Treść opublikowana przez daniello320i
-
Naprawa pompy wtryskowej w Tds.
Tyle to kosztuje używany nastawnik. Nowy to koszt ok 1,5tys. Odnośnie tej regeneracji to na bank nie obejmuje ona nastawnika który co najwyżej mógł być wyczyszczony (mowa o indukcyjnym) bo potencjonometrycznego nawet nie ma sensu czyścić bo to nic nie da. Kiedyś nosiłem się też z zakupem od SWOS'a ale dałem sobie spokój - kupiłem urządzonko potocznie zwane podgrzewaczem świec żarowych (grzeją niezależnie czy silnik ciepły czy zimny i powoduje że komp inaczej steruje dawką) i na ciepłym paliła równie dobrze jak na zimnym (koszt na allegro ok 70zł)
-
Tylne tuleje !!!
A od kiedy w e36 z tyłu mamy belkę???
-
EWS problem!
Sterowniki silnika też zamieniłeś?
-
Za co odpowiedzialny jest lacznik stabilizatora?
a gdzie tam z przodu są przeguby?? Sworznie to też przeguby - tyle że kulowe :mrgreen:
-
Pęknięta głowica
W poprzedniej becie byłem zmuszony pospawać głowicę i skorzystałem z usług firmy http://www.pietka.com.pl/cennik.php.htm Koszt ok 1000zł i dostajesz gwarancję na rok czasu. Ja sprzedałem auto po kilku miesiącach i co ciekawe mimo kolejnego przegrzania (krótkiego) głowicy szlak nie trafił
-
M52B20 Jaki termostat
92'C - mam auto z tego samego roku i też miałem dylemat ale taki był oryginalnie
-
525tds czy 530d
TDS to porażka i kwota którą zaoszczędzisz przy kupnie tds-a wydasz w późniejsze jego naprawy. Poczytaj sobie o silnikach tds to się dowiesz co mam na myśli
-
pytanie o silnik
Chyba na odwrót. Skoro silnik z vanosem ma maxymalny moment obrotowy o 500obr niżej to znaczy ze lepiej się zbiera od niższych obrotów i brak efektu nagłego kopa od jakichś tam obrotów
-
Popychacze(szklanki) do M52b20
Zapytaj jeszcze o cene oryginalnych popychaczy i jeśli nie bedzie mocno odbiegać od INY czy FEBIEGO to kupuj OE bo z tymi co wymieniłeś to jest różnie i miałem sporo reklamacji :( INA i RUVILLE to te same szklanki ponieważ RUVILLE jest tylko pakowaczem. TOPRANA na starcie sobie odpuść bo to najgorszy szajs (chociaż czasami w ich opakowaniu zdarzają się i oryginalne części - ale wtedy cena jest zbliżona do OE)
-
328 dylemat...nikasil
Widzę że ktoś "TVN Turbo" oglada :wink:
-
Gumy zawieszenia
Co za głupoty ten "sprzedawca" Tobie nagadał!? Febi - Bilstein to jedno i to samo co Febi!!! To tak jak bym Ci powiedział że Mercedes Benz jest lepszy od Mercedesa :duh:
-
chłodnica - czym uszczelnić ?
Preparat w płynie to nic innego jak sam proszek rozmieszany w płynie więc nie ma sensu przepłacać ani łudzić się że to coś lepszego. Stosowałem proszek już w czterech autach i nic mi złego się nie działo. Skoro masz delikatny wyciek spokojnie możesz użyć proszku - na początek wsyp 1/5 fiolki i już powinien być pozytywny efekt
-
problem z filtrem oleju - pilne!!!!!!
Jak by było trzeba ją zdjąć to producent umieścił by "uwagę" na opakowaniu. Siateczka jest po to by filtr nie "puchł" pod ciśnieniem oleju
-
cisnienie w wezach 318tds
Dopiero jak włożysz termostat to Ci węże może porozrywać. Nie chcę źle wróżyć ale kompresja idzie Ci w układ chłodzenia (uszczelka lub ... - wolę nie krakać)
-
Termostat
To znaczy że trzeba go wymienić bo może się skończyć poważnym uszkodzeniem silnika
-
wymiana termostatu - febi czy gates?
Mieli więcej reklamacji na FEBI bo przeważnie on się sprzedaje :wink: Którykolwiek wybierzesz to będzie dobry wybór - obie firmy są godne zaufania
-
jak powinny byc założone opony ?
Po to masz ten szeroki rowek wzdłuż bieżnika żeby w niego była odprowadzona woda
-
jak powinny byc założone opony ?
Na chłopski rozum jodełka powinna być w tą samą stronę ale ważniejszy jest tu szeroki rowek od zewnętrznej strony bieżnika - musi być on na zewnątrz. Mam podobne opony w drugim aucie i też kiedyś zachodziłem w głowę czy są prawidłowo założone :wink: Jeżdzę już na nich 4 sezon i jak dotąd z przyczepnością nie miałem problemów :D
-
Silnik się przegrzewa, dolny wąż zimny, pompka działa, TDS
Obieg jest od góry do dołu (czyli dochodzi ciepłe górą a wychodzi dołem) :wink:
-
jak powinny byc założone opony ?
Masz właściwie założone oponki więc się nie smutaj :wink:
-
MOja głupota niezna granic uszczrbek na szybie co i jak !!
Podjedź do zakładu który naprawia szyby i niech przykleją Ci ten uchwyt razem z tym kawałkiem szkła żywicą do uzupełniania odprysków
-
525 tds mała v-max!!!:(
Przełożenia może i krótsze ale nie aż tak żeby z v-max 220 zrobić 150 :wink:
-
Silnik się przegrzewa, dolny wąż zimny, pompka działa, TDS
Również obstawiam termostat główny - najprawdopodobniej się zaciął w pozycji zamkniętej stąd brak dużego obiegu (chłodny dolny wąż) a nagrzewnica nie daje rady wystarczająco zbić temp.
-
520i - szarpanie przy ruszaniu - diagnoza?
W moim przypadku filtry, świece i cewki wykluczam - silnik pracuje idealnie. Jedynie skrzynia może powodować to szarpanie (przeguby i łączniki wału sprawdzone). Dziwne jest to że przez 2-3 dni auto potrafi wogóle nie poszarpywać przy ruszaniu (no może przy delikatnym cofaniu są wyczuwalne minimalne szarpnięcia których pasażerownie nawet nie zauważą) innego dnia rano poszarpuje a po przejechaniu kilkunastu km ustaje. Dodam że odkąd kupiłem auto jedynka wchodzi z lekkim oporem a przy odpalaniu silnika na biegu przy wciśniętym sprzęgle auto delikatnie ruszy (szarpnie) do przodu jakby skrzynia nie była do końca wysprzęglona
-
525 tds mała v-max!!!:(
Wysteruj dobrze pompę bo to że kupiłeś ją w BOSCH-u nie gwarantuje idealnego ustawienia. Przerabiałem ten temat w swoim TDS-ie