Treść opublikowana przez godzill
-
E39 523i gaśnie po rozgrzaniu, pali na trzy cylindry
a masz zalozone osłony pod silnikiem jak nie masz to moglo sie wszystko zalać co jest pod maską jak masz oslony to woda nic nie zrobila elektronice najczesniej takie objawy są z czujnikiem polozenia wału podjedz gdzies na diagnostyke napewno jakies bledy zostaly
-
parownik i wylot skroplin - gdzie szukać ?
od srodka na zdjeciu w czerwonym kolku http://img541.imageshack.us/img541/7066/klima.jpg
-
Prosba o zdjecie wtyczki z panelu klimatronika
mozna sciagnac tą niebieską obudowe i chce zobaczyc jaki kolor kabelków idzie do jakiego pinu http://img580.imageshack.us/img580/9361/dsc02382o.jpg w czerwonym kolku jest zaczep wystarczy go troszke odchylic i wychodzi srodek niepamietam ale chyba przy skladaniu samochodu pozmienialem piny i nie wszystko dziala jak trzeba w schematach ta wtyczka sie nie zmienila od 97roku do 99 ale wedlug schematu to moja wtyczka ma wszystkie piny przestawione chce zobaczyc jak wy macie bo albo mam zly schemat albo wtyczke
-
Prosba o zdjecie wtyczki z panelu klimatronika
Witam potrzebuje zdjecia wtyczki niebieskiej panelu klimatronika a dokladnie kabelków panel sie sciaga szybko wystarczy czyms podwazyc i wyciagnac odlaczyc niebieską wtyczke ,naciskajac zatrzask do bialej kostki w niej wyciagnac cyknac fotke i zlozyc 15min roboty jakby ktos był taki mily samochody z rocznikiem od 97 do 2000 przedliftowe
-
Zamulone 523 97r do 3000rpm.
270zł czujnik siemensa VDO orginalny , zamiennik 100zł nie polecam
-
wypala bezpiecznik
wentylator klimy sie konczy zatarty albo poprostu za duzo pradu pobiera i pali bezpiecznik
-
Zamulone 523 97r do 3000rpm.
zobacz tematy na 1 stronie odma ,czujnik poplozenia walka rozrządu ,filtr paliwa ,powietrza ,sondy lambda ,przepławka , to wszystko wpływa na twoje objawy
-
520 zmiana silnika
wydech z 2,0 do 2,5 pasuje idealnie bezproblemowo sztuka jest w typie silnika jak masz 520 z 2 vanosami to moze byc problem zeby wsadzic 2,8 z jednym vanosem roznica jest tez po 98roku komputery dme są juz inaczej podpinane dzieki temu mozesz nie podlaczyc tego magistrale can a zwykle , duzo trzeba brac pod uwage chlodnica jest wieksza ,wał dyferencjał pasują z tym ze zmiany bedą krótsze biegi mniejszy max speed jedynie co to uzyc opcji :search:
-
E39 Szarpie od 1000 do 3000 obr/min :( :/
prawdopodnie czujnik polozenia walka rozrządu ale podlacz pod kompa bo tak to tylko bedziemy gdybac(zgadywac) problem tkwi w elektryce i komp to wykryje
-
528 e39 nie graja wszystkie cylindry !!!!
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DM51&mospid=47544&btnr=13_0643&hg=13&fg=15 wydaje mi sie ze chodzi o 5 albo 3 w zaleznosci od typu przepustnicy starego typu bedzie tu i nr 3 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DM51&mospid=47544&btnr=13_0410&hg=13&fg=15
-
520d-wymiana półosi czy przegubu?
mozesz kupic cała półoś z przegubem uzywke za 80zł to są czesci ktore sie nie psują zbyt czesto
-
528 e39 nie graja wszystkie cylindry !!!!
:cool2: częsta przyczyna ta mniejsza rurka idzie do biegu jałowego wsadz palucha w dziure tak zeby nie dostawal lewego powietrza i odpal zobaczysz ze obroty sie uspokoją :norty:
-
523i spalanie 18ście litrów foto z inpy prosze o diagnozę
i jak tam ambience do jakich wniosków doszedłes podziel sie z kolegami ??
-
M62TUB44 co wymienic przy 250kkm?
proponuje podjechac na kompa do jakiegos znajomego i przebadac dokladnie fure zczytac blędy i przejrzec live data wyjdzie wszystko co do elektroniki co do czujników tylko orginał dalej masz 2 napinacze sciagnij pasek i pokrec napinaczem czy nie szumi juz jak tak to wymiana rolek poduszki silnika skrzyni oleje: skrzynia dyferrencjał ,olej wspomagania filtry kabinowe swiece tez one mają miec wymiane co okolo 80tys bez gazu zawieszenie : tył :tuleje belki tylnej amory sprawdz czy nie wylane ,gumy na wachaczach przod: łacznikiki gałki sworznie i inne gumy płyn hamulcowy / chłodniczy (podjedz do dobrego warsztatu do sprawdzenia tego ) filtr paliwa tarcze klocki napiecie na odpalonym silniku i z właczonymi swiatłami przeczysc wlot powietrza alternatora (przy obudowie alternatora) jak masz ponizej 14V zwlaczonymi swiatlami to jest kiepsko ,przeczysc kable od masy przy silniku to wszystko sobie sprawdz i bedziesz wiedzial co jest grane jak m i sie cos jeszcze przypomni to dopisze pozniej wszystkoie te czynnosci to okolo godzina roboty,wymiana to inna historia
-
528 e39 nie graja wszystkie cylindry !!!!
