Treść opublikowana przez daniello320i
-
dobór opon do felg proszę o pomoc
Pawle - nie jest tak źle. Ja mam 225/45/R17 i spokojnie daję radę. 225/45 ma wysokość opony 101,25mm 205/50 ma wysokość opony 102,5mm Także róznica jest niewielka. W temacie mowa o oponach: 225/45 - wys. 101,25mm oraz 205/55 - wys. 112,75 a to już jest różnica na średnicy koła prawie 2,5cm
-
dobór opon do felg proszę o pomoc
Jak za takie pieniądze to warto - oby tylko te felgi i opony rzeczywiście były w takim stanie o jakim pisze sprzedający.
-
po resecie komputera , błędy zostaną wykasowane??
Nie wiem kto to wymyślił ale mit ten już żyje własnym życiem. To czy go zostawisz na wolnych czy będziesz od razu jeździł i tak nie ma wpływu na dalszą eksploatację - wszystko i tak się zaadoptuje
-
dobór opon do felg proszę o pomoc
Radzę poszukać samych felg i dokupić do nich nowe oponki o odpowiednim rozmiarze. Ja niedawno kupiłem oryginalne felgi BMW 16" (w idealnym stanie) za 600zł. Dokupiłem nowe oponki za 800zł i mam spokój na kilka sezonów
-
po resecie komputera , błędy zostaną wykasowane??
Które przewody :?: A które odłączasz??? Od akumulatora oczywiście
-
po resecie komputera , błędy zostaną wykasowane??
1. Odłączasz klemy od akumulatora 2. Zwierasz razem oba przewody 3. Przekręcasz kluczyk w stacyjce na pozycję nr 2 4. Teraz musisz odczekać ze 20min 5. Wyciągasz kluczyk ze stacyjki 6. Rozłączasz przewody 7. Podłączasz aku (najpierw + potem -) I to na tyle
-
dobór opon do felg proszę o pomoc
205/55/16 to właściwy rozmiar - sam na takich latam. Odnośnie twego zakupu - oponki 205/45/16 mają za niski profil ale da się na takich jeździć
-
Pomoc w Zakupie
Kto Ci takich głupot nagadał??? Osiągnąć taki wynik w cyklu miejskim to trzeba by chyba nie odrywać gazu od podłogi. Dla mnie średnie spalanie (średnie czyli 1/2 trasy i 1/2 miasto) wynosi 10L - i na pewno nie będę jedyny któremu tyle 2.0 pali
-
Pomoc w Zakupie
Skoro obecnie jeździsz 2-litrówką i pogodziłeś się ze średnim spalaniem 10L -> to i 320i tyle samo spali. Nie powiesz mi chyba że golf Ci średni 8L pali :mrgreen:
-
Pomoc w Zakupie
Jednak się mylisz - żadne 2.0 w e36 nie ma z tyłu bębnów. A z przodu są takie same hamulce z tarczami wentylowanymi tej samej średnicy.
