Treść opublikowana przez Centrino
-
wysprzeglik--odpowietrznik
Odpowietrznik sluzy tylko i wylacznie do odpowietrzania, jezeli masz uszkodzony wysprzyglik to wymiana odpowietrznika nic nie da
-
szchemat podlaczenia halogenow
Instalacja jest na 100% przyszykowana pod halogeny. Tak jak pisze Qube wszystko jest tylko trzeba znalezc. Jezeli chodzi o kable pod deska to nic nadzwyczajnego nie znajdziesz bo te kable tam sa podlaczone tylko wlacznik trzeba zmienic (o ile pamietam)
-
szchemat podlaczenia halogenow
Instalacja jest na 100% przyszykowana pod halogeny. Tak jak pisze Qube wszystko jest tylko trzeba znalezc. Jezeli chodzi o kable pod deska to nic nadzwyczajnego nie znajdziesz bo te kable tam sa podlaczone tylko wlacznik trzeba zmienic (o ile pamietam)
-
525i 24V Paliwo nie dochodzi (?)
Moze yto byc przeplywomierz jak i rowniez czujnik temperatury powietrza wlatujacego. Napisz cos wiecej.
-
wysprzeglik--odpowietrznik
Oczywiscie mozna wymienic sam odpowietrznik i oczywiscie zapowietrzy sie uklad. Ale nalezaloby sie zastanowic nad wymiana odpowietrznika gdyz jego wymiana nic nie da.
-
Witam chodzi o centralny!
Oj ja tez nie pamietam ktory jest od centralnego. Sprobuj wyciagnac i sprawdzic.
-
Drgania w czasie jazdy.
Moze byc uszkodzony sworzen wahacza lub ktoras z tuleji wahacza, moze byc uszkodzony drazek kierowniczy albo srodkowy. Jezeli jestes pewny ze to nie opony.
-
Jakie Amortyzatoty Gas czy Olej ???
Ja mam z tylu ALKO z przodu Sachsy ALKO - gazowe i tyl jest twarda jak diabli SACHS - orginalny olejowy i jest bardzo przyjemnie zestrojony
-
Jakie Amortyzatoty Gas czy Olej ???
Generalnie to gazowe amorki beda sztywniejsze, natomiast olejowe dadza wiekszy komfort (tak wynika z mojej obserwacji) Jednak zdecydowanie gazowe sa tansze i jest ich wiekszy wybor.
-
Wyrzuca płyn chłodzący
Takie rzeczy dzieja sie chyba tylko w 3 opisanych przypadkach: - uszkodzona membrana w parowniku - tutaj gaz dostaje sie do ukladu chlodzenia i wchodzi w reakcje z goraca woda - efekt taki ze faktycznie wyrzucane jest 1 - 2 litry plynu. Tak jak napisal JOE pojezdij chwilke na benzynce i bedzie wiadomo. - uszkodzona uszczelka pod glowica. Do plynu dostaja sie spaliny, wytwarza sie duze cisnienie i plyn wywala przez wezyk przelewowy w zbiorniczku wyrownawczym. Aby wyeliminowac ten problem zwroc uwage na spaliny czy nie wydobywa sie z rury duza ilosc pary wodnej, lub czy plyn w zbiorniczku nie ma zapachu spalin - ostatni powod to zapowietrzony uklad chlodzacy. To rowniez moze byc powod wyrzucania plynu ze zbiuorniczka
-
dziwna kontrolka w e36 cabrio
Zapewne sygnalizuje ich uszkodzenie
-
jak sprawdzic czujnik zuzycia klockow?
Kontrolka jest jedna.
-
Czy idzie kupić szkła do halogenów
A sprawdzcie na ETK albo realoem czy czasem e32 nie ma takich samych halogenow jak e34 (nie mam w tej chwili mozliwosci sprawdzic)
-
Czy idzie kupić szkła do halogenów
Oj kolego w Lubinie na gieldzie wolaja 150 za komplet uzywek w nieciekawym stanie to za 130 nowek sie chyba nie kupi - a jak kupisz to jakies paskudne podrobki, ktore sie rozleca za rok. A z tym klejeniem to nie jest tak zle idzie zrobic bez problemu
-
Czujnik temperatury silnika
Wiec jezeli to napewno czujnik to autko chodzi przy wlaczonym ssaniu. Czujnik zaniza temerature.
-
przełożenie silnika?jak to zrobic?
Generalnie rzecz biorac to bez wiekszych przerobek wstawisz 1.8 M40 a to chyba nie ma sensu. Trzeba brac pod uwage ze M40 to 4 cylindry a od 2.0 to juz 6. Wniosek jest taki ze silnik jest dluzszy i niestety ale bedziesz musial przerobic kilka drobiazgow takich jak skrzynia, wal, dyfer. W wiekszych motorach nalezaloby zmienic jeszcze zawieche (przy 1.8 niekoniecznie choc tez moze juz pracowac inaczej). Nie nalezy tez zapominac o komputerze i wiazce elektrycznej (przy 1.8 jest taka sama)
-
gaśnica - gdzie jej szukać?
Ja sie spotkalem w e32, ze apteczka znajdowala sie wlasnie w schowku w podlokietniku z tylu. Byla ona duzo wieksza niz w e34 i pod siedzenie by nie weszla - byla to na 100% oryginalna apteczka BMW
-
jak sprawdzic czujnik zuzycia klockow?
Jak sie kontrolka zapali to juz duzo klocka nie zostalo ale chwilke mozna jeszcze pojezdzic. Niestety czujnik po wlaczeniu kontrolki jest do wyrzucenia. Czujniki znajduja sie w lewym przednim kole i w tylnym prawym. Koszt nowego czujnika 15-25zl
-
Kontrolka wtrysku 525 TDS
Daj znac jak rozwiazesz problem
-
Co sie skrzywiło wachacz czy belka
Jezeli juz cos sie wygielo to stawiam raczej na wahacz. Jest bardziej podatny na uszkodzenia niz belka. A zwroc uwage na wszystkie gumy w tylnym zawieszeniu, moze jakas jest zerwana.
-
Wszystkim zmotoryzowanym (i nie tylko) Dzieciom
Ja tez bym chcial sie dolaczyc do zyczen: Wszystkim Wam BMW M6 - no i mi oczywiscie tez :)
-
[E30][E36][E34] Dokładne ustawienie wałka rozrządu w M40
To jak juz wymieniacie walek to wyczyscie porzadnie wezy z ktorego leci olej na walek gdyz bardzo czesto lubin sie przytkac.
-
Witam chodzi o centralny!
Nie wiem jak jest w e32 ale w e34 sterowanie centralnym jest pod tylnym siedzeniem. Mozna wiec przypuszczas ze i u ciebie tez tak bedzie. Jak nie to zawsze mozesz sie bezposrednio pod mastera podpiac w przednich drzwiach.
-
316i M40 Czy moge zmienić rodzaj oleju??
Polsyntetyk dla M40 to bezwzgledne minimum. Nie wolno lac do tego silnika mineralnego oleju bo pociagnie to za soba spore koszty (predzej czy pozniej). Wymien na polsyntetyk i zobacz co sie bedzie dzialo, jak nic to zmien na syntetyk.
-
"BREMSBELAGE"ZAPALA SIĘ A NIE POWINIEN.
Moze jakis klopot z masa.