Treść opublikowana przez ziomekthx
-
Nie działa tylnie oświetlenie tablicy rejestracyjnej
Kolego co masz na mysli nie wymienne , byłem dzis sprawdzić to w garaży odkręciłem listwe i całe gniazdo razem z żarówka trzymałem w ręku
-
Nie działa tylnie oświetlenie tablicy rejestracyjnej
Kolego wbiłes mi teraz klina bo byłem w 100% pewien ze mozna żarówki z ich siedzeniem wymienić bez konieczności wymiany całej listwy. Rozbierałem to juz 3x i naprawdę wbiłeś mi teraz klina. Zaraz pójdę to sprawdzić
-
Wymiana tulei wahacza przód
Tak dasz sobie rade. Wystarczy taki ściągacz http://moto.allegro.pl/sciagacz-dwuramienny-sciagacze-6-150mm-fv-i1754004845.html ja miałem 3-ramienny. Tym tez dasz rade. Tylko tak jak pisałem ustawiasz sobie ta tuleje w tym pierścieniu na ta tuleje najlepiej majzel bo sie nie zegnie ale musi sie wspierać na tej metalowej obudowie gumy a nie na niej samej tzn na tej części co wystaje poza ten metal to jakies 2mm( mysle że wiesz o co mi chodzi) bo w innym razie przeciśniesz ta gumę
-
330i m54b30 brakuje koni i momentu. Brak mocy.
Skora ten sam silnik w innym aucie smigał jak trzeba to czy czasem nie masz wsadzonego dyferencjały z innym przełożeniem ?
-
330D - rocznik 2000 - podłączenie radia
Radyjko kolega pokazywał jakie ma. Mam identyczne więc zmieniarkę podepnie. Zmieniarka ma być zaraz nad czytnikiem z GPS-a. Jest przykręcana na 4 śrubki do tej samej "szyny" co czytnik GPS
-
330i m54b30 brakuje koni i momentu. Brak mocy.
przepływomierz wymieniałeś na nowy Bosha , robiłeś adaptacje ?
-
320d wtryski
skasuj błąd przejedz sie i sprawdź czy błąd sie znów pojawił jesli nie to bym to zostawił
-
Wymiana tulei wahacza przód
Kolego ja sam sobie to wprasowałem sciągaczem ale musisz mieć coś płaskiego i nie szerokiego zeby nie wycisnąć samej gumy z tej stalowej osłony bo sam widzisz ze w pewnych miejscach ta guma wystaje poza obramowanie stalowe. Jesli już masz kupione te Tuleje bedziesz wiedział o co mi chodzi. Jesli kupiłeś z lemfordera to sa one olejowo gumowe jesli przyłozysz na nią gruba i szeroka blachą która przykryje Ci cała tuleje to przy wprasowywaniu wyleje Ci sie olej
-
320d Gdzie kupić amortyzatory M-technik ?
Amorki M-Pakiet to nic innego tylko krótszy skok amorka o 15 mm sam kupowałem takie ale na tył i znalazłem sachsy na allegro bez problemu
-
330d Dziwny dźwięk przy rozruchu i gaszeniu silnika! MP3 !
A i sprawdź tez koło pasowe bo też wymieniałem w tym samym czasie. To też moze być przyczyna takiego "popiskiwania"
-
316ti Kontrolka AirBag Pytanie
W ten sposób sprawdziłeś ładowanie akumulatora. Odepnij minusową klemę i jeden kabelek z miernika przyłóż do odpiętego minusowego przewodu a drugi kabelek z miernika to minusowej klemy na akumulatorze. W ten sposób sprawdzisz czy auto nie pobiera Ci prądu na postoju. Tylko podczas tego sprawdzania nic nie moze Ci sie swiecić grać itd jesli masz aku w bagarzniku to wyciagnij bezpiecznik z jego podswietlania, Gdy już bedziesz sprawdzał tocały pomiar bedziesz musiał przeprowadzić przez dłuzszy czas bo z samego początku wszystko sie po uruchamia np czytnik z nawigacji a po chwili prą powinien spadać ale ie do zera bo wiadomo minimalny bedzie pobierał np do podtrzymania zegarka
-
316ti Czasem zapala się kontrolka DSC Pomocy!
