Treść opublikowana przez godzill
-
Wentylator Klimatyzacji - ciągła praca
moze masz visko zepsute i wentylator klimy musi chlodzic wszystko
-
jak zmyć plamę z jasnej skóry
bedziesz sie tam bawil z workami do bagaznika z nią :8) E46 sprawia wrazenie mniej masywnego troche mi sie nie podoba deska i konsola srodkowa.
-
Jak zdemontować pedał gazu?
pedał sie ciezko demontuje z podłogi pod dywanem jest zatrzask od strony silnika bo odgieciu zatrzasku mozna go wyciagnać do góry (jak go nikt nie demontował to sam nie zejdzie trzeba go podgrzac opalarką czy czyms i dopiero ciagnac do góry) moze ci sie linka zapieka albo sie wyszczerbiła .odepnij ja od przepustnicy i poruszaj moze cos znajdziesz albo to kick down bo masz automat moze ktos z automatem sie wypowie .
-
Schemat elektryczny alarmu fabrycznego BMW E39 KOMBI 530D 99
masz miejsce w podsufitce do montazu czujników ruchu taki smieszny klosz miedzy siedzeniami na srodku 2 ten cały zestaw trzeba zaprogramowac w module GM a schemat bedzie ciezko bo mam tylko do centralnego zamka znalazłem http://spaghetticoder.org/bmw/wds/e39new/ na tej stronce otworz z IE complet vechicle ==>body===>locking and security functions
-
528 nie chciał odpalić
sory nie zauwzylem ze wskoczyla druga strona
-
523i '97 - Wymiana tylnego i przedniego znaczka BMW
są na wcisk dwa bolce nóz do smarowania masła włoz pod emblemat i przekrec delkiatnie 30s i gotowe
-
520d Rozladowuje akumulator
to u ciebie pod F4 bedzie wielofunkcyjny komputer sterujący czyli GM on odpwiada za prawie wszystko :-) F4A bedzie tez do ASB ,oswietlenia wew
-
520d Rozladowuje akumulator
wiesz ze uklady same sie wylanczaja dopiero po 15minutach ktory masz rocznik tego 520d?
-
520d Rozladowuje akumulator
oswietlenie wew ,bagaznika, wycieraczki przedniej szyby =97r zalezy od rocznika bo np w roczniku 2000r jest to wielofunkcyjny komputer sterujacy moze cos jeszcze doczytam
-
Nowy klucz do 523i
Ja robilem cos takiego porazka groty od kluczyków kruche ani jednego sie nie udalo dorobic co do pilotów oddalem do teoretycznie dobrych elektryków i zrobili tylko zamykanie i otwieranie, bagaznika juz nie zrobili bo sciemniali ze to chinszczyzna i sie nie da(a ja juz wiem ze sie da) ogolnie bedzie tak kupisz dasz 130zł + dorabianie grotów po 90zł okolo z tego ze male szanse ze ci dorobią + 100za załozenie tego suma 400zł + jeszcze imo. nie oplaca sie
-
528 nie chciał odpalić
sprawdzalem 2 rozruszniki obydwa dzialają na krutko z aku 2+ i jeden - akumlatory mam podlaczone 2 do samochodu bo od tej zabawy jeden padł co wam powiem +wzbudzający ktory idzie z ews do rozrusznika ma 2V po przekreceniu stacyjki na odpalanie 12 V a dziad nie kreci klema ok dodatkowo przeczyscilem styki + - przy silniku prąd jest, duzy + przy rozruszniku tez ma 12V rece opadają mam jeszcze jeden pomysł tylko ryzkowny ale podlacze dodatkowy + z drugiego akumlatora bezposrednio pod + wzbudzający rozrusznika moze sie nic nie spali haha i echo :duh: zrobilem podstawowe primo kabel od silnika do ramy minusowy po stronie kolektora wydechowego przeczyscilem posmartowalem smarem i z 100omów spadło do 0,7 oma rozrusznik odpalił jakgdyby nigdy nic a ja pol smaochodu rozebralem :mad2:
-
528 nie chciał odpalić
OK dołącze sie do problemu u mnie tez nastąpił ten problem z tym ze sprawdzilem kostke stacyjki jest dobra stacyjka dziala bo gasną lampki akumlator i olej gasnie w momencie odpalenia z tym ze rozrusznik nie kreci rozrusznik sprawdzony dziala EWS dziala bo na popych jedzie przekaznik rozrusznika dziala mam 2 sprawdzalem akumlator tez dobry pozatym nic nie pyka wiec to nie jego wina wyglada na to ze kabel ktory powinien włanczac rozrusznik nie dziala ale sprawdzilem opornosc kabla od stacyjki do komory silnika i jest dobra
