Treść opublikowana przez daniello320i
-
Malowanie pokrywy zaworów
Spokojnie możesz uźyć zwykłego lakieru w sprayu. Jeżeli chcesz uzyskać matowe wykończenie możesz użyć lakieru silikonowego termoodpornego - taki jaki idzie do układów wydechowych.
-
podłączenie centralnego zamka
Sterowanie + Skoro masz już wszystko podpięte to po co Ci schemat? Podłącz impuls zamykania i otwierania pod piny 7 i 14 - jeśli masz w sterowniku ustawione na sterowanie + to musi działać
-
pozbycie się katalizatora?
Możesz spokojnie go sie pozbyć gdyż sondy masz w kolektorach przed katalizatorem. Pytanie tylko po co? Jezeli nic nie brzęczy, ani nie jest on zapchany to ja bym go nie ruszał. Jeżeli się zdecydujesz go usunąć to w jego miejsce nalezałoby wstawić tłumik w obudowie katalizatora (jakiejś porządnej firmy) w przeciwnym razie będzie głośno. Na wielki przyrost mocy też nie ma co liczyć - w moim przypadku na hamowni (obciążeniowej nie inercyjnej) wyszło 156KM. Nie wiem czy ten przyrost jest spowodowany tylko wyciętym katem bo auto nie było hamowane gdy go jeszcze posiadało więc nie mam porównania
-
Pompa paliwowa! Problem!
A wiązkę w aucie sprawdzałeś? Dochodzi prąd do pompy?
-
Duze spalanie 325 coupe
Najpierw sprawdz ile Ci pali na podstawie przejechanych kilometrów na zbiorniku bo to co pokazuje BC ma się nijak do prawdziwego spalania. A swoją droga podejrzewam że masz dostawiany BC i ktoś poprostu na uja go podłączył - stąd takie wskazania
-
[E36][E38][E39] Rozbieranie pojedynczego vanosa
Jak widać aż tak dużego pojęcia kupujący jednak nie miał :duh:
-
Uszczelka pod głowicą?
Tak - pęknięta głowica lub blok - czego nie życzę. Okaże się po zdjęciu góry
-
[E36] Jakiej firmy klocki hamulcowe i tarcze
EBC to świetna firma ale ceny powalają na kolana
-
Zapowietrzone sprzęgło
Samemu raczej będzie cięzko - potrzebny Ci bedzie ktoś do "pedałowania" :wink:
-
Problem z chłodzeniem silnika
Przewody mają być twarde - ale powinny dać się ucisnąć. Temat odpowietrzenia i problemów z chłodzeniem znajdziesz tu: viewtopic.php?f=15&t=42444 Winą gotowania się wody może być padnięty termostat ale na początek odpowietrz układ
-
Wymiana uszczelek w pompie wtrysku 2.5 tds (klucz).
Pompa w TDS-ie niczym szczególnym nie różni się od tych chociażby z grupy VAG. Jeżeli zamierzasz wymienić tylko uszczelkę pod dekielkiem nastwanika to wogóle nie masz się czym przejmować - czynność prosta i nie ma możliwości czegokolwiek spaprać. Problemy mogą sie pojawić dopiero przy ruszeniu nastawnika - a mianowicie poprawnym umieszczeniu go spowrotem. Poczytaj sobie: http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=1741
-
Wybór sprężyn
Żadna z tych firm nie budzi zaufania ale jeśli tylko te dwie firmy wchodzą w grę to już wolę MONROE. Mimo wszystko polecałbym springi firmy KF, LEJSFORS
-
[M50] wzbogacenie dawki paliwa
A powiedz mi jeszcze jakie masz ciśnienie na reduktorze i jaki reduktor? Są reduktory (np. Scorpion) które w niższej temp. mają przerosty ciśnienia i może STAG nie potrafi skorygować tego w takim stopniu. Poobserwuj ciśnienie gazu przy temp reduktora 40'-80'
-
Silnik na zimnym gasnie i nie rowno pracujie
Gaz jest sekwencyjny czy II-generacji? Wolne obroty na gazie to 1000 na ciepłym silniku? - jeśli tak to za dużo. Jeśli gaśnie po uruchomieniu to może brakuje mu Pb. Nie zaszkodzi też przeczyszczenie przepustnicy i krokowca ale w pierwszej kolejności podłącz pod kompa
-
odma w 2.5 tds. Co to takiego?
