Treść opublikowana przez daniello320i
-
Problemy z mocą i obrotami
Z tymi obrotami to może być pompa paliwa bądź regulator ciśnienia ale równie dobrze inne rzeczy
-
318tds silnik powoli się nagrzewa
Nawet sie nie zastanawiaj i nie pytaj jak jest u innycxh tylko zasuwaj do sklepu po nowy termostat - polecam firmy WAHLER
-
BRC zbiornik 53 litry 42,4 napełnienia i 4 diody stanu zbior
Benzyny nie należy wyjeżdzać z nieco innego powodu - żeby nie zatrzeć pompy paliwa. W każdym zbiorniku, czy to Pb czy LPG zbiera się jakiś syf a za to zeby nie dostał się on do wtryskiwaczy odpowiadają filtry. Żeby dodatkowo obalić teorię że syf z dna zbiornika LPG zasysany jest wtedy gdy w zbiorniku znajduje się mała ilość gazu dodam że ten syf nie unosi się na powierzchni ciekłego gazu a rurka zasysająca wielozawory znajduje się w możliwie najniższym położeniu
-
E36 1.8 IS (przekładka) problem: obroty, spalanie itd.
Tak już jest z tymi przekładkami na sztukę (to zostanie ze starego silnika, to z nowego a to jeszcze z innego) więc co się dziwić że potem nie wiadomo gdzie szukać przyczyny. Reset kompa nic Ci nie skasuje (poza błędami - które podejrzewam że są a warto by było najpierw je odczytać - może naprowadziło by Cię na coś konkretnego). Szczerze wątpię w to że ci "magicy" wgrali Ci tam cokolwiek (wgrali to za dużo powiedziane - mogli co najwyżej zmienić "chipa" ale też nie na od IS-a bo wtedy auto wogóle by nie odpaliło)i założę się że siedzi seryjny komp od 1.8i (wyciągnij sterownik, otwórz i podaj nr jaki widnieje na chipie a powiem Ci czy było coś grzebane). Sterownika od is-a nie włożyli bo pewnie był już z EWS-em i za dużo by mieli dodatkowej roboty. Odnośnie falowania obrotów to zacznij od czyszczenia przepustnicy i krokowego. Filtr powietrza raczej nic do tego nie ma. Przepływomierz? - być może ale też wątpię.
-
Straszne buczenie nie do wytrzymania
A co ma visco do tego??? Masz nieszczelny układ wydechowy to go napraw a nie się dziwisz że głośno pracuje
-
BRC zbiornik 53 litry 42,4 napełnienia i 4 diody stanu zbior
A to niby dlaczego???
-
E34 Cabrio!!!
Dla mnie bomba! Nawet dzisiaj takie autko by robiło wrażenie na ulicy.
-
Łożyska kół tylnich
Śr. wew. 37mm Śr. zew. 74mm Szer. 45mm Oznaczenia: EVR5012, OPTIMAL 502066, VKBA 1318
-
520i 24V - Ile wchodzi oleju do silnika?
6.5L. Dla bezpieczeństwa zalej jakiś półsyntetyk 10W40 - firmy wg uznania
-
Terkotanie na wolnobiegu, po wciśnieciu sprzęgła ustaje!
Łożysko oporowe padło
-
czy ten olej bedzie pasował do dyfra bez szpery???
