Skocz do zawartości

daniello320i

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez daniello320i

  1. Pawle - nie jest tak źle. Ja mam 225/45/R17 i spokojnie daję radę. 225/45 ma wysokość opony 101,25mm 205/50 ma wysokość opony 102,5mm Także róznica jest niewielka. W temacie mowa o oponach: 225/45 - wys. 101,25mm oraz 205/55 - wys. 112,75 a to już jest różnica na średnicy koła prawie 2,5cm
  2. Jak za takie pieniądze to warto - oby tylko te felgi i opony rzeczywiście były w takim stanie o jakim pisze sprzedający.
  3. Nie wiem kto to wymyślił ale mit ten już żyje własnym życiem. To czy go zostawisz na wolnych czy będziesz od razu jeździł i tak nie ma wpływu na dalszą eksploatację - wszystko i tak się zaadoptuje
  4. Radzę poszukać samych felg i dokupić do nich nowe oponki o odpowiednim rozmiarze. Ja niedawno kupiłem oryginalne felgi BMW 16" (w idealnym stanie) za 600zł. Dokupiłem nowe oponki za 800zł i mam spokój na kilka sezonów
  5. Które przewody :?: A które odłączasz??? Od akumulatora oczywiście
  6. 1. Odłączasz klemy od akumulatora 2. Zwierasz razem oba przewody 3. Przekręcasz kluczyk w stacyjce na pozycję nr 2 4. Teraz musisz odczekać ze 20min 5. Wyciągasz kluczyk ze stacyjki 6. Rozłączasz przewody 7. Podłączasz aku (najpierw + potem -) I to na tyle
  7. 205/55/16 to właściwy rozmiar - sam na takich latam. Odnośnie twego zakupu - oponki 205/45/16 mają za niski profil ale da się na takich jeździć
  8. daniello320i odpowiedział(a) na Fasol temat w E36
    Kto Ci takich głupot nagadał??? Osiągnąć taki wynik w cyklu miejskim to trzeba by chyba nie odrywać gazu od podłogi. Dla mnie średnie spalanie (średnie czyli 1/2 trasy i 1/2 miasto) wynosi 10L - i na pewno nie będę jedyny któremu tyle 2.0 pali
  9. daniello320i odpowiedział(a) na Fasol temat w E36
    Skoro obecnie jeździsz 2-litrówką i pogodziłeś się ze średnim spalaniem 10L -> to i 320i tyle samo spali. Nie powiesz mi chyba że golf Ci średni 8L pali :mrgreen:
  10. daniello320i odpowiedział(a) na Fasol temat w E36
    Jednak się mylisz - żadne 2.0 w e36 nie ma z tyłu bębnów. A z przodu są takie same hamulce z tarczami wentylowanymi tej samej średnicy.
  11. daniello320i odpowiedział(a) na Fasol temat w E36
    Widzę że uwierzyłeś w średnie spalanie IS-a na poziomie 8L :duh: Wkrótce życie to zweryfikuje :mrgreen: Dziwne że w BMW silniki 1.8 im więcej mają mocy tym mniej palą :cool2:
  12. daniello320i odpowiedział(a) na Fasol temat w E36
    A ja polecam to czym jeżdzę (2.0 24V) z czystym sumieniem. Raz kupisz 6-cio cylindrówkę a nigdy więcej nie będziesz chciał wsiadać do 4-cylindrówki :mrgreen: IS nie będzie też dużo mniej palił bo różnica w pojemności w porównaniu do M44 to raptem 0,1L. Moja zimą pali do 12L w mieście (dużo krótkich odcinków) a w trasie 7,5-8L i bynajmniej nie jest to jazda przepisowa. Odnośnie kosztów eksploatacji: jak kupisz gawno to niezależnie czy to IS czy 24V wywalisz kupe kasy. ja do swojej przez pół roku eksploatacji dołożyłem 35zł na termostat (pomijam filtry i oleje) więc jestem baaardzo zadowolony. Ktoś zaraz napisze że IS tańszy w eksploatacji od 2.0 bo mniej cylindrów. A jak często wymieniasz pierścienie, tłoki czy korbowody??? Przy wymianie świec trzeba się liczyć z tym że kupujemy 6 a nie 4 (40zł więcej) ale w IS-ie przydałoby się wymienić przy okazji przewody WN (koszt pewnie ok 300zł) a w 2.0 masz cewki więc problem z głowy :cool2: Aaaa zapomniałem dodac: do 2.0 trzeba kupić 7L oleju a do IS tylko 5L