Odma - odpowietrzenie skrzyni korbowej. Odpowiada za niwelowanie ciśnienia w tym obszarze między innymi po to by nie wywalało oleju przez bagnet
-
Wymiana uszczelek w pompie wtrysku 2.5 tds (klucz).
Uszczelki powinny pasować - jedna z nich jest pod dekielek nastawnika a druga pod nastwnik. Nie wiem tylko o jakich o-ringach piszesz? Klucz do odkrecenia tej śruby najlepiej pożycz od jakiegoś mechanika lub poproś o jej odkręcenie i zastąp ją później imbusem lub torxem. Możesz też kupić sobie taki klucz jak masz dużo hajsu np tu: http://www.toolmar.pl/klucz-nastawnika-dawki-paliwa-p-116.html?osCsid=4ec499c0aaca4e6383eca340cc0acee6 albo tu: http://moto.allegro.pl/item799536732_klucz_do_nastawnika_dawki_paliwa_vw_gruptarnow.html
-
drzwi boczne
Tylko pozazdrościć fantazji :D
-
Różnice miedzy modelami e36 316i, 318i, 318is
Bredzisz. Modele 316 i 318 nie dość że różnią się kompem to na dodatek pojemnością. 318is poza tym jest jednostką 16-zaworową. A z podnoszeniem mocy w tym silniku daj sobie spokój.
-
Szarpie przy ruszaniu - czy to wina dwumasy lub sprzęgła?
Szarpanie występuje raz na jakiś czas tylko wtedy gdy ruszam do przodu lub do tyłu i tylko w momencie puszczania sprzęgłą. Częściej zdarza się to gdy na zewnątrz jest chłodno lub wilgotno (latem praktycznie tego nie było). Objawy te zauważyłem już zeszłej jesieni ale obecnie zaczynają się nasilać. Zazwyczaj to występuje po nocnym staniu i zimnym silniku - w miarę nagrzewania szarpanie maleje aż zanika. Jak przegonię auto po trasie z jakieś 100-200km to później mam kilka dni spokoju. Dodam że sprzęgło się nie ślizga, pedał sprzęgła bierze od połowy, nie ma żadnych niepokojących dzwięków przy gaszeniu silnika ani podczas zmiany biegów czy hamowaniu silnikiem.
-
Czujnik ABS
Polecam firmy ATE. Radziłbym sprawdzić jakiej firmy masz oryginalnie włożone czujniki bo czasami się zadarza że po wstawieniu jednego czujnika innej firmy wyskakuje błąd czujnika przeciwnego koła
-
niedogrzany silnik 4.4 M62- termostat czy czujnik temp.?
Termostat nie ma elektroniki. W obudowie termostatu są dwa czyjniki temperatury (tak jakby przed i za termostatem) i może na podstawie ich wskazań komputer wywali bład
-
e36 316i wymiana sondy
Skoro kolory kabli się zgadzają w "nowej" i starej sondzie to jest ok - jest to sonda 1 voltowa. Z używkami już tak jest że nie wiado czy są w pełni sprawne - żeby ją sprawdzić trzeba podpiąć oscyloskop lu sprawdzić na kompie jej działanie. Kasowanie błędu by się przydało
-
niedogrzany silnik 4.4 M62- termostat czy czujnik temp.?
A niby jak komputer ma zdiagnozować uszkodzenie termostatu skoro on jest częścią mechaniczną a nie elektryczną. Kupno nowego (polecam firmy WAHLER) powinno rozwiązać Twoje problemy. Reanimowanie starego nic nie da a może tylko pogorszyć sprawę - zamiast wcześnie się otwierać lub niedomykać po Twojej ingerencji może wogóle się zablokować w pozycji zamkniętej co doprowadzi do większych problemów niż masz obecnie
-
Co wybrac? 520i czy 528i ???
Po raz kolejny można wyciągnąć wniosek że im większa pojemność silnika tym mniejsze spalanie :D he he Wszystkie silniki w E39 są na łańcuszku. Gaz sekwencja to koszt od 3-3,5tys w górę.
-
Iskrzenie pod cewkami
Podałeś link chyba do największego g..wna. Chcesz mieć święty spokój a nie użerać się z reklamacjami kup BREMI lub BOSCH