Treść opublikowana przez Centrino
-
Problem ze sprzęgłem
Nie rozumiem. Kupiles nowy docisk a na tarcze zazuliles?? - tego tez nie rozumiem
-
Jaki przepływomierz?? będzie pasował z 2.8 do 3.5 ??
Generalnie przeplywka wyglada tak samo. Jednak aby wszystko w miare dzialalo to nalezaloby go "przestroic". Jest to mozliwe jednak do tego potrzeba nieco czasu i analizator spalin.
-
jak sie sporo nagrzeje w korku to huczy jak rakieta
To fakt. Ten dzwiek budzi respekt na swiatlach :)
-
Kolega kupuje 730 jak mu pomóc??
3.5l po co jak juz to 4.0 po co kupywac 3.5 jak pali wiecej niz 3.0 a koników ma troche wiecej, wiec wniosek taki ze 3.0 albo 4.0 wzwyz :8) No nie tylko o konie chodzi ale i moment jest wiekszy co daje nieco lepsze zachowanie sie silnika. A co do tego ze 3.5 pali wiecej niz 3.0 to nie do konca sie zgodze.
-
Przekładka 1.6 m40 na 2.7 ETA, BEDZIE SIE DZIAŁO
Oczywiscie autko lata ale nie z seryjna glowica. Jezeli glowica kiedys byla zmieniona (nie pamietam na jaka) a w etach bardzo czesto bylo to robione to autko faktycznie ma POWERA. Jednak bez tej zmiany nie bedzie rakieta. Jezdzilem faktycznie piatka w Ecie i nie bylo rewelacji. Koles ma w e30 i nie ma rewelacji. Powiem wiecej koles ten sie dziwi ze ma 2.7 a on tak cienko przyspiesza. I silnik w jego aucie nie jest zmeczony.
-
Wymiana mocowania tylnych amortyzatorów
z przodu sie zgodze - bez sciagacza ani rusz ale z tylu nie jest potrzebny. Jednak nie jest powiedziane ze nie mozna go uzyc.
-
Kolega kupuje 730 jak mu pomóc??
320tys km dla takiego autka gdy ktos o niego dba to nie jest przebieg. Silnik sie dopiero dociera :) Jednak przy takich problemach to bym nie kupil tego autka - no chyba ze jakos wybitnie tanio to bym na czesci wziol :) Jezeli chodzi o e32 to polecam bardziej 735 niz 730. 3.0l dla tej kobylki to niewiele.
-
Jakie są objawy niesprawności wtrysków?
W najprostszy sposob to nalezy wykrecic listwe, nastepnie podlaczyc do niej wszystkie przewody i pokrecic rozrusznikiem. Wowczas bedziesz widzial czy wszystkie wtryskiwacze sikaja paliwem i czy robia to mniej wiecej rowno - to jest taki wielce domowy sposob sprawdzania i wykryjesz w ten sposob naprawde mocno uszkodzony wtryskiwacz. Innym objawem moze byc delikatne stukanie wtryskiwacza. Slychac to mniej wiecej tak jakby zawory stukaly. Jezeli chodzi o twoje objawy to przedewszystkim czy sprawdzales sonde?? Jest mozlwe ze wtryskiwcze sie zatarly jednak takie rzeczy sie zdarzaja praktycznie tylko na LPG (chodza na sucho).
-
e34 turing 525tds POMOCY
Fabrycznie zawor zwrotny znajduje sie w pompie wstepnej (tej w baku). Jednak sa one wadliwe i czesto sie psuja. W rezultacie nalezy zrobic tak jak koledzy pisza.
-
dziwna kontrolka związana z autoamtyczną skrzynią
Prawdopodobnie chodzi o getribeprogramm.
-
Przekładka 1.6 m40 na 2.7 ETA, BEDZIE SIE DZIAŁO
Tylko nie wiem czy wiesz ale zmieniajac M40 na ETĘ mozesz sie zdziwic. Ten silnik ma duza pojemnosc i duzy moment ale bez przerobek niestety ale do najszybszych nie nalezy.
-
duze luzy na lewarku
W wiekszosci przypadkow chodzi o tulejki
-
Kasowanie oil service a instalacja gazowa...
