Treść opublikowana przez sarna1
-
Zawieszenie przód - nowe czy regenerowane?
No tak, fakt wykorzystywania czesci regenerowanych przez taxiarzy przemawia za nimi :lol: bo jak tak to nastepne auto kup od taksiarza :)
-
Powietrze w wężyku paliwa TDS??
nie masz zaworka. Pownien byc zamontowany na przewodzie doprowadzajacym paliwko do pompy. Ale jak wszystko z twoim autem ok to nic nie dokladaj :)
-
jak spuscic caly plyn z systemu
nie to nie prawda. mi sie nigdy nie urwala :)
-
Spalanie stukowe??!!
zawory masz wyregulowane ...??? a to ze b20 nie jedzie od 2-3 tys to norma przeciez Nm ma malo i wysoko - przy 4200 o ile dobrze pamietam. A to odpalanie to wlasnie albo zle wyregulowane zaworki albo przyjrzyj sie czujnikowi temp silnika. W obudowie termostatu masz dwa - jeden do czujnika a drugi do kompa - i wlasnie temu drugiemu sie przyjrzyj.
-
Zawieszenie przód - nowe czy regenerowane?
Kupcie porzadne czesci to zapomnice o wymianach na dlugi czas, w E34 remont na czesciach Febi 70 tys km temu i wszystko gra i trabi :) a auto czesto lata po dziurach, to samo w poprzedniej E30 - remont na czesciach TRW - 50 tys km na obnizonym,utwardzonym zawiasie i zero luzow,,,,zainwestujcie w porzadne czesci a nie wloskie gowno z allegro....
-
Powietrze w wężyku paliwa TDS??
zrob fotke i wklej na forum :) i napiszemy ci czy juz masz :)
-
pomocy
jestem uzytkowanikiem takiej bejcy :) tyle ze po paru modach (wiazka od 2.5, wtryski, kolektor, przepustnica itp... i 320i ktora mialem wczesniej moze wachac spaliny :D. :) i do tego to spalanie - jak jakas Toyota a nie BMW :D 2.7 litra. A twoja super ete bardzo latwo wyciagnac na ~ 160-170 km :D
-
Powietrze w wężyku paliwa TDS??
waldek ma racje - po prostu projektant zapomnial o tym zaworku - ale kuzyn ma tds'ka z 95 roku i zaworek juz ma fabrycznie - ladny z logiem bmw :) wiec jednak to blad fabryczny - dobrze ze taki zaworrek kosztuje tylko 20 pln :D
-
735 z 90 roku a LPG, co proponujecie?
bez komentarza :duh:
-
Przekładnia kierownicza
W E39 nie ma maglownicy ;) to nie E30 czy E36 .... a cieknie tak jak napisal Katar...no chyba ze jeszcze uszczelniacz pompy - ale to tez groszowe sprawy. A co do tej ''szczelniy'' - to normalna czarna dziura - przeciez przy takiej wartosci to auto z tylu zostawia tyle filoetowego dymu jak Ikarus :D.....az sie nie chce wierzyc.... Co do M52 - tez pierwsze slysze zeby te silniki byly takie nieodporne na wysoka temperature.
-
Przepływomierz, co to tak naprawdę jest.
jesli jechales na LPG to nie odczujesz zadnej roznicy - na PB natomiast silnik bedzie bardzi kulawo chodzil.
-
Obroty a prędkość
obrotomierze sa takie same - rozne dla 6cio i 4ro cylindrowki sa uklady nimi sterujace - takie plastikowe pudeleczko wciskane od przodu zegarow. Pozdrawiam
-
jak to jest z BMW?
pewnie ze kupuj, sam staram sie robic wiele rzeczy w moim aucie chociaz nie ukrywam ze czasami trzeba podjechac do kogos kto zna sie lepiej i zjadl na tych autach zeby (np WFK w Wejcherowie albo ASO)....ale ogolnie auta proste i nie trudne finansowo do utrzymania w stanie dobrym... A jak ktos wydaje 5000-10000 w serwisie :) - jego sprawa - diler tez musi z czegos zyc ;) - przeciez ze sprzedazy aut kokosow nie ma..... P.S. ''A'' --- co to za powrot na forum - przypomne ci tylko ze w zeszlym roku obraziles forumowiczow i napisales ze nie bedziesz juz sie udzielal .... co to za powrot ???? Nawrociles sie ??
-
głośne wspomaganie
dokladnie :) 110 bar potrafi zniszczyc kolorek w kanale :) tez sie przekonalem...cale szczescie ze olej nie smierdzi jak np przekladniowy ze skrzyni..
-
chłopaki pomocy!! wał napędowy
no nie do konca, to jak wal jest ulozony wzgledem walka na skrzyni (przez gume) oraz mostu nie jest az takie wazne --- przeciez czasami trzeba zmienic most czy skrzynie :) i juz jest wszystko inaczej ustawione... problem polega na tym ze jak ktos rozlaczy wal (zlozony z dwoch czesci) to potem ciezko trafic w to samo polozenie na wiloklinie...i wtedy trzeba wywazac wal.
-
chłopaki pomocy!! wał napędowy
czemu jedna na szesc --- raczej 1: ilosci rowkow na wieloklinie na laczeniu polowek walu....
-
chłopaki pomocy!! wał napędowy
niekiedy sa fabryczne znaki na wale - a jak ich nie ma to trzeba sie modlic zeby poprzedni wlasciciel je zrobil :) u mnie tak bylo - ladne linie naniesione markerem/
-
Falujące obroty i nierówna praca silnika 325 TD
jak nie pompa to czujnik cisnienia doladowania - takie sa moje typy.
-
Nierowna praca silnika, silnik 2.0, 12V
wyreguluj luzy zaworowe i sprawdz czy pompa paliwa daje odpowiednie cisnienie.
-
Za mną dużo dymu.
uszczelka pod glowica, sama glowica, blok - po prostu gdzies jest dziura w ukladzie chlodzenia i plyn wali do komory spalania z tad para :)
-
Znowu źle o kierowcy BMW
to E60....pijany debil - powinni go zastrzelic.
-
jaka głowica ?jaką kupić
tak numery sa na glowicy od strony kanalow dolotowych. A supereta to taki silnik bmw :) poszukaj w necie to sobie o nim poczytasz bo ilez mozna pisac o tym samym ;)
-
Pytanie do tych, ktorzy dokladali wspomaganie...
przychodzi mi tylko jedno do glowy - moze zalozyles wspome od silnika m20 i pompa daje mocniejsze cisnienie - z racji ciezszego silnika i szerszych opon....seryjna pompa z E30 325 daje cisnienie 110 bar - sprawdz sobie jaka powinna byc przy motorze M40.....powiem tyle ze czyms na pewno sie roznia bo maja rozne numery w ETK. Marcin
-
regulacja zaworów czy dam rade sam wyregulować?
A co w tym dziwnego - przeciez M50 to zdecydowanie nowoczesniejszy silnik niz M30...
-
Stopniowy upadek prędkości obrotowej. Pomocy!!!
No a jak my mamy ci powiedziec co sie zapsulo ????? Masz duzo watkow dotyczacych M40 wiec poszukaj -- masz opisane jakie dzwieki wydaje zurzyty rozrzad, jak porozkrecac to i tamto :). Poszukaj - pokombinuj... A co do warsztatow - moze nie jezdzisz to tych do ktorych trzeba - zajrzyj na forum Polecane Warsztaty to podjedziesz do wlasciwego.