-
Nowy klucz do 523i
kluczyk w bmw bez pilota kosztuje 195zł z pilotem chyba kolo 600 wiec po co dorabiac za 250
-
e39 523i benzyna 1997 pytanie o wycieraczki
idz do sklepu i zamów sobie wycieraczki zaleznosci od tego ile chcesz wydac ja kupilem Valeo za 100zł a kumpel jakis noname za 30zł do e39 tak ze wybór jest duzy i zobacz date produkcji bo guma nie młodnieje
-
523i bład modułu lcm i airbag
napinacz pasa kierowcy = sprawdz wtyczke skasuj bład czasami pomaga a jak nie to wymiana czujnik temperatury albo cisnienia oleju ten Power Mos to neiwiem co to chyba cos do dlugich swiateł
-
Pytania i uwagi do mających LPG w swoich E39
czynników moze byc sporo po 1 primo temperatura po drugie nie duś samochodu na benzynie po 3 trasy jakie robisz 1.zalezy ile jest na dworze u mnie jak jest -20 na gaz sie przelancza po 6km jak jest + 15 to wystarczy 1km 2.jak odpalasz fure z zimnym silnikiem to odczekaj z minute zanim pojedziesz i nie przekraczaj 3000rpm 3. zaleznosci jakie trasy robisz jak 10km i 3 godziny odpoczynku to wychodzi ci 5 na benzynie i 5 na gazie u mnie srednio wychodzi 10L benzyny na 900km trasy po 20km czasami wiecej
-
Bmw 523i 2000 rok problem z silnikiem prosze o pomoc
a ty czego nie zrozumiales ? jak kupujesz zamienniki to tak bywa czasami przejdziesz 4km i sie zepsuje a czasami 40 tys podstawowe pytanie co zamontowal orginal zamiennik z dolnej polki z gornej ?
-
e39 sedan - klapa bagażnika
sprawdz jeszcze wiazke kabli idacych do klapy czasami sie kable łąmią ze starosci viewtopic.php?f=72&t=125831
-
migajace światła
jak sa ledy nieorginalne zle zrobione to bedą sobie mrugac co jakis czas widzialem taki przypadek w ringach ledowych
-
Zamulony silnik, słabe przyspieszenie, szarpnięcie 528
Przychodzi mi na mysl pare rzeczy Uszczelki na Vanosie podobny efekt ale tylko na rozgrzanym silniku na zimnym ok cewki swiece filtr przyplywomierz (swiece sprawdzisz filtr tez ,cewki ,przepływomierz na kompie ) sprawdz to to pomyslimy dalej opcji jest duzo moze tez byc :czujnik polozenia walka rozrządu ,czujnik polozenia przepustnicy sonda lambda ........... i wiele innych
-
miejsce elektrozawóru ogrzewania
pod maską od strony kierowcy przymocowany do boku kielicha ida do dniego weze z ogrzewaniem
-
Emblemat na masce...
najlepiej sie to sciaga nożem do smarowania masła włozyc pod znaczek przekrecic i gotowe :D
-
Jak odpowietrzyc uklad chlodzenia?
o ja p..... kto to montowal zrób zdjecia dokad ida te weze bo tak to nie dojdziemy do ładu
-
Jak odpowietrzyc uklad chlodzenia?
bez sensu nagrzewnica jest na dwyanie dywan wodoszczelny pod nim nic nie bedzie pozatym sa otwory do skraplania sie pary w nagrzewnicy i w nadwoziu najczestsza przyczyną jest odklejenie sie maty wygluszajacej i wodoszczelnej w drzwiach + zatkane otwory do odprowadzania wody w drzwiach a gdzie masz wpiety ten parownik u mnie jest do 1 i ostatniego weza tego co ida do nagrzewnicy plus termostat masz chyba walniety niebieskie pole osiagam juz po 1,5km spokojnej jazdy
-
Luźny lewarek zmiany biegów?
wydaje mi sie ze da sie zdemontowac ten element bez wyciagania skrzyni ale trzabedzie ją napewno odlaczyc od wału i opuscic tylnią czesc ale najpierw wejdz pod samochod i zobacz czy uda ci sie ruszyc ten mechanizm do zmiany biegów moze to tylko gumka przy mocowaniu