Treść opublikowana przez sarna1
-
Łożysko w przednim kole...
ok 250 pln - wymienia sie cale z piasta. Ale poszukaj uzywanej, za 100 pln dostaniesz kompletnego McPersona :D
-
318i na zimno klepie jak diesel
Jasne - :D Wymien silnik na cos lepszego :)
-
jaki olej do 525 skrzynia biegów manual M20
musisz przeczytac z naklejki - bedzie na pewno chyba ze ktos zerwal - inaczej nie sprawdzisz....
-
TDS - PROBLEM Z ZAPALENIEM CIEPLEGO
ja tez nie chce nikogo wprowadzac w blad ale moj TDS palil idealnie jak byl zimny po prostu miodzik. Ale jak sie troche pojezdzilo i sie zagrzal to trzeba bylo krecic czasami 10 min !! zeby odpalil. W wezyku widac bylo cofajace sie paliwo. Po zalozeniu zaworka (swoja droga dzieki pomocy uzytkownikow forum) jak reka odjal - zapala pieknie czy to zimny czy nagrzany - zero problemow.
-
Kontrolka ciśnienia oleju, bardzo dziwny objaw.
wymien czujnik - kosztuje 10 pln i bedziesz wiedzial czy to jego wina.
-
dlaczego nie odpala
ja mialem bardzo podobne objawy kiedy padla mi cela w akumlatorze. Wszystko dzialalo a jak probowalem odpalic to cisza i kontrolki gasly...sprawdz moze jeszcze akumlator.
-
TDS - PROBLEM Z ZAPALENIEM CIEPLEGO
terefere...moj nie odpalal zalozylem zawor i jest si - odpalanie polega na pyknieciu kluczykiem. Przed zalozeniem zaworka bylo widac jak paliwo sie cofa!! Swoja droga fajnie tak wymienic czesc za 800 pln :D nie wiedzac co tak naprawde jest zepsute - pelen profesjonalizm serwisow Bosha :lol: :lol: :lol:
-
Obroty silnika, odcięcie?
zadne odciecie - po prostu walek ma juz wytarte krzywki i nie otwiera zaworow tak mocno i w takim czasie jak powienien.
-
Obroty silnika, odcięcie?
okej ale ty masz m42 a mowa o m40 ;D Co do problemu krecenia sie m40 do 5,5 tys - odpowiedz jest jedna (na pewno znalazlbys na forum jakby sie chcialo poszukac :) ) otoz masz zurzyte elementy rozrzadu - z pewnoscia walek rozrzadu domaga sie wymiany.
-
TDS - PROBLEM Z ZAPALENIEM CIEPLEGO
pompa pada - poki co zaloz zawor zwrotny na wezyk doprowadzajacy paliwo do pompy - powinno pomoc. A jak to zrobic to poszukaj na forum - bo takich tematow jak ten bylo juz co najmniej 10 :D Pozdrawiam
-
Czy te spinki mozna wyjac?
bo listwe sie wsuwa na spinke a nie wciska. Zaczynasz wsuwac od poczatku listwy i tak na wszystkie spinki. Ja przynajmniej tak robilem.
-
Czy te spinki mozna wyjac?
Mi udawalo sie je wyjac :) Ale nie zdejmowlaem progu przez wyrywanie tylko przesuwalem go.
-
kraksa +upload foto
naprawa nieoplacalna....sprzedaj wrak i szukaj czegos innego.
-
jaka srednica machpersona
jezeli nie masz nic kombinowane to masz 45mm na pewno - z reszta jaki to klopot zmierzyc golen suwmiarka :)
-
zasysanie powietrza
a moim zdaniem to odma ci puszcza :D - w okolicach 3go garka masz waz wchodzacy do kolektora - tam powinien byc siliconowy oring uszczelniajacy. Sprawdz to.
-
Wspomaganie
jak to nie da :D pewnie ze da - za komplet uszczelniaczy zaplacisz max 40 pln oczywiscie jak trzeba bedzie wymieniac wszystko. No chyba ze listwa juz zardzewiala i ma wzery - wtedy niestety juz nic z tym nie zrobisz.
-
Wiatrak chłodnicy klimy - kiedy się włącza ?
pierwszy od razu po wlaczeniu klimy a drugi jak sie ostro zagrzeje - albo auto albo klima :)
-
kraksa +upload foto
Coz powidziec - ja mieszkam na pomorzu i poki co to drogi sa znosne - nie narzekam.
-
kraksa +upload foto
heh byleby zaraz nie bylo wiecej takich tematow :D Zycze bezpiecznej drogi Panowie :D
-
kraksa +upload foto
no to jest nas juz dwoch :)
-
No coz. padlo i na mnie - 635CSi
dokladnie tapicerka, chlapacze i kola - te detale sprawiaja ze auto wyglada jakby wyjechalo z szopy od jakiegos wiejskiego tunera :D
-
kraksa +upload foto
miales po prostu slabe opony - ja w E34 mialem nowe 265 na tyle i 235 z przodu i 130-160 km/h nawet w koleinach nie robilo szalu... 130rapid. Nie wiem jak 4ro garowe E30 (masa silnika) ale 6tki (mam teraz taka druga) na nowych oponach 205 z indexem V zachowuja sie rowniez bardzo poprawnie na mokrej nawierzchni. Po prostu trzeba miec 100% zdrowe zawieszenie i dobre opony chociazby uzywane ale jakiegos czolowego producenta a nie nowy shit lipnej firmy - oczywiscie nie wspominam o rozumie bo jak w koleinie stoi 10 cm wody to juz nic nie pomoze. Sam teraz jezdze E30tka wolno bo szlag trafil amortyzator prawy z przodu i wiem ze szczegolnie na mokrym jest nikla przyczepnosc - swiadczy o tym chociazby momentalnie zalaczajacy sie ABS przy hamowaniu.
-
przyklejanie emblematu "316i"
nie, wycielem sobie kilka paseczkow pod znaczek i juz - nie wycinalem dokladnie 316 :D tasma jest w kilku miejscach - klej trzyma poprawnie - znaczek na poprzednim aucie trzymal sie rok.
-
przyklejanie emblematu "316i"
ja tez mam 316 :D przykleilem na mocna tasme dwustronna i trzyma sie super.
-
Trzesie mi karoserią
moze cos z ukladme przeniesienia napedu - podpora walu - lacznik elastyczny wal/skrzynia - posprawdzaj te elementy. A kola z tylu wywazone ??