Skocz do zawartości

daniello320i

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez daniello320i

  1. Domyślam się że serwis sprawdził błędy zapamiętane w kompie i je wykasował?! A może sondę sprawdzano miernikiem??? Nawet jeżeli sonda byłaby niesprawna to przy max bucie nie ma ona takiego znaczenia. Przyspieszenie do setki masz na poziomie 1.6 a nie 2.0 (nawet jeżeli jest to auto 14-sto letnie). Zapytam tylko przy jakich obrotach zmieniasz biegi? - może tu leży cwancyk. Brzęczenie w ukłądzie wydechowym może oznaczać wypaloną lub uszkodzoną ceramikę w kacie która może zatykać przelot - wejdź pod auto i postukaj ręką w obudowę kata - jak będzie brzęczał to wiesz że masz go do wyrzucenia (polecam w miejsce niego wstawić tłumik przelotowy w obudowie kata - nie strumienicę - no i jakiejś porządniejszej firmy a nie np AWG za 50-60zł)
  2. -70mm będzie twardza ponieważ zwój springa -50mm musisz uciąć tam gdzie zwoje już nakładają się na siebie i sprężyna w tym miejscu już nie pracuje
  3. daniello320i odpowiedział(a) na Damian e34 temat w E36
    Może różnica tkwi w tym iż jeden silnik jest z vanosem a drugi bez??? Przyczyn może być dużo więcej niż tylko przepływka. Najprościej podpiąć pod kompa niż bawić się w wymienianie po kolei wszystkiego co popadnie
  4. Okrągłe duże gniazdo po pawej stronie komory silnika - patrząc na auto stojąc przed nim.
  5. daniello320i odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E36
    Po czym wnioskujesz że jest zadbany i "bardzo ładny"? Bo ktoś go dobrze umył z zewnątrz? To że pompa jest po regeneracji nie świadczy że będzie Ci służyła kolejne 200-300tys km. Ja bym unikał tds-a jak ognia - zwłaśzcza w takim roczniku który zapewne ma przejechane "180-220 tys km" :mrgreen: Niby to diesel więc powinien być ekonomiczny ale nie oszukujmy się - wcale nie jest. 320i zagazowaną będzie dużo taniej utrzymać
  6. daniello320i odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E36
    Czujnik znajduje się w lewym tunelu doprowadzającym powietrze do tarczy hamulcowej
  7. Jeżeli do tej pory jedynie tyle była splanowana to spokojnie da jeszcze raz. Dasz grubszą uszczelkę i będzie git. Nie pchałbym się tak szybko w inny silnik - który i tak nie wiadomo w jakim będzie stanie :?
  8. daniello320i odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E36
    Sedan w automacie ma przyspieszenie na poziomie 7,8s. Dodajmy że cabrio jest trochę cięższe a 3 osoby na pokładzie też swoje zrobiły - więc tragedii raczej nie ma. To że auto postało 7 miesięcy też nie wpłynęło pozytywnie na ten wynik. Ja bym brał skoro wygląda tak jak opisujesz. Zalejesz mu świeżej benzynki dasz dobrze w palnik przez kilka dni i się odmuli :wink: Odnośnie zamulania automatu - standard w niskim zakresie obrotów
  9. Jak byś był zainteresowany filtrem powietrza to mam coś takiego na zbyciu. Resztę informacji znajdziesz w linkach poniżej: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=108100 http://www.allegro.pl/item627986035_filtr_sportowy_simota_bmw_e34_e36_e39_e46_z3_m3.html Dodam tylko że kupując nowy filtr trzeba go zaimpregnować specjalnym preparatem (koszt takiego środka wraz z detergentem do czyszczenia to 58zł) Odnośnie odczuć czy przyrostów mocy. Na przykładzie silnika m52b25 wycięcie katalizatora dało wzrost mocy o 6KM a dołożenie wkładki bawełnianej kolejne 5KM - wszystko było sprawdzane na hamowni
  10. Nawet z wykresów które załączyłeś nie wynika że przyrost mocy będzie na poziomie 10% - kto umie liczyć sam dojdzie do wniosku że realny przyrost to 7%. Więc nadal będę twierdził że nie wiesz co sprzedajesz. Pomijam już to na jakim sprzęcie były wykonane - bo do MAHA ma to się nijak. To że "kolega" pracuje w firmie tuningowej nie upoważnia Cię do powoływania się na firmę "SUPERCHIPS". Dziwi mnie Twoje tłumaczenie że nie wspierasz "tjunerów" i uważasz za takiego kogoś osobę która dysponuje hamownią podwoziową i chciała nawiązać współpracę - i nie mam tu na myśli swojej osoby!
