Treść opublikowana przez Centrino
-
dziwne stukanie jakby przeguby ??
Krzyzaki na wale.
-
[525 TDS] Problemy z odpaleniem - pompa?
U Ciebie problem polegal na nieszczelnosci przewodow w zbiorniku. Jak byl niski poziom to lapal powietrze i cofalo paliwko.
-
Jak wymienić płyn hamulcowy
Plyn hamulcowy zmienia sie w bardzo prosty sposob: a mianowicie musisz popuscic wszystkie odpowietrzniki na zaciskach hamulcowych - tylko uwazaj bo latwo jest je urwac. nastepnie jedna osoba wciska pedal hamulca a druga na wcisnietym pedale popuszcza odpowietrznik (tak aby wylecial z niego plyn hamulcowy), gdy wcisniety zostanie pedal hamulca do dechy wowczas zakrecamy odpowietrznik i powtarzamy operacje do momentu az z zacisku zacznie wylatywac czysty, swiezy plyn hamulcowy. Nalezy przy tym pamietac aby w zbiorniczku na plyn bylo zawsze dolane - tak aby nie zeszlo ponizej minimum. Nastepnie mozna wymienic plyn (to rowniez jest hamulcowy) w wysprzegliku, ktory znajduje sie przy skrzyni biegow. Operacja wyglada tak samo tylko wciska sie pedal sprzegla (no chyba ze automat)
-
Automat szarpie
Jak kazdemu: najpierw sprawdz olej, wzglednie go wymien.
-
Szyberdach E36 a E34
O ile mi wiadomo w e34 jest nieco wiekszy
-
Koło dwómasowe-pilne
Pomysl z zaspawaniem nie jest zbyt dobry. Dwumasowka robi za tlumik drgan wiec odbije sie to na kulturze pracy i pociagnie za soba dodatkowe koszty w niedalekiej przyszlosci. Jednak da rade je zregenerowac. Na PW wysle Ci adres, ktory dostalem od jednego z forumowiczow, do goscia, ktory zajmuje sie ich regeneracja.
-
nie dziala regulacja swiatel
Nie mam pojecia co tam jest wlane. Moze wystarczy zalac zwykla woda (chociazby destylowana). Jak odpowietrzyc?? Nie mam pojecia cos musisz pokombinowac.
-
lewe powietrze przy kolektorze ???
Poszukaj czy nie odlaczylo sie jakies podcisnienie. Wowczas wlasnie syczy.
-
Air-Bag - czujniki
Bylo juz na forum poruszane. Poszukaj. Ja nie pomoge bo nie pamietam.
-
[525 TDS] Problemy z odpaleniem - pompa?
Na allegro mozna dostac urzadzenie do TDS`ow ktore pomaga w ich odpalaniu. Proste w montazu i z relacji dwoch kolegow wynika ze urzadzenie to dziala.
-
325 TD strasznie zmulony - co jest ??? walcze już tydzień
Kontrolka wtrysku swiadczy jednoznacznie iz masz jakis problem z ukladem wtryskowym. Stawiam albo na wtryskiwacz sterujacy (z tego co wiem straszliwie drogi), albo padl komputer.
-
nie dziala regulacja swiatel
Otoz w tych wezykach jest plyn. Jezeli masz minimalna banke powietrza to regulacja nie bedzie ci dzialac. To jest czesta przypadlosc tego uklady. Drugim warunkiem jest jeszcze to aby nie bylo rdzy i regulacja mogla plynnie regulowac swiatelka
-
524TD strasznie kopci...
NIebieski dym to oznaka iz olej dostaje sie do komory spalania. Wtryskiwaczy nie masz co ruszac. Jezeli by byly uszkodzone (lub pompa) to walilby na czarno lub bialo. Wydaje mi sie ze 130rapid ma racje. Padlo uszczelnienie turbiny. To ze mechanik sprawdzal nie oznacza ze sprawdzil jej szczelnosc. A przy uszkodzeniu uszczelnien moc nie bedzie spadac.
-
cieknie woda do bagaznika
W e30 czesto gnije nadkole. Tworzy sie dziurka i tamtedy podczas jazdy dostaje sie woda. Naprawa jest dosyc trudna i czasochlonna. Sprawdz np polewajac woda po nadkolu i pod roznymi katami czy to nie jest przyczyna dostawania sie wody do twoego bagaznika.
-
skrzynia biegów....?
Mysle ze to raczej lozysko oporowe przy sprzegle.
-
Zniknął centralny, oświetlenie wnętrza i wycieraczki
Podl Ci modul, ktory znajduje sie pod tylnym siedzeniem.
-
Głowica w M43 1.8 94 - po remoncie rzęzi
Mozesz sciagnac walek i powyciagac popychacze. Nastepnie ladnie je przemyc i przed zalozeniem scisnac. Pytanie moje jest takie czy przy remoncie glowicy wszystkie popychacze wrocily na swoje iejsca czy zostaly wlozone losowo??
-
NIKT NIC NIE WIE NAWET SALON BMW - dziwna kopułka i palec
Z tego co sie orientuje to sa wlasnie dwa rodzaje palcow.
-
320i - coś wyje, wibruje kierownica
Jezeli chodzi o wibracje to beemki tak niektore maja :) Sa to wybite drazki lub skrzywione felgi - obie sprawy sa do sprawdzenia niewielkim kosztem. Jednak jezeli chodzi o drazki to w BMW nalezy je porzadnie sprawdzic gdyz niekiedy na pierwszy rzut oka nie widac luzow. Odglosy z tylu to tak na moje oko bedzie uszkodzony dyfer (lub brak oleju ale wowczas i tak juz jest uszkodzony) ale moze to byc rowniez lozysko w tylnym kole. Motor oil - to kontrolka poziomu oleju. Najprawdopodobniej uszkodzil sie czujnik lub gdzies nie styka kabelek.
-
Identyfikacja Visko - od jakiego dokładnie modelu???
A tak generalnie rzecz biorac czy ma to jakies znaczenie z jakiego jest modelu?? Przeciez ono ma sie zalaczyc przy pewnej temperaturce i tyle. W kazdym modelu przy tej samej.
-
e36 325 tds problem
Na poczatek spusc syf z filtra paliwa (korek na dole filtra), jezeli nie pomoze to wymien ten filtr. Jezeli dawno nie byl wymieniany to zrob to od razu. Zobacz czy nie bedzie lepiej. Jak nie to wrocimy do tematu.
-
Niesymetryczne amorki?
Hmmm ciekawostka. Poszedlem po ksiazke. Jakbys nie powiedzial to nigdy bym nie zwrocil na to uwagi. Z rysunku w ksiazce wynika iz z prawej strony amortyzator jest monowany z przodu piasty a z lewej z tylu piasty. Wowczas faktycznie by byly inne konty. Jednak wydawaloby sie to watpliwe. Rysunek w ksiazce jest w sumie taki schematyczny. Jednak ty moglbys to sprawdzic na swoim autku.
-
jest ktos kto ma 535??
Moge ale dopiero w przyszlym tygodniu.
-
czy to normalne że tak wolno?
Przede wszystkim skoro grzebales pod maska to sprawdz czy nie zablokowala sie jakos linka od gazu (gdzies w okolicy przepustnicy). ---------------------------------------------------------------------------------- Sorki to mialo byc w innym miejscu :)
-
jest ktos kto ma 535??
Moj koles ma 535 e28 w M-pakiecie. Tzn ma orginalnie spojlerki wszystkie i siedzonka kubelkowe. Do tego zawiecha nieco nizsza od zwyklych (i wszystko w oryginale).