Skocz do zawartości

ziomekthx

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ziomekthx

  1. ziomekthx odpowiedział(a) na semi14 temat w E46
    Przecież mój link co wstawiłem przedstawia to co na Twoim + dodatkowe sprężyny które są potrzebne do zamontowania szczęk hamulcowych
  2. Jesli auto trzyma Ci temp to termostat masz dobry i niema co wymieniac
  3. Jesli gasisz rozgrzany silnik to nic w tym dziwnego ze coś pstryka. U mnie też tak jest ale nie zwracałem na to uwagi bo jest to zjawisko normalne. Nie wiem czy to termostat ale coś pstryka
  4. ziomekthx odpowiedział(a) na semi14 temat w E46
    Proszę bardzo http://moto.allegro.pl/zestaw-sprezynek-do-szczek-bmw-e46-e39-e81-e90-i1490624429.html
  5. Własnie sprawdzałem czy ze starych swiec jakaś jest jeszcze dobra , okazało sie ze wszystkie spalone.
  6. No u mnie też przy tych mrozach silnik nie pracował równo zaraz po odpaleniu. A wiesz moze jakie świece szły na pierwszy montaż bo te co wykręciłem to Beru
  7. w garażu ale gdy jechałem do roboty na noc to stał pod chmurka przez 9 h a mrozy były w okolicach -15 i zapalał fakt czasem mu sie zapalały kontrolki od DSC ABS ale zapalał
  8. Zrobiłem tak jak piszesz po zetknięciu razem przewodów na wyświetlaczu pojawia się wartość bliska 0 ale gdy dotykam świecy to pokazuje 1 bez znaczenia na jaka wartość ustawie miernik. Czyżby wszystkie były spalone ? Zima auto odpalało mi za każdym razem ale troche miało ciężko wiec myślałem ze któreś grzeją. Nić sprawdzę jeszcze za pomocą tego kabelka i bede wiedział czy rzeczywiście wszystkie są spalone
  9. no to wiem ze szybko sie nagrzewa. No ale takiego kabla to też nie mam wiec pytałem o Miernik bo gdy przyłozyłem jedna koncówke do masy swiecy a druga a poczatek tam gdzie przychodzi czapeczka ustawiłem miernik na Ohmy i nic sie nie dzieje. W chwili załączenia miernika jest cyfra 1 i tak pozostaje nawet gdy dotykam świecy przewodami
  10. WIec potrzebne beda mi 2 kabelki musza one być grube ? Czyli (-) podpinam w połowie swiecy a (+) tam gdzie przychodzi czapeczka tak ?
  11. Chodziło mi o to jak sprawdzić je w domu bo mam miernik ale nie wiem jak do tego sie zabrac
  12. Koledzy. Dziś wymieniłem wszystkie 6 świec i chciałbym sprawdzić stare. Jak to zrobić , jak do tego sie zabrać. Wszyscy piszą gdy świece przykrecone sa w silniku a jak je sprawdzic gdy mam je na stoliku ? Miernikiem ?
  13. spróbuj zmienić koła jesli masz a jak nie to zamień przód z tyłem. Bedziesz wiedział czy to wina kół czy coś w zawieszeniu. Moze sie też okazać ze opony kiepskie
  14. Sam bede zmieniał tarcze na zimmermann i do tego ori klocki czyli jurid przód textra tył. Tarcze bede kupował nawiercane a to z tego wzgledu ze mam 330 i podczas deszczy przy dłuższym nieużywaniu hamulca pierwsze jego wciśniecie powoduje tak jakby poślizg. Na forum piszą ze na nawiercanych lub na nacinanych tego efektu nie ma
  15. Też nic nie zrozumiałem i myslałem ze za dużo browaru wypiłem ale widze ze to nie tylko ja mam z tym problem. Pewnie to pisał obcokrajowiec i korzystał z translatora. Wracając do tematu to można sprawdzić to w INPA w jakiej kondycji jest łańcuch ?
  16. Nie trzeba ściągać kolektora żeby sprawdzić sobie świece. Wystarczy jak odepniesz wtyczkę przy przekaźniku i miernikiem pomierzysz odpowiednie piny. Ale tak jak koledzy piszą nie zawsze muszą to być świece. Sprawdź na początek czy na czerwonym przewodzi idącym do przekaźnika masz 12V jeśli nie to masz przepalony bezpiecznik. Potem sprawdź przekaźnik i jak się okaże że też jest ok to zostaną Ci tylko świeczki.
  17. Kolego obstawiam tak jak pisałeś - przepływka. Ekonomizer powinien pokazywać na 4 biegu po wciśnięciu pedału gazu w podłogę 20l. Proponuje odpiąć wtyczkę od przepływki i zobacz czy coś się zmieni.
  18. ziomekthx odpowiedział(a) na siwek330 temat w E46
    Proszę viewtopic.php?f=10&t=5733
  19. ziomekthx odpowiedział(a) na rzat temat w E46
    Daj znać czy po wymianie tego tylnego wahacza auto bedzie stało równo a nie jak do tej pory z prawej strony niżej.
  20. Miałem podobny objaw u siebie tyle ze w sedanie. Klapa też mi sie nie chciała otworzyć po nacisnięci tego przycisku nad rejestracja. u mnie był winien mikrostyk nr 16 na rysunku http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL91&mospid=47642&btnr=41_1367&hg=41&fg=60 zeby sie tam dostac musisz ściągnąć ten spojlerek który oświetla rejestracje. U mnie po otwarciu tego mikrostyku wygladał dobrze ale po przeczyszczeniu zaczął działać. Jak bedziesz go rozbierał to uważaj zeby Ci nie wyskoczył tam taki malutki mechanizm bo jest on na sprężynce
  21. ziomekthx odpowiedział(a) na marcinjuve temat w E46
    Może to nie to ale sprawdz czy na tej samej osi masz ta sama felge tzn o tej samej szerokości , wielkości bo to też moze mieć wpływ
  22. ziomekthx odpowiedział(a) na vanns temat w E46
    No i kolego tego chipa nie zakładaj. Takie gotowce to sa nic nie warte a zaszkodzić silnikowi mogą. Program musi byc wgrany indywidualnie dla Twojego silnika. Jesli chip to tylko poprzek komputer i na hamowni. Co do filtrów stożkowych to na forum piszą ze niszczą one właśnie przepływki. Długo smigałeś na tym filtrze ?
  23. Też bym z chęcią kupił ale na allegro do 330d nawet tandetnych nie widziałem. Znacie jakieś sklepy internetowe gdzie takową rozpórkę bym mógł kupić ?
  24. ziomekthx odpowiedział(a) na kolarz20 temat w E46
    Do wymiany świec jak wiadomo trzeba ściągnąć kolektor dolotowy. Wiecie może jakim momentem trzeba go dokręcić w 330d 2000r ?
  25. ziomekthx odpowiedział(a) na maciegs temat w E46
    Zgadzam sie. Ktoś już na forum pisał ze po regeneracji usterka pojawiła sie po raz kolejny

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.