Treść opublikowana przez Centrino
-
pali kontrolka od wtrysku
Jezeli dobrze zrozumialem opis kontrolki to nalezy spuscic z filtra paliwa wode/parafine. Na dole filtra jest czujnik i go sie wykreca. Ewentualnie mozna wymienic ten filtr.
-
luzy w ukladzie kierowniczym?
Moze masz jakies wielkie opony z przodu. Niestety na naszych drogach szerokosc gumy ma olbrzymi wplyw na prowadzenie. Im szersza oponka tym autko sie gorzej prowadzi na nierownosciach
-
Pytanie o rozrząd, czy dobrze to rozumiem?
Na 99,9% pasek sie zerwal a na 100% nie pszeskoczyl. Jakby przeskoczyl to przynajmniej dawalby slady kompresji. Niestety rozrzad w tych silnikach jest kolizyjny i trzeba mniec duzo szczescia zeby nic sie przy takiej katastrofie nie stalo. Zdejmij pokrywe, zaloz pasek na znaki i zobacz czy wszystkie zawory chodza jak nalezy tzn czy wychodza i wchodza, czy sie nie zawieszaja itp. Jezeli wszystko OK to mozesz pokrecic rozrusznikiem i probowac autkop odpalic. Bledem bylo rowniez krecenie rozrusznikiem. Gdyz nawet na rozruszniku tlok mogl uderzac w zawory. Mam nadzieje ze miales na tyle szczescia i nic ci sie nie stalo w silniku gdyz koszty naprawy moga byc dosc spore.
-
Utrata mocy po wymianie paska i rolek?? m40
W silnikach M40 jest na gornym kolku klin. Jednak jest on tak zbudowany ze kolko wzgledem walka mozna obrocic o pare stopni w jedna i druga strone (tak mnie wiecej o zeba). Mozliwe ze machanik odkrecil w jakims celu kolko (np wymiany simeringu) i pozniej zle je ustawil. Jezeli chodzi o uszkodzenie sprzegla to latwo w miare to sprawdzic. Otoz wystarczy sprobowac zerwac przyczepnosc przy starcie. Jezeli obroty pojda w gore a autko ruszy normalnie to znaczy ze sprzeglo jest skatowane. Jednak gdy oponki zapisza to nie nalezy w tym wypadku szukac w sprzegle przyczyn.
-
ubywa plynu w chlodnicy
Sprawa wyglada tak. Jak masz uszkodzona uszczelke pod glowica to albo bedziesz mial olej w plynie, plyn w oleju (maz nakorku i bagnecie) lub jezeli plyn ucieka do cylindrow to wowczas ciagniesz za soba tumany pary wydostajace sie z wydechu (zwlasza rano po odpaleniu autka) Ja stawiam na weze. Tym bardziej ze piszesz iz troszke ciekna. Podczas jazdy w ukladzie tworzy sie cisnienie, ktore wypycha plyn.
-
Od czego jest / do czego sluzy te zlacze pod maska ?
Mnie to tez wyglada na kabel z inst gazowej
-
NOWE VISCO NIE DZIAŁA JAK NALEŻY
Pompa wody, termostat albo zapowietrzony uklad. Visco (te nowe) na pewno jest dobre.
-
amortyzatory wymiana
Przy wymianie amortyzatora nalezaloby wymienic odboj oraz lozysko (te na gorze z guma). Jezeli chodzi o geometrie to teoriam mowi iz nalezy ja ustawic a praktyka mowi ze tak naprawde malo kto ja ustawia po wymianie amora
-
Autem trzęsie sie przy 100km/h
Felga sama sie nie skrzywila ale ty ja mogles skrzywic. No i jeszcze kwestia lezakowania opon przez zime. W jaki sposob byly przechowywane.
-
Wycie z tylu. Most czy lozysko.
To czy lozysko czy most to mechanik powinien stwierdzic. Sprawdz jeszcze olej w dyferencjale.
-
[324 td] koło dwumasowe
Ja rowniez poprosze o te namiary
-
Wycie z tylu. Most czy lozysko.
