Treść opublikowana przez godzill
-
gaz sekwencja czy aby na pewno ?
poszukaj na forum :search: jest multum tematow o LPG np ten viewtopic.php?f=72&t=131822&hilit=lpg nie jestes sam dobry gazownik i mozna zakladac
-
523i spalanie 18ście litrów foto z inpy prosze o diagnozę
spoko ide rozbierac CLIO 2 bo mi stoji na kanale i czeka na wymiane łozysk
-
523i spalanie 18ście litrów foto z inpy prosze o diagnozę
ja carsoftem sporawdz czy jak otwierasz przepustnice to sie zmienia napiecie
-
523i spalanie 18ście litrów foto z inpy prosze o diagnozę
to bedzie chyba na 1 obrazku TP POSITION
-
523i spalanie 18ście litrów foto z inpy prosze o diagnozę
sprawdz sobie potencjometr przepustnicy bo to tez czesto pada u mnie tam jest na biegu jałowym 0,7V i jak otwierasz to sie zwieksza napiecie oczywiscie skoro juz masz kompa to przeskanuj sobie wszystko w poszukiwaniu bledów niestety nie posluguje sie INPĄ tak ze ci nei pomoge moze ktos bedzie wiedzial cos wiecej
-
523i spalanie 18ście litrów foto z inpy prosze o diagnozę
jak stoisz przed samochodem i patrzysz na silnik to policz cylindry od 1 do 6 sonda nr1 odpowiada za cylinder 1,2,3 zeby zapchac katalizator to musialbys jedzic nie wiecej niz 100km/h i obroty góra do 3000obr
-
523i spalanie 18ście litrów foto z inpy prosze o diagnozę
moj palił 17 i mial walniety czunik polozenia wałka rozarządu dlatego trzabylo mocniej deptac zeby jechał i jedną sonde lambda zawiesila sie na wysokiej mieszance po wymianach zyskał duzo wieksza moc na niskich obrotach dlatego nie wkrecam go wyzej co do wachania obrotów na biegu jałowym odpenij sobie kabel od przeplawki i zobacz czy tez bedzie sie wachał jak nie bedzie to szukaj dziury w gumie miedzy przepławką a przepustnicą
-
523i spalanie 18ście litrów foto z inpy prosze o diagnozę
widze ze posłuchales mojej rady wiec tak screny nic nie mowią zobacz sobie z 1 obrazka po lewej na dole total air use air flow cos tam jak dodajesz gazu ma sie cały czas zmieniac (przepławka) z 2 obrazka oxygen sensor voltage 1 i 2 na bieząco ma sie zmieniac mały ruch przepustnicą i wartosci sie zmieniają o duzo jak stoją w miejscu to sondy lambda do wymiany . z 3 obrazka cramshaft position cały czas ma sie znieniac na odpalonym silniku niewazne czy dodaje gazu czy nie ,jak stoji czujnik polozenia walka rozrządu do wymiany oxygen heater tez sie powinno zmieniac jest to podgrzewanie sondy lambda mało istotneale powinno ostatni obrazek znalazłem na forum wskazania korekcji powinny delikatnie zmieniać swe wartości zależnie od warunków pracy silnika (im niższe wskazania i im mniejsze wahnięcia korekcji tym lepiej )wysokie korekcje na wskazaniach dla poszczególnych cylindrów mówią nam o słabszej pracy danego z cylindrów (słabsza komprecha, słabe spalanie mieszanki, słaby wtrysk itp)
-
moje pierwsze e39
ja mam 35stopni punkt przełaczenia
-
moje pierwsze e39
reszte gazu :) obliczylem ladnie dla kazdego diesel 2,5 to 10 po miesice musi spalic z rozgrzaniem silnika itd czyli na 1000km masz 500zł benzyna z gazem moja przy spalaniu najgorszym 14L gazu wychodzi 140litrów na 1000km + 50zł benzyna u mnie w miescie 379zł wydaje mi sie ze to dobre porównanie silników
-
moje pierwsze e39
owszem u mnie do niebieskiego pola to 1km w zime 1,5km a za niebiskim juz na gazie leci robie trasy po 13-15km malo kiedy jezdze wiecej i na 1000km wychodzi 10litrów benzyny :lol:
