Treść opublikowana przez sarna1
-
jaki płyn do wspomagania?
kup litra i pownno starczyc
-
Problemy z zapalaniem
sprawdz czujnik temp plynu chlodzacego ---- ten od kompa ---- oraz czujnik temp zasysanego powietrza --- w obudowie przeplywomierza
-
wentylator...
:) gwint na pewno lewy a co do klucza to sprawdz ;D bo jestem pod wplywem :D
- wentylator...
-
jaki płyn do wspomagania?
Hipol ATF IID
- Zaciski hamulcowe
-
chłopaki pomocy!! wał napędowy
wal jest ok ale trzeba bylo sobie zaznaczyc na krzyzakach jak byl zlozony bo jakbys nie zauwazyl to caly uklad napedowy jest wywazany. Teraz musisz jechac na zaklad gdzie wywazaja waly i musza ci go dobrze ustawic - no chyba ze odnajdziesz znaczki.
-
Problem z chlodnica oleju
Witam Cos mi w czasie jazdy walnelo w chlodnice no i mam w niej dziure - na poczatku troche sie tylko pocilo ale teraz jak termostat pusci olej na obieg to mocno kapie ..... (swoja droga wreszcie znalazlem powod ubywania oleju :) ) Teraz pytanko - czy taka chlodnice da rade pospawac ???? A poki co jak ja odlaczyc - czy wystarczy zdjac podstawke z pod filtra i wkrecic filtr bezposrednio w wejscie. Bedzie to pasowalo ??
-
Gaz zalozony - dziwnie wysokie spalanie - instalka BRC
no to mnie pocieszyles :) wyjezdze jeszcze ze 2 butle i jade na analizator.
-
Gaz zalozony - dziwnie wysokie spalanie - instalka BRC
jest to zlepek silnikow b27 i b25 :D Pozdrawiam
-
Gaz zalozony - dziwnie wysokie spalanie - instalka BRC
Witam :) Poszedlem po rozum do glowy - poszukalem dobrego gazownika znajacego sie na bumach (w poprzedniej bumie mialem gaz - ale nie bylem z niego zadowolony - auto bylo strasznie slabe - dlatego nie chcialem gazu w ''nowej bumce'') i zalozyl mi naprawde fachowo instalacje BRC - I gen (taka chcialem), najwiekszy parownik, mikser z duzym okiem, antywybuch takze, rurki ze zbiornika 8mm. Wrazenia - auto ciagnie prawie jak na benzynie - krecac ja do 5,5 tys obrotow ciezko zauwazyc roznice pomiedzy zasilaniem LPG a PB (oczywiscie bez badziewi od gazu w dolocie), auto jest dynamiczne jak dawniej - chodzi poki co bezproblemowo :). Zrobilem 400 km i jestem naprawde zadwowolony. ALE: dziwi mnie spalanie auta - benzyny w miescie brala ok 13 litrow a gazu ponad 20 - przynajmniej tak wychodzi - na trasie Pb ok 8-9 a LPG ok 15. Sa to wartosci za duze jak na moje oko :) ale fachman stwierdzil ze instalka musi sie ulozyc i mam podjechac na regulacje - i tu wlasnie pytanie - czy faktycznie cos musi sie ukaldac i jak dlugo to moze trwac - glupio przyznac ale po prostu nie pamietam jak bylo w poprzedniej bumce.....
-
Silniki sportowe a LPG
juz kiedys to pisalem ale: Jesli bylby mnie stac na M3 nowe za 300 klockow to pewnie konto nie obraziloby sie gdyby wacha byla i po 10 pln ;) ale uzywane M3 e36 ma wartosc od 25 tys ---- wiec co to za rarytas ???? Po prostu fajne szybkie auto - Audice S8 czy Bemki 750 na LPG sa okej to czemu nie stare Mczy. Pozdro.
-
leje sie benzyna, tylko skad???
przy takim spalaniu - tj zalewaniu wrecz auta - to z wydechu leci czarny dym przy gazowaniu i strasznie czuc niespalona wecha. A jak sprawdzic sonde masz opisane na forum.
-
Gaz+chip ?
nic sie nie stanie - na beznynie moze bylby i lepiej - ale zeby to odczuc musialbyc zdemontowac elementy instalacji gazowej ---mikser i antywybuch--- bo one ograniczaja przeplyw powietrza - a jak wiemy moc to paliwo i powietrze - wiec ja powietrza brakuje to i mocy nie ma :D A na LPG nie da nic.
-
motor 1.8is swap
Baur wkladal silnik z e36 wiec podejdzie.