  13. daniello320i odpowiedział(a) na Depson temat w E36
    Np tłumik przelotowy w obudowie katalizatora
  14. Szczotkotrzymacz to w rozruszniku ale mniejsza z tym :wink: Koszt regulatora nepięcia (jest ze szczotkami) to ok 50zł - tani zamiennik oczywiście. Odnośnie tego przegrzewania się silnika to jakoś mi się nie widzi by to było spowodowane podwyższonymi obrotami - visco chyba działa czy tam wiatrak elektryczny
  15. daniello320i odpowiedział(a) na Depson temat w E36
    Tak - pyrkania nie będzie
  16. Świecenie tej kontrolki świadczy o słabym ładowaniu akumulatora. Spowodowane to może być przez ślizgający się pasek (lub jego brak) co może też powodować przegrzewanie się silnika gdyż tym samym paskiem napędzana jest pompa wody
  17. Raczej nic nie będzie się dziać ponieważ komp dostaje info z różnych czujników - co nie oznacza że może przejść w tryb awaryjny
  18. To jest impulsator który informuje komputer o obrotach silnika
  19. W dolnej części auta (przy stopach czy dolnym rogu drzwi) nie ma sensu pchać głośników trzy- a nawet dwu-drożnych ze względy na to że i tak nie usłyszymy różnicy. Głośniki wysokotonowe powinny się znajdować w miarę blisko głowy
  20. Radio np.: Pionieer DEH-2000MP http://www.allegro.pl/item574003385_pioneer_deh_2000mp_polska_gwarancja_instrukcja.html lub Kenwood KDC-W3044AY http://www.allegro.pl/item577687453_kenwood_kdc_w3044ay_gy_sklep_faktura.html Do tego głośniczki 13" Blaupunkta GTC 542 http://www.allegro.pl/item568713001_blaupunkt_gtc_542_mk_ii_kompo_system_nowa_seria.html W 500zł spokojnie się zmieścisz a grać będzie przyzwoicie. Przy tak małych głośniczkach nie ma co liczyć na soczysty bas ale słuchając w granicach przyzwoitości będziesz zadowolony
  21. No to chłopie dałeś po zakupach :duh: Dokładając 50zł miałbyś naprawdę dobre radio PIONIEER, KENWOOD nawet ALPINE (z niższej półki ale z pewnością o niebo lepiej grające). Odnośnie głośników: na pewno nie będą lepiej grały od oryginalnych - a skoro tamte Ci się sypnęły to po tych nie ma się spodziwać nic innego. A basik z tego zestawu będzie taki: pyr, pyr, pyr a nie umc, umc , umc :mrgreen:
  22. daniello320i odpowiedział(a) na MiloPL temat w E46
    Od spodu ma dwa kołeczki i siedzi w masce na wcisk
  23. A o jakiej firmie mowa? Bo być może pudełko jest włoskie a produkt już nie koniecznie :wink:
  24. Wg mnie bez sensu pchać szperę do tak "mocnego" auta bo w tym przypadku można mówić o lataniu bokami jedynie po śniegu :wink:
  25. daniello320i odpowiedział(a) na MiloPL temat w E46
    Ja również wcześniej kupiłem na allegro (za ok 25zł) i po tygodniu odleciała w trasie wierzchnia część - więc stanowczo odradzam. Teraz mam oryginał - no ale oszczędny płaci dwa razy :wink:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.