-
Zmiana czujnika walu korbowego
nie masz gdzies kompa podrodze przeciez wszystko ładnie wychodzi na kompie moze nie wywala błedu ale obejrzyj sobie prace silnika na zywo i obserwuj parametry (te ktore sie nie zmieniaja to są walniete ) te muły od diagnostyki są za tepi czasami kupi sobie taki komputerek i mysli ze wszystko wie przy okazji sprawdz gumową rure za przepławką od dolu jest polaczona z inną rurką i to polaczenie sie czasami dziurawi lewe powietrze i gasnie bo sie komputer gubi przepłąwke mozesz sprawdzic odpinając od niej kabel jak nie chce odpalic odłącz kabel od przeplawki i wtedy proboj jak nie odpali to co innego jest nie tak komputer w benzyniaku jest fajnie zrobiony i ma mapy awaryjne jak pojedziesz na kompa to powiedz zeby ci gosciu skasował bledy przejedz sie kawalek albo odpal na kilka minut i ponowny odczyt
-
moje pierwsze e39
wystarczy troche poczytac po forum o dieslach na miasto marny wybór bo duzy silnik jednak jesc musi wiec lepiej mu dawac jesc za 2,35 niz za 5zł to jest dosc hardkorowe spalanie moje pali 12-14miasto jedz na kompa pewnie troche masz do wymiany w silniku
-
Tylne szyby nie chcą sie otworzyć
zanim zaczniesz cos grzebac to odpenij sobie kable od siłowników i podłącz na krutko do akumlatora są tylko 2 grube kable + - w jendej kolejnosci sie otwiera a jak zamienisz + i -miejscami to sie zamyka
-
Zmiana czujnika walu korbowego
jakich czujników uzywasz? orginalnych czy zamienników jak zamienników to mozesz wymieniac tak co 5km a ori jest jeden ale drogi
-
Brak korka wlewu paliwa
spadek cisnienia , zaczyna glosniej buczec pozniej przestaje buczec a jak przestanie to juz ameno ciezko to wyczaic samemu :8)
-
Brak korka wlewu paliwa
to nie diesel odpowietrzac nie trzeba nawet jak sie cos stanie czy braknie paliwa jak nie zamowiles sobie odciecia pompy paliwa to chodzi caly czas(malo ktory gazownik zaklada odciecie)
- Pożar
-
Brak korka wlewu paliwa
w okolicach gliwic nie znam ale jak pojedziesz 40km dalej to znam juz troche jest w wojkowicach warsztat gosciu robi tylko BMW Sobieskiego 317, 42-580 Wojkowice Bedzin Gosc robi audi ale bmw tez przygarnie Generała Karola Świerczewskiego 84 Będzin 604 844 856 no i w dabrowie górniczej Ja Sowia 14
-
problem z silnikiem
guma dolotowa za przepływomierzem od dołu jest osobny wąż czesto sie przerywa tam łącznik i dostaje sie lewe powietrze i silnik przerywa
- Pożar
-
Brak korka wlewu paliwa
jeszcze dla pewnosci po zgaszeniu silnika wypnij przeplywke otworz przepustnice i niuchnij czy gaz sie nie zbiera jezeli to kolektor strzela to najczesciej problem z gazem swiece ,cewki , czujnik polozenia wału a wlasnie tu masz link do korka http://allegro.pl/bmw-e34-e36-e38-e39-e46-e60-e65-korek-wlewu-paliwa-i1555954025.html 16,5zł z wysylką
-
Brak korka wlewu paliwa
bart jak ci zamontowali tą instalcje gazową prawdopodobnie ona strzela. moze masz cewki walniete? kilka takich strzałów i przepływka do wymiany a to nie jest 200zł a swoja drogą to korek kosztuje 9zł + przesyłka na allegro
-
Brak korka wlewu paliwa
conajwyzej na cisnienie paliwa jak masz powyzej 15litrów to nie wplynie ale jak ze 4L to moze miec problem z zapowietrzaniem sie
-
[e39 523] dlawi sie przy przyspieszaniu gdy asc jest wlaczon
albo masz za malo powietrza w jednym kole ale raczej czujnik