Treść opublikowana przez daniello320i
-
spadające obroty
Przyczyną szarpania przy ruszaniu może być dwumasa ale ma się ona nijak do obrotów o których pisałeś wcześniej. Przy padającej dwumasie będą i inne objawy - typu: drżenie na pedale sprzęgła, metaliczne dźwięki podczas gaszenia silnika itp
-
Montaż koła dwumasowego - M54B25
Starych na 90% nie dasz rady odkręcić bez ich uszkodzenia więc lepiej zaopatrz się w komplet nowych
-
spadające obroty
Nastawnik pompy wtryskowej się kłania. Możesz spróbować go przeczyścić - jeżeli jest indukcyjny to może akurat pomoże
-
Tuleje zawieszenia tył
Cena dotyczy kompletu na jedną stronę - chcąc zmienić cały tył musisz kupić 2 komplety. Odnośnie firm: FEBI to całkiem dobry producent natomiast HP (TOPRAN - HANS PRIES) to sobie odpuść
-
Przepływomierz- proszę o porade
Ten sam silnik mógł mieć inną jednostkę centralną (komputer) stąd też inna przepływka. Na bank musisz zmienić ten element na taki jaki był oryginalnie
-
Czy to te same silniki??? E39 A E36 TDS
Kolejna osoba która miała TDS-a i wie co mówi :wink:
-
320d Kołysanie samochodem
Toć mechanik powiedział Ci co jest nie tak. Jak Ci przeszkadza bujanie to wymień (napraw) elementy które mają luz i powinno być :cool2:
-
Benzyna a gaz ?!
Nigdy nie było a na LPG tym bardziej nie będzie :wink:
-
Benzyna a gaz ?!
Trasa 8L - można zmieścić się i w 7 ale czasami i 10 zabraknie :mrgreen: Miasto 11-12L - i w górę :wink:
-
Benzyna a gaz ?!
Nie popadajmy w paranoję: E36 to nie EVO X gdzie wstyd zakładać LPG. Na pewno nie ma co porównywać jazdy na benzynce do LPG ale gdy ktoś miesięcznie autem robi 5-6tys km to oszczędności z instalacji są znaczące i sam w takiej sytuacji nawet nie zastanawiałbym się nad założeniem LPG (którego zwolennikiem nie jestem)
-
320d Kołysanie samochodem
Zacznij od wizyty na stacji dagnostycznej i sprawdzeniu luzów zawieszenia oraz teście tłumienia amortyzatorów
-
Nagar na korku od oleju
To jeszcze mało widziałeś :wink: Tragedii nie ma - z tego co zauważyłem w beemkach lubi się zrobić taki gnój pod korkiem (pewnie dlatego że olej nie chlapie non stop po korku i nie obmywa go na bierząco - a jak wiesz opary wody, oleju i spalin zbierają się na górze i tam się skraplają tworząc ten nagar)
-
Benzyna a gaz ?!
Najpierw policz czy Ci się będzie opłacało wrzucać gaz do auta. Koszt instalacji ok 3000zł + dodatkowe koszta związane z przeglądem gazu. Teoretycznie koszt ten zwróci Ci się po przejechaniu 30tys km (albo i później bo na samym gazie auto nie jeździ).
-
525 tds - Dusi się na zimnym silniku.
Radzę delikatnie się obchodzić z TDS-em puki go nie zagrzejesz a tym bardziej nie sprawdzać ile ma na zimnym do setki. Raz czy dwa Ci się uda a za którymś razem głowica poleci. Jeździłem paroma TDS-ami i każdy z nich był troszkę mułowaty na zimnym. Nie wiem czy aby przypadkiem nie ma tak ustawionych map by się go nie dało pałować na zimno
-
Czy to te same silniki??? E39 A E36 TDS
Różnią się kolektorem dolotowym (w starszych aluminiowy a w nowszych plastikowy) oraz pompą wtryskową (nastawnik potencjonometryczny i indukcyjny). Czy jakieś większe zmiany zaszły to nie wiem
-
Bocian z rana i po rozgrzaniu
No i przy półsyntetyku pozostań. Ci co doradzają minerał na dzwoniące popychacze nie się popukają w głowę bo nie tędy droga - im żadszy olej tym lepiej dla hydroregulatorów. Minerał do polonezów, maluchów i żuków!!!
-
Czy olej 5w30 nadaje się na nasze polskie lato ?
W instrukcji forda KA ford zaleca olej 0w30 CZYLI Z TEGO WYNIKA ŻE FORD KA MA LEPIEJ SPASOWANY SILNIK OD BMW,olej 0w30 jest dla silników niewysilonych i do dziadkowatej jazdy ten olej nienadaje się do BMW 325i,ja zalewam olejem CASTROL EDGE 10W60 Ssilnik pracuje idealnie niema najmniejszych problemów z zapalaniem w temp.-20. Honda Civic Type-R 2litry 200KM - zalecany olej 0w30 - no bo auto do dziadkowatej jazdy :duh: A obrotomierz się kręci do 8,5tys
-
Czy olej 5w30 nadaje się na nasze polskie lato ?
Oleje typu 0w30 czy 5w30 powstały z myślą o najnowszych silnikach w których spasowanie elementów jest bardziej dokładne oraz by zmniejszyć oporyw celu zredukowania konsumpcji paliwa (olej energooszczedny). Powinno je się stosować tylko w tych silnikach których to konstruktorzy uwzględnili w książkach obsługi pojazdu. Jako pierwszy (bodajże) powszechnie zaczał je stosować FORD
-
e39 Benzyna czy TDS??
Nie ciśnij mi tu lipy że jakikolwiek 2.5TDS w trasie z 4 na pokładzie i przy klimie spali 6,2L. Miałem, jeździłem i wiem co mówię.
-
Czy olej 5w30 nadaje się na nasze polskie lato ?
Platinum Orlenu ma aprobaty BMW Longlife, a to o czymś jednak świadczy. Skoro olej spełnia wytyczne producenta BMW to z pewnością nie zaszkodzi silnikowi. Sam jeźdzę na ORLENIE a na codzień mam styczność z róznymi olejami (bo je sprzedaję) i śmieszą mnie klienci którzy nie chcą słyszeć o ORLENIE czy LOTOSIE twierdząc że to szajs i kupują MOBILA który jest olejem najczęsciej podrabianym i w mało którym sklepie kupisz oryginalny MOBIL (cena hurtowa MOBILA jest prawie takia sama jak LOTOSA a to chyba o czymś świadczy). Ale co tam - lepiej lać "firmowy" olej i wierzyć w to że 10-letnie auto ma 150tys km przebiegu - a na dodatek to diesel i kobieta nim wcześniej do kościoła jeździła. Polska mentalność
-
e39 Benzyna czy TDS??
Już nie mówcie że TDS to tak cichutko pracuje - pewnie ciszej od 6-cylindrowej benzynki albo 3.0d :duh:
-
5hp18 - czy nada mi się skrzynia z innych modeli
W e36 były montowane te same skrzynie 5HP18
-
320d 150 km. Auto nie trzyma serii.
Też mi duże niedomaganie. Wystarczy że zalane było nie za rewelacyjne paliwo i już mogła wyskoczyć taka różnica. Wg mnie nie ma czym się martwić
-
sprawdzenie jaki silnik 1,8i bez nr vin
Jeżeli masz pasek rozrządu to m40 113KM a jak łańcuch to m43 115KM
-
POMOCY!!! Potrzebuje POMOCY PORADY problem z blokiem
A nie lepiej wymienić zaślepkę na nową?