Skocz do zawartości

ziomekthx

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ziomekthx

  1. Kolego co masz na mysli nie wymienne , byłem dzis sprawdzić to w garaży odkręciłem listwe i całe gniazdo razem z żarówka trzymałem w ręku
  2. Kolego wbiłes mi teraz klina bo byłem w 100% pewien ze mozna żarówki z ich siedzeniem wymienić bez konieczności wymiany całej listwy. Rozbierałem to juz 3x i naprawdę wbiłeś mi teraz klina. Zaraz pójdę to sprawdzić
  3. ziomekthx odpowiedział(a) na labedz17 temat w E46
    Tak dasz sobie rade. Wystarczy taki ściągacz http://moto.allegro.pl/sciagacz-dwuramienny-sciagacze-6-150mm-fv-i1754004845.html ja miałem 3-ramienny. Tym tez dasz rade. Tylko tak jak pisałem ustawiasz sobie ta tuleje w tym pierścieniu na ta tuleje najlepiej majzel bo sie nie zegnie ale musi sie wspierać na tej metalowej obudowie gumy a nie na niej samej tzn na tej części co wystaje poza ten metal to jakies 2mm( mysle że wiesz o co mi chodzi) bo w innym razie przeciśniesz ta gumę
  4. Skora ten sam silnik w innym aucie smigał jak trzeba to czy czasem nie masz wsadzonego dyferencjały z innym przełożeniem ?
  5. Radyjko kolega pokazywał jakie ma. Mam identyczne więc zmieniarkę podepnie. Zmieniarka ma być zaraz nad czytnikiem z GPS-a. Jest przykręcana na 4 śrubki do tej samej "szyny" co czytnik GPS
  6. przepływomierz wymieniałeś na nowy Bosha , robiłeś adaptacje ?
  7. ziomekthx odpowiedział(a) na nemo05 temat w E46
    skasuj błąd przejedz sie i sprawdź czy błąd sie znów pojawił jesli nie to bym to zostawił
  8. ziomekthx odpowiedział(a) na labedz17 temat w E46
    Kolego ja sam sobie to wprasowałem sciągaczem ale musisz mieć coś płaskiego i nie szerokiego zeby nie wycisnąć samej gumy z tej stalowej osłony bo sam widzisz ze w pewnych miejscach ta guma wystaje poza obramowanie stalowe. Jesli już masz kupione te Tuleje bedziesz wiedział o co mi chodzi. Jesli kupiłeś z lemfordera to sa one olejowo gumowe jesli przyłozysz na nią gruba i szeroka blachą która przykryje Ci cała tuleje to przy wprasowywaniu wyleje Ci sie olej
  9. Amorki M-Pakiet to nic innego tylko krótszy skok amorka o 15 mm sam kupowałem takie ale na tył i znalazłem sachsy na allegro bez problemu
  10. A i sprawdź tez koło pasowe bo też wymieniałem w tym samym czasie. To też moze być przyczyna takiego "popiskiwania"
  11. ziomekthx odpowiedział(a) na grax temat w E46
    W ten sposób sprawdziłeś ładowanie akumulatora. Odepnij minusową klemę i jeden kabelek z miernika przyłóż do odpiętego minusowego przewodu a drugi kabelek z miernika to minusowej klemy na akumulatorze. W ten sposób sprawdzisz czy auto nie pobiera Ci prądu na postoju. Tylko podczas tego sprawdzania nic nie moze Ci sie swiecić grać itd jesli masz aku w bagarzniku to wyciagnij bezpiecznik z jego podswietlania, Gdy już bedziesz sprawdzał tocały pomiar bedziesz musiał przeprowadzić przez dłuzszy czas bo z samego początku wszystko sie po uruchamia np czytnik z nawigacji a po chwili prą powinien spadać ale ie do zera bo wiadomo minimalny bedzie pobierał np do podtrzymania zegarka
