Treść opublikowana przez Centrino
-
"ZWOLNIJ, DZIURA"
oczywiscie, ze nie mamy. Jednak aby bylo latwiej w gazetach drukowac zaokraglili to po prostu do 1% ;)
-
Czy jest ktoś z Brzeska? Albo jeździ trasą E4? Znasz to BMW?
Powiem, ze przbiegiem nie ma sie co sugerowac w tym autku. Mowie tu o tych 120 000 km. Jak sobie policzycie to autko ma w zaokragleniu 10 latek i wychodzi na to ze koles przejezdzal nim rocznie 12000km. Jest to wielce nieprawdopodobne. Mowj ojciec jezdzi bardzo malo ale w 6 letnim autku ma nabite ponad 100000 km. Licznik jest na 100000% cofniety. Kwestia tylko o ile.
-
520 + LPG SMOK !!!!!!!!!!!!!
No i oczywiscie musza byc wykonane wszystkie czynnosci obslugowe autka (nikt o tym nie wspomnial) takie jak: regulacja zaworow, wymiana filtra powietrza i gazu, regulacja gazu itp.
-
Spala mi jednocześnie gaz i benzyne
Jest jeszcze jedna sprawa. W zwyklych instalacjach gazowych odcina sie wtryskiwacze tak aby nie pracowaly podczas jazdy na LPG. Jedna istnieje cos takiego jak wtryskiwacz rozruchowy (pomocniczy), ktory jest wlaczany podczas rozruchu i pracy zimnego silnika (dziala tak jak ssanie w silnikach gaznikowych). Wtryskiwacz ten nie jest przez gazownikow wylaczany. Efektem tego jest giniecie powolne paliwa w zbiorniku. I tu wlasnie pojawia sie problem gdy ktos czesto pokonuje krotkie trasy. Wowczas czesto jezdzi sie na zimnym silniku i ten wtryskiwacz pracuje.
-
C. zamek - dołożenie sterownika na pilot
A ja Was nie rozumiem. Pawel nie chce wyjca tylko sterowanie pilotem do centralnego zamka to po co wydawac wiecej siana zeby miec nieaktywny alarm??
-
to coś na pedałami
Na przyklad moze to byc czujnik swiatel stop (a raczej wlacznik)
-
po wymianie paska rozrzadu silnik "bzyczy"
Jednym slowem wszystko. Skoro miales rozebrany rozrzad to trzeba bylo sprawdzic dzialanie zaworow (czy chodza tak jak powinny) a nie zakladac nowy pasek na slepo
-
C. zamek - dołożenie sterownika na pilot
Najlepiej podlaczyc pod centralke.
-
Głowica???
Dokladnie tak jak kolega napisal. Mogla pojsc tylko uszczelka ale nie jest wcale wykluczone ze i glowice trafilo. Ale bez sciagniecia i sprawdzenia nic nie bedziesz wiedzial
-
Przy sluchaniu glosniej radia trzaski na zew auta.
Kupe takich przejsciowek na allegro widzialem
-
Jak rozsadnie zabezpieczyc auto przed kradzieza?
Malo przydatna sprawa. Urzadzenie do zaklocania sygnalu GPS kosztuje okolo 3000 zl i zapewniam Cie ze zlodzieje to maja.
-
Czujnik temperatury cieczy chłodzącej
Pierwsza sprawa M40 czy M43. Druga sprawa jakbys chcial to bys poszukal i bys znalazl. A jest w okolicach termostatu i drugi mniej wiecej na srodku glowicy od strony kolektora dolotowego (przynajmniej w M40)
-
czy w silniku 2,7 (eta) da sie wymienić uszczlniacze
Oczywiscie mozna. I patent ze sprezonym powietrzem zdaje egzamin
-
Miska olejowa - kilka pytan
Odkreca sie bez problemu
-
korek wlewowy oleju od skrzyni-problem
Takie lekkie wycie moze byc spowodowane zuzyciem lozyska oporowego na sprzegle
-
Jakeś gniazdo w schowku
W ASO w zeszlym roku chcieli 120zl
-
Ciemne paliwo w zbiorniku
Moze byc syf w zbiorniku i dlatego paliwo robi sie ciemniejsze.
-
Jak jeździć automatem
Zrob sobie eksperyment. Na prostej drodze (tylko na prostej bo jak za bardzo kluczykiem przekrecisz to kierownica ci sie zablokuje) i na biegu zgas silnik. Zobaczysz ze wcale nie zgasnie tylko bedzie chamowal silnikiem, ktory to bedzie sie zachowywal tak jakby byl odpalony.
-
Głośniejsza skrzynia w zimne dni
Dokladnie. Spowodowane jest to wlasnie tym ze jest zimno i olej jest o tej porze roku gesciejszy. Wplywa to negatywnie na smarowanie skrzyni a co za tym idzie moze sie ona glosniej zachowywac.
-
Przepustnica w kolektotrze CO TO??
Hmmm dlugo sie zastanawialem czy odpowiadac na to pytanko czy to nie jaka podpucha. Przepustnica to takie cudo co otwiera doplyw powietrza (w pewnym sensie) do silnika. Jezeli chcesz to zlokalizowac to idz za linka od gazu. Tylko nie pisz ze nie wiesz co to jest ;)
-
Problem z odpalaniem
Byc moze wraca paliwo do zbiornika i chwilke trwa zanim spowrotem dotrze do wtryskiwaczy. Zamontuj zawor zwrotny (koszt kolo 20-30zl) powinno pomoc.
-
Co sądzicie o zabezpieczeniach do felg?
Tak jak koledzy pisza. Jak kupic to tylko porzadne. Moze nie zatrzymaja zlodzieji ale daja lepsze samopoczucie :)
-
Zaprawki lakiernicze
papier scierny (o roznej grubosci), szpachel, lopatki do nakladania szpachli, podklad, lakier
-
PRZEPŁYWOMIERZ DO 3-3,5
Za regeneracje przeplywomierza nie ma co sie brac samemu. Linki ktore podeslal MS nic nie dadza w momencie ocierania klapki. Z tego co wiem sa w Polsce firmy ktore zajmuja sie regeneracja przeplywek.
-
dziwny problem z hamulcami 520i
Ten sworzen montuje zacisk do uchwytu na zacisk. Jego zadaniem jest aby zacisk mogl "plywac". Jest to element nr 8 na rysunku: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HC11&mospid=47373&btnr=34_0443&hg=34&fg=05