Treść opublikowana przez godzill
-
Kilka usterek elektryki po deszczu 530dA
sprawdz sobie pod prawym filtrem (od pasazera) czy nie ma wody w plastikowym pudle i na zew z tamtąd do kabiny idzie duza wiazka kabli jest zabezpieczona gumą ale wiesz jak to bywa
-
M52b28: Brak paliwa na listwie - pompa na bank?
przekaznik pompy sprawdz mozna zamienic z innym w bagazniku chyba srodkowy przekaznik dolej paliwa z banki jak sie nie pojawi paliwo w listwie to sprawdz filtr mozesz podłaczyc na szybko wezyki bez filtra
-
wspomaganie działa nie działa ....
W Vinie nie mam opcji servotronica czujników na przekładni nie mam cos mi to smierdzi zapowietrzeniem
-
wspomaganie działa nie działa ....
Witam dzisiaj sie przejechalem troche szybciej od pewnego czasu i przestało działąc wspomaganie zajechalem do domu sprawdzam pasek ok napinacze ok olej do wspomagania jest jak dodalem troche obrotów tak ze 3000rpm działa normalnie na biegu jałowym brak i teraz ciekawostka wku...wilem sie gaz do odciecia i przekrecilem kierwonica na maxa w lewo i w prawo tak jak przy odpowietrzaniu i teraz wspomaganie dziala normalnie za pare dni mam wyjazd jutro sprawdze wycieki jakies pomysły :mad2: aha olej atf 2 wymieniony w listopadzie
-
E39 czujnik zużycia klocków
w bmw nie wystarczy skrecic kabelki przerabialem to na e39 i e36 ja nigdy nie wymieniam klocków jak sie zapali kontrolka tylko wczesniej dlatego moge sobie przekladac czujniki
-
E39 czujnik zużycia klocków
niezupełnie tak działa czujnik przywiera do metalowej czesci klocka jak skonczy sie powierzchnia scierna metal sciera tarcze i wtedy sie włancza obwód
-
E39 czujnik zużycia klocków
mozna ale nie trzeba moze to byl taki co urwał czujnik i musiał cos powiedziec :duh:
-
kasowanie inspekcji CARSOFT 6.1.4
jak swieca wszystkie to bedzie ok zółte sie swiecą chyba ostatnie 2 wrazie czego jak skasujesz kabelkiem to sie dowiesz jak powinno byc w carsofcie w ostatnim słupku mozesz sprawdzic kiedy bedzie nastepna inspekcja
-
kasowanie inspekcji CARSOFT 6.1.4
skasuj recznie kabelkiem
-
e39 523i Brak mocy foto inpa
ten 3 na zdjeciu wyglada jak kat z 523 zastanowilbym sie nad zywotnoscią tłumika szczególnie za tą cene masz gaz +duzy silnik (w prownaniu do 4cylindrowców) zeby sie nie przepalil po paru tysiacach km ale z drugiej strony to tylko 100zł wiec moze warto zaryzykowac
-
e39 523i Brak mocy foto inpa
w katalizatorze sie wszystko dopala wieksze obroty wieksze cisnienie ,syf sie dopala i wypycha niedogrzany kat male obroty krótkie trasy i syf sie zbiera polecałbym zamiast kata strumiennice http://allegro.pl/strumiennica-zamiast-katalizatora-uniwersalna-037-i1740769958.html sam chcialem sobie taka kiedys zalozyc ale nie padły mi nigdy katalizatory
-
działający na stałe kierunkowskaz ????
manetke rozbierz moze smar kapnął na układ w manetce i łączy styki
-
Obciążenie
eno tylko nie grubasów ja waze 140kilo jechalem w max 6 osob w sedamie kazdy powyzej 100kilo dał rade tylko nie mam nivo
-
e39 523i Brak mocy foto inpa
jak masz padajace sądy to nie jak padniete to tak mało kiedy sie zapychaja katalizatory w benzynie szczegolnie jak samochod jezdzi w pełnym zakresie obrotów u mojej matki w samochodzie bywa zapchany bo ona nei przekracza 90km/h i 3500rpm to pozniej z miesiac musze nim jezdzic ja i wszystko wraca do normy
-
e39 523i Brak mocy foto inpa
z regóły z powodu niesprawnosci w czujnikach ja miałem zepsute 2 sondy i czunik polozenia wałka rzorządu
-
e39 523i Brak mocy foto inpa
tryb awaryjny nie jest zbyt wydajny ale mozna na nim jechac bez duzych problemów ja nie moglem przekroczyc 200 km/h na awaryjnym ale jechał :8)
-
e39 523i Brak mocy foto inpa
jak to faktycznie przeplywomierz to podczas objawów mulenia wez go odepnij powinien sie odmulic ale spalanie bedzie wieksze pojedziesz na mapie awaryjnej
-
e39 523i Brak mocy foto inpa
spokojnie co najwyzej ci sie spalanie zmieni
-
e39 523i Brak mocy foto inpa
wału ale mialbys problem z odpalaniem z tą instrukcją to wyglada na jakies 3 godziny roboty ]aktualnie mam rozebrany silnik z podwojnym vanosem mogłbym tam pogrzebac bo i tak idzie na złom nie mam tylko jednego klucza
-
e39 523i Brak mocy foto inpa
niewiem nigdy nie robilem pozatym chyba nie mam sprzetu do tego niestety nie podejme sie
-
e39 523i Brak mocy foto inpa
nie wykryje niestety sondy przepływomierz sprawdz moze podgrzewanie sond padło
-
e39 523i Brak mocy foto inpa
to wskazuje na czujnikj polozenia wałka rozrządu i sondy lambda ale to juz u ciebie przerabialismy i mowiles ze masz nowy to tez moze wskazywac nieszeczlnosc uszczelek Vanosa to wszystko sie dzieje na rozgrzanym silniku
- VANOS
-
[e39] Co zrobic przy okazji wymiany odmy w m52?
tam sie demontuje tylko obudoew filtra i przepływomierz jak chcesz cos sobie czyscic to tylko srodkami do tego przeznaczonymi my w aso uzywamy takiego http://allegro.pl/wurth-zmywacz-do-gaznikow-i-przepustnic-500-ml-i1739549427.html
-
BMW 520i silnik sie błyskawicznie nagrzewa :(
tam dopisalem do poprzedniego posta wyzej .