Treść opublikowana przez sarna1
-
parę pytań: kupno, zrobienie głowicy, ubogie wersje
no i co z tego ze stare :D liczy sie zywotnosc, osiagi a tutaj m20 to potega przy m40 :D. Z reszta zajezdzic m20 to trzeba umic ;d a m40 podda sie sam. Wystarczy spojrzec ile czasu bmw produkowalo silnik m20 a ile m40 ;d
-
parę pytań: kupno, zrobienie głowicy, ubogie wersje
moje zdanie jest takie :D 318is lub 325i - albo jak lubisz oszczedzac kaske a przy tym jezdzic szybko/bardzo szybko to eta - super eta :D Pozdrawiam.
-
Pompa paliwa?
Bosch tez robi dla bmw :D Ja polecam takze firme Walbro - pompy nie sa drogie a z pewnoscia bardzo dobre - chociazby ze wzgledu na fakt ze sa wykorzystywane w prawie wszystkich tuningowanych autach bioracych udzial w Mistrzostwach Polski na 1/4 mili. Sa niezawodne i super wydajne.
-
Strzelanie gazu.
albo zbyt uboga - ogolnie szukaj winy po stronie instalacji gazowej. Moze parownik jest za malo wydajny ..... szukaj :)
-
Ile kosztuje diagnoza silnika w serwisie
nie Marek, z Kobylnicy - z Bosch Service - do Ryby juz bardzo dlugo nie jezdze - on ma wiedze ale jest strasznie nieslowny...juz Kwiatek jest chyba lepszy - ale osobiscie polecam Marka z Kobylnicy.
-
525 tds - falowanie wolnych obrotów
winny jest wlasnie uszkodzony sterownik pompy, podjedz do kogos na komputer to moze jeszcze uda sie go podciagnac - wyregulowac tak aby pracowal w innym zakresie. Swego czasu waldek500 napisal ze koszt takiego sterownika to 550 pln za nowy - ale szczerze mowiac szukalem i w takiej cenie nie znalazlem :)
-
525 tds - falowanie wolnych obrotów
a dokladnie nastawnik pompy. Pozdrawiam
-
ROZPÓRKA KIELICHÓW W e32 V8
potwierdzam opinie slawo - w poprzedniej E30 dokladalem rozporke i jazda autem stala sie pewniejsza. Przy szybko pokonywanych zakretach czuc bylo ewidentna roznice na plus. Auto ''dokladniej'' skrecalo. Osobiscie POlecam. Do nowego nabytku zmowie komplet rozporek. Pomimo faktu ze sportowe mam tylko amortyzatory (Bilstein B6) a sprezyny pozostaly seryjne.
- zalewa świece
-
Gumowe listwy pod drzwiami
no ja pisze wlasnie o tych, a o ktorych KAI to nie wiem....w ASO do E34 komplet ok 200 pln nie pamietam dokladnie.
-
zmiana ilości/rozstawu śrub
no i zapomnialem ze przy 5ciu srubkach mozna zalozyc konkretne hamulce :D np jakies 300mm heheh.
-
Amortyzatory przednie - o co tu chodzi ??
przeciez b4 to zwykly amor, wiec nic dziwnego ze go regeneruja...natomiast amortyzatory B6 B8 mozna regenerowac, regulowac charakterystyke z zachowaniem ich ''gazowosci'' co niestety nie jest mozliwe w przypadku innych amortyzatorow - ktore podczas regeneracji staja sie olejowe.
-
M70 - zastanawiające... przyspieszenie
blad jest w samym pomiarze - producenci roznie mierza auta (a przede wszystim znacznie dokladniejszym sprzetem niz kamera :D ), z tego co czytalem to BMW podaje osiagi przy pelnym baku i 2 osobach na pokladzie auta.
-
jaki rozrząd???
potwierdzam - kuzynowi w TDSie strzelil przy ok 260 tys, nie halasowal silnik pracowal idealnie a lancuch pekl ...
-
zmiana ilości/rozstawu śrub
tak musisz zmienic przednie McPersony z piastami (koszt ok 150 pln za sztuke w uzywce) i tylne wachacze - ok 300 pln za oba. I juz :D Ale czy ja wiem czy sie oplaca .....
-
zmiana ilości/rozstawu śrub
hej 2 opcje: 1. Zawias od E30 M3 lub 320is - raczej malo realne do wykonania w Polsce 2. Zawias od e36 compact - pasuje idealnie i latwiej znalezc Innych bezpiecznych rowiazan nie ma.
-
Ile kosztuje diagnoza silnika w serwisie
u mnie w miescinie podpiecie do kompa w Boschu to 50 pln.
-
325TDS mulasta na niskich obrotach
oj belgus :) TDS w e34 pali gume wiec w e36 tym bardziej powinien upalac, a to ze ciagnie w polowie zakresu obrotow najlepiej to przeciez normlane - kazdy diesel tak ciagnie :)
-
Amortyzatory przednie - o co tu chodzi ??
nie ryzykowalbym :) tym bardziej sugerujac sie nzawa firmy : NK - w ogole nie znane. Kup oryginalne Boge.Sachs. Bilstein to bedziesz mial spokoj na dlugie lata :)
-
Gumowe listwy pod drzwiami
komplet nowych to 200 pln (do E34)
-
pompa paliwowa, przekaźniki - jak sie do nich dostać
lewa strona, obok zbiorniczka wyrownawczego - czarna puszka - szarpiesz do gory i juz masz przekazniki
-
temperatura na czerwonym - visco?
wada czujnika, wskaznika na desce - mialem to samo - pomogla wymiana :D
-
BMW E30 --> które wybrać --> 1.6 / 1.8 / 1.8is / 320
Hej jak chcesz miec osiagi to albo IS albo 325 - nic innego nie wchodzi w rachube no chyba ze znajdziesz ladna zadbana ete (do 87 roku) lub superete wtedy mozesz sobie ja wyciagnac na 170-180 kucykow :) a jak to masz opisane na www.e30.de 2. Zmieniono bude. wzmocniono ja i polepszono jakosc powloki antykorozyjnej 3. Zadnych - no moze poza dokladka pod przedni pas tzw IS lippe i tapicerki wewnatrz w krate - charakterystyczna dla Is'a 4. Mtechnik I i Mtechnik II - spojlery, wnetrze sportowe, zawiesznie obnizone i utwardzone 5. Jak masz programator to wrzucasz je sobie sam na Eprom i podmieniasz (w nowszych Motronikach). A efekty - tylko hamownia ci powie.
-
delikatne szarpanie 524 TD
a pompa sprawdzona ??
-
POMOCY - Co jest z nim nie tak???
na mineralny ale jakis lepszy :) polecam Mobil, chociaz uzywalem oleje Carlube i tez silnik ladnie na nich pracuje.