Treść opublikowana przez godzill
-
BMW 520i silnik sie błyskawicznie nagrzewa :(
skoro masz dobrze odpwietrzony to pompa wody do wymiany napewno tak robisz bo jak odkrecisz 2 odpowietrzniki to juz masz spowrotem zapowietrzony układ ewentualnie z odkreconym korkiem od zbironiczka i odpwietrznikiem to tez lipa wychodzi
-
BMW 520i silnik sie błyskawicznie nagrzewa :(
link bez zdjec 2 odpwietrzniki w chlodnicy i termostacie viewtopic.php?f=72&t=142052&start=15
-
BMW 520i silnik sie błyskawicznie nagrzewa :(
pewnie tam gdzie jest czujnik jest gorące powietrze zamiast płynu odpowietrz poprawnie ten samochód :duh:
-
wkład konsoli środkowej- demontaż
od góry pod zbiorniczkiem podłokietniak sa 2 sruby
-
Piszczy skrzypi z pod maski 523i
sa tylko 2 napinajace jedna napina głowny pasek a druga pasek od kompresora klimatyzacji jak odkryjesz i bedą to rolki to szukalem dla siebie i zamiast 160zł mozna dac 60 zł da sie kupic samą rolke http://www.qservices.pl/pokaz_produkty2.php?idpodpodkat=305&order1=nazwa2&str=1
-
Piszczy skrzypi z pod maski 523i
moze rolki sciagnij pasek i zobacz
-
e39 520i bierze olej nie kopci wymiana silnika?
w manualu miedzy 520 i 523 predkosc na 4 biegu mi spadła o 5-7km/h na maxymalnych obrotach ale to przez dyferencjał a nie skrzynie predkosc maxymalna na 5 biegu nie spadnie bo obrotów przy 245m/h jeszcze troche jest
-
[e39] stuki podczas przyspieszania
gumy trzymajace dyferencjał albo podpora wału mozna sprawdzic wejdz pod samochod i poruszaj wałem góra dółjak uslyszysz dzwiek to "wiedz ze cos sie dzieje"
-
problem z dmuchawą
moze klapki sie nie otwierają te głowne za filtrami mozesz sciagnac ten rekaw od filtra do sciany i zobaczyc czy klapki sa otwarte
-
problem z chłodzeniem
u mnie weze są twarde w aucie tez :mrgreen: opone w rowerze napompowana do 2 barów tez zegniesz (ogolnie chodzi o to ze ma byc cisnienie w srodku czy to jest 1,5bara czy 2 )
-
problem z chłodzeniem
tak to sie odpowietrza poloneza a nie bmw poszukaj jest duzo tematów o odpowietrzaniu i tu sie nie zgodze bmw ma cisnieniowy układ chlodzenia weze mają byc twarde cały czas okolo 2barów jest w srodku .Oba weze gorny i dolny maja byc gorące jak temp wskoczy na pion :8) zanim zaczniesz cos robic dobrze odpowietrz układ pozniej kombinuj zajrzyj tutaj jak odpowietrzyc viewtopic.php?f=72&t=142052&start=15
-
po wymienie koła pasowego wału skaczą obroty
z tego wynika ze czujników nie podłaczyłes czujnik polozenia wałka rozrządu i wału korbowego
-
nie kręci rozrusznik, ale odpala losowo...
sprawdz sobie mase do silnika i główny + lub zmierz miernikiem opornosc na silniku masa jest przyczepiona do łapy silnika od strony kolktora wydechowego a + jest z drugiej strony odkrec wyczysc i sprawdz (ewentualnie przesmaruj wazeliną) jak nie pomoze to trzeba jechac na komputer albo kostka od stacyjki padła, czujnik połozenia wału szarpniecie prawdopodbnie było bo masz odciecie pompy paliwa i potrzebowałą chwile zeby wyrównac cisnienie (o ile masz odciecie)
-
Zatarty silnik, wymiana
z krakowa 85km jak sprawdzic czy silnik jest dobry bierzesz od goscia pisemna gwarancje miesieczną
-
Zatarty silnik, wymiana
ja ci to moge zrobic tylko musisz dostarczyc samochód i silnik do mojego garazu w Dąbrowie Górniczej koszt wymiany 500zł i pare dni roboty do tego ci dojdą drobne koszty jak nowy płyn chlodniczy ,Olej ,uszczelki i prawdopodbnie łozysko oporowe oczywiscie mozna wykorzystac stare rzeczy ale to juz twoja decyzja
-
e39 520i bierze olej nie kopci wymiana silnika?
dme musisz zmienic ews zaprogramowac skrzynia wytrzyma bo jest ta sama dyfer raczej da rade jest na nim inne przełozenie ale nada sie chlodnica ta sama wisko i inne podzespoły te same
-
e39 520i bierze olej nie kopci wymiana silnika?
jak nie kopci to musi gdzies byc sprawdz czy nie ma wycieków czasami tez wymiana odmy pomaga. A moze olej zmien na polsyntetyk nowy silnik to nie problem tylko musisz dobrac ten sam model (m52 na pojedynczym vanosie przed rokiem 98) pojemnosc dowolna od 2.0 do 2,8 skrzynia pasuje do tego zakresu silników r6, koszty silnika 2,8 okolo 2000zł
-
wymiana klockow i tarczy
specjanlne narzedzia powiadasz :8) żaba duza do rur zgniatasz i jest odkrec sobie korek od zbiorniczka przy tej robocie dodatkowo sprawdz czy pod gumą tłoczek nie jest zardzewiały jak jest mocno zardzewiały to mozesz miec problem z zapowietrzeniem ,wtedy nalezy wymienic tłoczek
- Moduł komfortu e39 pytania
-
E39 525i łożysko przedniego koła, jak sprawdzić?
dokreca sie recznie ile masz pary w rekach przedłuzka do klucza nie dluzsza niz 1m lub jak to kumpel mowi na maxa z wyczuciem :cool2:
-
525i wymiana oleju i ślady oleju na tylnej klapie?
mozesz wymienic w kazdej chwili, olej na tylnej klapie ? tez mnie to ciekawi skąd sie tam wział :shock:
-
E39 530d sedan, zepsuty amortyzator - wymieniać komplet?
minimum 2 sie wymienia z sachsa bedziesz zadowolony bilstein do sedana powinien wystarczyc
-
Rozsadza zarowki
o jakich bezpiecznikach mowisz? nie ma bezpieczników do swiateł tylko do komputera sprawdz sobie napiecie ładowania na odpalaniu biegu jałowym i na wysokich obrotach powiedzmy z 5000rpm nie powinno przekraczac 14,5V jak przekracza to regulator napiecia do wymiany zanim popali ci reszte elektroniki
-
Zakup autka. Prosze o rady i ocene.
niestety w tych samochodach to trzeba patrzec na czesci exploatacyjne zawieszenie amory oleje silnik skrzynia itd. sprzedawca pewnie powie to se pan wymienisz amortyzatory i bedzie git a tu 2000zł za komplet amorów nie chodzi drogą oczywiscie podstawa to komputer bo tam tez sie mozna przejechac samochod obity z kazdej strony wiec trzeba jechac na geometrie lewy kielich z numerami nie jest od tego modelu chyba, jest na nim mocowanie do masy z ABS a sterownik jest bez kabla od masy :duh:
-
Zegary e39 530d 2001 automat
kolego niewierz ze w uk krecenie licznika kosztuje 45funtów i taką operacje sie wykonuje co rok przed przegladem? lub co 2 lata niewiem na ile tam daja przeglad :duh: