Treść opublikowana przez daniello320i
-
Kabel diagnostyczny.
Kabel z linku się nada jesli posiadasz w laptopie gniazdo RS-232. W przeciwnym razie musisz szukać kabla na USB lub się ratując kontrolerem expresscard na com
-
Kontrolka od oleju?
Piny są ponumerowane - odkręć wieczko to będziesz widział
-
Kontrolka od oleju?
1. Włączasz zapłon 2. Kawałkiem kabelka zwierasz piny 7 i 19 w gnieździe diagnostycznym (na ok 12 sekund) 3. Rozłączasz zworkę na 12 sekund 4. Ponownie złączasz na 12 sek 5. Rozłączasz, wyłaczasz zapłon i po inspekcji
-
Układ wspomagania e36 compact
ATF - zresztą na korku wlewu oleju chyba jest napisane
-
Zepsuty zawór zwrotny spryskiwaczy ?
Przerabiałem ten temat niedawno u siebie. Otóż przez ten otworek płyn nie powinien się wydobywać ale jak go zaslepisz to i tak to nic nie da. Ja pozbyłem się tego zaworka bo był kompletnei zablokowany. Wyciąłem z niego tylko te kolanko mocujące do spryskiwacza (dodatkowo musiałem spiłować jedną stronę żeby przewód dało się nałożyć) i tryska aż miło :D
-
Jaki olej???
Zalewaj 10W40 a teorie o rozszczelnieniu silnika włóż miedzy bajki
-
Dziwne zachowanie zimnego silnika
Sprawdzając na Live Data położenie wałka mam na -3,-4'KW - przy zimnym silniku i jałowych obrotach. Czy to prawidłowa wartość? Temperatura płynu oraz zasysanego powietrza wg carsoftu też jest prawidłowa z warunkami panującymi na zewnątrz w czasie rozruchu auta
-
Dziwne zachowanie zimnego silnika
Dolot jest szczelny. Sonda raczej odpada - tuż po rozruchu jeszcze nawet nie jest rozgrzana. A jak sprawdzić czujnik położenia wałka?
-
Dziwne zachowanie zimnego silnika
Od jakiegoś czasu podczas porannego rozruchu auta silnik łapie prawie za pierwszym razem ale obroty nie wskakuja od razu na ok 800/min (jak było wcześniej) tylko na chwilę zatrzymują się na ok 400obr/min i powoli rosną do tych 800obr/min. Podczas pierwszego ruszania i rozpedzania (trzymając pedał gazu w jednym położeniu) w pewnym momencie silnik dostaje dodatkowej mocy (jak bym dodał więcej gazu) - zdarzy się to raz albo dwa i tylko wtedy gdy silnik jest kompletnie zimny. Dodam też że dopuki wskazówka nie wychyli się za niebieski pole silnik jest trochę mułowaty - to znaczy silnik nie reaguje tak gwałtownie na małe ruchy pedałem gazu i trzeba go dosyć głęboko wciskać żeby normalnie jechać. Po głowie chodzi mi że być może czujnik temperatury zaczyna przekłamywać (wskażnik temperatury w liczniku działa prawidłowo). Być może ktoś wie jak sprawdzić i jaką oporność powinien mieć ten czujnik (czteropinowy o nr 1703993) Świeczki oczywiście nowe NGK
-
Jaki zestaw do mojego M52? Poleć warsztat... ;)
No to gratuluję :D Widzę że graty dobra Ci tam wrzucili - to i powinieneś być zadowolony :wink: A wlew pod klapką to wg mnie w BMW powinien być wymóg estetyczny :cool2:
-
Sekwencja BRC - spalanie i spadek mocy
Teoretycznie powinno wejść do butli tak jak piszesz ok 41L ale w E36 podłoga pod koło zapasowe nie jest idealnie w poziomie więc pływak wcześniej odcina dopływ gazu i wchodzi raptem 36L
-
Jaki zestaw do mojego M52? Poleć warsztat... ;)
Za 3500zł to do STAGA 300 zapewne skomponują Ci wtryski VALTKI i reduktor tomasetto ARCTIC a to nie wróży cichej i bezproblemowej pracy ani osiągów jak na Pb. Co do STAGA to ja polecam - sam go mam i jestem happy - bo wszelkie regulacje wykonuję sam (kabel + laptop) i nie tracę czasu na jeżdzenie do "zakładczy". A wtryski np. Magic Jety lub Matrixy Reduktor np Scorpion ST, EG200, zawoli ZETA S Za taki zestaw zapłacisz ok 4tys i będziesz w pełni zadowolony - chyba że spaprzą montaż (o co też nie trudno). Nie warto wywalać 5-6tys na BRC czy LANDI RENZO
-
Chyba się poddam i TDS mnie pokona
Dla mnie to wygląda na złe wyregulowanie nastawnika bądź jego uszkodzenie
-
Obrotomierz 7 tys a vanos
A podczas testu zegarów wskazóka obrotomierza do jakiej wartości dochodzi??? Ja bym obstawiał zegary od 4-cylindrowca
-
[e36] Klocki hamulcowe
FDB779 są do serii 5 oraz do e36 z silnikami "M". Klocek jest grubszy od FDB725 i do zwykłego zacisku go nie upchniesz
-
E36 328 - trzęsie kierownicą przy hamowaniu
Jezeli telepie kierą tylko podczas hamowania to tarcze się pokrzywiły (to że są grube nie znaczy że nie są zwichrowane). Polecam przetoczenie bo trafienie w sklepie na zestaw tarcz które długo posłużą i się nie zwichrują nie jest łatwe. A za przetoczenie obu tarcz nie powinieneś zapłacić więcej niż 50zł.