OIL SERVICE to OIL SERVICE a LPG to LPG. Kasujac INSPEKCJE czy OIL SERVICE nie kasujesz komputera. Resetujesz tylko ta czesc ktora odpowiada za pokazywanie OIL SERVICE.
-
silnik cyka ale tylko bez obciążenia, co to??
Milkna gdyz podczas wyzszych (od jalowych) obrotow pompa oleju pompuje mocniej i popychacze maja mozliwosc zniwelowania luzu na zaworach. Gdy silnik pracuje na jalowych to popychacze (uszkodzone) nie sa w stanie sie napompowac.
-
dziwna kostka
Regulacja reflektorow w e30 jest cisnieniowa. W wezykach jest plyn (moze byc zwykla woda), ktora wlacza sterowanie. Problem pojawia sie w momencie gdy do plynu dostanie sie malutka banka powietrza, wowczas steroanie swiatlami nie dziala.
-
Wymiana mocowania tylnych amortyzatorów
W sedanie trzeba wymontowac tylna polke. Aby to zrobic musisz wyciagnac siedzenie. Pozniej wyciagasz polke a na koniec glosniki. Wowczas masz dostep do mocowania amortyzatora, ktore musisz odkrecic (3 sroby). Po wyciagnieciu amorka musisz odkrecic to mocowanie. Nie potrzeba sciagacza do sprezyn gdyz tylna sprezyna nie jest mocno napieta, jednak nie trzymaj nad amorkiem glowy. Generalnie wiecej jest roboty z wyciagnieciem siedzen i polki niz z amorkiem.
-
mam problem z uruchomieniem auta
Pompa paliwa jest w zbiorniku. Sprawdza sie ja w prosty sposob a mioanowicie ma przepompowac w ciagu minuty okolo 6l paliwa. Jezeli jej nie slyszysz to sprawdz bezpieczniki i przekazniki. Mozesz rowniez sprawdzic na sztywno podajac napiecie bezposrednio na pompe. Tylko zrob to w paliwie tak zeby nie chodzila na sucho.
-
Pytanie o rozrząd, czy dobrze to rozumiem?
Jaki masz problem. Skoro zagladasz przez korek na walek to zrob wiecej i zdejmij gorna oslone od paska (3min roboty) i wszystko bedziesz wiedzial. PS Jak sie urwal pasek to kompresji nie bedzie
-
Elektryk potrzebny !
Podstawa w tym momencie jest sprawdzenie kabli przy silownikach (czy dobrze podawane jest napiecie). A zwlaszcz przy drzwiach kierowcy gdyz jest to silownik master i on steruje reszta silownikow.
-
Jak sprawdzic czy dziala czujnik polozenia przepustnicy?????
Zalezy jaki masz czujnik (TPS). Jezeli na dwa kable to mierzy sie to omomierzem i wartosci: na zamknietym 0, na otwartym nieskonczonosc. Jezeli masz na trzy kable to sa juz jakies konkretne wartosci. Musisz poszukac na forum, niedawno bylo o tym pisane.
-
pali kontrolka od wtrysku
Niestety regulacja jest mechaniczna. Regulowalem je, nie ma wiekszego problemu ale luzow nie pamietam, musialbym zajrzec do magicznej ksiazki.
-
Falujące obroty
Jezeli masz niszczelna ta rure t omoze to byc skutkiem takiego zachowania gdyz autko zaciaga lewe powietrze. A tak oza tym to moze byc uszkodzony przeplywomierz, silnik krokowy, sonda lambda... i chyba tyle.
-
Elektryk potrzebny !
Sterownik od centralnego zamka w e30 znajduje sie pod nogami pasazera, za glosnikiem (troche wyzej od niego ale glosnik musisz wyciagnac). Silowniki natomiast sa w kazdych drzwiach. Zdejmujesz boczek i tam bedzie takie urzadzenie ktore popycha zamek i to wlasnie jest to.
-
Czy kupiłbyś jeszcze raz BMW ?
To ktorym jezdze nie jest moim pierwszym BMW i rowniez nie ostatnim. Malem autka innych marek ale one nie daja tego czegos co daje BMW. Nastepne tez bedzie BMW
-
Ringi Angel Eye zrob samemu.
Po szkle tez mozna podgrzewac lecz nalezy to zrobic stopniowo gdyz jak za szybko chce sie to zrobic to szkol peknie.