Treść opublikowana przez KRIS85
-
Przebieg, żywotność silnika BMW E36 316i, 1995 LPG
LONA THIC wychaczył na portalu "bez-wypadkowe.pl" e46 z m43 pod maską co miała przebieg w holadni grubi ponad 400tyś a w polsce cofnięty do 200tyś. Silnik ten przy regularniej wymienie oleju, płynów spokojnie zrobi 500-600tys. moje m40 ma ponad 300....na liczniku... PZDR>
-
Re: Wszystko o BMW E30: Historia, Dane techniczne
też tak sądzę by uwagi wysyłać na PW, i nie zasmiecać tematu. PZDR>
-
E36 320i sprzeglo Sachs 3000 304 001 jednomas
CIEŻKO BĘDZIE Z CZYMŚ TAŃSZYM. JA MAM SACHSA W CENIE 550 ZŁOTYCH. 3000 305 001 TAKI JEST NUMER TEN STARY 3000 304 001 ZOSTAŁ WYCOFANY. aLE BĘDZIE TO SAMO WIEC NIE MA OBAW. pzdr>
-
BMW E21 -- zamiana silnika
Zostaw w oem stanie. Jak chcesz więcej mocy to postara pokombinować z silnikiem m20b23 150. On ma stary typ układu sterowania przez co łatwiej będzie go swapować. ewentualnie pokombinował z m20b25 i 5 biegowa skrzynia. Jak SOBO wspominał, dobre hamulca i sprawny zawias. A m50 to zostaw w spokoju.... PZDR>
-
ile oleju biora wasze bmki??
Ponad 330tys i na podtlenku a zużywa oleju w okolicach 1-2 litrów miedzy wymianami. jak tylko miasto to wiecej, jak robię trasy to mniej. PZDR>
-
gałka zmiany biegów
Pytaj Sobo on sobie jakoś poradził z tym luzem. PZDR>
-
gałka zmiany biegów
ZALEŻY JAK LATA. PZDR.
-
Negatyw,co z czym?
też byłbym z camberami. ustawisz wedle potrzeb, tory i preferencji bez wiekszych probelmów. A z tymi podkładkami to taka rzeźba, ale to moje zdanie. Też wyczytalem o tych wahaczach z e46, są pewnie osoby co tak latają, ale to lepiej uderze do PUZ-a, lub kogoś kto lata bokiem w e30. O nich się wiecej dowiesz. PZDR>
-
Negatyw,co z czym?
najproście to kup sobie cambery, takie jak na tym zdjęciu dedykowane pod e30 https://www.google.pl/search?q=cambery&hl=pl&client=firefox-a&hs=ANL&tbo=d&rls=org.mozilla:pl:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=YSsNUbaDPM-LswarsoHACg&ved=0CAoQ_AUoAA&biw=1280&bih=668#imgrc=3gylDyhbjvrcoM%3A%3BI7fc8aFyaEc3cM%3Bhttp%253A%252F%252Fimg257.imageshack.us%252Fimg257%252F6906%252F1388030187.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.racingforum.pl%252Flofiversion%252Findex.php%253Ft83524.html%3B550%3B291 W razie jak będziesz chciał zmienić to zawsze śrubka i przestawiasz. A jak pokombinujesz to już lipa. zakładam żę nie chcesz dużo jeździć, bo wiesz co się staje z oponami...:D PZDR>
-
Proszę o ocenę "perełki" :)
rozkłada się w kupę gówna...
