Treść opublikowana przez godzill
-
Niedawno zakupiłem BMW potrzebuje pomocy!
za lampą od pasazera nie wszystkie to mają chyba o ten chodzi http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/18/10/27/73/1810277304
-
Niedawno zakupiłem BMW potrzebuje pomocy!
tak do wymiany regulacja jest z plastiku czesto sie łamie jak najbardziej tak webasto niewiem
-
Zmiana z e46 na e39 tylko benzyna
bezawaryjnosc stawiam na e39 zadbany egzemplarz sie prawie nie psuje ceny czesci e39 drozsze ale jest tego mniej wygoda ==>e39 silniki ==> benzyna 2,5 2,8 z klimą nie syszalem zadnych narzekan czesci do klimy tanie chłodzenie w benzynie r6 wisko + wentylator klimy nie przesiade sie z e39 na e46
-
Zmiana z e46 na e39 tylko benzyna
pewnie gdzies jest sciagasz puche z filtra powietrza odpinasz aku pozniej odkrecasz kabelek z tylu alternatora i okrecasz plastikową pokrywe do ktorej wchodzi rura z powietrzem wszystko ladnie przedmuchac pedzelkiem poczyscic i skladasz roboty 30minut a w kieszeni 350zł
-
Zmiana z e46 na e39 tylko benzyna
miales przygde z chlodzeniem jak byc pojechal dalej to koszty np raz na rok czy na 2 czyscic chloedznie alternatora jak nie to po pewnym czasie 350zł regenracja albo niech szczeli regulator napiecia od tego i popali ci elektryke :duh: diagnostyka komp raz na jakis czas nie zaszkodzi pozniej są jaja to nie dziala i tamto serwis prawidłowy bez zbednej zwłoki oleje paski ...... łozyska nie ma tym zadnej filozofi ale czesci tanie nie są powiedzmy :gałki kierownicze mają luzy co za tym idzie mozna rozwalic sobie przekładnie kierowniczą w matizie koszt 250zł nowa w bmw 1500zł+ wymiana i tak moge pisac i pisac wiekszosc jest tu na forum
-
e39 523i jak wymienic pompe wspomagania..
co do paska to : sciagasz sobie całą puszke z filtrem powietrza bodajze jest na jednej srubie i opasce masz calkowity dostep do alternatora obok jest napinacz . z napinacza srubokretem albo pazurami sciagasz plastikowy dekielek ,pozniej wkladasz klucz nasadowy 16 i luzujesz napinacz sciagasz pasek wystarczy sciagnac z pompy pasek lub napinacza pompe sciagniesz od dołu 2 sruby nad pompą jedna z prawej strony pompy i uchwyt do weza + 2 weże na jednym opaska drugi jest metalowy niepamietam na jaki klucz a wlasnie uwazaj na koło pasowe pompy bo jest z plastiku jak je odkrecisz od pompy i nie chce zejsc to przypadkiem nie uzywaj mlotka bo sie połamie trzeba to jakos bezinwazyjnie sciagnac (odrdzewiacze płyn hamulcowy i inne tego typu rzeczy zeby zesżło samo bez uzycia siły)
-
Zmiana z e46 na e39 tylko benzyna
roznica jest spora zeby miec to samo przyspieszenie co w 318 to musisz miec conajmniej 2,5l w e39 najwiekszy problem to eksploatacja zawieszenie fajne miekie wygodne ,DROGIE czujniki w silniku ,błędy poduszek jest kilka zasad dbania o to auto jak nie przestrzegasz to płacisz mechanikowi
-
[e39] zblokowany zamek drzwi kierowcy
o tym nie pomyslalem :cool2:
-
problem z huczeniem :(
a moze łozyska ? a moze skrzynia ? a moze silnik ? za malo danych :roll:
-
[e39] zblokowany zamek drzwi kierowcy
ogolnie powiem ci tak wlasnie rozebralem sobie drzwi z rozbitka i: jak rygiel dziala i centralny to silniczek jest ok po zdjeciu tapicerki nic nie zrobisz bo sruby są takze od strony słupka cały zamek jest nitowany i zabezpieczony grubą blachą bez wyjecia go z samochodu nic nie zrobisz a wyjac sie nie da pozostaje uszkodzenie drzwi od zewnatrz np: wyciac okolice zamka boszką i przeciac cały zamek moze pusci ewentualnie odgiąc drzwi łomem i wykrecic tulejke ze słupka w obu przypadkach nowe drzwi trza kupic i pomalowac jak chcesz to mam fotki z demontazu i samego zamka znalazłem tez sposob jak otworzyc drutem ale skoro dzwignie dzialajac to nic nie da bo w srodku zamka cos pękło http://desmond.imageshack.us/Himg850/scaled.php?server=850&filename=zamekp.jpg&res=medium http://desmond.imageshack.us/Himg824/scaled.php?server=824&filename=zamek2.jpg&res=medium drzwi od pasazera ale zasada ta sama
-
Wymiana termostatu w 520i
jak bylo ponad -20 to pion osiagnalem dopiero po 5km bo ogrzewanie chodzilo szyby odmarzły dopiero po 10km zalezy na jakich obrotach jezdzisz
-
jaki rozmiar opon na zimę ?????
