Treść opublikowana przez bonzo320i
-
BMW E39 dziwne odgłosy z okolic silnika
Jak dla mnie to trochę za głośno na spięte visko, zwłaszcza na jałowych obrotach
-
BMW E39 dziwne odgłosy z okolic silnika
A nie łatwiej by było szukać przy otwartej masce?? I zaglądać co Się tam kręci i przestaje?? Wyje jak odkurzacz,początkowo myślałem,że masz webasto
-
BMW E39 dziwne odgłosy z okolic silnika
A nie łatwiej by było szukać przy otwartej masce?? I zaglądać co Się tam kręci i przestaje?? Wyje jak odkurzacz,początkowo myślałem,że masz webasto
-
problem z ustawieniem temperatury klima manual
Najprędzej elektrozawory "sterujące" ogrzewaniem, potem panel ewentualnie czujnik temperatury w kabinie(choć to mało prawdopodobne)
-
CHIP TUNING 528i
Mam u Siebie zrobione takie cuda. Przyrosty i koszty są zależne od stopnia modyfikacji jakie planujesz zrobić. Ja założyłem dolot od M50 oraz zrobiony remap sterownika. Z czasem,może grzebnie Się coś z wydechami.
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Robisz wszystko tak samo jak w każdym innym samochodzie.Tu nie ma kosmicznej technologii,żeby coś popsuć. Co do wyczynów wspomnianego mechanika to ciężko Się wypowiadać nie znając szczegółów sprawy, także ten tego cześć :wink:
-
M57 słabe ładowanie alternatora
Pobór spoczynkowy jak najbardziej wporządku
-
e39 3.0d 184hp m57 kontrolka ładowania i oleju
Danielxc napisał,że ładowanie odczytał z obc :wink: Skoro na nowym aku po 2 dniach ma problemy z palącymi Się kontrolkami to faktycznie,może sugerować problemy z ładowaniem i dlatego nowa bateria osłabła. Podejrzewam,że diody w altku do wymiany i stąd takie niskie wartości ładowania,do sprawdzenia także regulator napięcia oraz wszelkie połączenia masowe. Warto zmierzyć dodatkowo ładowanie przy aku
-
M57 słabe ładowanie alternatora
Tragedii nie ma, jednak coś mi Się zdaje,że mniej niż 14.1-2V nie powinno spadać nawet pod obciążeniem. A jakie wskazania ładowania masz w ukrytych testach nr9 :?:
-
[E39] 528iA Pali 20+
Po odpuszczeniu gazu w takich warunkach jak napisałeś ekonomizer powinien wskazywać zero bezwzględne :wink: a z tym toczeniem też wszystko zależy od prędkości. Bo jak będziesz jechał jedyneczką na "wolnych obrotach" to może wskaźnik leżeć nadal na zero, przyspieszysz dosłownie o 2-3km/h i już obudzi Się do życia. Nie wiem czy czasem w manualu nie podają od jakiej prędkości zaczyna pokazywać. Przepływkę najlepiej sprawdzić podczas pracy,zarówno pod obciążeniem jak i bez,ale to na kompie odczytując parametry, te deptanie w podłogę to taki słaby test raczej
-
Urwana śruba m6 - mocowanie czujnika abs tył e39 touring
Nic nowego,że tak powiem u siebie też kiedyś odpinałem ten przewód a nawet odkręcałem korek i żadnej reakcji ze strony kompa.
-
Wycieraczki ALCA Flat
Można porzeźbić i zrobić przeszczep "części" ramion z E60, a jak nie to usunąć wspomniane spojlerki i zastosować płaskie dedykowane.
-
Wycieraczki ALCA Flat
Nie no bez jaj panowie :lol: najlepiej,żeby takie wycieraczki po 10 lat wytrzymywały :mrgreen: Uważam,że półtora roku to nie jest tak źle a wszystko zależy jak były traktowane pióra zwłaszcza zimą. Według mnie Valeo były i są najlepszym produktem, Oximo o których wspomniał Manolito77 nie pojeździły u mnie nawet 3 miesięcy,zresztą kiedyś o nich już pisałem w podobnym temacie.