-
Zmulanie na benzynie na wysokich obrotach | rozwiązane :)
sprawdz cisnienie jakie daje pompa paliwa - wymien tez filtr paliwa.
-
pompa wspomagania - jakie ciśnienie ???
to zrob to sam - simmering dokupisz w sklepie z uszczelkami i juz :) tak samo mi mowili ze maglownicy cieknacej nie idzie zrobic a jesli juz to straszne koszta - a ja ja rozebralem - wymienilem 2 simmeringi za lacznie 7 pln i dziala swietnie. Dodam ze IC za maglownice chceil 890 pln !!!! Z tym ze swoja oddaje w ramach czesci do regeneracji - ździerstwo.
-
Silniki sportowe a LPG
Hej Napisz do zjarow z Radomia - tam sa chyba dwie M3 ktore lataja na gazie i nie ma zadnych problemow - sprawuja sie ok z tego co czytalem. P.S. A moje zdanie co do gazu znasz - jestem jego przeciwnikiem ale kwestia finansowa jak i bezawaryjnosc zalozonej poprawnie instalacji gazowej te moje opory skutecznie przelamuja :D - w poniedzialek moja bunia zacznie oddychac alkanami ;D
-
325e - Niepełna moc???
wyglada na to ze auto nie dostaje wystarczajacej ilosci paliwa - wiec sprawdz pompe i filtr paliwa A co do podnoszenia mocy - sprawdz jaki masz silnik - ete czy super ete ale tak czy siak proponuje na poczatek zalozenie kolektora dolotowego z przepustnica od 325i, regulatora cisnienia na listwie 3 bary i wystarczy :) pozniej mozesz pokusic sie o zmiane wiazki na taka z 320 lub 325 i wtryskow na niebieskie z 325i. Mozesz zmienic walek na taki o 7miu podporach (oryginalna stara eta ma taki na 4 ) i podwojne sprezynki zaworowe. W ogole jest bardzo duzo mozliwosci jezeli chodzi o tuning silnika m20b27 .... Zapraszam na forum.beemka-klub.pl tam znajdziesz duzo informacji.
-
skrzynia w m40
www.castrol.pl - tam masz konfigurator i stronka powie ci jaki olej jest wymagany w twojej skrzyni. Spisz oznaczenia a producenta wybierzesz juz sam :D
-
318i na zimno klepie jak diesel
jakbys chcial to poszukalbys na forum ale; ciezko znalzec fachowca ktory stwierdzi co dolega twojemu rozrzadowi - a jak juz wytypuje jakas czesc do wymiany i bedzie po niej dobrze to np za miesiac zacznie stukac cos innego...i tak w kolko - jedyne co pozwoli ci spac spokojnie to wymiana wszystkich czesci rozrzadu - no ale cena oscyluje w granicach 2000 wiec wedlug mnie jest zaporowa i sklania ku wymianie silnika na ISa lub jakas 6cio garowke bo koszta podobne. Pozdrawiam. P.S. M40 to sztynks i tyle ... 150 tys km i do kosza albo bawienie sie w remonty na podrabianych czesciach raz na 20-30 tys...moich dwoch znajomych tak zrobilo i to byly pieniadze wywalone w bloto. Znowu maja bociany pod maska. Juz silnik M10 byl lepszy :)
-
sworzeń e30
z wyciagnieciem nie ma problemu - ale nowy powinien byc wprasowany wiec lepiej podejsc z wachaczem do jakiegos zakladu to ci to zrobia za piwko :)
-
M50 - problem z wodą i odpowietrzeniem - heeelp me :(
no jezeli nie robi wichury to na pewno jest walniete..
-
hydroregulatory... konsekwencje
tak u ciebie jak i w silnikach m20 da rade bo tam luz zaworowy reguluje sie szczelinomierzem, w silnikach nowszej generacji o jakich mowa zajmuje sie tym hydraulika. Tym ktorym stukaja popychacze radze zmienic olej, ja w E34 przeszedlem z Texaco na Vavoline i sie uciszylo.
-
M50 - problem z wodą i odpowietrzeniem - heeelp me :(
poprawne odpowietrzenie: nalewasz do pelna, odkrecasz odpowietrznik - odpalasz auto - ustawiasz grzanie na max i czekasz az sie zagrzeje i przestana leciec bable z odpowwietrznika. Gasisz auto czekasz az ostygnie i ewentualnie dolewasz plynu. Operacje ta mozna powtorzyc dla pewnosci. Sadze ze w twoim przypadku albo winny jest korek na chlodnicy nie urzrymujacy odpowiedniego cisnienia lub po prostu zle odpowietrzonu uklad chlodzenia.