Tak , czujniki sa przy wszystkich kołach zeby je sprawdzić bedziesz musiał je ściągnąć. Sprawdz na początku czy gdzieś nie jest przetarty kabel. Sam miałem małe otarcie kabla i zapalała mi się co jakiś czas kontrolka DSC
-
316ti Czasem zapala się kontrolka DSC Pomocy!
a ciężko do niego dotrzeć ? jak zdejmę koło to bez problemu mogę sprawdzić ? który to numer ten czujnik? Tak bedzie go widać jak sciągniesz koło i wsadzisz głowe w nadkole bo czujnik jest od wewnętrznej strony piasty. Jest to nr 21 na obrazku. Przewód bedzie szedł po wahaczu az pod próg przy tylnych drzwiach . Widze ze jesteś laikiem wiec ściągnij sobie tylne lewe koło bo tam bedzie tylko przewód z tego czujnika a przy prawym kole bedzie dodatkowy przewód od czujnika kloców hamulcowych. To taka mała podpowiedz zebys czasem nie pomylił przewodów od lewej strony bedzie łatwiej
-
330D - rocznik 2000 - podłączenie radia
Dziwi mnie to ze nie możesz odtworzyć muzyki CD.Przy tym Radyjku co masz powinieneś mieć zmieniarkę w bagażniku > Jesteś pewien ze jej tam nie było , może poprzedni właściciel ja wyciągnął. Do zmieniarki idą dwie wtyczki jedna Kwadratowa druga mniejsza prostokątna , spr czy gdzieś nie plątają Ci sie takie wtyczki
-
330d Dziwny dźwięk przy rozruchu i gaszeniu silnika! MP3 !
Miałem to samo gdy kupiłem auto. Po wymianie poduszek pod silnikiem i skrzynią jest cisza. Sprawdz w jakiej kondycji sa u Ciebie poduszki. Ps. Jak sie okaze ze do wymiany to Tylko oryginalne
-
316ti Kontrolka AirBag Pytanie
Sprawdź na akumulatorze czy nie pobiera Ci coś czasem prądu
-
[E46] 320i elektryczne szyby
Rozbierz boczek i sprawdź jak to tam wygląda , moze linka spadła
-
Nie działa tylnie oświetlenie tablicy rejestracyjnej
Gdyby kazdy podchodzi do sprawy Tak jak Ty to wszyscy jeździli by do ASO BMW
-
316ti Czasem zapala się kontrolka DSC Pomocy!
Sprawdz przewody z tych czujników bo moga być też przetarte Czujnik montowany jest w piascie zobacz tu http://www.realoem.com/bmw/diagrams/q/b/17.png
-
316ti Kontrolka AirBag Pytanie
dokładnie tak, bo komp odcina po kolei rzeczy najmniej potrzebne do rozruchu przy słabym akumulatorze żeby uruchomić silnik
-
320D - Tarcie Gumy ???
Te trzeszczenia występują podczas jazdy czy tez podczas postoju jak skręcasz kierownicą ? Jeśli na postoju to poproś druga osoba zeby kreciła kierownicą a Ty nasłuchuj. Jak juz tyle wymieniłeś to moze zostało do sprawdzenie górne łożysko amorka albo łóżysko koła
-
Nie działa tylnie oświetlenie tablicy rejestracyjnej
Miałem to samo , zrobiłem sobie identyczna blaszke z miedzi i wcisnąłem ja w miejsce starej. Swieci juz rok czasu i jest ok
-
[E46] 320i kontrolka plynu chlodzacego
sprawdź jaki masz poziom płynu chłodzącego
-
320d - przegub
sprawdz po numerach na http://www.realoem.com/bmw/select.do
-
[E46] Xenon - rozproszone światło
A możesz coś więcej powiedzieć nt. tego dinksa? Palniki identyczne, zresztą po ich zamianie jest to samo. A o przesłonie możecie coś więcej powiedzieć, co to, gdzie to i jak to sprawdzić dokładnie? Na innym forum, ktoś jeszcze podpowiedział, że być może: pęknięta soczewka lub uszkodzony odbłyśnik :?: :!: Przesłone przestawiasz kluczem imbusowym od tej strony gdzie montujesz palnik. Wystaje tam taka zółta czesc wpychasz tam imbusa i przekręcasz . Tak jak tu na tej aukcji drugie zdjęcie tam własnie to widać http://moto.allegro.pl/bmw-e46-e-46-1997r-lampa-przednia-prawa-xenon-i1713912777.html