-
E39 520i Touring. Wizualizacja na zegarach.
Posiadasz tzw. "najbiedniejszą"wersję zegarów nawet bez obrysówki auta,też posiadam takiego golasa,więc nie martw Się,bo wszystko masz OK
-
[E39] 528iA Pali 20+
Czyli podobna sytuacja jak u mnie tylko,Ja mam spalanie w normie. Temperatura wyświetlana w testach to 85-86'C ale u mnie już przy tych temperaturach spina Się wisko bo bardzo często je słyszę,dlatego lada dzień będzie nowe. Wtedy zobaczę jakie temperatury będą,jeśli nie będzie poprawy to wleci nowy termostat jeszcze. Z dawniejszych czasów trzymało temperaturę 93-94'C i bardzo rzadko było słychać hałasujący wiatrak,nawet latem.
-
[E39] 528iA Pali 20+
Oprócz termostatu jak pisał maniek, sprawdź czy wisko nie spina Się za szybko,bo dodatkowo obciąża silnik i zbija temperaturę? Ale to byś raczej słyszał i wiedział o tym
-
[E39] Zablokowane drzwi 520i
Spróbuj 2 razy pociągnąć za klamkę powinno odpuścić ewentualnie odryglować drzwi z pilota, innej opcji raczej nie ma.
-
Problem po wymianie bezpiecznika nr.15
Bezpiecznik nr15 oprócz złącza diagnostycznego odpowiada również za sterownik silnika, może tam szukaj przyczyny. Skąd zwarcie w złączu :?: :?:
-
Mała mgiełka z wydechu bmw e39 520i
Takie cudo właśnie mam u Siebie http://allegro.pl/kat-katalizator-plaski-opel-ford-renault-bmw-inne-i5958311619.html?snapshot=MjAxNy0wNy0xOVQxNjoxMjo1My44NjdaO2J1eWVyO2RkNGEyNjkxNGJmZjUxYTBlMTRhY2Y1ZmE1YTg0OWUzYTYyNmQ3MGRjZWU4YjRmMDU5OTZlMTkwYTA2OGE5ODY%3D jeden z najtańszych jakie były dostępne,ale kupowałem jakoś w lipcu. Coś tam musi działać,bo we wrześniu robiłem przegląd i diagnosta nawet pchał analizator spalin do wydechu i było :cool2: nawet na podlanej mapie :mrgreen:
-
Mała mgiełka z wydechu bmw e39 520i
I jeszcze jak nie posiadasz katalizatora to efekty wizualne mogą być spore, wiem to ze swojego przykładu. Teraz mam zamiennik wstawiony i podymi sobie tylko chwilę, chmura znika dużo szybciej jak bez kata
-
[E39]Dziwne urządzenie w podsufitce
albo straszak na kuny :lol:
-
E39 Podgrzewana kierownica
Tak jest taka możliwość, tematy z tym związane znajdują Się tu na forum. Użyj wyszukiwarki albo wygoogluj temat
-
BMW E39 wzmacniacz pod orginalną instalację
Co byś nie zrobił to z 13cm głośniczka nie będzie basu, minimum 16 w zabudowie i wygłuszenie drzwi. Do tego jakaś "tuba" w miejsce worka na narty,żeby nie dudniło tylko w bagażniku,ale przedostawało Się do wnętrza auta. Tematów jest o tym sporo. Czytać,czytać polecam lekturkę http://www.strefacaraudio.pl/topic/45152-kompletujemy-zestaw-ca-do-naszego-samochodu/page-2
-
Świece żarowe BMW E39 2.8
Denso k20tt również zadziała, jak należy
-
[M57] Montaż wtryskiwaczy. Jak podejść.
Czujnik ciśnienia na listwie :mrgreen: