Treść opublikowana przez Centrino
-
Pękł prawdopodobnie wałek w skrzyni
Ojoj przyczyn moze byc wiele. Od zmeczenia materialu, wady odlewu walka az do zameczenia walka
-
przejście z półsyntetyka na fullsyntetyk?dobry czy zły krok?
Wszystko zalezy od kondycji silnika. Jak jest OK to tak jak u Zyghom`a autko bedzie lepiej pracowac, natomiast w odwrotnej sytuacji, gdy silnik jest juz troche oslabiony to taka zamiana moze byc dla niego zabojstwem.
-
sprzegło wału
Dokladnie tak to sie nazywa i objawy jak pisze Grzesiek to takie drgania drazka skrzyni biegow. Generalnie wal raczej sie przez to nie urwie ale lepiej to wymienic.
-
sprzęgło - regulacja pedału
Nie istnieje cos takiego jak regulacja pedalu sprzegla. Powodem twoich problemow moze byc wysprzeglik (powoli pada), badz konczy sie sprzeglo.
-
problem w e30 po swapie M40 to M40 NEW
Podstawowa zasada przy M40 to NIE LAĆ mineralnego oleju. Takie minimum to polsyntetyk. Jezeli sie zaleje mineralka to niestety ale w bardzo szybkim tepie gora silnika zaczyna sie odzywac. I w tym przypadku dolanie gesciejszego oleju nic nie pomoze a wrecz przeciwnie - zaszkodzi
-
Jak namierzyc mase sinika
Masa silnika to nic innego jak kabel, ktory laczy silnik z karoseria. Szukaj wiec takiego polaczenia. Z regoly jest ono z tylu silnika w poblizu skrzyni biegow.
-
Kleber czy barum a może bierznikowane?
Moje doswiadczenie mowi abys nie zakladal opon bierznikowanych
-
Uszczelka przedniej szyby
Wydaje mi sie ze sama uszczelka to za malo. Podejrzewam ze szyba pojdzie do wymiany.
-
Tylne zawieszenie - głuche stuki
Tak calkiem male to te koszta nie sa i roboty troszke tez jest ale rowniez sadze ze one sa przyczyna stukow.
-
Jak sprawdzić TPS (czujnik polozenia przepustnicy)
Z tego co ja wiem to ma byc 0 i nieskonczonosc. Jednak materialy mam w pracy i dokladnie odpowiedziec moge dopiero jutro
-
Kurde jaką mam skrzynię i jaki do niej nalać olej Automat
HP i OP to z tego co pamietam to mocowanie skrzyni. Po mocowaniu w ETK mozesz dojsc co to za skrzynia
-
OBC w E34 i nie tylko
Pewnie ze warto. Temat byl poruszany wielokrotnie jednak 100% rozwiazania nie ma.
-
GASNIE silnik sam....?
Mozna bez wiekszych problemow. Tylko dobrze jest to wykonac w sposob jaki przedstawil saab9000cse.
-
Wycie-łożysko?most?mechanizm różnicowy?
Tak jak kolega napisal - bedzie to prawe lozysko. Natomiast jezeli chodzi o sposob sprawdzania to nie wiem czy bedzie dzialal.
-
Jak sprawdzić TPS (czujnik polozenia przepustnicy)
Z tego co pamietam to TPS sprawdza sie Omomierzem i wartosci jakie powinien wskazywac to 0 i nieskonczonosc.
-
Moje Pierwsze Auto (Moje Pierwsze BMW)
Wszystko zalezy czego oczekujesz od autka. 730i troche malo jak na 7`ke. Przydaloby sie 3.5. Duzo miejsc i duzo pali - z tym musisz sie liczyc. 525TDS - miejsca wystarczajaco, niewiele pali ale bywaj klopoty z pompa i glosna praca rozrzadu - a sa to dosc drogie rzeczy w naprawie. Wybor nalezy do Ciebie.
-
Co o tym sadzicie?
Wg mnie troszke za maly motor, no chyba ze masz spokojna noge to powinien ci wystarczyc. Najlepiej sie przejechac i bedziesz wiedzial.
-
PTU-Polskie Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Czy to firma godna
Otoz tak. Moj brat mial szkode. Facet ubezpieczony w PTU zaparkowal u bracholka w kufrze. Problemy z odzyskaniem pieniazkow byly niesamowite. Autko bylo na gwarancji wiec naprawa musiala odbyc sie w ASO a PTU nie chcialo wyplacic tyle pieniazkow ile zyczylo sobie ASO. Sprawa zakonczyla sie tak ze bracholek chcac miec juz autko zaplacilk ze swoich pieniazkow i do dzis nie odzyskal tego co zaplacil (okolo roku juz walczy). Problem w tym ze to autko to piekne e60. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze bardzo naganna postawa kretyna, ktory robil wycene. Stwierdzil on ze autko nie jest serwisowane bo nie ma wbitego przegladu w ksiazce serwisowej. Pytanie tylko jak on mial byc wbity skoro autko nie kwalifikowalo sie jeszcze do pierwszego przegladu w ASO. Druga sprawa to kumpel ktory swoja e32 zostal potracony przez duzego fiata. Tu PTU odmowilo w ogole wyplacenia odszkodowania. To sa jedyne przypadki jakie znam z PTU
-
CZY KTOS WIE ILE KOSZTUJE OPORNICA DO 316I 92R
Samo sie nic nie naprawia
-
wahacze gorne i dolne firmy Teknorot
Ta prymitywna metoda jest najlepsza ze wszystkich mi znanych. Szarpaki to tylko elektroniczne urzadzenie przystosowane do kazdego autka - wiec wszystkie wartosci sa usrednione. Widac to prz tescie amortyzatorow. Sprawdz amortyzatory przy prawidlowym cisnieniu w oponach a nastepnie spusc 0.5 atmosfery i zobacz ponownie. Sprawnosc bedzie duzo wieksza.
-
VISCO 100 raz
Wiatrak mogl sie skrzywic raczej na skutek jakiegos uderzenia badz wyginania np palcami czy tez z biegiem czasu. ale nie z powodu uszkodzonego visca
-
[525 TDS] Problemy z odpaleniem - pompa?
Mimo iz sprawdzales czy paliwo nie wraca do zbiornika to zaloz zaworek zwrotny. Koszt niewielki a moze wystarczy. Druga sprawa to mozesz sie zainteresowac zamontowaniem urzadzenia, ktore jest przeznaczone do TDS`ow i pomaga w odpalaniu tych silnikow (kolega zalozyl i jest zadowolony) - tez nie najwiekszy wydatek. Pozniej dopiero zainteresuj sie pompa. Czest jest tak ze pol roku po remoncie tej pompy problem z rozruchem powraca.
-
zmiana czujnika airbag,czy wystarczy tylko założyć nowy?
Dokladnie. Trzeba zresetowac kompa
-
PODPORA WAŁU
Tylko jak bedziesz sciagal wal to oznacz sobie miejsca aby wlozyc go dokladnie tak samo jak byl zamontowany. Rowniez jak bedziesz go rozpolawial to zloz go identycznie (co do freza). Caly bajer polega na tym ze wal jest wywazany w calosci i zlozenie go inaczej niz byl zamontowany moze powodowac jego bicie podczas ruszania.
-
Olej do tylniego mostu?
To jak nie wiesz jaki olej wlac to uzyj opcji "szukaj". Bylo setki razy na forum