Treść opublikowana przez bonzo320i
-
E39 520i pytanie o sprężyny tył 0704 M sportfahrwerk
Ależ pisz do woli co Ci tam leży na wątrobie od tego jest forum :mrgreen: Druciarstwo to jest wtedy jak ktoś przetacza tarcze hamulcowe,kupuje używane klocki itp. według mnie,dla innych będzie to montaż seryjnej sprężyny,zamiast m-technikowej ot cała rozkmina. Mam nadzieję,że autor posta przemyśli sprawę na spokojnie i podejmie słuszną decyzję,jeśli nie chce być potencjalnym zabójcą z bombą na kołach :wink: pozdrawiam serdecznie
-
bmw e39 przegrzewanie
Ja bym powiedział,że to kwestia pod jakim kątem jest zrobione zdjęcie. Według mnie wszystko jest ok, ale odczyt z ukrytych testów wiele by wyjaśnił, tak dla spokojności ducha
-
BMW E39 523i podniesienie mocy
Ale po co przepłacać za nowy jak używka Eaton z Mercedesa też zrobi swoje :D a mając wolne 15 koła to poszedłbym raczej w turbo od k64 :norty: stage I na początek i nie trzeba zakuwać silnika
-
E39 520i pytanie o sprężyny tył 0704 M sportfahrwerk
Bzdury gadasz i tyle delikatnie mówiąc, mam u Siebie taką kombinację na tyle, wcześniej na przodzie też był "mix" zrobiony i uwierz mi,że testowałem to dłuższy czas :mrgreen: w różnych warunkach od zwykłej jazdy miastowo/emeryckiej po dobre zapierdal..ie na niemieckich i belgijskich autostradach. Nigdy nie było problemów z prowadzeniem,bujaniem czy jakimś nietypowym zachowaniem na drodze a często zabierałem ze sobą pasażerów i bagaże. Więc moja rada :wink: : bez dramatów panowie
-
E39 520i pytanie o sprężyny tył 0704 M sportfahrwerk
Chyba jedyna różnica to taka,że seryjne są nieco wyższe,więc możesz mieć tzw. japę między kołem a nadkolem/błotnikiem
-
BMW E39 523i podniesienie mocy
No to przemyśl opcję ze swapem,bo to będzie najtańsza wersja z pewnym przyrostem mocy. Idąc po najmniejszej linii oporu,wstawiasz tylko goły słupek od M52B28 a reszta osprzętu podejdzie z Twojej jednostki
-
E39 520i pytanie o sprężyny tył 0704 M sportfahrwerk
Możesz śmiało zakładać seryjne, bo obecnie mam też tak zrobione na tylnej osi :wink:
-
Bmw e39 523i - strzela w wydech i kolektor ssący, zalewa świ
Potrzebne są dane,które czyta "przepływka" a dokładnie ilość powietrza zasysanego do silnika a nie napięcie. Powinno być na postoju w granicach 12-14 kg/h na rozgrzanym silniku, podczas jazdy przy ostrym butowaniu nawet ponad 500 kg/h
-
BMW E39 523i podniesienie mocy
Kolektor do przerobienia od M50 koszt od 400 do 600 zł, gotowe przerobione nawet 1000 zł, soft pod takiego moda około 300/400zł u "kumatych" tunerów, gotowca wyrwiesz za pół ceny. Dolicz jeszcze hamownię,strojenie jakieś inne przeróbki typu barany,końcowy wydech itp. I tu masz cenę samych części a jeszcze robocizna mechesa, chyba że sam to ogarniesz
-
Działanie zaworu vanosa
Pobierz Sobie książkę i będziesz miał wszystko http://danstach.pro-linuxpl.com/bmw/Sam%20naprawiam%20BMW%20E39%201995-2003.pdf
-
Błąd poduszek 523i
No to Ja z Kołobrzegu :mrgreen: jak coś to mam INPĘ i PA Softa jak by co :wink:
-
BMW 520i E39 drgania oraz dlawienie
Nie może, bank 1 to cylindry od 1 do 3 licząc od strony rozrządu
-
E39 zmiana zegarów z high na low.
Od diesla zegary to raczej nie bardzo, bo inaczej obrotomierz wyskalowany :mrgreen: co do reszty to nie mój temat :wink:
-
BMW 520i E39 drgania oraz dlawienie
Cewki, świece, wtryskiwacze przyczyn może być sporo a wspomniany wcześniej komp wiele by ułatwił. Ponad rok temu miałem podobne problemy, bardzo często po rozgrzaniu silnika odczuwalne były drgawki/wibracje przy mocniejszym wciskaniu gazu. Okazało się,że wtyczka od jednego wtrysku Się luzuje i nie pali wtedy na jeden gar,ale to już INPA pokazała
-
Spalanie oleju przez silnik? - 520i
No to moje mają ponad 100 tkm :mrgreen: ale za to morduję już drugi zestaw tarcz :wink:
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Synpowera bierz bo Maxlife nie spełnia chyba normy LL, 7 litrów w zupełności wystarczy i zostanie na ewentualne dolewki, bo potrzebujesz dokładnie 6.5 litra. Co do nr Filtrona to nie kojarzę, porównaj z nr na aukcjach alledrogo czy sklepach internetowych
-
Spalanie oleju przez silnik? - 520i
Widzę,ze nie ma tragedii z tą ceną, trzeba będzie zamówić na dniach i wymienić :cool2:
-
Spalanie oleju przez silnik? - 520i
Ale pasujący P&P czy to ten "zamiennik" pod który trzeba coś frezować,skracać i ogólnie kombinować??
-
Spalanie oleju przez silnik? - 520i
maniek21112 też dobrze :mrgreen:
-
Spalanie oleju przez silnik? - 520i
Jakie rano :?: :?: Na czczo :lol: :?: To możesz iść na badania a nie sprawdzać olej, bo jak mu nie trzyma "podstawa" filtra to pomiar będzie przekłamany. Sprawdza Się tylko na rozgrzanym silniku/oleju i po 15 minutach od wyłączenia silnika, jak instrukcja nakazuje i tego trzeba Się trzymać
-
528i brak dźwięku w radiu
Możesz rozwinąć to? Co dokładnie zrobiłeś? No kasował adaptację i pamięć ecu według krążącej legendy po forach oraz grupach na FB. Odpinasz aku, klemy + i - łączysz ze sobą i przekręcasz kluczyk na zapłon. Zostawiasz tak na 30 minut i gotowe :D wszelkie "ustawienia" zostają zresetowane, skrzynie asb zaczynają lepiej pracować i wiele wiele innych bonusów jest w aucie :lol:
-
M54 naprawa vanosów
Dziwna trochę sytuacja, bo prędzej bym obstawiał odwrotną sytuację,że na ssącym musi być lepszy produkt. Ale bardziej tu zawinił czujnik delphi, bo o Vemo dużo się słyszy,ze działają poprawnie
-
zamiana lamp normalnych na xenon
"Musisz" ale chyba tylko jak chcesz się lepiej z tym czuć, bo przecież nikt tego nie sprawdza ani na przeglądzie ani w czasie kontroli policyjnej, a na drodze co drugi po oczach wali źle ustawionymi światłami :mrgreen: Jak by każdy Się miał sugerować tym co piszesz,że sąsiad czy inny ktoś lata "bezprawnie" na xenonach i robić tak samo to dopiero byłby prawdziwy "Sajgon" na drodze, nie wspominając o innych domowych przeróbkach :nienie:
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Jeżeli planujesz wlać od razu jakiś lepszy olej 5W/30/40 to zrobił bym płukankę. Natomiast można też wlać jakiś nisko budżetowy,polatać te 4/5tkm zlać i dopiero wtedy coś lepszego :wink:
-
E39 523i bardzo dużo oleju w kolektorze
Kolego kup zawór OE natomiast resztę przewodów mayle czy tam febi :wink: taki kompromis będzie