-
SWAP kto? gdzie? kogo polecanie
A przez przypadek nie macie jakiegoś zdrowego m42b18 do e30 w raz z wiązką? PZDR>
-
Zmieniam olej z mineralnego na pełen syntetyk
Znajdzie, nie znajdzie ale ja powiem co myślę na ten temat. A warto zacząć od tego że jest wielka pomyłką lanie 10w40 to tego silnika. Ten sylnik tylko i wyłącznie na syntetykach. Fakt na 10w40 będzie jeździł, ale nie pozyje ten silnik tyle co na syntetykach. Jeśli było to pojedyńcza jazda na 10w40 to wymień na syntetyk i się nie mart. jeśli jeździł długo na połówce, przy wymianie użyj płukanki i po 3 tyś ponownie wymień olej i będzie dobrze. A przy okazji badaj czy nie ubywa oleju, czy nie ma jakiś wycieków. PZDR>
- Spalanie
-
316i Stukające bębny przy hamowaniu
Pewnie pękła jakaś sprężynka w szczękach w środuku. ZDejmij bęben i się okaże. PZDR>
-
E30 rogal / m40b18 swap m52b28 /
BITY?? Bez przesady. Taka stłuczka to pikuś. Wejdź w dział który prowdzic LOONATHIC. Zobaczysz jakie są tam rodzynki.. Ładnie wyszło. Oby wiecej takich przygód nie było. PZDR>
-
Wahacze przod
No prawidło stare jak świat i w każdym samochodzie jest taka zasada. Nawet jak dokręcasz gumy stabilizatora to się dokręca na stojącym aucie a nie na podnośniku. Tylko znajdź takiego mechanika, któremu będzie się chciało tak robić. Nawet w ASO tego tak nei robią, bo szkoda czasu. PZDR>
-
E30 316i automat 1988r Alpinweiss
mARTWI MNIE BRAK W TYLNYM SIEDZENIU ZAGŁÓWKÓW. kTOŚ WYRZUCIŁ CZY ICH NIE BYŁO?? pzdr>
-
E30 316i automat 1988r Alpinweiss
Ładny stan. Masz dwa wyjścia. Zostawiasz zgodnie z VIN i dbasz by nie rdzewiała dalej. A drugie to doposażasz jak się da (halogeny, klima, zderzaki i lusterka w kolor, lekka gleba, ladna fela itd). Ja jestem za I opcją. PZDR>
-
3XX BIAŁA MAŻ NA SZYBIE
Na razie przeczyścicłem do klimy, ale nie za bardzo pomagło. Muszę chyba do lata wytrzymać i na lato sobie na spokojnie zobaczę. PZDR>
-
E30 rogal / m40b18 swap m52b28 /
Rogal, gdzie mieszkasz?? SMY, to gdzieś niedaleko sosnowca....No szkoda fury. Tez wymienialem błotnik i na razie nie ma problemu z tym zamiennikiem. Fakt, nie lezy jak OEM, ale różnica jest dość mała. No ale jeśli nie jest zgnity Twój to go ratuj. Trochę szpachli na błotniku na pewno nic nei zaszkodzi. A OEM jest o niebo lepiej zabezpieczony przed korozja. Ja mialem lewy podobnie rozwalony i przez 3 lata w tym miejscu grama rdzy nie wyszło. Szczęśliwego...
-
[E30] M20b20 1989, swap na m50b20. Projekt + Porady
A nie lepiej zapodać inną podusza silnika z lewej strony tak by delikatnie się przekrzywił na prawy bok??? PZDR>
-
BMW 328i Sport Line - Melbourne Red
Ogólnie ta trójka ma to do siebie że na zdjęciach nie przekonuje a na żywo wygląda o niebo lepiej. PZDR>
-
problem z lewa lampa mijania
To pierwsze, to sprawdź porzędnei instalacę, czy chodzi prąd do złącza, może też być problem w samej oprawce lampy. Druga sprawa, tak ma być. U mnie też tak jest. PZDR.
-
3XX BIAŁA MAŻ NA SZYBIE
HEJ. Mam problem z mazią na szybie. Uznałem że to problem nagrzewnicy, śmierdziało płynem. Wymieniełem, rzeczywiście puszczała conieco. Pomogło, ale nie do końca. Wymieniełem też zawór bo stary puszcał. Mimo tego dalej na szybie zostaje taka maź, mgła. Dośc trudna do usuniecia po praktycznie tylko benzyną ekstrakcyjną. I nie wiem z czego to się bierze. Zastanawiam się nad nieszczelnym skraplaczem klimatyzacji, czy gaż R134 może coś takiego robić??? PZDR>
-
[E30] M20b20 1989, swap na m50b20. Projekt + Porady
Puki olej nie wyleci, to visko zawsze będzie dobre. jeśli w wyniku leżenia wyleci chociaż 1/4 płynu to visko już nie będzie działać prawidłowo. Tanie viska z reguły nie działają prawidłowo i sposób przechowywania nie ma tu znaczenia. PZDR>