-
Pomoc w Zakupie
Widzę że uwierzyłeś w średnie spalanie IS-a na poziomie 8L :duh: Wkrótce życie to zweryfikuje :mrgreen: Dziwne że w BMW silniki 1.8 im więcej mają mocy tym mniej palą :cool2:
-
Pomoc w Zakupie
A ja polecam to czym jeżdzę (2.0 24V) z czystym sumieniem. Raz kupisz 6-cio cylindrówkę a nigdy więcej nie będziesz chciał wsiadać do 4-cylindrówki :mrgreen: IS nie będzie też dużo mniej palił bo różnica w pojemności w porównaniu do M44 to raptem 0,1L. Moja zimą pali do 12L w mieście (dużo krótkich odcinków) a w trasie 7,5-8L i bynajmniej nie jest to jazda przepisowa. Odnośnie kosztów eksploatacji: jak kupisz gawno to niezależnie czy to IS czy 24V wywalisz kupe kasy. ja do swojej przez pół roku eksploatacji dołożyłem 35zł na termostat (pomijam filtry i oleje) więc jestem baaardzo zadowolony. Ktoś zaraz napisze że IS tańszy w eksploatacji od 2.0 bo mniej cylindrów. A jak często wymieniasz pierścienie, tłoki czy korbowody??? Przy wymianie świec trzeba się liczyć z tym że kupujemy 6 a nie 4 (40zł więcej) ale w IS-ie przydałoby się wymienić przy okazji przewody WN (koszt pewnie ok 300zł) a w 2.0 masz cewki więc problem z głowy :cool2: Aaaa zapomniałem dodac: do 2.0 trzeba kupić 7L oleju a do IS tylko 5L
-
Tłumik a strumiennica
Np tłumik przelotowy w obudowie katalizatora
-
dziwna praca silnika i czerwona kontrolka. POMOCY
Szczotkotrzymacz to w rozruszniku ale mniejsza z tym :wink: Koszt regulatora nepięcia (jest ze szczotkami) to ok 50zł - tani zamiennik oczywiście. Odnośnie tego przegrzewania się silnika to jakoś mi się nie widzi by to było spowodowane podwyższonymi obrotami - visco chyba działa czy tam wiatrak elektryczny
-
Tłumik a strumiennica
Tak - pyrkania nie będzie
-
dziwna praca silnika i czerwona kontrolka. POMOCY
Świecenie tej kontrolki świadczy o słabym ładowaniu akumulatora. Spowodowane to może być przez ślizgający się pasek (lub jego brak) co może też powodować przegrzewanie się silnika gdyż tym samym paskiem napędzana jest pompa wody
-
Co to za czujnik na przewodach wysokiego napięcia
Raczej nic nie będzie się dziać ponieważ komp dostaje info z różnych czujników - co nie oznacza że może przejść w tryb awaryjny
-
Co to za czujnik na przewodach wysokiego napięcia
To jest impulsator który informuje komputer o obrotach silnika
-
glosniki do bmw 316 i czy to dobry wybor ???
W dolnej części auta (przy stopach czy dolnym rogu drzwi) nie ma sensu pchać głośników trzy- a nawet dwu-drożnych ze względy na to że i tak nie usłyszymy różnicy. Głośniki wysokotonowe powinny się znajdować w miarę blisko głowy
-
glosniki do bmw 316 i czy to dobry wybor ???
Radio np.: Pionieer DEH-2000MP http://www.allegro.pl/item574003385_pioneer_deh_2000mp_polska_gwarancja_instrukcja.html lub Kenwood KDC-W3044AY http://www.allegro.pl/item577687453_kenwood_kdc_w3044ay_gy_sklep_faktura.html Do tego głośniczki 13" Blaupunkta GTC 542 http://www.allegro.pl/item568713001_blaupunkt_gtc_542_mk_ii_kompo_system_nowa_seria.html W 500zł spokojnie się zmieścisz a grać będzie przyzwoicie. Przy tak małych głośniczkach nie ma co liczyć na soczysty bas ale słuchając w granicach przyzwoitości będziesz zadowolony
-
glosniki do bmw 316 i czy to dobry wybor ???
No to chłopie dałeś po zakupach :duh: Dokładając 50zł miałbyś naprawdę dobre radio PIONIEER, KENWOOD nawet ALPINE (z niższej półki ale z pewnością o niebo lepiej grające). Odnośnie głośników: na pewno nie będą lepiej grały od oryginalnych - a skoro tamte Ci się sypnęły to po tych nie ma się spodziwać nic innego. A basik z tego zestawu będzie taki: pyr, pyr, pyr a nie umc, umc , umc :mrgreen:
-
Logo,Emblemat na maskę
Od spodu ma dwa kołeczki i siedzi w masce na wcisk
-
520 24V czujnik walka rozrządu-zamiennik
A o jakiej firmie mowa? Bo być może pudełko jest włoskie a produkt już nie koniecznie :wink:
-
Warto zamontowac SZPERE 25% do TDS 318??
Wg mnie bez sensu pchać szperę do tak "mocnego" auta bo w tym przypadku można mówić o lataniu bokami jedynie po śniegu :wink:
-
Logo,Emblemat na maskę
Ja również wcześniej kupiłem na allegro (za ok 25zł) i po tygodniu odleciała w trasie wierzchnia część - więc stanowczo odradzam. Teraz mam oryginał - no ale oszczędny płaci dwa razy :wink: