za behra i będzie gitara. PZDR>
-
325 ix
Też widziałem gdzieś na necie zdjęcia, ale z m50. Jak się nie mylę, dużo rzeczy potrzeba z e34 525Ix. Ale nie mam jakiś pewnych info. Na pewno się da, ale co potrzeba dokładnie, tego nie wiem. PZDR>
-
BMW e30 318i Swap
Lekka przeróbka wydechu, mocowanie pod cewkę no i te poduszki. Pasują od m20, lub szukaj OEM od IS. Te od m40 są za niskie. No i oczywiście kpl wiązka od IS, żeby za dużo nie rzeźbić. Sprzęgło, skrzynia pasi od m40. PZDR> Witamy po dłuższej przerwie :cool2:
-
E30 - jaki silnik pod gaz na co dzień?
Osobiście jak bym ja miał taki budżet, to bym kupił do 10 tyś dobra budę, a reszte na konserwację i swapa m52b25. 170 km spokojnie jeździe, a silnik jest sporo oszczędniejszy niż m20. PZDR>
-
bmw e36 316 m40 klekot czy jest mozliwe takie rozwiazanie ??
Tak myslisz??? M40 ma to farbycznie. Koledze chodziło o coś dodatkowego co zniwelusje luz zaworowy... PZDR>
-
bmw e36 316 m40 klekot czy jest mozliwe takie rozwiazanie ??
Pewnie że tak da radę, ale bezpiecznie jest na zdjętej głowicy. Jak dasz za grybą podkładkę, to może zawór się nie domykać. Pamiętaj by podkładka miala dziurę, by olej lecia przez nią. W Twoim przypadku pewnie zawory już sa dość sklepane i dlatego inwestycja nie przyniosła efektu. PZDR>
-
E46 320d Touring Lifestyle Edition
Hyh, jak bym miał kupowac auto, to bym się nawet dał namówić na diesla. Po warunkiem że od CIebie :D Podziwiam ludzi co tak dbają o auta. Powodzenia. PZDR>
-
podświetlenie zegarów e30
Oj stopi, stopi. Ale ja wrzuciłem W5W, bo innych nie miałem pod ręką i nie podświetlam na mocno. W nocy jak jeźdżę to i tak mam prawie na minimum. O wiele mniej męcze oczy jak jadę w nocy na trasie 7-8H... PZDR>
-
Przeróbka przodu
Janaszek, już załozyłes taki temat, na holerę zakladasz drugi. TAm dostałeś odpowiedź już. Nie spij i skończ z durnymi planami. Albo kupujesz e30 albo e21, nie wieśniacz ani jednego ani drugiego. PZDR>
-
E36 325i problem
Hmmm, no ja nie dopuszczam by nie nie odpalał na beznynie. Zawsze odpala i nie ma prawa paść pompa paliwa, chybas ze ze starosci. Kolega powyżej nie miał filtra (nie wiem jak tak można jeździć), plus pewnie będzie kilka innych rzeczy na których oszczędzał, wiec ogólnie z tego powodu problem. Osobiście radzę założyć puszkę ORI, i zwykły filtr z manna czy knechta. Dobrze wyrególować gaz, i doprowadzić do ładu na benzynie. Przy sekwencji niestety jest tak, żę jak nie domaga na benzynie to i na gazie nie będzie chodził jak nalezy... PZDR>
-
Badania techniczne. Pytania do diagnosty
KRIS85 odpowiedział(a) na marbie temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażA jak to jest z kierunkami bocznymi. Kupiłem auto bez haka, dorzuciłem hak, pojechalem na przegląd, nie mieli zastrzeżeń. Zrobiłem już 6 razzy przegląd, ten coroczny i nikt się jeszcze nie przyczzepił, tak samo w czasie kontroli drogowej. Hak jest OEM BMW, nieodczepialny. Czy kierunki boczne muszą być i mam po prostu farta, czy nie są wymagane??? PZDR>
-
E36 1.8 is gdzie dostać czujnik ABSu?
Mi chodzi o tę wtyczkę w tam gdzie wpinasz w instalację. To co wchodzi do zwrotnicy nie ma znaczenia. Zobacz na starym może są jakieś numery, coś po nich wyjdzie. Sprawdź też ile kabli jest we wiązce w aucie gdzie się ją wpina. Może się jakiś pin ulamał. PZDR>
-
E36 1.8 is gdzie dostać czujnik ABSu?
Ile masz kabli we wtyczce? A nie w czytniku...jeśli ilość pinów we wtyczce jest taka sama to montuj i jeździj. PZDR
-
E36 325i problem
Hej. Powiedz mi najpier jakim cudem udaje się Tobie odapalać na gazie przy instalacji sekwencyjnej. Już tak bardzo musiałeś ioszczędzać czy jak??? PZDR>
-
Filmiki z produkcji serii 3: e46, e90, F30... i nawet e30!
:cool2:
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
KRIS85 odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMały OT, czemu z europie nie ma możliwości takiego sprawdzenia auta? Powinno coś takiego byc, wspólnie ubezpieczalnie i policaj, robią dokumentację, a kilak fotek na jakimś ogólno dostepnym, może byc nawet płatnym serwerze z nr.vin. I po sprawie. nie byłoby problemu ze szrotami... Loona WIELKI SZACUNEK za to co robisz :cool2: PZDR>
-
325i Nietypowe falowanie obrotów
Koniecznie daj znać. PZDR>
-
e30 m50b25 dobor filtra powietrza
Ty to swapowałeś? ŁAdnie wygląda pod maską, nic nie wisi, nic nie dynda...podoba mi się :) PZDR>
-
Zamontowanie wspomagania z e36 do e30 320i
Przy maksymalnym zkręcie zawsze pompa będzie się bardziej odzywac. Może po prosu masz felerną pompę lub źle podłączyłeś przewody??? Fajnie by było jak byś gdzieś opisał co potrzebne by założyć wspomę od e36, głównie przekładnie. Ja na wiosnę też będę coś kombinował i fajnie jak bym miał jakieś konkretne info. PZDR>
-
M3 a instalacja gazowa?
Dokładnie, dobrej jakości części, dobrze wysterowane i będzie śmigać że hej, a a przy odrobinie szczęścia, będzie jeździć lepiej niż niegazowane M3. PZDR>
-
M3 a instalacja gazowa?
No to jeździj dalej sobie modelami po stole :D To co dla Ciebie jest jakąś magią (6 przepustnic) było stosowane już 40 lat temu. Nie ma z tym nic niezwykłego. Nawet e30 m3 miało 4 przepustnice, w dodatku sterowane linką, gdzie było trzeba rzeczywiście kolesia by dobrze je ustawil. Gaz w M3, temat rzeczka, ale się da, nawet jest niemiecka firma tunignowa, co załozyła LPG do e92 i wicisneła prawie 600KM.... PZDR>
-
bmw e30 2.5 12v z e34 87r
Skrzynie raczej nie pasują. Ciekawe, bo 5 tyś przy 90km to mniej wiecej ja tyle mam na 2 biegu. Ciekawe, niech kolega najpierw się wypowie do poprzednich postów... PZDR>