  11. A Ty skoro masz takie śwetne chipy to dlaczego nie chciałeś do mojego auta przygotować soft??? Pewnie dlatego że auto przed modem miałem zmierzone na hamowni i po chipie od Ciebie też bym to zrobił a efekt Twojej pracy (a nie tam żadnego SUPERCHIPS-a) by wszyscy zobaczyli w postaci wykresu na tym forum. Strach Cię obleciał i nawet nie miałeś odwagi odpisać. To co ja sprzedaję na allegro powinno Ciebie jak najmniej obchodzić! Przyrosty są tak samo naciągnięte jak i Twoje. Można osiągnąć taki efekt jaki przytoczyłeś ale wiąże się to z kilkukrotnymi poprawkami i mierzeniem tego na hamowni a nie liczeniem na to że pierwszy soft który sobie zmodyfikujesz da takie przyrosty o jakich mówisz. No ale widzę że obawiasz się konkurencji bo coś Tobie chipy na allegro kiepsko się sprzedają :mrgreen:
  12. Przyrostu mocy na poziomie 10KM nawet nie odczujesz a na większy raczej nie ma co liczyć
  13. daniello320i odpowiedział(a) na Bi3gan temat w E36
    Zacząłbym od filtra paliwa a potem jak to nie przyniesie porządanych efektów diagnostyka komuterowa
  14. W komputerze nie ma co buczeć - więc szukaj przyczyny gdzie indziej
  15. Czujnik oryginalny. Brak zamienników. No chyba że mowa o jakimś uniwersalnym szajsie
  16. Jeżeli Twoje auto posiada EWS to po zamianie kompów nie uruchomisz nawet auta. Chyba że elektronik przerzuci Ci ze starego kompa do nowego układ scalony odpowiadający za EWS
  17. Już wszystko śmiga jak należy. OBC chyba kalibrowało czujnik temperatury bo po kilku godzinach wszystko juz działa jak należy :cool2:
  18. kable czerwono-żółte – pin 18 (zasilanie stałe), kable brązowe – pin 17 (masa), kable szaro-czerwone – pin 16 (oświetlenie) Kabel fioletowo-biały (pin 14, zasilanie) - podłączony nie pod stacyjkę a pod instalację radioodtwarzacza (radio włącza się dopiero po przekręceniu kluczyka więc raczej to samo co podpinanie się pod stacyjkę) Czujnik temp. brązowo-biały kabel wtyczki komputera (pin 12), a drugi do masy (pin 17)
  19. Dziś podłączyłem OBC 7 przycisków w miejsce analogowego zegarka. Podłączyłem czujnik temperatury i niby wszystko śmiga jak należy tylko coś mi tu nie gra. W trakcie jazdy nie następuje korekta temperatury - czyli jak uruchomię silnik to do jego zgaszenia OBC wskazuje tę samą wartość. Natomiast po wyłączeniu zapłonu, odczekaniu kilku chwil i ponownym uruchomieniu wskazuje już własciwą temp. (inną wartość niż poprzednio). Czy u Was jest tak samo? Domyślam się że nie bo to by było idiotyczne. W czym może leżeć problem?
  20. Kabel fioletowo-biały (pin 14, zasilanie) musi mieć napięcie po włączeniu zapłonu. Najlepiej podepnij go pod stacyjkę, do kabla fioletowego, tak, żeby był zasilany po przekręceniu kluczyka.
  21. W opisie produktu jest napisane "wybrane obiekty spryskiwać CODZIENNIE" :D Jakoś mi się nie widzi żeby kierowca za każdym razem po powrocie z pracy wyciągał buteleczkę z bagażnika i spryskiwał tym felgi :mrgreen:
  22. daniello320i odpowiedział(a) na SEBABMW1 temat w E34
    I to jest najwiekszy argument aby tego badziewia nie kupowac, a niestety sam u siebie mam. Nie mam czasu podjechac do tlumikarza i wywalic to do smieci zastepujac dobrym przelotowym. Na zwykłym przelotowym też ten dzwięk będzie ale nie tak głośny jak na strumienicy i w wąskim zakresie obrotów
  23. daniello320i odpowiedział(a) na SEBABMW1 temat w E34
    Nie baw się w strumienice. Lepiej kup tłumik przelotowy w obudowie katalizatora - będziesz miał pewność że układ będzie cichszy niż ze strumienicą. Przyrost mocy i tak wystąpi na poziomie 5KM czego w rzeczywistości i tak nie odczujesz ;-)
  24. Popieram w 100%. Jak ci się chce srać to idziesz się wysikać czy wysrać? :duh:
  25. Ja dziś hamowałem swoją 320i i wyszło 156KM. Jak dotąd żaden IS nawet z dołu mnie nie przeskoczył :8) A że te 60Kg różnicy między IS-em a 2.0 da Wam (włascicielom IS-a) takie odejście to włóżcie sobie między bajki :wink:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.