-
Ile można dać za E36 w średnim+ stanie?
7800zł brzmi rozsądnie - wg mnie
-
Wykres z hamowni
Zdrowa seria na Pb (przebieg 220tys km): http://images47.fotosik.pl/169/0fd11aecaed95cddm.jpg oraz na LPG :D http://images41.fotosik.pl/165/a6afccc619d8cc0em.jpg
-
Brak połączenia z interfejsem diagn, kod błędu ABS
Niektóre programy (chociażby carsoft 6.1) nie chcą się połączyć z modułem ECU i innymi zwłaszcza w 4-cylindrówkach przed 97r. Trzeba poszukać kogoś z lepszym fejsem i programem - wtedy się połączy.
-
Dziwny wyciek oleju
Kombinuj, kombinuj - jak nie palcem to może jakąś szmatką na jakimś śrubokręcie, kluczu czy czymkolwiek. Lepiej to dokładnie sprawdzić niż potem pluć w brodę ze nie potrzebnie ściągało się głowicę i wpakowało w koszta
-
Dziwny wyciek oleju
Sądzę że cieknie Ci spod uszczelki pokrywy zaworów (zresztą widać że była dodatkowo smarowana silikonem). Przeciągnij palcem poniżej poziomu pokrywy zaworów - jeżeli bedzie mokro to wiadomo co zrobić. Spod głowicy znacznie rzadziej cieknie - tym bardziej w dużych ilościach.
-
Problem z niedostatkiem mocy i wydechem.
No raczej przy takich przebiegach to silnik powinien być co najwyżej porządnie dotarty. Moje auto ma udokumentowany przebieg 228tys km i jest w dużo lepszej kondycji niż Wasze: na 13tys km uzupełniam 0,5l oleju (by było maximum) a na hamowni seria wyszła 156KM. Nie wiem jak auto było eksploatowane przez te 200tys km bo jestem jego posiadaczem od roku ale po książce serwisowej widać że serwisy odwiedzało regularnie. Zresztą zrobić przebieg rzedu 200-300tys km po niemieckich drogach (w tym autostradach) ma się nijak do takiego samego przebiegu w naszych warunkach drogowych.
-
Sterownik centarlnego zamka - gdzie podłączyć kierunkowskazy
Już sobie poradziłem. Wtyczka (czarna) z odpowiednimi kablami znajduje się pod podstawą lewej nogi a ja podejrzewałem że chodzi o wtyczkę czarną nad głośnikiem.
-
NOWY - Ustalenie symbolu silnika.
M52 ma korek wlewu oleju przy vanosie a M50 przy podszybiu
-
Sterownik centarlnego zamka - gdzie podłączyć kierunkowskazy
Kupiłem sterownik na pilota do fabrycznego centralnego zamka. Podłączyłem pod zasilanie oraz oryginalny moduł sterownika i wszystko śmiga jak należy. No prawie wszystko :wink: Mam problem z podpięciem się pod kierunkowskazy - nie mogę znaleść odpowiednich przewodów w instalacji samochodu. Wg instrukcji którą dołączył sprzedający powinienem szukać przewodów zielono-niebieskiego i zielono-brązowego we wtyczce 30-pinowej przy lewej nodze kierowcy ale stamtąd takie nie wychodzą. Próbowałem podpiąć się pod białą wtyczkę przy kolumnie kierownicy z której wiązka leci do przełącznika ale też lipa. Czy ktoś mógł by podpowiedzieć jakiego koloru kabli mam szukać i w którym miejscu?