touringu moze byc min 16" trzeba zmierzyc
-
523i Czerwone pole na wskazaniu temperatury posułem silnik?
normalny teoretycznie -37 wrzenia nie pamietam ale kolo 130 a zminy w polsce bywają ostre max widzialem -35 to mi hamulce w polonezie zamarzły :mrgreen:
-
523i Czerwone pole na wskazaniu temperatury posułem silnik?
do naszych układów wchodzi prawie 11litrów płynu jak dolał 3litry wody to moze pomyslec ze sie nic nie stanie
-
523i Czerwone pole na wskazaniu temperatury posułem silnik?
jak nie mają na warsztacie to w realu kupowalem glikometr za 19zł pokazuje temp zamarzania płynu i wrzenia korek kosztuje 35zł w kazdym sklepie kupisz tylko trzeba zamawiac
-
523i Czerwone pole na wskazaniu temperatury posułem silnik?
tam dopisalem wyzej jakos nie moge sie oduczyc edytowania postów
-
523i Czerwone pole na wskazaniu temperatury posułem silnik?
bardzo dobra reakcja ocaliłes silnik jakbys pojechal dluzej na czerwonym polu to by sie blok pokrzywił albo pekła głowica :cool2: jak bedziesz odbierał to zapytaj sie czy sprawdzali weze czy ktorys nie pękł pozniej kaz im odrkecik odpowietrznik najpierw jeden pozniej drugi i sam sprawdz czy jest dobrze odpowietrzony do tego bym dorzucił badanie glikometrem czy ci wody nie wlali
-
Jaka jest różnica między M54 a M52 - goły słupek !!!
nie bardzo mozna m54 ma podwojnego vanosa m52 tylko kilka wersji ma 2 vanosy programowanie komputera moze sie zmienic inne skoki tłoka czy inaczej ustawiony rozrząd lub vanos pozatym czujniki nie wszystkie pasują
-
530D, problem z elektryką
posprawdzajciei przeczyscie sobie połaczenia plusowe i minusowe wazne elementy pod maską minus silnika od strony kolektora wydechowego i + pod pedałami klemy tez
-
most do wymiany ale jaki
w zaleznosci od przelozen moze zyskac na przyspieszeniu albo stracic ale to są małe wartosci chyba ze kupisz od 4,4 V8 albo m5 podam ci przyklad załozyłem dyfer z 520 do 523 predkosc prawie ta sama +-5km na 4 biegu mialem odciecie przy 205km/h teraz mam przy 190 samochod sie szybciej zbiera ale czesciej trzeba biegi zmieniac
-
most do wymiany ale jaki
prawie kazdy podejdzie ale dyferencjał (nie most-most byl w polonezie) ma rozne przełozenia zebatek najlepiej dobrac od tego samego silnika bo bedzie zle pokazywał predkosc
-
Jak najprosciej wyciagnac wiatrak klimatyzacji ?
najłątwiej sciagnac zderzak i pas przedni w drugą strone bedzie ciezko wyjmowac 3 chlodnice wiatrak wisko i inne gadzety
-
535i wymiana oleju w skrzyni manualnej i w moście??
nie ma nic specjalnego w tych skrzyniach zaleta manuala
-
Wymiana paska alternatora i napinacza M54 520i
fajna metdoa gorzej jak zły pasek kupisz i trzeba jechac do sklepu wymienic :duh:
-
zmiana oleju.prawda czy falsz.......????
no racja w dezlu nie ma co patrzec 130zł to kosztuje 4L do M52 wchodzi 6,5 racja jak jest zuzyty olej to sie przepala czy cos