Wydaje mi sie ze to jednak bedzie dyfer. Jezeli jest to coche wycie to stawiam ze jeszcze zrobisz na nim 100 tys km. Naprawa mostu to dosc drogi wydatek.
-
lozysko tyl pytanie
Mozesz uszkodzic piaste. Jest to jednak maloprawdopodobne.
-
amortyzatory wymiana
No niestety musisz wyjac cala kolumne. Tak prawde mowiac to nie ma przy tym duzo roboty. Dla niewprawionej w mechanice osoby z recznym sciagaczem do sprezyn to robota na 45min strona. Takze w 1.5 godziny powinienes sie wyrobic.
-
Stuki dobiegające z tunelu - chyba coś z wałem
Stawiam na podpore walu. Znajduje sie ona mniej wiecej na wysokosci foteli przednich i jej uszkodzenie obajwia sie wlasnie w taki sposob jak opisujesz. Prawdopodobnie podczas unoszenia silnika ja uszkodzili
-
Autem trzęsie sie przy 100km/h
A wywazales i ogladales kola tylne?? Bo takie drgania przenoszone na bude (bez drgan kierownicy) pochodza od kol tylnych. Nie wydaje mi sie aby pochodzily one od podpory walu gdyz przy ruszaniu uderzalaby ona w podloge na wysokosci przednich siedzen. Sprawdz tylne oponki.
-
Automat - problem ze zmiana biegu?
Tak jak napisal Belgus. Jest przy przepustnicy
-
wymiana lozyska tylnego - jak?
Podnosisz autko sciagasz kolo odkrecasz polosie rozbierasz beben sciagasz zabezpieczenie od polosi wyjmujesz polosie wyciskasz lozysko wciskasz nowe i skladasz to wszystko do kupy Jednak bez odpowiedniego sprzetu nie wycisniesz ani nie wcisniesz lozyska.
-
Blondynka Kontra Glowica,prośba o pomoc!!!
Mowiac szczerze to wystarczy dokrecic na 10,5. Te wartosci, ktore sa podane w ksiazce Pana Etzold`a sa bardzo czesto dziwnymi wartosciami i sa stosowane przy pierwszym montazu. Ja osobiscie nie polecam tych momentow, ktore sa w tej ksiazce. Jezeli nie chcesz zniszczyc glowicy to dokrec ja na 10,5 (dzielac dokrecanie na 3 razy) i bedzie dobrze
-
Automat - problem ze zmiana biegu?
Dokladnie tak jak pisze Belgus. Sprawdz olej ewentualnie go wymien. Nie napisales jaka skrzynia. Nie pamietam czy w e-36 jest sterowana linka. Jezeli tak to wystarczy ja nieco naciagnac i powinno byc OK.
-
Wymiana wałka rozrządu przy 316 M40
Tak jak pisze Kornelio wymienic nalezy wszystkie elementy czyli: walek, popychacze i dzwigienki. Niestety tylko w ten sposob beda widoczne rezultaty. No i to co zawsze pisze to przynajmniej polsyntetyk w tych silnikach
-
xxx
Najwazniejsze jest ustawienie palca na pierwszy cylinder. W tym celu trzeba ustawic tlok w pozycji GMP. A nastepnie podpinac kable tak jak jest w instrukcji: 1 5 3 6 2 4
-
Wymiana łożyska tylniego koła.
łożyko i w pudelku z lozyskiem powinno byc jeszcze takie zabezpieczenie w postaci pierscienia.
-
problem w e30 po swapie M40 to M40 NEW
Niestety jest to maloprawdopodobne. Raz zepsuta czesc sama sie nie naprawi. Jednak wlewajac polsyntetyk mozesz w znacznym stopniu opoznic ich wymiane. Mozesz jeszcze dla pewnosci powyciagac szklanki i je posciskac w jakims imadle, przeplukac itp - moze cos pomoze.
-
wymiana paska i co jeszcze?
Nie ma potrzeby wymieniania simeringow jezeli nie cieknie z nich olej. Nie ma potrzeby rowniez (z tego co pamietam) wykrecania termostatu aby wymienic rozrzad.