przyczyn moze byc duzo uzyj opcji szukaj wpisz falowanie tematów jest duzo napisze co moze byc przepławka ,potencjometr przepustnicy ,czujnik poozenia walka rozrządu, pekinieta guma za przepławką, lewe powietrze moga tez byc cewki ale ogolnie bys odczul spadek mocy w calym zakresie obrotów
-
Hamulce - pedał wpada powolutku w podłogę.
albo płyn hamulcowy juz stary czym starszy tym twardszy pedał w aso mamy przyzad do badania plynu hamulcowego dodatkowo mozesz sprawdzic wysprzeglik czy nie cieknie lub jego odpowietrznik
-
[e39]Komputer zgłasza za małą ilość płynu chłodniczego i ham
miernika elektrycznego takiego co na desce pokazuje komunikaty pozatym ten zbiorniczek jest z wersji nowszej od 99r
-
[e39]Komputer zgłasza za małą ilość płynu chłodniczego i ham
tu jest lista z innego forum z e38 sprawdz poziom plynu hamulcowego tam jest czujnik na korku co do plynu chlodzacego to niewiem Parkbremse losen-zwolnij hamulec ręczny Bremsflussigk.prufen-sprawdz płyn hamulcowy Stop!Oldruck Motor-stój! za niskie ciś.oleju w silniku Kuhlwassertemperatur-temp.za wysoka(płynu chłodzącego) Reifenpanne-uszkodzenie opony Niveauregel.inaktiv-nie działa regulacja poziomu Einspritzanlage-sprawdz. urzadzenie wtryskowe W/w komunikaty wyświetlaja sie do czasu usunięcia usterek i nie można ich skasować.Sygnalizowane są gongiem i pulsującymi znakami. Vorgluhen-silnik uruchamiac dopiero po zgasnieciu napisu(świece żarowe) Kofferraum offen-otwarty bagaznik Tur offen-otwarte drzwi Gurt anlegen-zapnij pasy Bremslicht prufen-sprawdz swiatlo hamowania Abblendlicht-mijania Standlicht-postojowe Rucklicht-tylne swiatło Nebellicht hi.prufen-przeciwmgielne tył (vo.-przod) Kennzeinchenl.prufen-oswit.tabl.rejestr. Fernlicht-drogowe Ruckfahrlicht-swiatło cofania ( oczywiście przy każdym -prufen) Getriebenotprogramm-program awaryjny skrz.biegow Bremsbelag prufen-spr.okladziny hamulcowe( zużyte) Waschewasser fullen-uzupeł.płyn w poj.spryskiwacza Olstand Motor prufen-uzup.olej w silniku Kuhlwasserst.prufen-spr.poziom płynu chłodzacego Motornotprogramm-usterka elektron.sterownika mocy silnika.-działa awaryjny program silnika Licht an-włączone swiatła
-
[e39]Komputer zgłasza za małą ilość płynu chłodniczego i ham
plyn chlodniczy nie ma miernika wiec moze chodzi o wymiane czasową tych plynów napewno dobrze przetlumaczyles?
-
Pas przedni (wzmocnienie) wymiana
trzeba odpiac wtyczke od wentylatora klimy ale ona jest w zderzaku reszta zostanie chlodnice sie trzymają na strefach zgniotu (podluznicach) od góry tylko odkrecisz zaczep od pasa ten co trzytma chlodnice i wyciagniesz caly pas a chlodnice zostaną.
-
problem z e39 528i spadek mocy prosze o pomoc
raczej nie powinna
-
Wyciek ktory sam sie "naprawil".
sprawdz sobie czy masz odpwietrzony uklad bo bmw ma cisnieniowy uklad zamkniety a fachmanów juz wielu probowalo odpwietrzyc i malo który wie jak poszukaj na forum o odpowietrzaniu mozna to sprawdzic na cieplym silniku weze powinny byc twarde nawet bardzo ciezko je zgiac czy nacisnąc
-
Problem z kluczykiem
jestes pewien ze to kluczyk a nie stacyjka albo imo?
-
szarpie i strzela filtr powietrza e39 2,5
sonda lambda na 4,5,6 cylindrze
-
523i spalanie 18ście litrów foto z inpy prosze o diagnozę
u mnie w carsofcie sie zmienia cały czas na biegu jałowym