Treść opublikowana przez bonzo320i
-
E39 nawiew ciepłego powietrza
Za rozdział temperatury na strony odpowiadają elektrozawory i tu trzeba zacząć
-
e39 m54 b25 lekki brak mocy, muł
Sonda na "banku" nr 2 obsługuje cylindry 4,5,6 licząc od rozrządu a czy chodzi o tą przed katalizatorem czy za to należy odczytać z opisu błędu. Powinno być "pre cat" lub "after cat" jeśli dobrze pamiętam
-
Jak sprawdzic wiskoze
Zbyt wiele nie pomogę,ale pamiętam jak kiedyś monitorowałem temp. podczas jazdy, prędkość w przedziale 120-150km/h i sprawdzałem odczyt zarówno z klimą jak i bez niej. Podczas jazdy bez klimatyzacji temperatura maksymalnie dobiła do 95'C natomiast jadąc z klimą wzrosła do 98'C. W swoim aucie mam termostat na temp. otwarcia 92'C jeśli ma to znaczenie
-
E39 520i Odma - co ile km wymieniamy ?
No jeśli ta z alledrogo faktycznie zgodna z opisem to warto, jeśli masz wątpliwości to bierz tutaj--> https://www.czescidobmw.pl/partscatalogue/wyniki-wyszukiwania,12-11617501566.aspx? przewody też dobierzesz :cool2:
-
Wskaźnik temperatury w V8
kwiatek Ty też jesteś spamerem :mrgreen: nikt oprócz Ciebie nie wpadł na pomysł,żeby odkopać z czeluści forum temat z 2011r :mad2: i naskrobać posta,który nic nie wnosi do tematu :wink: pzdr i sorry za offtop
-
[E39] spryskiwacze mgłowe szyby z e60, e46 a może inne
Ja teraz trochę zaryzykuję i zakładam mgiełki uniwersalne,bez podgrzewania.Auto zimą będzie garażowane wiec powinny dać radę :mrgreen: jak nie to wlecą grzane z e60
-
[E39] spryskiwacze mgłowe szyby z e60, e46 a może inne
No te od e60 "podobno" pasują zarówno z montażem jak i podłączenie grzałek
-
śruby do kół
Nie będzie ok, ponieważ otwór centrujący na piastę powinny mieć 74.1 mm, bo taką średnicę piast ma właśnie E39. Zresztą zobacz,że na spisie są praktycznie "wszystkie" BMW oprócz E39. Sorki zkręciłem Się z odp :duh: można usunąć jak coś
-
E39 zawieszenie MasterSport Opinie????
I jaka subtelna reklama tego MS'a :mrgreen: ilu tu już Się takich przewinęło :norty: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=90&t=121386&p=2516898#p2516898
-
Filtr stożkowy 528i
Miałem wkładkę Pipera i po pół roku wróciłem do seryjnego filtra. Osobiście uważam,że szkoda kasy na takie gadżety
-
Klimatyzacja e39 528. Ile czynnika?
Kolego 1250g taka jest pojemność układu :wink:
-
uboga mieszanka na benzynie m54 b25
Jak nie masz nowej lub używki pewniaka działającego, to nie pozostało Ci nic innego jak odpiąć zasilanie od swojej przepływki i sprawdzić jak wtedy auto Się zbiera i porównać z tym jak jeździ na podpiętej.
-
[E39] Sonda Lambda 3.0i
To może zasilanie sond kuleje?? Sprawdź czy we wtyczkach jest napięcie
-
535i zawieszenie M s704, a amortyzatory
Firma Monroe też robi amorki do Mtechnika, może warto sprawdzić
-
[E39] Pytanie o swap hamulców M5 E39
Podejrzewam, że mocowanie takiego jarzma/zacisku też nie przypasuje bez przeróbek więc adaptery czy inne cuda wianki też dojdą po drodze
-
E39 530i 231km,moc 162km(rozwiązanie: zapchany katalizator)
Na pierwszej stronie tematu jest Agma-Tuning
-
[E39] Sonda Lambda 3.0i
No to masz złą zakupioną, być może od wersji tylko z jedną sondą przed katem. Bo w silniku M54B30 sonda regulacyjna przed katalizatorem ma długość ok 32cm natomiast monitorująca za katem jest długa na 90 cm. Pierwszej sondy szukaj w kolektorze wydechowym w górnej części, po otwarciu maski z pewnością je znajdziesz. Tu schemacik --> https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=DT51-EUR-04-2001-E39-BMW-530i&diagId=11_7529
-
[E39] Adaptacja stabilizatora V8 lub M5
Ale nie unoś Się tak, koledze chodziło o łączniki w zawieszeniu Mtechnik zwanym czasem Mpakowym,że są takie same jak seria. Nie było mowy o M5, jedynie w pierwszym poście autora...
-
E39 520i pompa paliwa raz działa raz nie
Pompa to tzw. ciśnieniówka, po przekręceniu zapłonu podaje paliwo,nabija ciśnienie i się rozłącza to normalne. Ja pisałem wcześniej o przelewowej,dolej do baku paliwa tak, żeby było około 30l wtedy wykluczysz jej usterkę
-
E39 520i pompa paliwa raz działa raz nie
A jaki stan paliwa w baku?? Być,może to wina pompki przelewowej,bo jeśli jest mało wachy bodajże 15 czy 20 l to nie pompuje między komorami i auto gaśnie z braku paliwa
-
530i klima nie zawsze startuje
Przecież napisał,że ma po serwisie i nabijaniu,więc teoria z kosmosu
-
SWAP M52b20 na M54b22
Dlatego napisałem,że długo by wszystko wymieniać. Masz M52 ładujesz też M52 tylko większa pojemność
-
530 M54B30 termostat z niższą temperaturą otwarcia
M52tu ma termostat na 97 a jak najelejesz wody to też sie zagotuje momentalnie ;P A kto w tych czasach jeździ na wodzie :?: :mrgreen: Chyba tylko bidny Janusz na wsi do traktora leje...........
-
SWAP M52b20 na M54b22
Jest ciężko i mocno nieopłacalne,zwłaszcza że chcesz z M52 przejść na M54, inne wiązki,kompy,w starym "silniku" przepustnica na linkach w nowych elektroniczna i tak można by wymieniać jeszcze długo. Może pomyśl na wsadzeniem M52B28 :?:
-
E39 520i M52 Poziom płynu chłodniczego...
Czyli wszystko jest ok, na wolnych obrotach nie usłyszysz pracującego viska, bo kręci Się zbyt wolno a dopiero przy większych obrotach robi szum. Pamiętaj,że visko Się "skleja" pod wpływem temperatury i jest zależne od obrotów silnika/pompy wody