Treść opublikowana przez KRIS85
-
e30 dziwnie chodzi na pb
Świece, cewka lub cewki, wypalone gniazda zaworów, pęknięta głowica, wywalona uszczelka pod głowicą, silnik krokowy, nieszczelność w dolocie, brak kompresji, filtr paliwa, przestawiony rozrząd i masę innych rzeczy......jesteś już jakiś czas na forum, wiec powinieneś poprawnie opisać tytuł. Po za tym jest sporo na forum o takich przypadkach, wiec starczy poczytać by coś sensownego wywnioskować. Jeśli kopułka, palec, przewody, świece są na bank dobre (co przy gazie oznacza wymianę wszystkiego na nowe), to wtedy zaczniemy coś dalej glębić. Na razie tyle. Ach oczywiście sprawdzenie szczelności dolotu to podstawa i też było to opisane nie tylko przy m20 ale przy m40, 42, m10 i wielu innych silnikach.....trochę chęci i dokładnieszy opis co zrobiłeś, o objaw niejest jednoznaczny i może być milion rzeczy. PZDR>
-
Problem ze sprężarką klimatyzacji M42
Źle założony pasek alternatora. Alt. powinień być napędzeny paskiem na pierwszej bieżni, czyli na bliżej silnika a na tej zewnętrznej powinien byc kompresor.... PZDR>
-
CHIP TUNING BMW 318D 320D 330D #Profi Strojenie# PROMOCJA
kolego, właściciele BMW nie robią popijawy, tylko dobrze bawią się w towarzystwie miłośników marki, przy dobrym jedzeniu i zapasie napoi, oczywiście bezalkoholowych konwersując o wszystkim co ma związek z marką i własnymi doświadczeniami o BMW :D hihihi PZDR>
-
m40b16 Wskazówka temperatury nie stoi w pionie
No i nikt nie musiał termostatu przewiercac. Nie wiem skąd takie teorie nawet. Wymień termostat i problem powinień być z głowy. PZDR>
-
wymiana tarcz i klocków wielki ZONK
Kolego albo masz bębny albo tarczo bębny inne opcji nie ma. PZDR
-
ZAKUP e36 PORADY OPINIE
a Ty wiesz ilu ja znam ludzi co m50/m52 wymieniali....najwięszą wadą używanego samochodu jest poprzedni właściciel. Jak ktoś dba to będzie jeździł i 5ootyskm bez problemow. Tak jak wyklinany m40...u mnie jeździ, robi 190km/h bez większego problemu....i ma ponad 330 tys km....jak się dba tak się ma. PZDR>
-
e30 dziwny zapach
wymienić wentylator na sprawny. ewentualnie zobaczyć czy smigło nie szoruje o obudowe....może puścił zaczep i dlatego o coś szoruje. PZDR>
-
Wymiana licznika m50b25 260km/h - pytanie?
sam licznik jak będzie tak samo wyskalowany nie powinien oszukawać. Jeśli wymieniasz cały licznik to na pewno chodzi o to ze obrotomierz od 4 garówki będzie kantowal. W e30 wymienia się kość kodującą na wersje z r6 i jest dobrze. Nie wiem jak to w e36 ale pewnie też jest coś takiego. PZDR>
-
CHIP TUNING BMW 318D 320D 330D #Profi Strojenie# PROMOCJA
DLATEGO WŁĄSNIE WSPOMNIAŁEM O DŁUŻSZYM PRZEŁOŻENIU MOSTÓW, CO SIĘ PRZEŁOŻY NA EFEKTYWNIEJSZE WYKORZYSTANIE MOCY SILNIKA...ZAMIAST PRZY 4 TYS MIEĆ 200 KMH TO MOŻNA MIEĆ PRZY TEJ MOCY SPOKOJNIE 230 I MIEĆ JESZCZE MAŁY ZAPAS OBROTÓW. ALE JAK MOBY PISAŁ, PRZYJDZIE PEWNIE I NA TO CZAS.... PZDR>
-
CHIP TUNING BMW 318D 320D 330D #Profi Strojenie# PROMOCJA
wydaje mi się ze skracanie przełożenia nie polepszy i tak dobrego przyśpieszenia, a minimalnie wydłużenie nie powinno znacząco spowolnić przyśpieszenia, a na pewno odbiję się na v-maks, ktory przy tej mocy spokojnie powinno osiągnąć 250, zmiejszy hałas z silnika przy tych samych prędkościa a co najmniej znaczące na to będzie mniej palic. W końcu 330d ma dłuższe przełożenie niż 320d. a nie pogarsza to jakoś jazdy. PZDR>
-
CHIP TUNING BMW 318D 320D 330D #Profi Strojenie# PROMOCJA
A czy przy takich osiągach nei przydalby sie ciut dłuższy dyfer??? PZDR>
-
318ti Pada akumulator po 2 dniach
hmm może tak być, ale ładowanie nie powinno przekraczać 14,4 v, niezaleznie czy obciążony czy nie. Skoro masz 15 vol bez obciążenia to znaczy ze cosik nie tak. PZDR>
-
318ti Pada akumulator po 2 dniach
to jak masz miernik srawdź ładowanie. PZDR>
-
Eta M20b27 problem z odpalaniem i pracą
Ale czy w samych aparatach zaplonowych też nei ma różnicy??? B20 po 85 miało na głowicy a eta chyba do bloku tak??? A sam czujnik nie da sie od tak przestawić. Pewnię moment zaplonu się nie zgadzą i dlatego problemy są.... PZDR>
-
318ti Pada akumulator po 2 dniach
skoro pobór jest normie to albo jest słabe ładowanie lub akuś jest do bani.... innej opcji nie ma. kup miernik za 30 złotych i sprawdź dokadnie to ładowanie. PZDR>
-
320Ci - Dyferencjał - mniejsze przełożenie z 3.45 na 3.38?.