Nie. On jest do szpery. W Twoim wypaku wystarczy castrol TAF-X 75W90
-
Długi post, wielki problem z 523i Touring
Obroty na jałowym biegu przy ciepłym silniku powinny być ok 800 a na zimnym ok 900. Jak sprawdzić ABS? Ostre hamowanie na jakiejś śliskiej nawierzchni lub szutrze - jak pedał będzie drżał a koła się nie zblokuja na amen to działa. Jak sprawdzić ASC? Gdy kontrolka się nie świeci (czyli system zapobiegający poslizgowi jest załączony) rusz dynamicznie tak jak byś chciał spalić kapcia. Jesli opony przez chwilę tylko zapiszczą a auto zaraz się przydusi to jest ok. A jeśli opony będa buksować i piszczeć bez tołku to coś jest nie tak
-
Opinie na temac silnika m50b25
To dobrze czytałeś że to bardzo udana konstrukcja aczkolwiek nie daje Ci to żadnej gwarancji że silnik który kupisz bedzie właśnie bezawaryjny (nawet jeśli chodził w automacie). Kupno silnika to loteria - trafisz lub nie. Nie wiem o jakich "za dużych kosztach" myślisz w stosunku co do silnika 2.8? Bo jesli nastawiasz się że M50B25 dużo mniej spali od M52B28 to sie mylisz - a moment w tym drugim silniku daje dużo więcej satysfakcji więc bym go tak od razu nie przekreślał
-
[e34] glosne klekotanie pod maska!POMOCY!
Przecież ten silnik niema vanosa :D
-
NIE CHCE RUSZYĆ BMW E36 cupe 2,0
3.45 - taki był oryginalnie i taki niech pozostanie.
-
Twarde węże od wody e39
W bmw jest ciśnieniowy układ chłodzenia i nic dziwnego w tym że w miarę nagrzewania płynu wzrasta ciśnienie w przewodach. Jeżeli obawiasz się że wytwarza się zbyt duże ciśnienie (spowodowane np kompesją z cylindra) jest bardzo prosta metoda - na rozgrzanym silniku (gdy węże masz już twarde) spuść nadmiar ciśnienia delikatnie odkręcając korek na zbiorniczku. Gdy już węże zrobią się miękkie zakręć korek i przejedź się kawałek. Jak przewody zrobią się znowu twarde to może być lipa
-
pompa paliwa bmw e34 525tds
W zbiorniku paliwa
-
Dziwny świst 320i M52 VANOS
Ściągnij pasek i zakręć rolką - jak bedzie świszczeć, grzechotać lub bedzie miała wyczuwalny luz to do wymiany. Rolka to koszt ok 50zł. Lepiej wymienić teraz niż później stać gdzieś w trasie z zatartą rolką i zerwanym paskiem klinowym. Demontować wentylatora nie trzeba - wymiana rolki i paska to 5min roboty
-
[w trasie, pilne] piszczenie silnika / przegrzanie
Obstawiam pompę wody - miałem tak samo w poprzednim aucie.
-
Pompa wtryskowa 2,5tds
Zainwestuj w zaworek zwrotny zakłądany na przewód paliwowy - najtańsze rozwiązanie
-
e 39 2.5 tds regulator obrotów
Może chodzi o nastawnik pompy wtryskowej???
-
[e34] 520i m50 pasek klinowy i swiece wymiana
Rolki wymienia się gdy zaczynają świszczeć, grzechotać lub mają nadmierny luz - zazwyczaj te 150-200tys km wytrzymują Jak silnik kiepsko pali, poszarpuje lub gubi zapłon to się zaczyna od wymiany świec. Wymiana co 60tys km nie zaszkodzi
-
Wymiana klocków/bębnów w e36
Odpuść sobie to co podałeś. Na hamulcach (zwłaszcza przednich) nie ma co oszczędzać. Nie karzę Ci od razu kupować EBC ale za 95zł możesz mieć klocki JURID - raptem dokładasz 30zł ale masz produkt z górnej półki a nie jakiś market :) http://moto.allegro.pl/item750408769_klocki_hamulcowe_bmw_e36_e_36_e46_kpl_extra_jurid.html
-
Vmax, moc a rozmiar opon.
A wg GPS nawet 200km/h nie przekroczyłeś :wink:
-
Wymiana klocków/bębnów w e36
1. Tylko na klockach 2. Jak zdejmiesz bęben to się dowiesz czy czas już zmieniać czy nie (tyłu nie zmienia się tak często jak przodu) 3. Siffert, ABS 4. Czujniki nie są jednorazowe - aczkolwiek jak długo jeździłeś z zapaloną kontrolką mógł je szlag trafić