Skocz do zawartości

daniello320i

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez daniello320i

  1. A w 2.0 to może masz pasek rozrządu?! Pali nie wiele więcej a koszt eksploatacji wcale nie jest dużo większy - jeżeli raz na 60tys km musisz zmienić o dwie świece więcej (40zł) czy co 15tys km wlać o 2L oleju więcej to są groszowe sprawy. Polecam 320 bo kultura pracy (pomijam już dzwięk) jest oszałamiająca - na biegu jałowym musisz mocno wyostrzyć zmysły by się zorientować czy silnik pracuje czy nie - a pasażerzy to wogóle się nie zorientują :wink:
  2. daniello320i odpowiedział(a) na Ratovnik temat w E39
    To może opisz czy wyraźnie coś się zmieniło w pracy silnika ? W pracy silnika w moim przypadku nic się nie zmieniło. Pompa paliwa pewnie i ma trochę lżej ale przed wymianą jak i po wymianie wcale nie słyszę jej pracy
  3. daniello320i odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E39
    Polerka całego auta w mojej okolicy 150-200zł
  4. daniello320i odpowiedział(a) na Ratovnik temat w E39
    Ja wczoraj z nudów postanowiłem wymienić filtr paliwa. Auto sprowadziłem sobie z niemiec pół roku temu - serwisopwane było prawie do samego końca więc podejrzewałem że filtr paliwa zmieniano już parę razy (obecny przebieg 222tys km). Jakie było moje zdziwienie gdy na filtrze zobaczyłem datę 11.12.1996 :shock: Od wyjazdu z fabryki (czyli przez 12 lat) filterek spełniał swoje zadanie i nie było żadnych niepokojących objawów że nadaje się do wymiany. Po wymianie oczywiście nie zaobserwowałem jakiejkolwiek poprawy. Zszokowany wiekiem filterka również postanowiłem zajrzeć do środka :D Wypłynęła z niego czyściutka benzynka a po jego rozcięciu papierowy wkład wyglądał podobnie do tego na zdjęciach powyżej - z zewnątrz ciemno-brązowy, prawie czarny ale bez żadnej smoły czy drobinek czegokolwiek.
  5. daniello320i odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E39
    Ktoś kto robił Ci polerkę nie zrobił jej profesionalnie!!! Na koniec powinien użyć bardzo miękkiej gąbki i najdrobniejszego mleczka bądz wosku do polerowania i po "kółkach" nie było by śladu. A tłumaczenie że po paru myciach to zniknie - równie dobrze można powiedzieć że po paru myciach nie będzie śladu po polerce :wink:
  6. Tak - mają swoich przewoźników
  7. GOETZ, ELRING, REINZ. Jezeli chodzi o zestawy to raczej jest ciężko - nie zawsze wychodzi taniej kupić zestaw. Odnośnie sklepów internetowych: chociażby "Inter-Cars" który ma świetny elektroniczny katalog w którym znajdziesz potrzebne części http://ekatalog.intercars.com.pl/
  8. 205/55R16 - to jest prawidłowy rozmiar. A jako wyznacznik przyjmij talie koło jakie było zastosowane na pierwszy montaż czy też na zapasówke - czyli 205/60R15
  9. daniello320i odpowiedział(a) na bezy74 temat w E36
    Przyglądnij się swoim sprężynom - przetrzyj szmatką żeby była widoczna farba zabezpieczająca. Na kilku zwojach powinieneś mieć różnokolorowe kropki. No chyba że ktoś zmieniał już springi to wtedy tego możesz nie znaleźć. Oryginalne na pewno maja
  10. Odnośnie szyb to nie ma znaczenia w jakiej pozycji je zostawisz. Przed odłączeniem komputera zaleca się odłączyć aku (przynajmniej klemę minusową). Błędy zadne Ci po tej operacji się nie pojawią - co najwyżej wykasują
  11. Zajrzyj tu: http://www.turnermotorsport.com/catalog/e36_ecu_removal.htm
  12. Unikam tej marki jak ognia po tym jak tarcze zwichrowały się po 3 miesiącach a amortyzator po roku użytkowania pokazywał mniejszą zdolność tłumienia niż stary 9-cio letni :shock:
  13. Ale czy piny są ponumerowane na wtyczce czy na komputerku? Jeszcze nie dotarł do mnie wyświetlacz ale podejrzewam że na nim nie będą rozpisane nr pinów. No i pod które piny podłączyć gong i termometr?
  14. 80zł za wtyczkę to lekka przesada - tym bardziej że mi potrzebna do 7 przyciskowego "komputerka". Zamierzam podłączyć kable bezpośrednio pod piny w "komputerku" przy pomocy konektorków ale że nie posiadam kostki nie wiem który kabel pod jaki pin podłączać. Stąd wielka prośba do forumowiczóW: Mógłby ktoś zamieścić fotkę takowej kostki na której byłyby widoczne wyprowadzenia przewodów? Z góry wielkie DZIĘKI
  15. Pozytywnie czy negatywnie? Ile taka wtyczka kosztuje? - bo nie ukrywam że mi też jest potrzebna
  16. Zapewne porównywałeś kiedyś filtr oleju FILTRONA OE649 z odpowiednikiem BOSCH-a. Już na pierwszy rzut oka widać różnice w konstrukcji (Filtron z plastykowymi wierzchami, Bosch z papierowo-poliuretanowymi) oraz w WYSOKOŚCI obu filtrów. Nie wiem jakiego typu obudowa filtra została zastosowana w tym egzemplarzu E39 ale na przykładzie swojego M52 z plastikową nakrętką powiem że nie ma możliwości za mocno przykręcić wieka.
  17. daniello320i odpowiedział(a) na Nest temat w E36
    To jak szybko zużyją się klocki zależy od wielu czynników: 1. Jakości wykonania 2. Składu mieszanki (twarde, miękkie) 3. Stylu jazdy 4. Oraz ogólnego stanu zacisków (chodzi o to czy się np nie zapiekają) Jedni na komplecie zrobią 60tys i więcej a innym się sypną po 15tys km albo i szybciej
  18. No ale podstawowe pytanie - Czy teraz jest już OK?
  19. Również kiedyś sparzyłem się na filtrze olejowym FILTRONA i od tamtej pory kupuję MANN, KNECHT lub BOSCH
  20. Dasz radę sam wymienić. Wysprzęglik jest przykręcony do skrzyni biegów na dwie śruby - odkręcasz je a potem przewód od wysprzęglika. Po zamontowaniu nowego pamiętaj o porządnym odpowietrzeniu układu - przyda się druga osoba "pedałująca" w aucie :wink:
  21. Najprawdopodobniej wysprzęglik do wymiany
  22. daniello320i odpowiedział(a) na manieksw temat w E36
    Nie każdy kto jeździ BMW musi mieć ogólne pojęcie o samochodzie. Mojej kobiety byś się zapytał jaką pojemność ma silnik to by zrobiła takie oczy :shock:
  23. daniello320i odpowiedział(a) na manieksw temat w E36
    6,5l - chodziło Ci raczej o 2,0 R6 :wink:
  24. 1. Zgadza się - termostat do wymiany 2. Nie kupuj używek bo to jest bez sensu. Podróbka spokojnioe wystarczy

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.