  12. Tak , czujniki sa przy wszystkich kołach zeby je sprawdzić bedziesz musiał je ściągnąć. Sprawdz na początku czy gdzieś nie jest przetarty kabel. Sam miałem małe otarcie kabla i zapalała mi się co jakiś czas kontrolka DSC
  13. a ciężko do niego dotrzeć ? jak zdejmę koło to bez problemu mogę sprawdzić ? który to numer ten czujnik? Tak bedzie go widać jak sciągniesz koło i wsadzisz głowe w nadkole bo czujnik jest od wewnętrznej strony piasty. Jest to nr 21 na obrazku. Przewód bedzie szedł po wahaczu az pod próg przy tylnych drzwiach . Widze ze jesteś laikiem wiec ściągnij sobie tylne lewe koło bo tam bedzie tylko przewód z tego czujnika a przy prawym kole bedzie dodatkowy przewód od czujnika kloców hamulcowych. To taka mała podpowiedz zebys czasem nie pomylił przewodów od lewej strony bedzie łatwiej
  14. Dziwi mnie to ze nie możesz odtworzyć muzyki CD.Przy tym Radyjku co masz powinieneś mieć zmieniarkę w bagażniku > Jesteś pewien ze jej tam nie było , może poprzedni właściciel ja wyciągnął. Do zmieniarki idą dwie wtyczki jedna Kwadratowa druga mniejsza prostokątna , spr czy gdzieś nie plątają Ci sie takie wtyczki
  15. Miałem to samo gdy kupiłem auto. Po wymianie poduszek pod silnikiem i skrzynią jest cisza. Sprawdz w jakiej kondycji sa u Ciebie poduszki. Ps. Jak sie okaze ze do wymiany to Tylko oryginalne
  16. ziomekthx odpowiedział(a) na grax temat w E46
    Sprawdź na akumulatorze czy nie pobiera Ci coś czasem prądu
  17. ziomekthx odpowiedział(a) na fazi844 temat w E46
    Rozbierz boczek i sprawdź jak to tam wygląda , moze linka spadła
  18. Gdyby kazdy podchodzi do sprawy Tak jak Ty to wszyscy jeździli by do ASO BMW
  19. Sprawdz przewody z tych czujników bo moga być też przetarte Czujnik montowany jest w piascie zobacz tu http://www.realoem.com/bmw/diagrams/q/b/17.png
  20. ziomekthx odpowiedział(a) na grax temat w E46
    dokładnie tak, bo komp odcina po kolei rzeczy najmniej potrzebne do rozruchu przy słabym akumulatorze żeby uruchomić silnik
  21. ziomekthx odpowiedział(a) na semi14 temat w E46
    Te trzeszczenia występują podczas jazdy czy tez podczas postoju jak skręcasz kierownicą ? Jeśli na postoju to poproś druga osoba zeby kreciła kierownicą a Ty nasłuchuj. Jak juz tyle wymieniłeś to moze zostało do sprawdzenie górne łożysko amorka albo łóżysko koła
  22. Miałem to samo , zrobiłem sobie identyczna blaszke z miedzi i wcisnąłem ja w miejsce starej. Swieci juz rok czasu i jest ok
  23. sprawdź jaki masz poziom płynu chłodzącego
  24. ziomekthx odpowiedział(a) na kuker84k temat w E46
    sprawdz po numerach na http://www.realoem.com/bmw/select.do
  25. A możesz coś więcej powiedzieć nt. tego dinksa? Palniki identyczne, zresztą po ich zamianie jest to samo. A o przesłonie możecie coś więcej powiedzieć, co to, gdzie to i jak to sprawdzić dokładnie? Na innym forum, ktoś jeszcze podpowiedział, że być może: pęknięta soczewka lub uszkodzony odbłyśnik :?: :!: Przesłone przestawiasz kluczem imbusowym od tej strony gdzie montujesz palnik. Wystaje tam taka zółta czesc wpychasz tam imbusa i przekręcasz . Tak jak tu na tej aukcji drugie zdjęcie tam własnie to widać http://moto.allegro.pl/bmw-e46-e-46-1997r-lampa-przednia-prawa-xenon-i1713912777.html

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.