ale jak się nie mylę i bliżej zera tym przełożenie większe i się traci na dynamice. im bliżej 5 tym dynamika jest lepsze. Z mojego przykładu tak zaobserwowałem, gdyż przy dyfrze 4,4 przy 3 tyś mialem 100 km a przy 4,1 na tych samych obrotach mam 110. Wiec jeśli zmienisz z 3,45 na 3,38 to minimalnie zwiększych prędkość przy tych samych obrotach. Na pewno w trasię będzie ciut mniej palił, chodź przy tak małej róznicy raczej szału i tak nie będzie. Przełożenie oznacza ile trzeba razy wałem kręcić by wykonać jeden obrót kołem... PZDR>
-
E30 rogal / m40b18 swap m52b28 /
a no szkoda, bo myślałem ze jakoś mahniąm zrobimy :D PZDR>
-
E30 rogal / m40b18 swap m52b28 /
rogal, dalej nie powiedziałeś czy te stare pogoniłeś już czy nie?? PZDR>
-
318ti Pada akumulator po 2 dniach
A jakie masz ładowanie??? PZDR>
-
318ti Pada akumulator po 2 dniach
300ma to chyba 0,3 ampera. Jeśli się nie mylę to znaczy ze jest pobór pradu na poziomie 4-5 watów i jest ono za duże. pzdr>
-
BMW E34 525i 24V automat
A też dołożę 3 grosze. Ogólnie ładna ale te chlapacze....nie dość że to nie wygląda, zbiera się pod tym wilgość (chodź możesz sobie mowić żę jest szczelne, ale tak nie jest), a w czasie jazdy w deszcze robisz o wiele większą zadymę nim bez chlapaczy. Jak dla mnie z tego powou chlapacze powinny być zakazane. Ale ogólnie in plus. PZDR>
-
316 czy mozna jakos podkrecic osiagli silnika ??
messix, to mój stary wartburg robil poniżej 13 do setki :D fakty niestety mówią same za siebie, jeśli oczekujesz osiągów to 1,6 czy 1,8 (po za IS) raczej ich Ci nie zapewnia.... PZDR>
-
316i 20 letnie auto co robic ?
Dokładnie, każdy samochód co będzie miała wiecej niż 5 lat, bedzisz naprawiał. Taki urok używanych aut. Jak szkoda auta, to zostaw, zrób blacharnie, dorzuć klimę, zrób swapa na jakiś sensowny motor. Jeśli blacharnia jest w dornym stanie to auto masz jeszcze na długie lata.... żeby inwestowane pieniądze się nie niszczyły tak szybko na naszych drogach do do jazdy do pracy kup sobie jakiegoś ticola, starą corsę, lub innego trupa za 1 tyś, bele jehał i przeglądy przechodzil. Do tico za 500 zlotych zrobisz całą zawiechę...a t oco zrobisz w e36 będzie jeździć o wiele dłużej. PZDR>
-
316 czy mozna jakos podkrecic osiagli silnika ??
Ale masz problem. Zmierz przyśpieszenie 0-100, elastyczność na 4 od 60-120. Jak wyjdzie gdzieś w okolicy daych katalogowych to jest dobrze. To że nie zrywasz przyczepnosci możę być kwestia opon. (225 cieżko zerwać taki silnikiem) prędzej spalisz sprzęgło. A może po prostu Twoja bawarka ma ASC i nie wyłączyłeś po prostu....:D PZDR>
-
316 czy mozna jakos podkrecic osiagli silnika ??
Temat poruszany milion razy, poczytaj na forum i daj se na luz. Przyrost mocy do 10 km to jest dobry dolot (400-700zlotych), dobry wydech (1000-1500 zlotych), ostry wałek i polerowania kolektory i strojenie na hamowni. I z 100km bedziesz mial przyt bobrych wiatrach te 110-115km. O ile Twój silnika wogóle osiąga moc. Z podobnej kwocie robisz swap na is i masz 140km PZDR>