Treść opublikowana przez Centrino
-
Czujnik temperatury silnika
Zalezy ktory czujnik. Jezeli ten od wskazowki to wplywu nie ma zadnego Natomiast jezeli ten co podaje wartosci do komputera to ma duze znaczenie gdyz bedzie komputer ustalal zla dawke paliwa, autko moze chodzic caly czas na ssaniu lub go nie wlaczac i wtedy na zimno bedzie ciezko palil.
-
WODA w prawej tylnej "kieszeni" bagaznika w Tourin
W e30 jest problem z nadkolami. Jest to wada fabryczna i czesto one gnija i tworza sie dziury. Wez szlauf z woda i lej pod roznymi katami po nadkolu jednoczesnie sprawdzajac czy leci woda do srodka.
-
Gdzie CB Radio w e34
Witam Niedawno zakupilem CB Radio, ktore wsadzilem do autka. Mam taki problem: nie mam za bardzo pomyslu gdzie je wstawic. Nie chce wiercic dziurek w tapicerce ani w desce a jednoczesnie chcialbym miec do niego wolny dostep. Ma ktos jakis pomysl na zamontowanie CB w e34??
- Lampa
-
dziwne wpiecie w kable wysokiego napięcia (pewnie gazownicy)
A no fakt. Myslalem ze jest takie cos jak element 9 na rysunku - takie cos jest w M40 natomiast w M43 tego juz nie ma http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AC11&mospid=47270&btnr=12_0037&hg=12&fg=05 Wiec najprawdopodobniej gazownicy to wymyslili. Jednak jakosc wykonania budzi wiele do zyczenia. Natomiast jezeli chodzi o przydatnosc tego elementu to jest to paraczujnik polozenia walu.
-
Ciśnienie oleju ...
Tak jak napisal kolega, jednak skoro kontrolka zniknela to stawiam na czujnik albo panewki.
-
Stuki w zawieszeniu podczas opadów ???
Moze to byc rowniez mocowanie (gorne) amortyzatora. Jest tam lozysko, ktore jak ma male luzy to lubi sobie na mokrym wydawac takie dzwieki (tak po krotce)
-
dziwne wpiecie w kable wysokiego napięcia (pewnie gazownicy)
To nie jest dzielo gazownikow (z tego co sie orientuje). Na tym kablu powinna sie znajdowac cewka, ktora przekazuje w ktorym momencie idzie impuls na swiece. W tej chwili nie pamietam jak to sie nazywa.
-
pytanie
Jak mozesz to zrob jakies zdjecie z bliska
-
Chłodzenie - Ciekawostka i prośba o opinię
Niestety ale w BMW po wymianie plynu uklad nalezy odpowietrzyc. W niektorych modelach nie jest to proste i trzeba sie nieco nameczyc.
-
Wtrysk sterujący do 524td
Istnieje taki wtryskiwacz, ktory mozna nazwac sterujacym. Jest to wtryskiwacz, ktory znajduje sie na jednym z cylindrow i jako jedyny ma podczepione kabelki.
-
problem z licznikiem (inny niż inne)
A tam sa akumulatorki?? Bo z tego co wiem to w e34 sa kondensatorki
-
Brak mocy w 524td pali się kontrolka wtrysków
Stawiam na jednostke sterujaca - komputer
-
Słabe BMW czy to morze być wina skrzyni??
to sorki ale ja juz nic nie wiem. Jezeli miales diesla w e28 to bylo 2,4 tylko czy D czy TD. No i nie iem dlaczego wstawiles benzynke?? Do tego nie zmieniles skrzyni ani dyfra z silnika benzynowego - i tu jest rozwiazanie. Te silniki maja inne przelozenia
-
Licznik przebiegu dziennego
Dokladnie tak jak pisze Katar. Te liczniki sa niesamowicie wadliwe. Albo nie da rade skasowac przebiegu dziennego albo nie dziala licznik. To jest po prostu w tym aucie normalne i nie nalezy sie tym zbytnio przejmowac ;)
-
Słabe BMW czy to morze być wina skrzyni??
Nie rozumiem. Po pierwsze w e28 ani w zadnym BMW nie bylo silnika 2,8d. Mysle, ze chodzi Ci o 2.8 (benzynka) Po drugie nie napisales na co zmieniles ten silnik wiec ciezko bedzie podpowiedziec czy to przez skrzynie, silnik, dyfer czy amortyzatory auto nie chce jechac
-
325 tds - problem z zapalaniem.
Mozesz kupic spokojnie to urzadzenie. Jak wczesniej koledzy pisali problem z odpaleniem cieplego TDS`a to wina uszkodzenia pompy i tak z reszta jest. Jednak jej naprawa nic nie da. Autko przez 20 - 30 tys km bedzie chodzilo dobrze a pozniej spowrotem beda problemy. Przerabialem to z niejednym TDS`em. Natomiast urzadzenie to dziala bardzo dobrze i nie ma problemow z rozruchem autka. Polecam w 100%
-
Zmiana silnika z 525i na 530D z 2005 roku- Wasze zdanie
Pomysl dobra ale klopotow milion i spore koszty
- Polerka?
-
sposob na wypiaskowane klosze przednich lamp ???
No i tu popre Adama. Po co sie meczyc jak mozna za niewielkie pieniadze kupic nowe szklo i wkleic??
-
316 m40 Klekotanie przy odpalaniu
1. Nie postarales sie i nie poszukales na forum a bylo juz o tym setki razy 2. Jest to objaw uszodzonych popychaczy 3. Podstawowa zasada to nie lac do M40 mineralnego oleju bo to wlasnie zabija popychacze. W M40 minimum to polsyntetyk a najlepiej syntetyk.
-
Problem z wiskiem
Nie do konca. Visco w fordach ma nieco inna budowe. Tam jest sprezynka, ktora pod wplywem temperatury uruchamia wiatrak. Nie ma tam oleju ani innych pierdol a dziala tak samo jak to w BMW i kosztuje polowe mniej :)
-
problem z poziomem paliwka, muli się...
1. Odpowiedz na pytanie: Nie, nie jest to normalne 2. Powod problemu: Nieszczelnosc w przewodach paliwowych w zbiorniku. Poszukaj nieszczelnosci i bedzie wszystko OK
-
Co jest z tą prędkością ???
Przy instalacji gazowej autko moze jak najbardziej jechac szybciej niz na benzynce.
-
Automat szarpie
Tu rowniez przyczyna moze byc stary olej, przytkany filtr. Raczej tego nie ubiegniesz. Olej musisz zmienic i to szybko!!