Treść opublikowana przez godzill
-
[E39] 523i Układ chłodzenia/Pompa wody
jest czujnik od góry chlodnicy po stronie pasazera do wiatraka klimatyzacji pomimo ze wskazówka jest w pionie to przedział temperatur wacha sie 90-100stopni i pewnie prz 100 sie włancza dodatkowy wiatrak
-
Pytanie o ABS
napisz z jakiego rocznika jest to e39 w jednym sie wyłancza normalnie przyciskiem ASC a w nowszych z asc+T trzeba przytrzymac chyba 5s ten guzik zeby sie wyłaczyło mozesz tez wyjac bezpiecznik a i przy okazji na jakich oponach probojesz spalic gumy bo ten silnik nie słuzy do takiej zabawy? jak masz okolo 225 szerokosc to bedzie ci ciezko spalic kapcia
-
[E39] 523i Układ chłodzenia/Pompa wody
szukaj wycieków z tych elementów i innych bo wody nie powinno ubywac moze to tez przypadek nie zwiazany ze sobą
-
E39 - pulsujące światła wnętrza
a jak zwiekszysz obroty powiedzmy do 5000rpm to ładowanie ci sie nie zwieksza ? bo 14,5 to duzo ale w normie jak sie zwieksza wraz z obrotami to regulator padł fabryczne ładowanie jest 14,4 - 14,3
-
Pytanie o ABS
abs ASC jest samodiagnozującym sie urządzeniem jak ci wyskoczy błąd z powodu odpiecia czujników czy innych wynalazków po podłaczeniu i przekreceniu kluczyka błędy znikną same z licznika tylko w komputerze zapisuje sie historia błedów ale to malo istotne a
-
Na komputerze wykryto błąd "przepustnica z DME"
kolo przepustnicy w kolektorze ssacym najpier zobacz czy taki masz bo na 100% jest w m54 m52 mialy dwa wezyki z plynem od dołu przepustnicy do podgrzewania jak masz wezyki to nie masz tego gadzetu
-
[E39] 523i Układ chłodzenia/Pompa wody
moze zaworek cisnieniowy w korku od zbironiczka nie działa? mowisz ze ubywało płynu kto zakładał pompe i jak na uszczelce silikonie?bo cos tu ubywa jak pryz pompie jest lekki wyciek to moglo sie nazbierac cisnienia korek nie zaregował i wszystko rozje....
-
Na komputerze wykryto błąd "przepustnica z DME"
to taki gadzet jak wyskakuje bład to wiadomom o co chodzi http://img20.allegroimg.pl/photos/400x300/18/35/55/57/1835555710
-
NADCIŚNIENIE W KLIMATYZACJI
pod deską kolo modulu komfortu dokladnie jest za za schowkiem duzy pomaranczowy albo czerwony przekaznik jest pod filtrem powietrza pod maską tam gdzie dme wtyczka do wentylatora jest pod zderzakiem obok belki tzn schowana wew zderzaka a jeszcze w temacie bez wentylatora nie ma dramatu raz na rok trzeba uzupełnic czynnik i uwazac zeby w korkach z klimą nie przesadzac
-
Nasze BMW po 300 tyś naprawy profilaktyczne
kup drugą sprezarke 100zł
-
Na komputerze wykryto błąd "przepustnica z DME"
dme to jest komputer sterujący silnikiem
-
Zardzewiale przewody hamulcowe.
co łaska według cennika :twisted:
-
Zardzewiale przewody hamulcowe.
wiesz ile kosztuje ta rurka z 8 zł za metr wiec nie kombinuj
-
Diagnostyka
po paru km znowu wyszkoczy bład to juz tak jest z zepsutą sondą mozna jechac bedzie wiecej palił i mniej mocy ale pojedzie
-
E39 - pulsujące światła wnętrza
a ładowanie?
-
Diagnostyka
inpa chyba dziala z usb podlaczenie masz po lewej stronie kierowcy za półeczką na portfel
-
525tds touring, padający akumulator.
powiedzmy tak na poczatek sprawdzamy ładowanie na odpalon silniku właczone swiatła radio powinno byc okolo 14V jak jest mniej niz 13,5 to kiepsko wyjmij kluczyki otworz sobie bagaznik i drzwi zeby sie swiecily wszystkie lampki zmierz napiecie akumulatora powiedzmy bedzie 12,5V po 15 minutach lub 30 powinno wszystko samo zgasnąć mierzymy napiecie bedzie okolo 12,3 odczepiamy kleme + i mierzymy znowu jak bedzie wiecej niz to 12,3 V to pada ci np jez i nie rozłancza niektórych układów pozniej piszemy na forum dokłądne dane i myslimy razem z innymi co moze byc przyczyną :cool2:
-
e39 problem z abs dziwne objawy
chłopaki tu pisali o czyszczeniu bierzni tamponem :lol: wystarczy wyjac czujnik tampon z srodkiem czyszczącym zakrecic kolem kilka razy i gotowe tylko ze stare czujniki czesto sie łamią przy wyciaganiu
-
e39 problem z abs dziwne objawy
czujnik nieorginalny albo uszkodzony zle oblicza predkosc jedz na kompa wyjdzie który albo zabrudzona bierznia magnetyczna na łozysku
-
bicie na kierownicy powyżej 100km/h bmw E39 520i
krzywe felgi wywazanie nic nie da jedz na prostowanie felg
-
BMW e39 535i Brak napięcia na pompie paliwowej
albo zrobiles spiecie i przekaznik w bagazniku sie usmażył zamien miejscami przekazniki i zobacz jak dobrze pamietam to DME daje sygnał do przekaznika a co daje do DME to niewiem
-
E39 - pulsujące światła wnętrza
masz moze miernik sprawdz sobie ładowanie i opornosci miedzy silnikiem a Karoserją i miedzy akumulatorem a karoserją pozniej bedziemy myslec co dalej
-
nie działający spryskiwacz przedniej szyby E39
ten wezyk kolo zawiasu maski w jednym jest płyn a w drugim kable do podgrzewania dysz
-
Wymiana paska alternatora i napinacza M54 520i
T50 nasadka 16 była w m52
-
Niedawno zakupiłem BMW potrzebuje pomocy!
problem z navi tv jest czesto poruszany na forum wystarczy poszukac cos czytalem o koncówkach mocy ale trzeba poszukac np ten temat viewtopic.php?f=72&t=157470&p=1127271&hilit=navi+problem#p1127271